PDA

View Full Version : МГ "Д-р Петър Берон" Варна



djuwkata
04-18-2010, 14:28
Какво мислите за даскалото като цяло?
На мен ми предстоят изпити и засега съм се насочила към мг-то, но не знам. За жалост повечето от малоумните ми съученици твърдят, че било за " зубари ", задръстеняци и прочие. Глупости, според мен... :]
Вие к`во ще кажете?
Ако имате някакви впечатления - споделяйте - ще съм благодарна. :)

nIkEnCeTy_bE
04-18-2010, 14:38
О с удоволствие ще ти отговоря. 8-) Първо МГ изобщо не е даскалото за пример, което беше преди 2-3 години. Най елитното във Варна, най добрите ученици там, зубърите и т.н. Това са глупости. Минатала година какви ли не влязоха там, просто вече всички училища общо взето пропаднаха, включително и МГ. Второ - ти си решаваш къде да влезеш, какво искаш да учиш и т.н. Все още има преподаватели в МГ, които държат на дисциплината, ученето и те научават на нещо, и изиксват знания и заинтересованост съответно от ученика. Не слушай другите, както ти казват. Ти ще учиш. ти ще се реализираш, те като искат да влизат и в Елин Пелин. В МГ естествено, че се мяркат още от онези перковци и зубъри. Но вече повечето зайци, които влязоха са толкова разхайтени, че ученето им е през оная работа. Аз лично, като кандидаствах миналата година изобщо не писах МГ, тъй като нищо от специалностите не ме влечеше, а и не искам да уча информатика, да си блъскам главата с шибаната математика, която учат тооооооолкова много. Не че ние на учим, ама това е друг въпрос. Винаги се е водило, че МГ е най елитното даскало във всеки град, но аз лично не мисля така, и специално за Варна. Ти си знаеш какво искаш да учиш, но мисля че можеш и в по-добро даскало да влезеш. :)

djuwkata
04-18-2010, 14:48
Мерси много за изчерпателната информация :-)

CrAzYanDlaZy
04-18-2010, 19:00
Аз бих ти казала- ако обичаш математиката, тогава пиши МГ. Важно е ти какво искаш да учиш, а другите не ги слушай. ;) Аз ужасно мразя математиката и никога не бих влязла в МГ. :D Виж всичките профили, които има в МГ и си избери това,което искаш да учиш. Където и да се запишеш е важно да ти харесва това, което учиш. ;) И късмет с кандидастването. : )