PDA

View Full Version : ОБИЦА НА МЕКАТА ЧАСТ НА УХОТО



MeLsSs
04-20-2010, 13:15
Аз имам обица на дясното ухо.Направиха ми я 10.04.10 петък.Махнах я след 1 седмица и три дни но една приятелка ми каза че ако не я махна ще събере гной.Махнах я но след няколко минутки се поду.Този понеделник се поду и все още е подуто.Какво да правя има ли нещо сериозно или ще ми мине.С какжо да го мажа и с какво не.Моля помощ !!!!!!!

britzy
04-20-2010, 13:42
Аз имам обица на дясното ухо.Направиха ми я 9.04.10 петък.Махнах я след 1 седмица и три дни но една приятелка ми каза че ако не я махна ще събере гной.Махнах я но след няколко минутки се поду.Този понеделник се поду и все още е подуто.Какво да правя има ли нещо сериозно или ще ми мине.С какжо да го мажа и с какво не.Моля помощ !!!!!!!


:razz: :razz: :razz: :razz:

защо тая патка си мисли,че ще събере гной?сякаш е задължително.
може и да ти мине,обицата не я слагай.Ако искаш върви на УНГ,макар и безсмислено ми се струва.
мини го с кислородна вода...евентуално

mimsssssss
04-20-2010, 13:46
Каква е била обецата - какъв метал? С какво ти е пробивана? Защо си я махнал ?

Loshotia
04-20-2010, 14:13
Аз имам обица на дясното ухо.Направиха ми я 9.04.10 петък.Махнах я след 1 седмица и три дни но една приятелка ми каза че ако не я махна ще събере гной.Махнах я но след няколко минутки се поду.Този понеделник се поду и все още е подуто.Какво да правя има ли нещо сериозно или ще ми мине.С какжо да го мажа и с какво не.Моля помощ !!!!!!!


:razz: :razz: :razz: :razz:

защо тая патка си мисли,че ще събере гной?сякаш е задължително.
може и да ти мине,обицата не я слагай.Ако искаш върви на УНГ,макар и безсмислено ми се струва.
мини го с кислородна вода...евентуално

Недей така!
Аз съм живото доказателство, че такива неща се случват. Ухото, на което спя, ми се поду, събра гной- грозна история беше.

Иначе до авторката: като се продупчи не ти ли казаха как трябва да го мажеш- антибактериален сапун, кислородна вода и немибацин(?)

britzy
04-20-2010, 14:36
ма тва е момчеспоред мен по простата причина че има една
обеца на меката част на ухото където попринцип и 2те уши имат ако говорим за момиче.
Само догадки,яя си кажи пола бе миндил :razz: :razz: :razz:

MeLsSs
04-20-2010, 19:05
първо момиче съм.
второ праиха ми я с пистолет
трето козметичката ми каза чи ако стани нещо тряя са мажи със спирт но научих че било вредно със спирт

daniGirl
04-20-2010, 19:58
еми на мене като ми павиха 2 дупка на ухото мацката ми каза, че сутрин на гладно си наплюнчваш пръста и слагаш, пък и много други хора ми го казаха тва, никой ли не ти го каза ?

mimsssssss
04-21-2010, 10:21
Като са ти я правили с пистолет са ти пръснали кожата от силният удар. Единственото за което се сещам е да си я дезинфекцираш със спирт и да я миеш с антибактериален сапун, което трябва да правиш и без да имаш инфекция. Не знам как очакваш да заздравее при положение, че тва е нова рана и не я лекуваш с нищо. Не бъди скръндза за тялото си и да даваш 5 лв за пистолет, като с игла/абокат е 15. За друг път да знаеш. И се пробивай в студио където ще ти кажат какви грици да полагаш.Обецата какъв материал ти е? Ако е сребро или злато я махай, да не говорим за менте тенекия. Сложи си титан/медицински метал се води/ най - добре е за кожата и няма алергии към него.

MeLsSs
04-21-2010, 10:49
майка ми ми каза това със слюнката пък и тя ми вика няма нужда да се маже с нищо само щяло да си мине не че не и пука за мене но тя си има натоварена работа и няма толкова време да ходи по аптеки лекари и глупости
обицата е медицинска

mimsssssss
04-21-2010, 11:10
Медицинска обеца няма. Има едни такива жълти, които ги водят позлатени, ама са пълни ментета. Майка ти не е виновна, ч еухото ти е така, нито тя трябва да ходи на аптеката вместо теб. Ако знаеш студи за татуси и пиърсинги наблизо иди, за да ти дадат мазало от там. Да е 5лв макс. И всяка сутрин и вечер сваляй обецата и си я мии и чисти, ухото също. Нищо не зараства само от само себе си.

CupcakeMonster
04-21-2010, 12:22
Сложи си титан/медицински метал се води/ най - добре е за кожата и няма алергии към него.

Аз имам :?

MeLsSs
04-22-2010, 15:41
мерси многу за съветите mimsssssss :-) аз обицата без това не я слагам за да не се подуе повече

DevilLoveAngel
04-22-2010, 19:09
Аз имам 4 дупки на едното ухо,беше ми се подула едната,правех така-почистване хубаво със спирт,после се мажех с Гентамицин мас...за всеки случай я махнах...затвори се и след 3 дена сама си я пробих отново със същата процедура-промиване....

spexx
04-28-2010, 20:50
значи пъро чисти дупката с кислородна вода 3% и после Гентамицин .. много помага