PDA

View Full Version : Кога си струва да се промениш за някого?



babity
04-18-2010, 21:48
И тази вечер Той ми заявява: не си ми омръзнала, не ми харесва това и това в теб, но това си си ти и аз не искам да те променям. Как да реагирам, ако не да се разнежа? Той се опитва да ме накара да си мисля, че ме харесва каквато съм. А не е така. И как да се променя за него? Той не обещава нищо? Бих била всеки друг, освен себе си, ако това ще ни събере. Но как да знам, че усилията ми няма да са напразни? Как да му повярвам като толкова пъти ми е казвал такива неща само за да си получи неговото. Накрая си излиза сух от ситуацията, и с право, та той нищо не ми е обещал. Писна ми вече всеки път когато го видя да водя войни в себе си между разума и сърцето. И уж съм силна и независима... грънци. Просто си тая всичко в себе си, докато накрая просто... започвам да ставам неадекватна. Кажете ми, как да разбера дали си струва да се променя за него?

darkPaladin
04-18-2010, 21:58
не си струва да се променяш за никого

valdesbg
04-18-2010, 22:11
Да се промениш за някого...

Интресно защо трябва да е едностранно.

Общо взето принципа е прост - ако ти направиш тов аи това, аз ще направя това и това и двамата ще получим това и това.

Перефразирам - има крайна цел, има и условията необходими за да се посигне тя. Има ясни идеи кой какво трябва да направи. А щом целта ще е нещо и за двамата, значи те трябва да действат като отбор. В противен случай е чиста доза манипулация. (тук вече темата отива другаде, затова спирам)

Та кога и защо си струва да се промениш заради някого?

Тогава когато имаш обещание от негова страна за нещо. Дали ще е сериозност, щастие, женитба, апартамент, кола, или просто любимия ти шоколад значение особено няма. Щото принципа е един и същ. тогава когато знаеш че няма да вършиш къртовки труд за жълти стотинки, докато нашия си седи на малдивите с коктейл в ръка. А защо - тук причините си ги избираш ти. Но препоръчвам да е защото искаш да имаш по добро бъдеще и този човек да е част от него с определена роля. Всичко това заедно.

Ако е поотделно.. няма да се получи нищо.

djipsito
04-18-2010, 22:14
"Честите ни срещи с дадени хора ги правят част от живота ни.И тогава те започват да се опитват да го променят.И се сърдят,ако не правим това,което те изискват от нас,защото всеки си мисли,че знае как другият трябва да живее живота си,а всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен!"

Според мен насила никой не може да се промени така, както очаква човека до него. Мисля, че ако се опитваш да правиш нещо или да се държиш по начин който не ти е удобен да кажем, ще играеш роля и няма да си ТИ, а човека който приятелят ти иска да бъдеш. Ще спреш да си човека в който се е влюбил, защото когато се влюбим ние виждаме само хубавите страни и сме слепи за недостатъците на другия. Всеки ги има и никой не е перфектен, така че и да постигнеш някаква промяна, пак ще се намери нещо което да не му хареса. Не се тормози, щом казва, че не иска да те променя, нека да го покаже също така. Сигурно и на теб има неща които не ти харесват в него..и това е нормално..
Мисля че човек се променя след всяка раздяла и то без да го осъзнава първоначално. И то промята може да идва от това, че си осъзнала, че си сгрешила и следващия път не повтаряш грешката.
Според мен не трябва да се променяш заради някой, а заради себе си..важно е след промяната ТИ да се чувстваш добре.

Nadelina
04-18-2010, 22:37
Има неща, които зависят единствено и само от нас и никой не може да очаква, че заради него бихме ги променили, дори най-близкия не го заслужава. Примерно бих променила отношението си към кучетата, ако ги ритам по улиците, защото не ги харесвам, бих спряла да се напивам и да правя глупости на публични места, аз съм Жена, бих променила някой дразнещ навик като да си гриза ноктите и т.н., защото той не харесва това в мен. Но никога не бих променила отношението си към приятелите ми, не бих променила мечтите си и амбициите, заради някой, който очаква да бъда това, което не съм или да стана, не бих правила тройка, само за да осъществя негова мечта, която изобщо не ми се нрави и т.н. Просто трябва да направиш разликата... В първия случай си заслужава, дори да не обещава нищо. Във втория случай, не си заслужава, дори да обещава всичко. Тук ми се иска да кажа и че не е важно какво говориш, а какво правиш. Край на дългия ми пост... Успех!

mOBSCENE
04-18-2010, 22:52
не си струва да се променяш за никого

човек трябва да те харесва такъв какъвто си

hanovete
04-19-2010, 05:44
еми остави го какво искаш-не си ли разбрала че ако не си пасваш с даден човек колкото и да искаш да го промениш нещата няма да се получат.За съжаление това го разбрах след 2рия път в една връзка

LadyDi
04-19-2010, 05:57
Струва си тогава, когато ти самата изпитваш нужда да се промениш заради този човек.

babity
04-19-2010, 06:05
Не съм била достатъчно "дива", не съм поемала инициативата да правя разни неща за него. Как да съм сигурна с него? Има-няма час съм с него и тогава съм сигурна, както никога преди това не съм била и после със седмици "боледувам", че го няма, че съм никоя в живота му. Той много добре знае защо съм такава. Толкова неща съм искала да му дам, но няма как да стане - той просто няма ангажимент към мен.

buuu
04-19-2010, 06:30
променяш се тогава когато има за какво... в 1 връзка трябва да се правят компромиси . Не може едния да дърпа на една страна а другия на другата ... то тва изобщо връзка ли ще е или борба ? Нещата трябва да се съчетаят ,така че и на 2ма ви да ви е добре . Има неща които не ми харесват в моя приятел..казах му ги и той се поправи . После го попитах и за мойте недостатъци ,просто защото искам и на 2ма ни да ни е добре , и защото няма перфектни и идеални хора . И 2мата се Харесваме такива каквито сме , но има и неща които приерно не ни допадат ,от страна на характера говоря . И така де .. и той ми каза кои неща го дразнят малко и аз се промених ,но до определена степен !!!!Иначе изневерявам на себе си :) Говорете ..кажете си открито всичко ,кое не ви харесва ,кое ви дразни , не ви допада , просто 1 разговор идея си нямаш колко помага ,колкото и изтъркано да звучи.
Но да те предопредя: Неможе да искаш /да иска пълна промяна ... 1во защото е не възможно , и 2ро прочети изречението ,което завършва с емотикона .Успех :)

MaLkaTa_LaDy
04-19-2010, 06:35
Струва се да се промениш единствено заради себе си! Някой друг може да ти покаже къде са слабите ти черти. Но само след като ти наистина осъзнаеш, че те са такива и наистина почувстваш, че искаш се промениш, тогава си струва.

Lyubeto
04-19-2010, 06:48
Не съм била достатъчно "дива", не съм поемала инициативата да правя разни неща за него. Как да съм сигурна с него? Има-няма час съм с него и тогава съм сигурна, както никога преди това не съм била и после със седмици "боледувам", че го няма, че съм никоя в живота му. Той много добре знае защо съм такава. Толкова неща съм искала да му дам, но няма как да стане - той просто няма ангажимент към мен.
Щом не значиш нищо за него , за какво ти е да се променяш?Ако ти изпитваше сигурност с него , тогава щях да те разбера.Сега просто ти се учудвам. Спомням си преди ,че беше писала теми за едно момче и ако отново става въпрос за същото, казвам ти - няма смисъл да се променяш заради него . Едва ли ще го оцени.Извинявай , но имам чувството ,че това "дива и да поемаш инициативата" е за да го изненадваш в леглото с нови неща. Ако греша /и дано греша/ пак няма смисъл да се променяш . Трябва ти самата да го искаш , а не защото той го иска. :)

CrAzYanDlaZy
04-19-2010, 07:44
Когато обичаш някого, ти го приемаш въпреки недостатъците му. Ако той наистина те обича, ще те приема такава, каквато си без да иска да се променяш. ;)

Priceless
04-19-2010, 07:47
Ако ти си никоя в живота му .. защо изисква от теб да се променяш ?!

Sunshin3
04-19-2010, 08:06
Никога.

playhard1
04-19-2010, 08:09
ако има нещо за доизглаждане, в смисъл е прав за някои работи, които не ги иска заради себе си, а смята, че ще са от полза за връзката ви, да.

raliichkaa
04-19-2010, 10:41
ми не си според мен,ще се променяш само защото на него не му е добре..и при това щом няма гаранция за нищо .. :?

velma
04-19-2010, 11:24
Здравей,авторке!Според мен няма смисъл да се променяш заради него.Ако ще се променяш , го направи заради себе си.Защото не ти дава нищо в замяна, нали?Не ти казва че ще се съберете и ще сте щастливи,нали?Внимавай да не стане така ,че да се промениш,да не се съберете и да не харесаш това в което си се превърнала.Не се променяй заради него, а заради себе си.Ако не желаеш да го правиш,недей.За да се получи добре и да не съжаляваш за това което си постигнала,трябва да го искаш и да знаеш кога да спреш.Имам същия проблем ,само че аз съм дивата във връзката.И заради дивостта и ината си сега седя сама в нас с подута устна и око и с рани по цялото лице.И единствения човек който искам да чуя го няма.Аз ще се променя ,защото го искам ,защото следващия път може и да съм в дървен ковчег на 2 метра под земята.Внимавай от "недостатъчно дива" да не станеш неконтролируема.А ако толкова те обича,ще те приеме каквато си.Бъди себе си :)

babity
04-19-2010, 11:53
Ако ти си никоя в живота му .. защо изисква от теб да се променяш ?!

Той не го изисква, напротив, казва точно обратното, но това по заобиколен начин трябва да означава, че аз съм виновна нещата между нас да не се развиват.

PainMonopoly
04-19-2010, 11:55
не си струва да се променяш за никого

theonly
04-19-2010, 13:55
Майко прочетох "Колко струва да заколиш някого" :shock:

w0sh
04-19-2010, 13:57
Никога не си струва.

Нали идеята е да се харесваме, каквито сме.

hahavteen
04-19-2010, 14:11
Струва си да се промениш ако знаеш че тази промяна ще е добра за теб.

ivcheto0o
04-19-2010, 14:28
не си струва да се променяш за никого

човек трябва да те харесва такъв какъвто си

aka6a_vamp
04-19-2010, 14:49
Наистина абсурдно е да тръгнеш да се променяш заради него.. нали е с теб,заради това,което си!И лошите ти страни,трябва да ги обича също,да вижда и в косурите ти хубавата страна.Ако не е така просто го остави и намери човека,който ще обича това,което си,а не това,което той иска да бъдеш!

Take_That
04-19-2010, 16:52
не си струва да се променяш за никого

Абсолютно. Знам го от личен опит....

mArMaLaDkA
04-19-2010, 17:03
Той не го изисква, напротив, казва точно обратното, но това по заобиколен начин трябва да означава, че аз съм виновна нещата между нас да не се развиват.

:lol: малоумник! пълен! нещата не се развиват, 'щото той е нагъл. не може само да вземаш, трябва и да даваш, двустранен процес е. не може ти да се променяш, пък той да си е все същият. казаха го вече: ако имаш някакви недостатъци, които и ти съзнаваш, че ти пречат на самата теб и общуването с околните - окей, направи промяна към по-добро, за да ти е на теб добре. ама за някакъв нещастник, който си начесва егото с теб... :-o Ти и сама си се вкарала в тая каша де, то е ясно. Той, че е свикнал на внимание - свикнал е; че си е вирнал носа - вирнал го е, ама ти допълнително му вдигаш самочувствието, като му тичаш първа подир гъза, като погубваш себе си, заради него и изобщо като се занимаваш с детинщините му.
Ако е искал нещата да се развиват, 20 пъти да е действал досега. Променяй се вътрешно, прави си операции, все същото ще е. На момъкът му е густо да те върти на малкия си пръст, още от първия момент го е решил, а теб пък те радва да те кара да се чувстваш като парцал. Честито!

ScarletBite
04-19-2010, 18:13
Никога. +++ Следвай пътя си!

Nakadah
04-19-2010, 18:21
Никога!

Priceless
04-19-2010, 21:09
Ако ти си никоя в живота му .. защо изисква от теб да се променяш ?!

Той не го изисква, напротив, казва точно обратното, но това по заобиколен начин трябва да означава, че аз съм виновна нещата между нас да не се развиват.

Според кого? Според него?!

Мармаладка ти го каза.

XTREMEFREERIDE
04-20-2010, 07:46
Струва си да се промениш ако знаеш че тази промяна ще е добра за теб.

И ако знаеш, че когато ти имаш нужда, той също ще се промени за теб.

fenkaaa
04-20-2010, 21:36
Когато обичаш ;)

gia_sena_mono
04-20-2010, 21:38
НИКОГА!

Vanish
04-21-2010, 00:53
хич не си струва и не от гледна точка на тва, че няма да си себе си, а че въпросния келеш отсреща има голяма вероятност да не го оцени.
от личен опит го знам, случи ми се скоро :)