PDA

View Full Version : Зърната при момчетата



mitaka93
04-21-2010, 11:57
Здравейте на 14 съм (на ника ми 93 не е годината ;) ) и миналия път като ходих на басейн, забелязах че на другите момчета връстниците ми около зърната не знам как се нарича, са им големи а на мен са плоски. Не знам аз ли се развивам грешно или те? :? Ако темата се струва тъпа или безмислена, нямам против модераторите да я изтрият! :)

dark40
04-21-2010, 12:24
сигурно си слабичък

KumchoValcho
04-21-2010, 14:11
Не успях да разбера какво искаш да кажеш..

maksimal
04-21-2010, 15:50
така е защото не тренираш(може да ти се стори странно :D | сиг си викаш какво общо имат тренировките с зърната ти :-D )... Някой мои приятели също го имат.. Това не е от развитието.. ам просто ходи 1 месец на лостове примерно и прави упражнения за ГЪРДИ и си готов... ще ти се оправят спокс... 8)

Rounder
04-21-2010, 16:07
така е защото не тренираш(може да ти се стори странно :D | сиг си викаш какво общо имат тренировките с зърната ти :-D )... Някой мои приятели също го имат.. Това не е от развитието.. ам просто ходи 1 месец на лостове примерно и прави упражнения за ГЪРДИ и си готов... ще ти се оправят спокс... 8)

Пълни глупости...
според мен той говори за едни мастни топчета който се образуват през пубертета,може би те имат или ти нямаш,и за това са им по големи и т.н. 8)

Споко добре си си 8)

maksimal
04-21-2010, 17:47
така е защото не тренираш(може да ти се стори странно :D | сиг си викаш какво общо имат тренировките с зърната ти :-D )... Някой мои приятели също го имат.. Това не е от развитието.. ам просто ходи 1 месец на лостове примерно и прави упражнения за ГЪРДИ и си готов... ще ти се оправят спокс... 8)

Пълни глупости...
според мен той говори за едни мастни топчета който се образуват през пубертета,може би те имат или ти нямаш,и за това са им по големи и т.н. 8)

Споко добре си си 8)


кви мастни топчета бе?

ameli
04-21-2010, 18:40
а може би просто са настръхнали .. знам ли 8-)

Abigoria
04-21-2010, 18:50
Не си създавай излишни комплекси...

Rounder
04-21-2010, 19:38
така е защото не тренираш(може да ти се стори странно :D | сиг си викаш какво общо имат тренировките с зърната ти :-D )... Някой мои приятели също го имат.. Това не е от развитието.. ам просто ходи 1 месец на лостове примерно и прави упражнения за ГЪРДИ и си готов... ще ти се оправят спокс... 8)

Пълни глупости...
според мен той говори за едни мастни топчета който се образуват през пубертета,може би те имат или ти нямаш,и за това са им по големи и т.н. 8)

Споко добре си си 8)

офф ам кви са ве,от пластмаса ли са !?
няма смисъл да споря с необразовани кавали,айде със здраве.


кви мастни топчета бе?

redbul2
04-22-2010, 15:57
Сигурно пита защо кръгчетата около зърната при някои са широки,големи.А при него са малки.При всеки е различно и не играе никаква роля в по-нататъшното ти развитие.

Rounder
04-22-2010, 16:59
Ако е за т'ва да...
на всеки е различно...

DrugsBunny
04-25-2010, 13:52
Радвай се , че са ти такива.Има една много страшна за мъжете болест , която може да се появи през пъбертета наречена гинекомастия при нея се увеличава размера на млечните жлези на двете или на едната гарда и е доста подтискащо.Другото е само ген маже много зарна много ;п

gynecomastia
07-03-2010, 12:17
За пръв път виждам момче, която се притеснява от това, че зърната и ареолите са му малки. Това е пълна противоположност на тези като мен, които имат гинекомастия (http://www.gynecomastia-bg.com/2009/07/definition-for-gynecomastia.html).

batkodoki
07-03-2010, 17:31
Здравейте на 14 съм (на ника ми 93 не е годината ;) ) и миналия път като ходих на басейн, забелязах че на другите момчета връстниците ми около зърната не знам как се нарича, са им големи а на мен са плоски. Не знам аз ли се развивам грешно или те? :? Ако темата се струва тъпа или безмислена, нямам против модераторите да я изтрият! :)

нищо ти няма!

въпрос на индивидуално генетично предпоставено развитие е в кой момент от времето биологичният часовник задействува системите свързани с трансформациите при съзряването.

много скоро пак ще дойдеш тук, но този път изплашен от това че гръдните зърна те болят при натиск/стискане, че под тях и ареолата има "твърда тъкан" ....etc... и все ще се намери някой, който да ти внуши, че имаш някаква болест!
на практика отново нищо няма да ти има освен обичайните за пубертета преходни хормонални дисбаланси и ефектите от тях!

та както казах - нищо ти няма! :)

JackSparrow
07-04-2010, 08:23
batkodoki, също искам да питам нещо. на 14 съм. момче.

сякаш не е нормално да ме болят зърната на допир в продължение на месеци, нали?

mincheto
07-04-2010, 09:13
Фитнес и анаболи братле....
;)

Sashko95
07-05-2010, 05:25
Пич,споко,земи тренирах нещо,яж повече и гледай как ще си с по-големи гърди.

batkodoki
07-06-2010, 12:48
batkodoki, също искам да питам нещо. на 14 съм. момче.

сякаш не е нормално да ме болят зърната на допир в продължение на месеци, нали?

не мога да преценя, защото не познавам конкретиката на случая в детайли!

но това НЕ е необичайно за възраст 14год.
всичко е много индивидуално и зависи как точно са се рекомбинирали гените на двата родители - точно това прави всеки Човек УНИКАЛЕН, единствен и неповторим.

важното е друго: преди 189 години нас поне ни учеха, че момче на 14 е полово индиферентно все още, т.е че е "дете" в собствен смисъл.

днес аз уча студентите си, че на 14 момчето е завършен Мъж по отношение на анатомичните белези ( Е способен да опложда!) но ендокринната система често дава видими дефекти 9доказващи прехода), което пук е пряко свързано с това което казвам - истинската ендогенна гинекомастия е рядко нещо, вс останало са преходни ефекти от дисбаланса, които надявам се да се проявяват и при Теб!