PDA

View Full Version : Въпрос относно ...



transformable
04-20-2010, 14:44
Имам да правя презентация на тема " Здравни познания и хигиена на кръвоносната система " Та намерих малко информация в нета за " Здравни познания и хигиена на сърдечно съдовата система "

Та искам да попитам има ли голяма разлика между кръвоносна система и сърдечно съдова система ?

nIkEnCeTy_bE
04-20-2010, 14:53
Вие сте много назад бе. 8-) Иначе мисля, че в учебниците не правят разлика, защото сърцето и кръвоносните съдове спомагат за непрекъснатото движение на кръвта в организма. Смисъл те са си тясно свързани. Според мен едното неможе да съществува без другото. Така че, мисля че няма разлика. Пък и в учебниците не правят такава.

transformable
04-20-2010, 14:56
Вие сте много назад бе. 8-) Иначе мисля, че в учебниците не правят разлика, защото сърцето и кръвоносните съдове спомагат за непрекъснатото движение на кръвта в организма. Смисъл те са си тясно свързани. Според мен едното неможе да съществува без другото. Така че, мисля че няма разлика. Пък и в учебниците не правят такава.Океу :) благодаря ти :-)

kris4ety14
04-20-2010, 15:03
Има съвсем мъничка разлика. Сърдечно съдовата система обхваща и кръвоносната, и лимфната система. Кръвоносната си е отделно.