PDA

View Full Version : Нещо като дилема?



cvetinka95
04-19-2010, 13:27
Така, изправена съм пред избор, в който правилното нещо е подло, но иначе не е честна спрямо другите тази лъжа.
Миналата седмица, хора от класа намериха по случайност отговорите на едно контролно по английски, което си беше сериозно. Междучасието докато госпожата я нямаше, някои снимаха отговорите и това се разпространи до по-голямата част на класа. Аз си бях уверена в знанията, нямаше нужда, пък и приятелката ми "забрани" 8-) да съм нечестна, е сто пъти ми предлагаха отговорите, отказах и си направих всичко с мои знания. През това време, те направили пищовите, телефони, листчета, няма значение, важното е, че госпожата хвана двама-трима и разбра, че отговорите имат почти всички. Беше много разочарована, сигурно ще се стигне утре до родителите на срещата, НО, по контролните личеше кой е преписвал, защото някои от нещата не ги бяхме и чували, а двама човека, които претендират, че са абсолютните отличнички и най-умните, взели отнякъде отговорите, обаче знаели какво да правят. Като ги питаха от класа дали са имали, те потвърдиха, ама разбирате ли отрекоха, че са ги използвали. Само са ги назубрили вкъщи, ама на контролното, там, където бяха непознатите думи, разчитали на себе си, затова госпожата помисли, че са ангелчета-честни,доблестни, не шмекерили хич. Похвали ги нали пред всички, те мълчаха със сведени глави, не признаха, че са имали. Целия клас ги мрази за тая подла постъпка, другите хубаво, сгрешили, ама признаха бе. И те ми се правят на светата вода ненапита, всички учители ги мислят за честни, учени деца, те.. Та въпросът ми е, спрямо нас, които не преписвахме, не е честно и те да са добри в очите на госпожата, нали? :( А тя каза, че ако още някой има версия нечута, ще изслуша, та дали да не и кажа за тяхната постъпка? Ще е подло и от мен това портене, ама имам ли избор?
По принцип те си пишат всичко абсолютно старателно, дори и в междучасията учат като побъркани, затова госпожата си мисли, че те никога не биха имали нужда да постъпят подло и не са такива. :-o

ameli
04-19-2010, 14:27
Щом наистина учат не се занимавай с тях. На всички се случва да препишат поне 1. Сам/а каза, че целия клас ги мрази.. нужно ли е и учителите да ги намразят. Ама твоя си работа де.. консултирай се със съученици :)

nIkEnCeTy_bE
04-19-2010, 14:46
Еми така или иначе те са си отличнички. Не се занимавай с тях, не се превръщай в черната овца. Те може да са отличнички, да са любимки на учителките, ама приятели няма да имат.. което е най лошото. Всичко се връща споко. ;)

mrtn
04-19-2010, 15:05
Завиждате ли, кво?
Недейте се месете, след време всичко се разбира ;)
Пък и щом са добри ученички и си пишат, учителя ще забрави след време, че са преписвали и вие ще излезете клюкарите.

kris4ety14
04-19-2010, 16:22
По-добре не се мешай в тая работа. За едно контролно не си струва. Сгрешили са. Ето, вече си ги знаете, какво повече искате? Учителката дори и да разбере, какво може да направи - на следващите контролни ще вземе предвид този случай. Пък отличничките ще имат едно наум и може би няма да ползват пищови.