PDA

View Full Version : живот ли е ?!?



Sisi7u
04-18-2010, 10:04
Живот ли е ?
Омръзна ми да бягам, вечно, без посока.
Омръзна ми да гледам, нищо да не виждам
Да слушам, да не чувам
Да искам - да не мога
Да обичам, да не чувствам
Да желая и да нямам…
Омръзна ми постоянно да се губя
Да се търся, да не се откривам
Да падам и мъчително да се изправям
и изправяйки се, пак да падам.
Живот ли е? Или е сън…от който просто
искам да изляза? Надали ще разбера…
Ще „живея”, дори да бягам, да не виждам
Да не чувам, да не чувствам, дори и да се губя, ще живея
Ще живея, за слънцето, за вятъра, за въздуха, за мен. Ще се
усмихвам, напук, на всички тях. Напук на съдбата, ще спра да бягам
ще посрещам всяка буря, ще гледам болката в очите. Ще я побеждавам, дори
да ме събаря, ще се изправям. Ще гледам как всичко си отива, как със сълзи
изпращам поредния познат. Ще страдам, от скръб отново ще умирам, но няма.
Ще живея!
А това живот ли е ?

е кажете си мнението !! харесва ли ви ?!?

Sham
04-18-2010, 10:23
кое дали ми харесва - как се чувстваш ли?
ми не, не ми харесва, чувстваш точно както всички хора, които отделят време, за да си зададат горепосочените въпроси и да пуснат по някоя въздишка/сълза.
в смисъл - човешките емоции не са уникални, не знам дали знаеш, затова сме им сложили имена, пък били те и чисто ориентировачни, в различните случаи размиващи се и преливащи нервни състояния.
не съм от хората, които смятат, че всичко що излезе изпод ръцете/устата/прочее им е творчество. В смисъл, като си направя сандвич или плитка в косата - творя ли? Като си запиша нещо в тефтера - изкуство ли е?
Но пък много хора имат обратни на моите възприятия и разбирания, може на тях да им "хареса".

//и все пак, това с "харесва ми, не ми харесва" - това ли е смисълът на изкуството; въобще - на хората? не знам, някак ми се струва, че ЗАЩО, КАКВО, КАК... са много по-важните въпроси. за да се споделяш с някого, очакваш, чааст от теб желае, някой да се открие в думите/цветовете/звуците/формите ти, или точно обратното, да се отблъсне от тях, но със сигурност да се обясни по един или друг начин. в този дух, "харесва ми, не ми харесва" не вършат работа.

//ако имам пропуснати букви или нещо такова, заради скрола на тийна е, като не искат да си го оправят

Margoto0
04-19-2010, 14:34
кое дали ми харесва - как се чувстваш ли?
ми не, не ми харесва, чувстваш точно както всички хора, които отделят време, за да си зададат горепосочените въпроси и да пуснат по някоя въздишка/сълза.
в смисъл - човешките емоции не са уникални, не знам дали знаеш, затова сме им сложили имена, пък били те и чисто ориентировачни, в различните случаи размиващи се и преливащи нервни състояния.
не съм от хората, които смятат, че всичко що излезе изпод ръцете/устата/прочее им е творчество. В смисъл, като си направя сандвич или плитка в косата - творя ли? Като си запиша нещо в тефтера - изкуство ли е?
Но пък много хора имат обратни на моите възприятия и разбирания, може на тях да им "хареса".

//и все пак, това с "харесва ми, не ми харесва" - това ли е смисълът на изкуството; въобще - на хората? не знам, някак ми се струва, че ЗАЩО, КАКВО, КАК... са много по-важните въпроси. за да се споделяш с някого, очакваш, чааст от теб желае, някой да се открие в думите/цветовете/звуците/формите ти, или точно обратното, да се отблъсне от тях, но със сигурност да се обясни по един или друг начин. в този дух, "харесва ми, не ми харесва" не вършат работа.

//ако имам пропуснати букви или нещо такова, заради скрола на тийна е, като не искат да си го оправят


Много истинско мнение! :)

Moonstalker
04-20-2010, 14:38
Мен пък ми харесва.
Какво като е израз на чувства? Нали все пак нещо трябва да я е накарало да го напише.Емоциите може да не са уникални, но хората и начина по който ги изразяват са.

ZipFail
04-21-2010, 12:03
Става, поне има логически смисъл и някакви допирни точки с реалността, за разлика от елитарното изкуство на Sham, в което всяко 2ро словосъчетание е взаимно изключващо се/абсурно/нереално, ама пък критикува опитите на другите за свързана реч :)

Sham
04-21-2010, 18:36
за фенове живеем, както се казва :smt041