PDA

View Full Version : Рожден ден



bekhama
04-21-2010, 12:48
ЗДРАВЕЙТЕ.утре имам рожден ден реших тази година да не го празнувам щот на семейството ми ни намаляха финансите пък имаме и абитюрент (брат ми),нашите бяха забравили за рд-то и когато им напомних(намекнах) те реагираха много странно и ми заявиха че покрай абитюренството са ме забравили.не стига че няма да го празнувам и няма да имам подарък,а и пари за 2 кутии бонбони не искат да ми дадат щот брат ми му трябвали повече.и едва ли не ме упрекват,че съм се родила(като не искат да ме има да не се се е*ли преди 14 години).Преди тва тъпо абитюренство са ми давали пари и не са ме лишавали толкова колкото сега.постоянно ми повтарят,че парите са ни малко като искам да купя нещо,но за пердета,полилей и покривка имаме пари.е затова се чувствам зле че не оценяват това което правя за тях и ме изкарват виновна за всичко.

SmilezZz
04-21-2010, 13:47
Изобщо нямаш ли пари ((т.е. не си ли събирал/а някой лев там))..Иначе поговори с тях..Обясни им,че ще ти е неудобно да не почерпиш никого + кажи им,поне за това да ти дадат..
Не знам

Everytime
04-21-2010, 18:11
тва е много гадно,защото може на него като е абитюрент да му усигорят всичко а на теб за да почерпиш не ти дават :(

можеш да кажеш на приятелите си че ш го празнуваш по-късно и готово :)

искаш не искаш преди 14 години е станала работата няя връщане назад :)

аз за моя рожден ден (16) си бях събрал към 60 лева остатъци от закуска (към 2 месеца пестях защото ми беше ясна картинката ) и кво баща ми ми даде 10 лева майка ми 30 и добре че си бях пестил така че не си само ти на тва дередже : )

nIkEnCeTy_bE
04-21-2010, 18:18
Еми и при нас не е съвсем розово, ама... Сестра ми също беше абитюрентка, не мина без харчене на много пари нормално, нормално е да спестяват за нея - веднъж е абитюрентската. Трябва да ги разбереш от една страна. Всеки иска да запомни абитюрентския си бал. Пък и ти като станеш абитюрентска и за теб ще е така, дано тогава сте по- финансово. За мен лесното беше, че абитюрентската на сестра ми беше преди мойто рд и нямаше проблеми, но аз не съм държала да го празнувам, а и тогава не ходихме на даскало. Пък и можеш да спестяваш всеки ден по 1 лев примерно, 3-4 дена да събереш това са 4 лева - 2 кутии Сезони и готово. Ако черпиш в даскало ще стигнат, стига да не сте голям клас. Но поговори с тях все пак, кажи им че поне искаш да почерпиш.

megy
04-21-2010, 18:47
Много лошо :( .. толкова 5-6 лв за две кутии бонбони ли няма да ти отделят. Кажи им, че разбираш в какво положение се намират..
предполагам няма да ти откажат. ;)

angel4eto100
04-22-2010, 08:45
Уоу това наистина е много гадно то и при нас не прекрасно обаче ще си празнувам рд въпреки че ще е само с един човек (по-мое желание не харесвам рождени дни с повече хора освен 18 тите)
Тая година е много трудна за родителите ми защото сестрами стана на 18 и екскурзии и фотоапарати и подаряваха тя също е абитуриентка но не съм се чувствала отхвърлена получавала съм каквото съм искала поговори с тях и им кажи че този рожден ден е важен за теб и се чувстваш отхвърлена и засегната мисля че ще те разберат или можеш да отидеш при брат си и да го помолиш за малко пари обясни му каква е ситуацията и кажи че ще му ги върнеш надявам се въпреки всичко да си прекараш добре сега си спомних че на коледа ми дадоха по-късно парите един ден надявам се и ти да си така приятно изненадан :)