PDA

View Full Version : Ноктопластика-лещи:S



Seducti0n
04-20-2010, 19:26
Здравейте, съфорумки.
Тези дни ще си правя ноктопластика.Но има едно проблемче, което надявам се вие ще определите до колко сериозно е.Освен, че имам желание за по-дълги нокти, нося лещи поради късогледство /3 диоптера :(/ и се чудя дали бих имала проблеми при поставянето и махането на лещите.Ако има някое момиче със сходна ситуация-нека сподели дали би ми било трудно.

П.С-Няма да си правя някакви кой знае колко дълги нокти.

POLLINA
04-20-2010, 19:46
ооо определено ше имаш проблем. аз преди имах цветни лещи и дълги нокти и се наложи да ги одрежа.. една приятелка така си скъса лещата , пък да не говорим , че може да си извадиш окото.. 8-)

Seducti0n
04-20-2010, 19:51
ох, поли много ме разочароваш, мацко
толкова са красиви...

Hiph0pgirl
04-20-2010, 20:19
Определено ще ти е малко трудничко :(

rachel_billson
04-20-2010, 20:40
В началото беше много гадно и трудно,скъсах си даже едната леща :? ,но след това се свиква.Нито ми пречат,нито ми трябват ноктите,когато я слагам или махам. :)

POLLINA
04-20-2010, 21:07
ох, поли много ме разочароваш, мацко
толкова са красиви...
ее виж може би пък на теб няма да ти е толкова трудно
все ще свикнеш :)

Seducti0n
04-20-2010, 21:37
:) най-вероятно ще си направя
майката на едно момиче от моя клас е като мен и няма проблеми
малко за парите ще ме е яд, ако се наложи да махна ноктите, ама като ми е мерак...

shadow4e
04-20-2010, 21:47
Аз имах проблем само с махането на лещите, тъй като си ги махам с два пръста и съответно при дълги нокти влизат в окото. Зависи си и от лещите, тъй като съм имала и лещи, които при по-здраво потъркване на окото и падат и тогава е лесно:) С поставянето нямах проблеми, тъй като се използват възглавничките.

Seducti0n
04-20-2010, 21:50
Аз имах проблем само с махането на лещите, тъй като си ги махам с два пръста и съответно при дълги нокти влизат в окото. Зависи си и от лещите, тъй като съм имала и лещи, които при по-здраво потъркване на окото и падат и тогава е лесно:) С поставянето нямах проблеми, тъй като се използват възглавничките.

едно към едно с начина, по който си ги слагам аз:)

Inn0cenCe
04-21-2010, 19:55
Моята сестра ползва лещи, и е със много дълги нокти (естествени) и не й е проблем. Сигурна съм, че ще свикнеш, само гледай да не си извадиш някое око :D .

shadow4e
04-21-2010, 20:05
Цвети, действай, щом ти е такъв мерак! :-) Само гледай наистина да не са мнооого дълги. Аз тогава се справих, а ми бяха първите опити с лещи, пък ти като си носиш постоянно, няма да имаш сериозни проблеми.

Fx1
04-21-2010, 21:06
Направи си ги нормално дълги (в противен случай, е грозно, така или иначе), и гледай да са с добре заоблени ръбчета, а не съвсем остри.

Ще свикнеш, аз дори с нокти съм ги махала, но така е много по-лесно да скъсаш лещата - по-добре ги махай с 2 безименни пръста, като ги държиш успоредни един на друг и перпендикулярни на земята - плъзгаш около зеницата и защипваш лещата само с меката част! При нормална дължина 5-6мм, например, не би трябвало да си бъркаш с ноктите в очите.

DevilLoveAngel
04-22-2010, 19:21
Аз мисля,че е по-добре ноктите да са къси,първо,че може да си изкараш окото,второ да скъсаш лещата и трето,колкото и да си миеш ръцете по и под ноктите винаги остава мръсотия...а това си е фина работа все пак :Д

ПП:И аз нося лещи,но си поддържам ноктите къси :)