PDA

View Full Version : Книги



Colouring
04-18-2010, 10:36
Ъм,здравейте!Искам да ми препоръчате книжки.Знам,че има много такива теми,но аз си имам няк'ви определени изисквания,пък не искам да се впрягам и да купувам нещо,без да знам какво точно преставлява и да ударя на камък.Та,както и да е.
Тази учебна година малко занемарих четенето,'щото ми е много напрегнато и сега за ваканцията искам да си набележа книги за четене,които ще са ми наистина интересни и няма да се разочаровам.
Искам нещо стойносно,но в същия момент не много ангажиращо.Нещо като за тийнейджър/не е задължително/,но да не е пълна боза като повечето такива книги.Не харесвам фантастики.Абе хубава книга,която си заслужава и която ви е направила впечатление.

Не че нещо,ама не ми казвайте за Здрач и поредицата му(не знам имената на книгите).Не съм ги чела и нямам намерение.Просто не харесвам филма.

Luscious_Heart
04-18-2010, 10:42
Отсега ти казвам - НИКОГА Здрач. Добре си се отказала от него. 8-) Прочетох преди година и нещо първата част на английски и получих киселини, толкова беше тъпа. :shock:

Мисля, че за тийн би било интересно да чете криминалета. :) Поредицата за Арсен Люпен е много атрактивна и интересна, Агата Кристи също пише суперувлекателно. Наистина стойностни и обичани книги, в същото време не толкова ангажиращи, както ти каза.
Бих те ориентирала и към Александър Дюма - просто класика. 8)

nIkEnCeTy_bE
04-18-2010, 10:48
АХХА сега междудругото се сетих за книгата за тоя форум. "Диагноза Тийн" 8-)

Colouring
04-18-2010, 10:55
Знам я,ама и тя ми се струва боза.;д

MochaOnMyLips
04-18-2010, 12:21
Мен много ме впечатли "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд. Ако можеш я прочети на английски! Иначе сериозно ме затрудняваш, аз общо взето само научна фантастика чета :D. Не, сериозно, това май е единствената хубава книга, за която се сещам сега, и не е sci fi. Ще пиша пак, ако ми хрумне нещо друго.

kris4ety14
04-18-2010, 12:26
Едуард Рикардо Брейтуейт - На учителя с любов. Разказва се за млад учител чернокож, назначен в лондонско училище, където има текучество на учители. В началото му е много трудно да поддържа нормални взаимоотношения с възпитаниците си, но с голяма упоритост той ги приучва на елементарни норми за поведение и в края на учебната година му дават бележка със съдържание като заглавието на книгата.

Хариет Бичър Стоу - Чичо Томовата колиба. Главният герой чичо Том е продаден на друг робовладелец и отделен от семейството си. Той е много честен и съвестен, държи се с уважение към новите господари. Краят е гаден :( . Умира, пребит до смърт от последния господар, без да издържи идването на първия му, който е събрал пари да го откупи.

На Луси Монтгомъри - цялата поредица за Анн (6 или 7 книги бяха :-o ). Любимата ми е първата книга - Анн от фермата "Грийн Гейбълс". Героинята е малко сираче с живо въображение, будно и умно. Осиновена е от старата мома Марила, която е неопитна в отглеждането на деца и понякога се държи много сурово с момичето. В началото на учебната година съученикът и Гилбърт я обижда и тя се засяга дотолкова, че дълго време не му говори. Към края на книгата най-сетне ледовете се стопяват между двамата и тя е впечатлена от благородната му постъпка, която той прави, въпреки че не е в негова полза.

Луиза Мей Олкът - "Малки жени", "Добри съпруги", "Малки мъже", "Синовете на Джоу". Всичките са страхотни. Малки жени показва израстването на четири сестри, чиито баща е на фронта на Гражданската война в САЩ. Ейми е най-малката - егоистка, суетна, но все пак добро момиче. Бет - стеснителна и тиха, домошарка, всички я обичат. Джоу - любимката ми. Мъжкарана, избухлива, книжен плъх. Неин приятел става съседското момче Лари, което е доста богато, но умно, забавно и мило. Мег е най-голямата от сестрите, женствена, много суетна, тъжеща за отминалите времена на охолство и лукс.

Хектор Мало - "Без дом". Разправя се за момче сираче, продадено на пътуващ артист във Франция. Господарят му се оказва много свестен човек и въпреки мизерията успява да го възпита и ограмоти.

Ане Франк - "Задната къща". По истински случай. Ане Франк и семейството и са евреи, които живеят няколко години в скривалище в Амстердам. Тя си води дневник и в него описва преживяванията си, състоянията си по това време.

edelvaysss
04-18-2010, 12:28
Като за лятото...хем не е натоварващо,хем е развеселяващо,хем си има и истини...Прачет! Която и книга от поредицата за Света на Диска да хванеш няма да се разочароваш,но ако искаш почни и с Добри Поличби-ще ти хареса!

December
04-18-2010, 12:34
Последните 3, дето ги посочи kris4ety14 съм ги чела и са ми едни от любимите.Особенно Малки Жени.Много позитивна,забавна,на 6 е отвсякъде. Това лято ще си поръчам и прочета и другите 3 части от поредицата.

ecstazy
04-18-2010, 12:53
скитница.. любимата ми книга.

December
04-18-2010, 12:54
^ авторката каза без бози

ecstazy
04-18-2010, 13:08
ахаха ок бози :) здрач са бози. Нищо, че СТефани майър пише толкова увлекателно и невероятно. Скитница няма нищо общо с вампирите и здрач. Айде да не говорим без да знаем А? :) Тва е уникална книга ... :smt007

lmao
04-18-2010, 13:23
Престъпление и наказание

Moonstalker
04-18-2010, 13:55
1984
„Който владее миналото, той владее и бъдещето“

December
04-18-2010, 13:59
ахаха ок бози :) здрач са бози. Нищо, че СТефани майър пише толкова увлекателно и невероятно. Скитница няма нищо общо с вампирите и здрач. Айде да не говорим без да знаем А? :) Тва е уникална книга ... :smt007 Нека Colouring да каже дали й харесва или не.На мен не ми харесва особенно,пак същите любовни глупости на Майър + разни фантастични неща.А й Colouring каза,че не харесва фантастика(то не,че това може да се сравня с истинската фантастика).

П.П. http://www.book.store.bg/p36023/skitnica-stefani-majyr.html

Colouring
04-18-2010, 14:05
Благодаря за предложенията.Иначе и аз не знам за Скитница.Може наистина да е интесна,но ще видим.

SmilezZz
04-18-2010, 14:18
Малки жени :smt007 - страхотна е..Прочети я..

Скитница - Лично на мене не ми харесва..Някак си ми се струва доста скучна..

Иначе в момента чета Нора Робъртс - Публични тайни..Долу-горе е интересна

janesplinters
04-18-2010, 14:27
Harry Potter :)
Мога само да ти препоръчвам да избягваш "класиците".Стой далеч от Дан Браун, Стивън Кинг, Twilight ии други не мога да се сетя сега.

ecstazy
04-18-2010, 14:43
Harry Potter :)
Мога само да ти препоръчвам да избягваш "класиците".Стой далеч от Дан Браун, Стивън Кинг, Twilight ии други не мога да се сетя сега.Стивън Кинг е велик и книгите са му велики също. Това, което казваш е СМЕШНО. :) Дан Браун също е много добър. Хахахах честно, разсмя ме с този коментар :razz:

Colouring
04-18-2010, 16:47
Харесвам много Стивън Кинг.И даже го препоръчвам на другите.Не знам защо казваш,че трябва да се избягва.
Иначе 'Малки жени' ме заинтригува.Благодаря.Мисл я да я прочета.
Harry Potter-тц,човече.не си падам по такива неща

December
04-18-2010, 17:11
Абе не видяхте ли,че janesplinters пуши яко тревица 8-) Блогът му е много интересен,ще го следя 8-)
Сега прочетох няколко резюмета на книги на Агата Кристи.Криминалните попринцип,не им схващам смисъла,но ще се пробвам да прочета 2-3 романа.
Colouring да прочети Малки жени,неверояна е :smt007

bloodysunrise
04-18-2010, 17:26
Отсега ти казвам - НИКОГА Здрач. Добре си се отказала от него. 8-) Прочетох преди година и нещо първата част на английски и получих киселини, толкова беше тъпа. :shock:

Мисля, че за тийн би било интересно да чете криминалета. :) Поредицата за Арсен Люпен е много атрактивна и интересна, Агата Кристи също пише суперувлекателно. Наистина стойностни и обичани книги, в същото време не толкова ангажиращи, както ти каза.
Бих те ориентирала и към Александър Дюма - просто класика. 8)
Не бих могъл да бъда по-съгласен. Имам само "Признанията на Арсен Люпен", но ще ги издиря всичките.

Luscious_Heart
04-18-2010, 17:53
^ Аз оня ден я измъкнах у нас от най-шантавото място вкъщи. :-D (шкафа с пасатора) Кво е прайла там, не знам! Същата, за признанията. :-)

Между другото, моят град нали е сред четирите най-големи в България, а пък библиотеките ми изглеждат страшно малки.

janesplinters, да стои далеч от Здрача, да, но защо другите? Не съм голяма фенка на ужасиите на Кинг (не мога да спя спокойно :D ), но не мога да отрека великия му талант.

L0ST
04-18-2010, 17:57
Аз обичам да чета фантастика, научна фантастика, ужаси... Насполседък (последните няколко месеца не съм чел почти...

LoupGarrou
04-18-2010, 18:54
Аз обичам да чета фантастика, научна фантастика, ужаси... Насполседък (последните няколко месеца не съм чел почти...

И аз отдавна не бях чел, е, чета, но едно време отделях доста повече време, ама тази ваканция си наваксах като стопих 'Brisingr' на английски и си взех на Дан Браун "Изгубеният символ", но още не съм я прочел ^^ .
Да не харесваш ПОНЕ някой от споменатите жанрове (научна фантастика, фентъзи,ужаси, книги със загадки и мистерии) и в същото време да четеш книги си е направо престъпление, е поне пак по-добре, че се чете нещо, де ...
Повдигнахте въпроса за поредицата "Здрач". Колкото и блудкава да е не можете да отречете, че накара определена част от момичешкото съсловие да чете книги. До преди няколко години, не бях чувал да се обсъжда някаква литературна творба, а сега нон-стоп в клас се размятат някакви вампирски истории, което е яко, че почва да се чете . Даже забелязвам и че разнообразяват с творчеството на Дан Браун ; ) . То все от някъде се почва ... За мен беше 'Хари Потър', когато бях на 7, а за други вероятно е 'Здрач'

CrAzYanDlaZy
04-18-2010, 19:02
Аз мразя да чета книги. :D
Обаче `Подсъзнанието може всичко` на Джон Кехоу е неверотна книга! Бих я препоръчала на всеки да я чете! От нея може да се научат много, много полезни неща ...

LoupGarrou
04-18-2010, 19:08
Аз мразя да чета книги. :D
Обаче `Подсъзнанието може всичко` на Джон Кехоу е неверотна книга! Бих я препоръчала на всеки да я чете! От нея може да се научат много, много полезни неща ...

Чел съм я ; ) ! Има един мозък на корицата, преобладават сините тонове и май имаше някзкви грамотевици, ама може и да си измислям и да си я доокрасявам :D . Попринцип вярвам в не-до-там-ограничения човешки капацитет, но този тип книжки взеха да се навъждат и ми като че ли ми идват в повече дори на мен. Някакси не вярвам в такива неща ...

Едит: Специално станах да я потърся и я намерих :D ! Няма грамотевици, както помня мозъкът е в стъклен съд, има огледала и бели светлини и мраморни плочи :D

N0_feAR
04-18-2010, 21:32
книгите на Нора Робъртс са невероятни, която и да си избереш, няма да сбъркаш

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-18-2010, 23:57
Ловецът на хвърчила
Хиляда сияйни слънца
и двете са на Халед Хосейни, първата я четох - много е интересна.. за 2ма приятели е, които израстват във Афганистан, но единия емигрира за щатите и губят връзка... абе струва си да я прочетеш :) .. много е увлекателна и въпреки че е 300 и нещо странички мн бързо се чете :) 2рата не съм я чела цялата, една приятелка ми я препоръча, взех си я от библиотеката и прочеетох първите 6 7 глави но тя е мн безинетересна в началото и бавно я чета =D но и тя е интересна :) само дето тя става интересна накрая ;)

DanceGirl
04-19-2010, 23:13
Ако искаш да опознаеш малко повече себе си ти препоръчвам книгите на Хорхе Букай.Много са интересни и определено те карат да се замислиш над живота.В момента чета : Нека ти разкажа...

Излезли от печат са : Писма до Клаудия
Приказки за размисъл

iveetyy
04-20-2010, 06:02
Тези , за които се сетих са ги казали вече , но ще ти ги препоръчам и аз again :
Портретът на Дориан Грей - мнооооооого добра книга !
Задната къща - бях я чела едно време , интересна е.
Книгите на Стивън Кинг - Нямат равни.

Зс спора свързан със ,,Скитница,, - В момента ми я дадоха да я чета , ще видим какво ще излезе. xD В началото е тъпа , сега стана малко по-интересна , натам не знам.

hahavteen
04-20-2010, 06:26
Ако искаш да опознаеш малко повече себе си ти препоръчвам книгите на Хорхе Букай.Много са интересни и определено те карат да се замислиш над живота.В момента чета : Нека ти разкажа...

Излезли от печат са : Писма до Клаудия
Приказки за размисъл

УАУ! Не вярвах че в тоя форум има хора които четат такива книги! :-)
Аз имам Нека ти разкажа и Приказки за размисъл. Наистина са невероятни и се четат лесно защото са приказки. Вярно че над някои трябва човек доста да се замисли но си заслужава.
Как може на тая възраст да не сте чели Малки жени?! Едва ли в днешно време на едно 15-16 годишно момиче ще му е интересна. Аз обичам страшно много поредицата но все пак бях на 8-9 като четох книжките за първи път. Все пак ако ви харесват подобен тип книги ви препоръчвам Малката принцеса на Франсис Бърнет както и Тайнственият благодетел на Джийн Уебстър.

Greennight
04-20-2010, 08:44
Ловецът на хвърчила,най-силната книга,която съм чел :)

Strawberryy
04-21-2010, 17:30
Аз съм чела повече книги на Нора Робъртс,, много са добри наистина! А сега мисля да прочета и `Подсъзнанието може всичко` на Джон Кехоу звучи ми интересно.

Между другото в Петък 23.04 е Национален Ден на Книгата! ~

Lil1kid
04-21-2010, 18:50
На мен лично най-много ми допадат книгите на П.Г.Удхаус - забавни са и то доста :) В момента чета "Маймунска работа" от него. 8-)

kris4ety14
04-21-2010, 19:05
На мен лично най-много ми допадат книгите на П.Г.Удхаус - забавни са и то доста :) В момента чета "Маймунска работа" от него. 8-)

Мда, бива си го автора. Четох миналия месец "Нюйоркски гении". Английски хумор. Ще дам само един цитат: "...нещата, които приличат на растения, засадени в сандъчета, са растения, засадени в сандъчета." :smt003

sunnY961
04-21-2010, 20:39
Найстина хубава книга е ' Мастилено сърце ' на Корнелия Функе..чела съм я 2 пъти и бих я прочела още поне 50 <3 8-)

iiordanova
04-22-2010, 15:57
"Шоколадов рай" ?
"Тетрадката" ?

ameli
04-22-2010, 16:13
Аз ще ти предложа "Коникът без глава". Нищо, че е стара, хубава е.

Също и книгите на Джек Лондон :D (а не ми се карайте сега.. ) 8-)

lenito_sf
04-22-2010, 16:14
Аз чета книги на Стивън Кинг. На мен ми харесват много. :)

Infinity
04-22-2010, 16:35
Аз ти препоръчвам Тетрадката. :)

DinViesel
04-22-2010, 19:33
Harry Potter :)
Мога само да ти препоръчвам да избягваш "класиците".Стой далеч от Дан Браун, Стивън Кинг, Twilight ии други не мога да се сетя сега.

ии ако "избяга" от класиците кво да чете ?!.. пф

иначее бих ти предложил да отидеш в някоя библиотека и там да си разгледаш и да питаш служителките за нещо което те да ти препоръчат.. :)

December
04-22-2010, 20:01
Между другото в Петък 23.04 е Национален Ден на Книгата! ~ Аха ние ще четем "Приказка без край".Споделете и вие какво ще четете в клас?Интересно ми е:)



Как може на тая възраст да не сте чели Малки жени?! Едва ли в днешно време на едно 15-16 годишно момиче ще му е интересна.Има и такива индивиди 8-) Аз Малки жени я прочетох на 14 и веднага ми стана една от любимите книги.Дори съга ще продължавам с Добри съпруги,Малки мъже и Синовете на Джоу.Ех нямам търпение :smt007

LoupGarrou
04-22-2010, 20:09
Ние сигурно нищо няма да четеме, ама аз така и така ще ходя извън града, така че ще си замъкна книга с мене :D

Strawberryy
04-23-2010, 18:48
[quote=Strawberryy]Между другото в Петък 23.04 е Национален Ден на Книгата! ~ Аха ние ще четем "Приказка без край".Споделете и вие какво ще четете в клас?Интересно ми е:)



Ами в Пловдив днес откриха една голяма книжарница на ХЕРМЕС и госпожата ни заведе там. И който прочетеше по една страница от дадена книга му я подаряваха. Беше мн яко и забавно,, а всички други книги бяха намалени с 20 %.

Yancheto
04-23-2010, 18:55
Найстина хубава книга е ' Мастилено сърце ' на Корнелия Функе..чела съм я 2 пъти и бих я прочела още поне 50 <3 8-)

Интересно! Би ли ми казала откъде си си я купила? Никога не съм я виждала по книжарниците.
ameli, съвсем съгласна съм със теб! :)

xoxi
04-23-2010, 19:24
"Лъки" - Джаки Колинс
http://www.prozoretz.com/images/products/1302/jackie--lucky_xs.jpg

Описанието на книгата, което намерих в И-нет, няма да го давам, защото звучи страшно банално.
Книгата я четох преди години и помня, че много ми хареса. Скоро ще си я препрочета.

SandraTheOne
04-23-2010, 19:31
много са хубави всичките,които сте изброили. :)

ImmortalSportFreak
04-23-2010, 20:43
хехе... Честит Национален ден на Книгата ! :grin: :-D (добре де.. той почти мина... но нищо :D:D )

Мога да ти препоръчам всички книги от серията Страховитото в науката!!! Много са забавни-докато ги четеш се смееш супер много и научаваш странни страховити и невероятни факти! :grin: :grin: 8)

ShtrudeL
04-23-2010, 20:52
Тери Пратчет
без значение коя книга :>

YourSupergirl
04-24-2010, 08:48
"Джонатън Ливингстън Чайката." от серията 'познай себе си.' на Кибеа.
от Ричард Бах.Страхотна книга..художествена е :D и е много хубава..
не мога да ти я обясня.отиди в някоя книжарница,помоли да ти обяснят за какво става въпрос и виж дали ще ти хареса. (:

YourSupergirl
04-24-2010, 08:55
Аз мразя да чета книги. :D
Обаче `Подсъзнанието може всичко` на Джон Кехоу е неверотна книга! Бих я препоръчала на всеки да я чете! От нея може да се научат много, много полезни неща ...
дааа.той ще идва в българия и аз ще ходя може би. <3
иначе The Secret е като тази.хубава е (: