PDA

View Full Version : Малко хелп :))



Lil1kid
04-20-2010, 15:03
Здравейте! Това е първото ми мнение,тема :grin: Сори,че ще бъде малко на кофти тема,но.. Такаам... трябва ми вашето мнение относно една дилема- по принцип знам,че в абсолютно никой клас няма перфектна дисциплина,навсякъде има мамини синчета,зубъри,кифли и всякакви подобни "етикети". Работата е там,че в моя клас са напъхани най-големите "баровци" в града (9ти клас сме),които смятат,че те са най-великите и всякакви такива...Аз почти винаги откликвам на молбите на съученици,држа се приятелски с тях ,но има 5-6 индивиди, които направо ме побъркват и то не с някакъв личен конфликт,ами с грубото си и арогантно поведение към почти всички,които не купонясват с тях,имало е и нападки към мен,но аз ги игнорирах до сега... Те провалят всеки час с изключение на математика само защото тогава имаме час при класната,всички учители се ядосват и с право- те правят всякакви възможни простотии,карат се за глупости,спорят най-нагло и не отчитат,че в стаята има учител,не си шушукат,а крещят един на друг в часовете и на междучасията и е някакъв пълен хаос,понеже учителите или започват да ни изпитват,или пишат служебни двойки...Даже един от "великите" има сигурно над 20 неизвинени,но ходи при директорката и тя ги извинява,никой учител не ги предлага за наказние само заради огромните парични възможности на родителите им.Изпочупиха толкова много чинове и столове, а после целият клас плащаше... Има още мн мн други неща. Така де,аз всеки ден се прибирам и се чувствам скапана,заради всичкия шум.. Наскоро забелязах,че когато някой започва да вика от класа и е близо до мен,аз се разтрепервам и нз какво ми става :shock: :x :? Въпросът ми е какви мерки да взема ,защото се притеснявам нещо да не ми стане,всмисъл-преди само се дразнех и,но си мълчах,ама сега вече и тялото ми започва да реагира....Не занм,плс обяснете ми :) А даже изобщо има ли смисъл да предприемам нещо,след като всички учители са подкупни... Ама май тр да направя нещо- не искам да си мълча и да си тровя нервите :( МнОоГО дълго стана,а? Сори :oops: Чакам с нетърпение вашите отговори,щото ми е доста объркано и гневно...

Eclipsercho
04-20-2010, 15:07
Ти никъкви мерки не можеш да вземеш.. най-много да им станеш трън в очите и да си навлечеш още проблеми.. имаш два варианта, или да се примириш и да не ти пука какво правят или, ако искаш да учиш нормално, да се преместиш в друг клас/училище.

Успех

Lil1kid
04-20-2010, 15:12
Да,може :( Но аз мислех по-скоро да кажа на майка,подкрепена с още някой родител, да говори направо с директорката и да поставят нещата така "Или оправяте нещата,или напускаме", което може да ни изиграе лоша шега,но и това е идея :?

nIkEnCeTy_bE
04-20-2010, 15:13
Дори да се обърнеш към педагогическия съвет, виждаш какви са учителите, няма да ти обърнат внимание. Според мен най добре да се преместиш. Винаги ще има такива някъде. Ти трябва да учиш в крайна сметка, не си длъжна да ги търпиш, защото после ти си патиш.

Eclipsercho
04-20-2010, 15:16
И си мислиш, че директорката ще и пука? Едно дете по-малко.. голяма работа. Ще предпочете ти да смениш училището и тя да си пуска аванта на 'училищните звезди' без да има кой да и прави проблеми отколкото да ги стегне и да си има проблеми с техните родители..

Жалко е наистина, но това е Българията в която живеем.. В момента в който започне да ти пука за всичките боклуци, които изсипват на главите ни ще откачиш.. Както казах, избираш един от двата варианта и действаш.

Lil1kid
04-20-2010, 15:23
Имаш право и то доста :) ,но пък също изниква друг въпрос- значи аз напразно съм се трудила да влезна в това училище ,което е "най-елитното" в града, затова едва ли ще сменя училището, по-скоро класа,но не знам как ще стане- нали има точно определен брой във всяка паралелка и тр някой от другия клас да дойде в нашия, а не съм сигурна дали ще има желаещи... :D

Eclipsercho
04-20-2010, 15:27
Имаш право и то доста :) ,но пък също изниква друг въпрос- значи аз напразно съм се трудила да влезна в това училище ,което е "най-елитното" в града, затова едва ли ще сменя училището, по-скоро класа,но не знам как ще стане- нали има точно определен брой във всяка паралелка и тр някой от другия клас да дойде в нашия, а не съм сигурна дали ще има желаещи... :D

Кофти... но, все пак е трябвало да си имала бегла идея какви хора учат в училището, щом сама го определяш като "най-елитното".. Поговори с родителите си, те винаги могат да ти дадат по-точен съвет от някой непознат от teenproblem.. :-)

transformable
04-20-2010, 15:27
Имаш право и то доста :) ,но пък също изниква друг въпрос- значи аз напразно съм се трудила да влезна в това училище ,което е "най-елитното" в града, затова едва ли ще сменя училището, по-скоро класа,но не знам как ще стане- нали има точно определен брой във всяка паралелка и тр някой от другия клас да дойде в нашия, а не съм сигурна дали ще има желаещи... :DИзчакай до следващата година.

Luscious_Heart
04-20-2010, 16:47
О, в никакъв случай недей да сменяш училището! Щом искаш да учиш там, няма смисъл да си проваляш годината. Премести се на някой по-преден чин, за да слушаш по-ефективно. Активизирай избириталния си слух и слушай само даскала, като преподава. Да не се разсейваш от крясканията на глезената тълпа.
А и кой знае, може утре да се скарат и да се разединят тотално. :D Случвало се е с групи в стария ми клас. Не бяха богаташи, ама пак разваляха дисциплината.