PDA

View Full Version : Кандидатстване в гръцки университети след 12 клас



CrazyConspiracy
04-19-2010, 18:32
Искам да попитам тъй като не съм на ясно, как мога да кандидатствам в Гърция и по-точно в Солунския университет Аристотел.Как се влиза, с изпит или само с подаване на документи и от там на татък, платено образование.Трябва ли да се държи изпит по гръцки език и изобщо какъв изпит се държи?От значение ли са матурите?
Намерих едни фирми, които ми казаха, че се държи изпит по английски(TOEFL), но не виждам логика, аз като български гражданин да отида да уча в Гърция и да полагам изпит по Английски език.
Очаквам компетентни отговори по въпроса и ако някой учи в гърция (в който и да е университет)да ме светне как стават нещата.

plmn
04-19-2010, 18:49
Намерих едни фирми, които ми казаха, че се държи изпит по английски(TOEFL), но не виждам логика, аз като български гражданин да отида да уча в Гърция и да полагам изпит по Английски език.

логиката е в това, че обучението се провежда на Английски, за това ти искат TOEFL. Ако е на гръцки, не ти трябва, ясно е. Проучи по-добре.

http://www.auth.gr/students/info/allodapoi/index_en.html

CrazyConspiracy
04-19-2010, 18:53
Намерих едни фирми, които ми казаха, че се държи изпит по английски(TOEFL), но не виждам логика, аз като български гражданин да отида да уча в Гърция и да полагам изпит по Английски език.

логиката е в това, че обучението се провежда на Английски, за това ти искат TOEFL. Ако е на гръцки, не ти трябва, ясно е. Проучи по-добре.
Но аз не искам да уча с английски език, а с история (на гръцки език).И това не е някакъв американски колеж.