PDA

View Full Version : Сутиени



shmatit0
04-19-2010, 21:13
Искам да попитам - сутиена влияе ли на формата на гърдите.Не формата ,не знам как да се изразя.Абе като човек носи сутиен ,като напредне с възрастта гърдите му по стегнати ли са ,или се носи само за собствен конфорт.Защото аз си мислех ,че има значение ,но наскора прочетох ,че не е така. И още нещо.Наскоро също така прочетох ,че носенето на сутиен на 12 годишна възраст(надали напълнок конкретно де,ама общо взето) се отразявало на ...как да се изразя ,стегнатостта на бюста.Аз съм на 12 и определено нямам големи гърди ,даже напротив ама като за малък сутиен стават ,пак и до сега четох една тема ,и разбрах ,че не съм единствената с малък бюст ,искаща сутиен( е ,аз си го знаех де, ама). Та какво мислите , още мога без сутиен ,така че да си взема ли.Щото ако това за растежа на гърдите и носенето на сутиен е вярно може и да си взема. :P

lipstick
04-20-2010, 05:29
По-добре носи бюстие :)

zvezdichkaaa
04-20-2010, 10:31
Според мен главно се носи,заради естетиката.

nefchi_bs
04-20-2010, 10:55
Ми звеми си като толкова искаш...И аз нося сутиен от 11-12годишна и нищо не ми е станало на бюста..Не се филмирай,носи си каквото искаш :)

whitebunny
04-20-2010, 10:56
По-добре носи бюстие :)
+1
носенето на сутиен когато още са ти малки или.... нз как да се израза .... абе общо взето лекари са ми казвали че носенето на сутиен когато можеш и без него спира разтежа :-o дано си ме разбрала

Terorist
04-20-2010, 11:00
Освен от естетична гледна точка носенето на сутиен е хубаво и за гърдите. Тъй като женските гърди нямат мускули с възрастта те увисват под собствената си тежест, ако не се носи сутиен. Но на твоята възраст това не би трябвало да те притеснява, освен това сама казваш, че гърдите ти не са големи, ето защо може да носиш бюстие или нещо от сорта.

glezenafukla
04-20-2010, 12:17
съгласна съм с горните постове... щото някой от 11-12 годишни нямат нищо и се наслагват та подплънки, та чудеса... и бюста се притиска и наистина е лошо за растежа... пък и зависи, има дрехи, които не стоят добре без сутиен, празрачни, потничета... можеш да си земеш и бюстие и сутиен и според случаи.. де да знам.. :)

angel4eto100
04-20-2010, 13:40
Нищо няма да му стане на разтежа както се ирази едно друго момиче ако носиш чорапи ще спрат ли да ти растат краката носи сутиен или бюстие реши кое ще е по-удачно за теб не си малка не се притеснявай само да не си вземеш някаква голяма чашка че ще стои смешно :D и ще ти се вдлъбва :razz:

mimsssssss
04-20-2010, 13:49
Сутиена се носи главно да не ти се разкарват наляво и надясно и да ти се тръскат. При малки стегнати гърди не виждам проблем, защо да не си стоиш без. Може да го носиш само ако си със по светла блуза примерно и си личи. Най - добре е да не ти стяга и опъва нищо, у вас го махай.

Molzinka
04-20-2010, 13:56
Носи бюстие, докато ти пораснат и имай търпение :)

MissHouse
04-20-2010, 17:33
щом са малки не е толкова належащо, по добре сега носи бюстие, защотото сутиена до малка степен влияе и на размера :neutral: :neutral: :neutral:

gabi7u
04-20-2010, 17:40
щом са малки не е толкова належащо, по добре сега носи бюстие, защотото сутиена до малка степен влияе и на размера :neutral: :neutral: :neutral:

уф, не е вярно това бе, стига сте ги плашили :D
дразня се вече. Да не би тези с Д чашка да са чакали да им станат огромни за да сложат сутиен..
Иначе аз не виждам лошо да се носи и от естетическа и от другата гледна точка..
+ даже е полезен за да не увисват гърдите
иии също съм чела, че когато гърдите достигнат най - малкия размер сутиен той трябва да се носи почти постоянно. затова най-добре и да е удобен пък.

mArMaLaDkA
04-20-2010, 18:03
абе, вие не сте добре, бе. :lol:
цапнах сутиен сравнително рано(10-11-годишна да съм била) и определено не мога да кажа, че ми е повлияло на растежа, тоест, че ми е малък бюста(не е и огромен, но пък това, дали ще ти е чашка А или Д не зависи на колко години си си сложила сутиен, а от ген).

Принципно, гърдите може и да се постягат с разни упражнения, но колкото и да са стегнати, естествените гърди без сутиен или бюстие са доста... подвижни 8-), освен ако не са много малки.

Има един период, в който просто се усеща, че трябва да си сложиш сутиен. Много кризисен период е тва, аз до последно май не си слагах, после вече се налагаше, 'щото блузите ми прозираха, пък и ми беше некомфортно.

Отиди и мери, и си вземи онова, което по ти е удобно. А можеш да си вземеш и двете в крайна сметка.

бтв коМфорт.

Biskfitka
04-20-2010, 19:08
Аз нося от 11-годишна сутиен,но имаше накакво да го сложа де ;д ,а явно трябваше по-рано да почна,защото ми се появиха стрии (които вече не се виждат :grin: ) 8-) И определено не ми е спряло растежа,щом сега ме питат дали имам силикон :? . Ако искаш носи си сутиен,аз не виждам някакъв проблем :?

geography
04-20-2010, 19:22
Ако ще носиш, по-добре си купи без банели (или както се казват онези гадни неща). :)

Inn0cenCe
04-21-2010, 20:11
Отиди, мери и си избери. Но да ти кажа - ако си купиш сутиен, не го стягай, а го остави по-свободен, защото 1во не е удобно и 2ро четох, че стойката се изкривява :) .

MysteryGirl
08-18-2011, 09:13
Е,ако не ти е удобен сутиена,си сложи бюстие xD Те са малко по-скъпи(поне в моят град),но пък си заслужава...Аз започнах да нося сутиен на 10(странно,но си бяха големички тогава xD),и си ми беше удобен...Смисъл,не плашете момичето,даже и да и са малки,ако носи сутиен,няма да попречи на разтежа на гърдите и,но ако го носи през целият ден,може когато и пораснат да спрът да разтът...Е,може,това се случи с моите 2 братовчедки...от 9 годишни или 8 не помня носиха сутиен xDDDD Твоята възраст е нормална,спокойно . :) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Vikencheto
08-18-2011, 09:48
Какво ти си прецениш. Добра идея е първо да сложиш бюстие (аз бях първо с него, после минах на сутиен) така ще можеш да свикнеш по-лесно постоянно под дрехите, на тази част от тялото ти да има нещо.

kitten8m
08-18-2011, 10:41
Сутиена повдига и оформя гърдите. Гърдите ми са овални, но след дълги години носене станаха още по - овални, сутиена ги подчертава, стои прекрасно, повдига ги и не увисват. Кожата на гърдите е много нежна и трябва да се носи сутиен, поне като излизаш навън. Ако не - след години ще се смъкнат леко надолу, абе друго си е...

xoxi
08-18-2011, 11:05
Аз нося от 11-годишна сутиен,но имаше накакво да го сложа де ;д ,а явно трябваше по-рано да почна,защото ми се появиха стрии (които вече не се виждат :grin: ) 8-) И определено не ми е спряло растежа,щом сега ме питат дали имам силикон :? . Ако искаш носи си сутиен,аз не виждам някакъв проблем :?

Почти същата история 8-)
Само дето при мен нямаше стрии, но ми пречеха, защото много тичах. За това ги кротнах в един сутиен и проблема беше решен.
Аз от малка си свикнах със сутиените, нося почти непрекъснато и още не съм забелязала да е повлиял на нещо. Гърдите ми в каквато форма си бяха, такава си останаха. Стойката ми не се е променила (т.е. прегърбване и т.н.), а гърдите си растяха до последно. Преди година-две спряха, за моя радост, защото ставаше от трудно по-трудно да си намирам сутиени като за мен.

08-18-2011, 11:26
моля ви, само не се развявайте без сутиени :-o

Djenka
08-18-2011, 13:37
Аз пък си нося от няколко месеца, може би 4-5, а през юли навърших 14.
Тоест, нося от около 13 годишна. Но дори сега го нося само извън нас, вкъщи просто не ми е удобно и си нося бюстиета. :) :grin:

havefun
06-06-2012, 00:51
[QUOTE=Djenka;9580506]Аз пък си нося от няколко месеца, може би 4-5, а през юли навърших 14.
Тоест, нося от около 13 годишна. Но дори сега го нося само извън нас, вкъщи просто не ми е удобно и си нося бюстиета. :) :grin:[
+1

summerxtime
06-06-2012, 07:44
Хора,не забравяйте,че има 12 годишни,на който наистина им трябва сутиен,аз в шести клас бях чашка B. :D

loliii36
10-25-2012, 12:44
i az neznam da kaja

teen95
10-25-2012, 14:45
Какво ти си прецениш. Добра идея е първо да сложиш бюстие (аз бях първо с него, после минах на сутиен) така ще можеш да свикнеш по-лесно постоянно под дрехите, на тази част от тялото ти да има нещо.

Съгласна и аз бях така :)

marilyn
10-25-2012, 16:41
Ама темата е стара...
И все пак сутиена не се отразява на формата...или растежа.

theseveredgarden
10-25-2012, 18:42
Тъй като женските гърди нямат мускули

Ама сигурен ли си?