PDA

View Full Version : Фитнес уред



Mitkoni
04-20-2010, 19:29
Сега правя упражнения за крака на един фитнес уред.Сядаш и буташ с краката,обаче ми казаха че прецаквал ставите на коленете.Бихте ли ми казали дали е вярно?Също чух,че фитнесът спирал растежа-това вярно ли е?Благодаря предварително!

SemperFidelis
04-20-2010, 19:38
Лег преса е може би уреда. Прецаква растежа ако вдигаш прекалено големи тежести. А колкото до колената ставите не знам да ги прецаква, но може да прецака кръстните връзки ако не си се занимавал активно със спорт преди и тръгнеш да вдигаш тежко за тебе тегло.

Valento
04-20-2010, 20:17
Сега правя упражнения за крака на един фитнес уред.Сядаш и буташ с краката,обаче ми казаха че прецаквал ставите на коленете.Бихте ли ми казали дали е вярно?Също чух,че фитнесът спирал растежа-това вярно ли е?Благодаря предварително!

Както каза колегата преди мен прецаква растежа...един приятел от такъв уред скъса кръстни връзки...попитай някой дали е опасни да ги скъсаш...това може да те остави в инвалидна количка ако прекаляваш с килата...за крака,нормалните тежести които можеш да сложиш са 100-120...

Mitkoni
04-20-2010, 20:32
Аз ги правя с 50-75 не повече!Добре ли е или е опасно?Ако е опасно кажете с колко кг да ги правя(нечинаещ,170см висок,16год.56кг)

Valento
04-20-2010, 20:48
Аз ги правя с 50-75 не повече!Добре ли е или е опасно?Ако е опасно кажете с колко кг да ги правя(нечинаещ,170см висок,16год.56кг)

Добре е !

Go71nIsBack
04-20-2010, 22:58
а защо не вземеш едно въже и не направиш 4 серии по 100 подскока?! доста ефикасно, подобрява издражливоста и натоварва прасци и четириглав бедрен мускол + комбинация от тичане по стълби ( примерно ) аз съм на 8мия етаж излизам на стълбите тичам 5мин и се прибирам преди това съм направил 4 серии по 100 скока и така тренирам крака.

:)

ZipFail
04-20-2010, 23:38
Тва са две коренно различни тренировки, не обърквай детето ;)

Go71nIsBack
04-20-2010, 23:59
той кво иска силни и големи крака като на културистите или силни и издражливи крака като на някой футболист примерно.. аз след такава тренировка, правя я 3 пъти в седмицата, е на другия ден треската е голяма :)
с тая лег преса най-много да скъса кръстни връзки, и да си прецака ставите... с тичане и скачане най-добри крака ще направи :) да не говорим за допълнителните + от тичането, като кардио тренировката и подобряване издражливоста и разширяването на белите дробове...

ZipFail
04-21-2010, 06:10
Съгласен съм, и аз никога не съм правил крака във фитнеса..с тичане и скачане се правят по-качествено, ама и доста по-бавно, а хората имат различни цели :)

Mitkoni
04-21-2010, 11:03
За издръжливост ми трябва!И искам да си пооформя прасците и за това тренирам на "leg press-a" Занимавам се с карате и трикинг.Благодаря за инфото пичове!А и кажете нещо по въпроса дали фитнеса спира растежа!?

Go71nIsBack
04-21-2010, 12:37
За издръжливост ми трябва!И искам да си пооформя прасците и за това тренирам на "leg press-a" Занимавам се с карате и трикинг.Благодаря за инфото пичове!А и кажете нещо по въпроса дали фитнеса спира растежа!?

тогава спираш лег пресата и почваш да тичаш и скачаш на въже, скачай на пръсти и ще усетиш най-голям ефект точно в прасеца.. направи това което ти казах един единствен път и на другия ден ми кажи как са ти краката.
п.п после ще спре да те боли и даже ще ти липсва болката от натоварването ( поне при мен беше така )

п.п2- лег пресата не ти върши работа! ;)

Otcheto
04-21-2010, 13:21
Аз ги правя с 50-75 не повече!Добре ли е или е опасно?Ако е опасно кажете с колко кг да ги правя(нечинаещ,170см висок,16год.56кг)

и аз така ги правя

Myrth
04-21-2010, 13:37
Лег пресата, заедно с бедреното разгъване на скрипец, са двете най-смешни упражнения за крака.

Прави клек със щанга и спринтове, напади. Не бягай на дълги разстояния.

redbul2
04-22-2010, 15:20
Не се разбира какъв уред точно буташ и с коя част на краката. Тоя ли?- http://www.bb-team.org/exercise/1168/#axzz0lqDwfrfQ

Не пише с коя тежест колко серии с колко повторения правиш. А това е много важно. Дай подробна информация за да получиш и точен отговор. Първо трябва да започнеш с една серия с около 40 кг, 15 повторения. После по-тежко. Дали ще прецакаш коленете зависи от начина на изпълнение. Първо спускаш надолу до прав ъгъл на краката в коленете или още съвсем малко. Второ-за по-добро напомпване спускаш бааавно и избутваш бързо.

fr33runner
04-22-2010, 19:53
Лег пресата, заедно с бедреното разгъване на скрипец, са двете най-смешни упражнения за крака.

Прави клек със щанга и спринтове, напади. Не бягай на дълги разстояния.

Напълно подкрепям!Ако искаш да растеш използвай свободни тежести.