PDA

View Full Version : Просто трябва да го видите



Go71nIsBack
04-19-2010, 21:22
http://vbox7.com/play:69e0c7f0

няма какво да коментирам, този клип го гледах до половината по късно ще догледам другата част и ме потресе, аз съм ученик в 10клас и сега като погледна от различен ъгъл осъзнавам колко тъпо е държанието ми понякога.

джуджето обяснява как се свалят момичета...
ония 2 кифли предлагат 3ка на господина...
и онази малката русата колко е отракана и знаеща...

ПОТРЕС!

semantics
04-19-2010, 21:26
Това е едно от най-големите падения на bTV, с което лесно стига низините на Нова - тенденциозно, жълто и гадно.

ScionOfStorm
04-19-2010, 22:09
на места има много преувеличения - дали търсени умишлено от бтв, или просто правене на интересни от страна на самите ученици...

...но има и неща, които отразяват действителността. те пък и са избрали какво училище да гледат - във 'Враждебна'..

semantics
04-19-2010, 22:15
Имал съм часове в това училище и спокойно мога да кажа, че е в пъти по-стегнато от много от свръхреномираните училища по центъра, където пък съм имал ужасно безмислени часове.

И ми се повръща от медии, предразсъдъци и простотия.

Не му ли се нарадвахте на тоя клип още преди година?!?!?!
Или ви е кеф да си гледате връстниците в тая светлина?
Или мисълта "Добре, че не съм като тия!" гали крехкото ви его?

Goddess
04-19-2010, 22:20
Имал съм часове в това училище и спокойно мога да кажа, че е в пъти по-стегнато от много от свръхреномираните училища по центъра, където пък съм имал ужасно безмислени часове.

И ми се повръща от медии, предразсъдъци и простотия.

Не му ли се нарадвахте на тоя клип още преди година?!?!?!
Или ви е кеф да си гледате връстниците в тая светлина?
Или мисълта "Добре, че не съм като тия!" гали крехкото ви его?

Както и да са го изопачили, както и да са го преувеличили, това все пак е една жалка реалност. Материала е потресаващ. Никога не бих повярвала, че в това училище има нещо "стегнато".

ScionOfStorm
04-19-2010, 22:24
ех, семантикс
защо пък веднага атакуваш спорещите, а не самата тема? егото ми няма да бъде погалено от нещо такова, по-скоро би бил събуден някакъв гняв в мен - примерно.

нещата варират, но да ти кажа - като бивш ученик на две квартални училища и 1 елитно (уж най-тачената 91 НЕГ 'Гълъбов') смея да твърдя, че разликата е много, ама много огромна. не искам всъщност обаче да издигам 91 на пиедестал, защото игрите там са с много повече финанси и те се отразяват в някои части на учителския колектив, намесена е и политика, когато някога ни е порязвала...

...не можеш да ми казваш, че всичко е само предразсъдъци. виждал съм разликите - и като по-малък, и като по-зрял, доколкото мога да бъда зрял на толкова лапешки все още години. изопачената реалност съдържа частичка реалност в себе си и не можеш да го отречеш.

отделно съм имал много близко общуване с една ужасно уважавана учителка от мен - и като човек, и като педагог, която ми е разказвала за неща, граничещи горе-долу с тези, наблюдавани в клипа. тук няма медии. няма предразсъдъци. но да, има простотия.

това е.

semantics
04-19-2010, 22:28
Когато мислят или говорят за нещо конкретно, едни повече вярват, други повече знаят.

Медиите вторите по-трудно ги впечатляват.

Няма да коментирам защо учениците са се държали така, нито защо бТВ са го излъчили, а имам какво да кажа и по двете. Постигнали са си обаче своето, а от тук нататък такива като мен просто си лаят.

filmimilmi
04-20-2010, 10:11
Когато мислят или говорят за нещо конкретно, едни повече вярват, други повече знаят.

Медиите вторите по-трудно ги впечатляват.

Няма да коментирам защо учениците са се държали така, нито защо бТВ са го излъчили, а имам какво да кажа и по двете. Постигнали са си обаче своето, а от тук нататък такива като мен просто си лаят.

Е кажи защо учениците да са се държали така? Да не би да са им платили? Конкретния час ли е виновен? Може децата да не са така през повечето време, но когато учителят се държи по-готино и обикновено му се качват на главата. И аз завърших елитна столична гимназия, имаше часове, в които никой не гъкваше защото учителите си знаеха правата и по конкретните предмети всеки трябваше да си скъсва задника да учи, а при други предмети положението беше абсолютно същото като от репортажа. Всичко зависи до голяма степен и от опита на учителя, но все пак дори даскала да не е много опитен, какво пречи на учениците все пак да се държат на някакво ниво? Проблемът е съвсем реален, но да си затваряме очите, а също и да лаем, е най-лесно.

cherinka
04-20-2010, 10:38
Мен ако питате зависи от настроението на ученика...
филмимилми, както викаш има и часове, в които дисциплината е на ниво, и на мен току-що ми минаха като на лента тези часове, в които учителят е вкарал някакъв респект у учениците си, но винаги все изкача някой, който да му каже нещо на въпреки -> оттук се сещам въпросните хора в какво състояние са били същия час -> и оттам, че голяма част се дължи на настроението на ученика. 8-) (и не само..)
семантик, колкото и да твърдите, че бтв е еврейска телевизия, че репортерите винаги и за всичко преувеличават и че се опитват (не просто ами го и правят) да ни налагат тяхната гледна точка, този репортаж показва даже меко казано какво е положението в нашите училища...