PDA

View Full Version : Къдрене с бира



a1a2b3v
04-19-2010, 13:16
Значи имам въпросченца отностно къдренето с бира. Доколкото знам се прави с чаша с бира върху косата след баня и се мачка после се суши със сешоар и се пръска с лак. ( <-- Поправете ме ако нещо греша, защото не съм сигуран дали е точно така.)

1. Възможно ли е да се получи без сешоар ( просто напоследък какво ли не използвам, за да си направя косата по хубава (имам в предвид неа като тривитаминол, бадемово масло, хининова вода и си взех и шамноан евсев тотал рипеар и не искам да я съсипвам защото се получи доснта по здрава и красива и доста време ми отне.)


2. Вреди ли бирата на косата?

3. Колко време горе долу стои? (има ли поне 1-2 дена?)

4. След като изсъхне косата може ли да се реши или бухва и стои грозно?

5. Къдрили ли сте си косата с бира и доволни ли сте?

6. Усеща ли се миризмата на бира?

Ще съм много благодарна на тези, които ми отговорят
:)

___mimity___
04-19-2010, 13:48
2. Вреди ли бирата на косата? Не !!

3. Колко време горе долу стои? (има ли поне 1-2 дена?) То0чно то0лко 1 - 2 дена

4. След като изсъхне косата може ли да се реши или бухва и стои грозно? Не може да се реши,защото е твърда косата.

5. Къдрили ли сте си косата с бира и доволни ли сте? Да Много съм доволна !

6. Усеща ли се миризмата на бира? Нем :)

sHaDy_sOuL
04-19-2010, 14:24
Ми аз се къпя, суша си косата след това си сипвам цяло шише на главата - 500мл и мачкам здраво :D След което я връзвам на кок горе високо и седя примерно 30 мин. После със сешоара и с дифузера суша като съм си навела главата надолу и мачкам пак.

1. Според мен няма да стане без сешоар, освен ако не си легнеш вързана горе високо, но незнам дали ще ти се получи.

2. Не мисля, че вреди.

3. Ми толко на 3тия ден се къпя. На 2рия ден най-много ми харесва как стои.. Леко небрежно рошаво :)

4. Не може да се реши.

5. Да и съм доволна.

П.С.: Косата ми е доста чуплива по принцип. Ако твоята е супер права незнам дали ще се получи.

Надявам се да съм била достатъчно изчерпателна. Ако има нещо пиши на лична :)

BebYlzZz
04-19-2010, 14:25
абе как така си заливате косите с бира бе :shock: :shock: после как не миришете на алкохолици 8-)

miminka__94
04-19-2010, 14:28
хората са си къдрели косите с бира едно време като не са можели да използват магията наречена пяна. Какъв е смисъла да си слагате бира с гаден аромат,който малко или много се усеща като с пяната имате същия ефект косата пак не се гори и плюс това имате и хубав аромат?

twilightHeart
04-19-2010, 14:50
хората са си къдрели косите с бира едно време като не са можели да използват магията наречена пяна. Какъв е смисъла да си слагате бира с гаден аромат,който малко или много се усеща като с пяната имате същия ефект косата пак не се гори и плюс това имате и хубав аромат?
++

ANNA90
04-19-2010, 15:30
бирата не вреди,а е полезна за косата!
и след като изсъхне не мирише!

a1a2b3v
04-19-2010, 15:53
хората са си къдрели косите с бира едно време като не са можели да използват магията наречена пяна. Какъв е смисъла да си слагате бира с гаден аромат,който малко или много се усеща като с пяната имате същия ефект косата пак не се гори и плюс това имате и хубав аромат?

Не е точно така... с пяна всеки може, аз преди няколко дена видях момиче, което си беше направило косата с бира и стоеше по различен начин... с пяна стои някакво на клечки. (Мислех да го питам, но ми стана неудобно и затова писах тук)

mArMaLaDkA
04-19-2010, 17:10
Доста пяни съм ползвала, вероятно не съм улучила или просто съм капризна, факт е, че пяната за коса ми е най-омразното нещо на света.

С бира съм се правила 2 пъти, супер готино стоеше, не миришех на джибри 8-), май около 2 дни стоях, после се изкъпах. Разликата между къдренето с бира и пяната е, че от пяната косата ми стои гадно, просто не ми харесва, докато с бирата е мекичка.

sHaDy_sOuL
04-19-2010, 17:29
Бе направете се с бира и ще видите разликата, недейте говорили на сухо..

MissMurderr
04-19-2010, 18:33
аз се изрусявах с бира (имаше потресаващ ефект, въпреки че косата ми е кафява към черна)и косата нито мирише след, като изсъхне и бирата не вреди,а е полезна за косата!

H2O
04-19-2010, 19:05
нема ефект за мен