PDA

View Full Version : Избор на музикален инструмент.Късно ли е?



deer1dance
04-18-2010, 08:45
Здравейте! Аз съм момиче на 16 от София. Ето и моя въпрос-Късно ли е да се науча да свира на някакъв инструмент? Защото повечето ми познати,които се изявяват като музиканти, свирят от много малки.
А аз много искам да свиря на цигулка. Това е моята голяма неосъществена детска мечта. :D ^^ И се притеснявам,че вече ми е късно... xD
Извинявам се,ако темата не е за този раздел,но не знаех къде да я сложа.

Lincheto
04-18-2010, 09:01
Не мисля, че е късно. Ако имаш желание може и на 40 да започнеш да се учиш.

Metal
04-18-2010, 09:03
Никога не е късно, но ще се научиш на цигулка много трудно... Ще трябват невероятно много упражнение. Ако искаш нещо по лесно и също много хубаво - китара :)

GracelessIsDumb
04-18-2010, 11:57
Брат ми ходи на уроци по китара...започна още на 10 години с акустична, после и електрическа. Сега вече е на 18...тъй че никога не е късно да започнеш да свириш, но ако искаш да си професионален музикант, трябва от рано да започнеш. Аз свиря на пиано от 7 годишна, без да съм ходила на уроци и курсове, но все пак имай едно наум, че за инструменти като барабани, цигулки трябва много, много подготовка. За китари и пиано не се изисква много труд

nana26
04-18-2010, 13:27
ЗА МУЗИКА НИКОГА НЕ Е КЪСНО :wink:
Аз съм почти 17 и започнах да свиря на китара малко след като навърших 16 .... аз смея да твърдя че за малкото време съм станала доста добра (мнение и на господина) настигнах , че и задминах много от групата .... с упорити тренировки всичко се постига :) ... не се притеснявай от възрастта си и сбъдни мечтата си =D>

dux4eto0o0
04-21-2010, 18:41
Можеш да се научиш когато си искаш.Аз сега се уча на китара и да ти кажа пробвай пък после ще разбереш дали е за теб ;ДД