PDA

View Full Version : все някой ден човек опира до това (четете и трупайте опит)



kypo
04-20-2010, 11:34
не е много тийн, но ето моето приключение в търсенето на парЕ!

реших, че ще тегля кредит. все няокога на човек му притрябват пари и няма на къде, трябва да се пита по тия така рекламираните банкови институции... бахти и идиотите са тия! да си няма човек работа с такива изроди.
та както и да е, въпроси хиляди, ама какво ли не питаха - бащи, майки, лели, имам ли кола, куче, котка. колко пари харча за ядене, колко пари имам в банката, работя ли, не работя ли, ама защо работя, ходил ли съм в чужбина, ще ходя ли, имам ли имущество, нямам ли, кредити имам ли , заеми имам ли, приятелски заеми.... абее лудница :x исках да ги питам интересува ли ги колко пари харча за курви, ама си мълчах! бати разпита, сигурно гестапо не са раюпитвали така :-x
а на мен ми трябват доста малко пари, не е като да искам сто хиляди!
и лъгах там, ама така се оплетох, че май няма да ми дадат. деба и гадовете тъпи 8-)
е тва е, да си нямате работа с банки и чиновници - некви сополи дето са на 400 лева заплата ще ме изнервят и ще ме питат ебати въпросите. на някои сериозно се поизпотих, честно ви казвам!

а имам уж всичко което трябва да имам за да ми дадат поне 5-10 хиляди. а ме разпънаха на кръст като Христос ебати :x :x

strangler
04-20-2010, 11:55
Какъв кредит си искал да теглиш?

Трябва да те питат задъжително на колко се осигуряваш.Така гарантираш доход, с който после трябва да им връщаш заема.Нали си завършваш УНСС, трябваше да го знаеш- елементарно е.

Питат те за други кредити, защото трябва да изплащаш и тях, дохода ти намалява и може да не успяваш да си посрещаш задълженията към тяхната банка.

Още те питат за някакви доказани други доходи- взимаш наем и тн.

Питат те дали си женен и дали жена ти работи - това ще им гарантира и нейната заплата, ако ти като титуляр не можеш да се справиш.

Освен че те питат за това, другото задължително нещо е да ти искат нефискален бон от местоживеенето ти- сметка от ток или телефон например.Но това е чак когато те одобрят.

Всички въпроси са важни, за да оформят нещо като счетоводен баланс на семейството ти или на теб.Представените данни се изпращат за проверка и оценяване на риска към "централата".Кредитните експерти получават отговор до 1-2 дена, approved, declined или waiting и ти се обаждат.

БТВ, най-забавният въпрос винаги ми е бил : "Имате ли политическа принадлежност, член ли сте на партия, участвате ли в дръжавната администрация,Парламент и тн" :D , но той е задължителен само за откриването на сметки.

Още взето си им се видял несигурен затова и са те разпитвали толкова подробно.

П.С и не взимат 400 лв :)
П.С и 5000- 10 000 са голям кредит за физически лица, а не малък.

Serseri91
04-20-2010, 16:50
В сегашната икономическа ситуация е така, дават по - трудно.И още повече, ако закъсаш - не ти преструкторират кредита за по - дълъг срок и ти ебават майката.

И нали знаеш, че това им е задължение, защото ако даваха на всеки желаещ, как я мислиш ? No offence.


П.С и 5000- 10 000 са голям кредит за физически лица, а не малък.

+1

Дано да ти ги отпуснат и ги използваш благоразумно !