PDA

View Full Version : програма за разкодиране



gotingotingotinsumaz
04-18-2010, 20:10
Здравейте,
преди няколко дни някой ми влезе в Skype-а и когато разбрах си смених паролата. След това всичко си вървеше перфектно, докато преди няколко дни се получи бъг и трябваше да го рестартирам. Когато го пуснах наново ми искаше ацц и парола и тогава разбрах, че нямам спомен каква беше...
Отидох на услугата "Forgot your password" и видях, че ми иска e-mail-а, с който съм се региститрал. Тогава дойде интересната част... Преди една година въпросния e-mail ми беше откраднат, но аз не се заинтересувах да направя нещо, защтото имам друг. Сега обаче ми потрябва и писах писмо към abv.bg, които ми отоговириха, че вече не съществува такъв e-mail, защото не е ползван от прекалено много време. Тръгнах да търся друго решение. Разгледах google за програми за разбиване или възстановяване на пароли и след като нищо не намерих започнах да се ровя в компютъра си. Много не разбирам от такива нещта, но стигнах до един файл :C:\Documents and Settings\RTomov\Application Data\Skype\toodog666\config.xml , в който на един от редовете намерих следното : <Password>010A97C7B284634E2FA8C69E5887F2FB3A8209</Password> и мисля, че това е паролата ми. Сега остава да се разкодира, което не мога да направя. Може ли някой или да я разкодира, или да ми даде програма за разкодиране, или програма за разбиване на пароли, или да ми предложи някакъв начин, с който да си я възстановя. : )

Sexer
04-18-2010, 20:14
Според мене това няма начин как да ти е паролата.Мисля че паролите от акаунтите се запазват във базата дани на "skype".Ама все пак изчакай някои да пише ако се е занимавал със тия неща.

doomkillerr
04-18-2010, 20:37
Според мене това няма начин как да ти е паролата.Мисля че паролите от акаунтите се запазват във базата дани на "skype".Ама все пак изчакай някои да пише ако се е занимавал със тия неща.

Да това е паролата на момчето, но тя е хеширана и почти е невъзможно да я разбереш така...

Ето и статия какво представлява хеширането на информацията (за обща култура поне) :) - >>ЦЪК<< (http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=35)

YouDontKnowMe
04-18-2010, 20:52
Имейла не съществува -> направи си нов със същото име, стига да не е заето от друг. След това пак цъкни на забравена парола.

ogun
04-18-2010, 21:17
Паролата за скайпа не се пази на твоето ПЦ. Там се пази само хронологията!

Pr07o7yp3
04-18-2010, 21:22
Паролата за скайпа не се пази на твоето ПЦ. Там се пази само хронологията!
Айде бе.

dPa3HuTeJl
04-18-2010, 21:50
Ако наистина ти е хеширана паролата няма как да я разбереш .. но пробвай номера който предложи "YouDontKnowMe" Пробвай да си създадеш същия емайл със същото име и виж какво ще се получи .. :)

Sexer
04-18-2010, 22:20
Според мене това няма начин как да ти е паролата.Мисля че паролите от акаунтите се запазват във базата дани на "skype".Ама все пак изчакай някои да пише ако се е занимавал със тия неща.

Да това е паролата на момчето, но тя е хеширана и почти е невъзможно да я разбереш така...

Ето и статия какво представлява хеширането на информацията (за обща култура поне) :) - >>ЦЪК<< (http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=35)

Интересно е :-o

doomkillerr
04-18-2010, 23:38
Интересно е :-o

Да дори тук във форума, пък и навсякъде паролите са хеширани и дори администратора на сайта не може да разбере каква е тя... Може да я промени, но не и да разбере вашата парола! :)

gotingotingotinsumaz
04-19-2010, 04:15
e-maila е зает : ( други идеи

loveUpeps4o
04-19-2010, 11:18
Hash е почти невъзможно да го decode. Ако една парола е над 7-8 знака - забрави!! Изчисленията при едно PC 2.8 МHz е към 90 години за 7 или 8 символа - непомня точно .
EDIT: Skype според мен работи така: Въвеждаш паролата, за да можеш да минеш проверката, скрипта, който обработва запитването преобразува паролата в MD5]и след това проверява.
EDIT2: MD5 hash-a е уникален!!!

Решение: Правиш си нов skype

Kind regards loveUpeps4o

dakata123
04-19-2010, 12:41
Още някой, който иска да знае паролата на гаджето си 8-)