PDA

View Full Version : Най-добрата ми приятелка иска да се самоубие!



Iliana4eto93
04-20-2010, 16:10
Моля ви, помогнете ми. Страшно много съм разтревожена, направо не знам какво да правя. Най-добрата ми приятелка иска да привлече вниманието на близките си и момчето, което харесва, но не отговаря на чувствата й. Двамата се разбират добре, но тя иска нещо повече от приятелска връзка. Страда много заради него и не знам до къде може да стигне това. Родителите й пък въобще не и обръщат внимание и това я наранява. Сякаш на тях не им пука за нея. Днес ми каза, че иска да си прережи вените, за да привлече вниманието им, но не иска да се самоубива. Знам, че това е малко егоистично от нейна страна, но като нейна най-добра приятелка, каквото и да направя, за да я спра, най-много да ми се разсърди. Моля ви, кажете какво трябва да направи, за да не умре? Има ли вероятност, ако си прережи вените да не умре и как да стане това?

britzy
04-20-2010, 16:12
първо прочетох-се самоуби
ся сериозно-обади се на такъв спец.телефон има-тоест тя да се обади,не я оставяй сама говори й,ии за Бога,как иска някой да пропилее нещо-което имаш 1 път

britzy
04-20-2010, 16:15
как става прерязването на вени ли-лесно
може ли да се умре-много мега ясно

Iliana4eto93
04-20-2010, 16:19
Тя ми говореше нещо, че ако си пререже вените само на едната ръка, може и да не умре. Вярно ли е това? Даже ми размаха няколко бръснарски ножчета и направо ми прилоша...

britzy
04-20-2010, 16:21
Тя ми говореше нещо, че ако си пререже вените само на едната ръка, може и да не умре. Вярно ли е това? Даже ми размаха няколко бръснарски ножчета и направо ми прилоша...
aбе уча по 100000 часа биология-дали на едната ръка или на петте винаги е опасно-дам опасно е,аа може да има и хемофилия(макар 99 да е изрзазена при мъжете) и не се знай ако има-е умряла просто
абе опасно е

Zarity
04-20-2010, 16:21
#-o #-o #-o Ми да пробва ако иска да видим дали ше умре.Пиши като разберете.
Излесте от шибания филм,ебаси депресията,ебаси чудото.

ПП:На колко години сте по дяволите?!

Eclipsercho
04-20-2010, 16:25
Кажи й да ходи да се прегледа... тъпи псевдо емота..

От вените на ръката може да изтече толкова много кръв (ако не се спре на време), че не ще умре ами не знам направо..

Престанете с тъпите американски стереотипи за "липса на внимание" и не знам к'во още.. прекалено много тийн сериалчета сте гледали.. Замисли се, може би родителите й супер много желаят да й отдават нужното внимание, но по цял ден им се налага да работят, за да й осигурят по-хубав живот? Или вие обвинявате родителите за абсолютно всичко вече? Те са роботи без чувства, които са там за да ви втежняват живота? :-x

И другата посочена от теб причина... момче..божееее... ти знаеш ли колко момчета тепърва ще срещнете? А? К'во, да не би да е срещнала "любовта на живота си"?

Спри я преди да е направила някоя глупост и говори с родителите й..

nIkEnCeTy_bE
04-20-2010, 16:25
Според мен поговори с техните, кажи им как се чуства приятелката ти и какво иска да направи. Мисля, че те ще и помогнат най много. Ти като приятелка, колкото и да я разубеждаваш, явно смисъл няма. Момчето го заебете, защото не си заслужава. Трябва сама да осъзнае, че не си струва да се занимава с него и че нищо няма да се получи. Времето ше я излекува. Мисля, че да си среже вените е най глупавото нещо.

Iliana4eto93
04-20-2010, 16:32
Моля ви не нападайте мен. Какво съм виновна аз, че искам да потърся помощ за приятелката си, тъй като не мога да й я дам сама? Опитвам се да говоря с нея, но тя не ме слуша. Ако говоря с родителите й, вероятно ще ме намрази, а тя е най-добрата ми приятелка...и е меко казано най-добрата...просто нямам думи, с които да опиша приятелството ни. А къде може да се реже, без да засегне вени?

britzy
04-20-2010, 16:36
Моля ви не нападайте мен. Какво съм виновна аз, че искам да потърся помощ за приятелката си, тъй като не мога да й я дам сама? Опитвам се да говоря с нея, но тя не ме слуша. Ако говоря с родителите й, вероятно ще ме намрази, а тя е най-добрата ми приятелка...и е меко казано най-добрата...просто нямам думи, с които да опиша приятелството ни. А къде може да се реже, без да засегне вени?
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
не знам на къф език треа се каже-няма безопасно място щом иде реч за рязане,освен ако не е хирург и пак....

Eclipsercho
04-20-2010, 16:36
Моля ви не нападайте мен. Какво съм виновна аз, че искам да потърся помощ за приятелката си, тъй като не мога да й я дам сама? Опитвам се да говоря с нея, но тя не ме слуша. Ако говоря с родителите й, вероятно ще ме намрази, а тя е най-добрата ми приятелка...и е меко казано най-добрата...просто нямам думи, с които да опиша приятелството ни. А къде може да се реже, без да засегне вени?

Не те нападам, нервирам се на глупостта на новите поколения (защото не ви давам повече от 14-15 год.) ..

По-добре да те намрази и да е жива, отколкото да си останете приятелки, но тя да умре, не съм ли прав? Пък и ако ти е истинска приятелка би трябвало да оцени опита ти да я спасиш, вместо да те мрази, че си я "издала"..

Luscious_Heart
04-20-2010, 16:41
Ех, деца, деца.
Явно се е разглезила и не познава ценностите на живота, че да иска да си го отнеме така.
Има много неща, за които си струва да живее. Хобита, очакването на 2012 (не че вярвам, ама е идея :D ), що не иска да си живее едно 70 години, може да види извънземни дотогава!
Нека да помисли за инвалидите, за жертвите на земетресението в Хаити. Самоубиха ли се те? Не... получават подкрепа и се борят.

А ако те намрази заради опита ти да я предпазиш, явно е много, много тъпа.

Iliana4eto93
04-20-2010, 16:46
Само доброто ми възпитание ме спира да ви кажа, че и вие сте тъпи. Аз просто попитах къде е безопасно да се реже, без да се случи нищо опасно, а вие започвате да ми говорите как да я спра. Казх ви, че съм го опитвала много пъти, защото това не и е първият път, в който прави опити за самоубийство. Макар, че това е само, за да привлече внимание...

Eclipsercho
04-20-2010, 16:50
Само доброто ми възпитание ме спира да ви кажа, че и вие сте тъпи. Аз просто попитах къде е безопасно да се реже, без да се случи нищо опасно, а вие започвате да ми говорите как да я спра. Казх ви, че съм го опитвала много пъти, защото това не и е първият път, в който прави опити за самоубийство. Макар, че това е само, за да привлече внимание...

Ти или си наистина тъпо парче, или някой скапан форум трол, които си прави мега гаврата с нас..

Спирам да пиша, защото явно, че от дума не разбираш. Резнете си главите и двете.

Biskfitka
04-20-2010, 16:50
Родителите й сигурно са прекалено заети да й заводоляват детските капризи :booooomb: А да се самоубие заради момче-без коментар :razz:
Iliana4eto93 Не,не сме ние тъпи! На теб колко пъти да ти се каже,че където и да се реже е опасно..то даже е близо до акъла....

Luscious_Heart
04-20-2010, 16:50
Като сме тъпи - чупката. Най-безопасно да си реже ноктите.
93 си, трябва да имаш поне малко разум.

someonerandom
04-20-2010, 16:54
Само доброто ми възпитание ме спира да ви кажа, че и вие сте тъпи. Аз просто попитах къде е безопасно да се реже, без да се случи нищо опасно, а вие започвате да ми говорите как да я спра. Казх ви, че съм го опитвала много пъти, защото това не и е първият път, в който прави опити за самоубийство. Макар, че това е само, за да привлече внимание...
Още 10000 пъти ако ти се обясни,че няма безопасно място-ще разбереш ли?Това,че няколко пъти и е провървяло,не значи,че пак ще стане.Не знам защо,обаче се сетих за ГАврош от "Клетниците"-подскача,танцува,търкаля се,ама накрая само един куршум стига.По-добре е да я спреш преди изстрелването на този куршум.
Достатъчно ясно ли беше,или трябват още 9999 пъти?

Iliana4eto93
04-20-2010, 16:55
Емии, трябва ми още. 8)

Munut0
04-20-2010, 17:23
и при мен е така :shock:

bloodysunrise
04-20-2010, 17:49
Като сме тъпи - чупката. Най-безопасно да си реже ноктите.
93 си, трябва да имаш поне малко разум.
http://dragonfire-bg.net/forum/images/smilies/lol.gif

Reaper93
04-20-2010, 18:42
Имам един въпрос...

Твоята приятелка емо ли е? :D

kotence_91
04-20-2010, 18:56
Моля ви не нападайте мен. Какво съм виновна аз, че искам да потърся помощ за приятелката си, тъй като не мога да й я дам сама? Опитвам се да говоря с нея, но тя не ме слуша. Ако говоря с родителите й, вероятно ще ме намрази, а тя е най-добрата ми приятелка...и е меко казано най-добрата...просто нямам думи, с които да опиша приятелството ни. А къде може да се реже, без да засегне вени?

Ако толкова много държиш на "най-добрата си приятелка", едва ли би я оставила да се самоубие и би предпочела пред смъртта й омраза ... :?

y0urhottie
04-20-2010, 18:59
Моля ви не нападайте мен. Какво съм виновна аз, че искам да потърся помощ за приятелката си, тъй като не мога да й я дам сама? Опитвам се да говоря с нея, но тя не ме слуша. Ако говоря с родителите й, вероятно ще ме намрази, а тя е най-добрата ми приятелка...и е меко казано най-добрата...просто нямам думи, с които да опиша приятелството ни. А къде може да се реже, без да засегне вени?

абе ти наред ли си? да реже пък може случайно да не уцели мястото където са и вените ... я се съвземете ДЕЦА !




Моля ви не нападайте мен. Какво съм виновна аз, че искам да потърся помощ за приятелката си, тъй като не мога да й я дам сама? Опитвам се да говоря с нея, но тя не ме слуша. Ако говоря с родителите й, вероятно ще ме намрази, а тя е най-добрата ми приятелка...и е меко казано най-добрата...просто нямам думи, с които да опиша приятелството ни. А къде може да се реже, без да засегне вени?

Не те нападам, нервирам се на глупостта на новите поколения (защото не ви давам повече от 14-15 год.) ..

По-добре да те намрази и да е жива, отколкото да си останете приятелки, но тя да умре, не съм ли прав? Пък и ако ти е истинска приятелка би трябвало да оцени опита ти да я спасиш, вместо да те мрази, че си я "издала"..

да ти кажа сериозно ..не вярвам,че ще го направи..вярно има и деца дето го правят ама повечето само си блещят не им стиска да го направят от страх ! и все пак не те знам кой набор си ама мислиш като малко дете за нещо толкова сериозно

y0urhottie
04-20-2010, 19:00
емо ? :-o

FlammeNoir
04-20-2010, 19:46
Според мен не и стиска да се самоубие ами само така си говори.

Kmet4e
04-20-2010, 20:25
Значи .. погледнете малко трезво !
Кажете на гаджето и на родителите да и обръщат повечко внимание и не я оставяйте сама ! Депресията е нещо много гадно и е хубаво някой да я излекува с разнообразие и заетост . Ако упорства и се прави нарочно на интересна кажи и да си ги резне веничките по дължина . (почти няма толкова смени съмоубийци 8)

DinViesel
04-20-2010, 20:39
Само доброто ми възпитание ме спира да ви кажа, че и вие сте тъпи. Аз просто попитах къде е безопасно да се реже, без да се случи нищо опасно, а вие започвате да ми говорите как да я спра. Казх ви, че съм го опитвала много пъти, защото това не и е първият път, в който прави опити за самоубийство. Макар, че това е само, за да привлече внимание...

Lol и защо изобщо трябва да се стига до кълцане и рязане..? Като толкова иска да привлече внимание, да седне и да поговори с родителите си като нормален бял човек..щото съм сигурен, че нищо не е направила по въпроса , а само чака техните да се сетят че може би на дъщеря им й има нещо. А тя,видиш ли ще се реже за да привлече внимание.. пф жалка работа.. тя щом от сега е почнала толкова да се отчайва от живота , не ми се мисли кво ще прави като порасне..(ако доживее).

Seducti0n
04-20-2010, 21:04
Е, извинявай, ама последното ти изречение прозвуча така все едно искаш съвет от нас как хем да се реже, хем да оживее.
Недей да мислиш за това дали може да ти се разсърди или не, а намери начин да уведомиш родители й относно това какви намерения има дъщеря им.От огромно значение е да знаят, независимо от факта, че не й обръщат нужното внимание са й родители и трябва да разберат какво се случва с приятелката ти час по-скоро.Говори с тях още утре, ако може.Щом не иска да се самоубие, а само да ги сплаши /привлече/ внимание, нещата не са чак толкова на зле, ноооо побързай!

Force_bladeR
04-20-2010, 21:56
Днес ми каза, че иска да си прережи вените

Ясно.. :lol:

fenkaaa
04-20-2010, 22:17
Бас ловя,че това са празни приказки,просто иска да привлече внимание още от сега,но само със заплахи.. и аз съм имала такива случеи с приятелки,особенно една,а за нея бях сигурна,че каже ли нещо ще го направи.. например нейната мечта е да умре при катастрофа с голяма скорост.. Изплаших се,защото преди време беше твърда,че наркотиците са най вредното,никога нямала да ги опита незнам си кфо,дори трева няма да опита,а накрая кфо стана.. хероин ;) Но добре че не стигна до самоубийството.Помисли си и ти преди това колко неща е казала че ще направи и ги е направила и колко не е и тогава се замисли дали само блъфира или говори истината ;)

Iliana4eto93
04-20-2010, 22:36
Веднъж едно момче от класа ни каза, че няма достатъчно смелост да скочи през прозореца от училище...и тя го направи, но добре, че не беше много високо. Нагълтвала се е с хапчета, но съседката й я е видяла и помогнала на време...това ми го каза съседката, иначе аз не вярвах, че ще го направи...

filmimilmi
04-20-2010, 23:07
Доведи нейната мисъл до заключение, че това е много глупаво решение. За да изкараш нещата до границата на абсурдното и умишлено я преминеш като дори я подкрепиш, тя не само, че ще си даде сметка колко е абсурдно, но и ще се засмее на собствената си глупост. Замисли се, в подобна ситуация всеки тръгва да обръща внимание на потенциалния самоубиец, засипва го с грижи, любов и прочее и така в крайна сметка задоволява жаждата му за внимание. Блазни го мисълта, че ако се вкара в гроба умишлесно, ще има много хора, които да ронят крокодилски сълзи за него. Ако пък от друга страна покажеш не безразличие, а абсурдното поведение, че я подкрепяш напълно в нейното решение и дори би се радвала за нея, че ще има да гледа сеир "отгоре" (по-скоро "отдолу", но да запазим позицията за "горе" просто в името на аргумента :) ), толкова по-лесно ще я накараш да се вгледа отстрани на себе си и прозре колко глупаво нещо е на път да направи. Поне така си мисля, че би се получило много по-лесно от колкото да тръгнеш по логиката на това, че трябва да я спасяваш, да я вразумяваш и прочее неща, които само ще я накарат да се почувства като изключителна персона. В момента, в който разбере, че в решението и няма никаква "изключителност", а дори е най-жалкия начин за получаване на внимание, тогава ще разбере, че в това, което е на път да направи няма много смисъл. Разбирасе не казвам, че това е най-разумното решение, а също така държа и да подчертая, че ти препоръчвам да се консултираш с ваши приятели и нейните близки (семейство) и да предупредиш възможно повече хора, за да може да вземете колективно някакво решение как да постъпите в случая, вместо да прибягваш за съвети по форумите, които може и напълно да те тласнат в посока на погрешни решения. Пазя мнението си най-вече за себе си, а това, че го споделих далеч не значи, че бих те посъветвал наистина да му се довериш. Като нейна приятелка обаче, ти трябва да знаеш, че каквото и да се случва, необходимо е да я пазиш!

Reaper93
04-21-2010, 09:05
Абе човек, като те питам ми кажи...емо ли е? :D

Lil1kid
04-21-2010, 13:31
Добре де, пробвай пак да поговориш с нея.Аз съм на същото мнение като другите- няма смисъл да повтарям. Може да й предложиш да ходите на йога или пък да отиде на психолог? :)

Strawberryy
04-21-2010, 17:08
:shock: :shock: :shock: :shock:

Няма смисъл да се повтарям с другите,, но все пак..! Поговори с нея обясни й смисъла на живота. Накарай я да разбере,, че живота й няма да се върне когато тя поиска и че не си заслужава заради едно момче :-x :-x ,, защото не вярвам родителите й да не й обръщат внимание :? . Просто както казаха явно се стараят да й осигурят всичко необходимо - за да е ЩАСТЛИВА!! :)

Понякога се чудя,, защо има хора които не си ценят живота?? :x

Дано всичко се оправи. Ти можеш да й помогнеш,, а също така да поговориш с нейните родители!