PDA

View Full Version : Консултация с родителите



nassy11
04-20-2010, 21:48
Тази тема е по-скоро към момичетата, защото имам нужда от съвет... Преди вашия първи път консултирахте ли се за това с майките си... И въобще ако го направя най-много ще ме е срам как да я погледна в очите, и например ако ме пита аз ще откажа разбира се, защото според мен няма да приеме, че съм го направила. Да ви кажа честно такъв вид разговори ми липсват, защото родителите са тези, които трябва да ни посъветват за това. Та според вас грешка ли ще е ако не й кажа и след това излъжа, че нищо не е станало... Защото наистина съм решена и го искам :!:

Doga
04-20-2010, 22:55
nassy11,ако ника ти отговаря на годините ти..........
Това аз много го искам е голяяма заблуда.

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-21-2010, 01:45
аз говорих с майка ми след това... и то какви викове имаше леле... 1 месец след това не ме поглеждаше и ме игнорираше... кофти си беше но все пак съм радостна че и казах защото тя рано или късно щеше да научи.. :) и с тати говорих.. ;д той пък никак не реагира.. каза че съм достатъчно голяма само че tr да се пазим... нямаше викове.. :P така че според мен tr да говориш с родителите ти :)

nassy11
04-21-2010, 06:29
nassy11,ако ника ти отговаря на годините ти..........
Това аз много го искам е голяяма заблуда.
Нее не съм на 11 години... скоро ще направя 17. 11 ми е в ника, защото е рождената ми дата :)

nassy11
04-21-2010, 06:31
a[N]D[i]T[k]a]аз говорих с майка ми след това... и то какви викове имаше леле... 1 месец след това не ме поглеждаше и ме игнорираше... кофти си беше но все пак съм радостна че и казах защото тя рано или късно щеше да научи.. :) и с тати говорих.. ;д той пък никак не реагира.. каза че съм достатъчно голяма само че tr да се пазим... нямаше викове.. :P така че според мен tr да говориш с родителите ти :)
а ти тогава на колко си била ?

BladeOfMySoul
04-21-2010, 06:58
Кажи и, достатъчно голяма си. С лъжи до никъде няма да стигнеш.

MochaOnMyLips
04-21-2010, 07:04
Аз говорих с мама още преди първия си път - изпитвам някаква фобия, че презервативът може да се скъса и исках да започна да пия противозачатъчни (а реших, че ще е тъпо да ходя тайно на лекар за рецепта и пр.). Тя го прие доста добре, имаше го и моментът, че отложи ходенето на лекар с около месец и най-накрая пак отидох сама (тя знаеше, де), така че те съветвам и ти да постъпиш така. Майките на няколко приятелки също са го приели доста добре, след като те са им казали. Вече за другото родителско тяло не знам - нашите са разведени и такъв проблем нямах. Подозирам обаче, че там положението не би било толкова добре (може би). Родителите не са чак толкова откачени хора, и те са били на нашата възраст все пак.

darkPaladin
04-21-2010, 07:34
Единственот нещо което ми каза майка ми беше

''Няма как да ви спра да го правите,само ползвай презарватив''

Това беше кратко точно и ясно.

kremen4eto
04-21-2010, 08:40
Не съм им казала. В началото си мислех, че няма да го приемат и скрих. Сега вече искам да знаят, но е минала година и половина и ще се почувстват много зле, че не съм казала досега. Напоследък мисля, че подозират, но не ме интересува. Нямам намерение да казвам. Само като си помислят, че момичецето им от 15 годишна прави секс и то не с един или двама горките ще се разболеят. Не искам да им го причинявам.

Но да 100 пъти по-добре е да знаят от самото начало. Така няма да си мислиш като мен в момента ;)

acer666
04-21-2010, 09:19
OFF

Като стана родител искам детето ми да е момче! :-o

/OFF

по темата: говори нема да те изедът

hahavteen
04-21-2010, 10:07
Ами аз още на 15 бях питала майка ми дали иска да знае като почна да правя секс и дали да й кажа преди или след това :D Тогава даже си нямах приятел. Беше просто хипотетичен въпрос и за това си говорихме супер нормално понеже и двете знаехме че скоро нищо няма да се случи. На 16 си намерих гадже и 10 месеца по-късно решихме да го направим. Майка ми някак си се усети и понеже й бях казвала че искам първия ми път да е у нас за да се чувствам по-спокойна, тя просто един ден каза че отива с останалата част от семейството на гости при приятели за един ден и една нощ. Аз се възползвах естествено 8-) На другата сутрин мама се обади и ме пита как съм. Не ме е питала за нищо свързано със секса нито аз съм й казвала.
Според мен е хубаво родителите да знаят. Така няма да се чувстваш гузна че ги лъжеш и че криеш нещо от тях. Освен това ако стане гаф или ако имаш нужда от съвет ще можеш да се обърнеш към тях без да ги шокираш. Пък и си на 17 не на 14 и не мисля че майка ти ще се учуди кой знае колко че искаш да правиш секс. Според мен даже ще се почувства поласкана че й имаш такова голямо доверие и искаш да споделиш с нея. Най-добре избери момент в който сте сами вкъщи и тя е в добро настроение. :)

MiMcHeToOo
04-21-2010, 11:01
Говори, разбира се. На 17 години си, голяма си, не виждам причина да го криеш.

mimsssssss
04-21-2010, 11:18
Аз не издържах и казах на майка ми. Предварително не ме е подготвяла предният ден с разговори, но бяхме водили доста такива и се чуствах готова. Не обичам да има тайни, затова когато го направих и казах. Малко беше учудена и всякаш не го очакваше, но не ми се е карала. Говорихме си дълго след това, и все още продължаваме.

boriana_borislavova
04-21-2010, 15:17
аз на 15 правих секс за първи път , и след това разказах на маика ми , посъветвах се с нея за каквото ме интересуваше и така , и в интерес на истината тя изобщо не ми се кара или нещо подобно . :)

raliichkaa
04-21-2010, 15:19
Е и да ми е майка не и казах а пък и не мисля точно сега да и казвам ако нали трябва .. :-o

Slynchiicee
04-21-2010, 15:58
Еми не съм споделила и не смятам и да споделя .. след като знам че тя няма да ме разбере :) .. все пак.. ще ме пита кой е отнел девствеността ми ,.. а отговоря няма да й хареса особено ( .. просто не харесва момчето .. ) .. Родители ;)

y0urhottie
04-21-2010, 16:48
нищо не съм казвала на моята майка :o

Biskfitka
04-21-2010, 17:53
Аз й казах след като го направих (на 15 бях..).Не беше доволна особено,ама сега го прие вече (5 месеца по-късно..) 8-)

F4ence
04-21-2010, 18:46
Да започна с това че съм на 20, направих го за първи път на 15 ... и до скоро ходех с това момче. На родителите си никога няма да им го кажа направа, не мисля че трябва да им давам отчет за това с кого, каде , кога и такива неща. Но то им става ясно след време ... даже мисля че знаят са сигурни че е било когато съм била към 17-18.
Когато бях на 13-14, баща ми ми обесняваше какво е презерватив и даже ми обесняваше как се слага, като използваше една бутилка от бира за това. С майка си никога не съм говорила за това . Съвети исках от по - големи мои приятелки и от интернет . Имах вечерен час до 17 годишна възраст[баща военнен], но неговите думи бяха "Това е така, не за да не направиш нещо ти, защото ти може да го правиш и през деня, ами за да не ти направят нещо на теб" !
Та тъй де не съм им казвала ... не мисля че ще се промени нещо от това да им кажа. Но с времето те сами се осещат ... най вече като почнеш да не се прибираш вечер ... а на другия ден по обяд .
И все пак успех, ако ще говориш с ваще ! :) :wink: