PDA

View Full Version : Мотор



mimenceto666
04-21-2010, 15:28
Здравейте,
искам да ви попитам, понеже мисля като стана тая година на 16 да взема книжка категория М, мога ли да си взема мотор до 50 кубика, защото не искам скутер.
Някой може ли да ми препоръча хубав мотор, но да е с по-малки размери :)

FlashMX
04-21-2010, 15:49
Еми има всякакви класове 50 кубикови. Предполагам ,че ти е за града. Априлия(Aprilia) 50 кубикови пистари имат. Уточни какво по точно искаш.

mimenceto666
04-21-2010, 18:39
еми понеже съм момиче и не съм много силна някой по лек
не разбирам много от мотори за това само това ми е изискването :)
и задължително както знаеш 50 кубиков
и да за града е
в един друг форум бяха препоръчали YAMAHA TZR 50 и APRILIA RS 50

FlashMX
04-21-2010, 18:55
Препоръчвам ти Yamahata от тези двата. Иначе по принцип honda!

mimenceto666
04-21-2010, 19:04
мерси :)

thegmin
04-21-2010, 21:01
Не се бъзикай с момчето тази Aprilia е толкова грозна. За града най-удобно е скутер, след него следва ендуро. Пистарките са колкото да се филмираш с 200 по Цариградското между колите иначе смисъл няма. Пък да не говорим каква шега е 50 кубика пистов. Имай впредвид че един скутер средно статистически харчи повече от колкото мотор със скорости. А цената на горивото си е височка. На мен седмично ми отиват по 20-25 лв. Правилно си се ориентирал да си купиш първо мотор, после книжка иначе по средата на курсовете умира ентусиазма от тяхната нечовешка скука.

buba_strelec
04-22-2010, 10:34
Не се бъзикай с момчето тази Aprilia е толкова грозна. За града най-удобно е скутер, след него следва ендуро. Пистарките са колкото да се филмираш с 200 по Цариградското между колите иначе смисъл няма. Пък да не говорим каква шега е 50 кубика пистов. Имай впредвид че един скутер средно статистически харчи повече от колкото мотор със скорости. А цената на горивото си е височка. На мен седмично ми отиват по 20-25 лв. Правилно си се ориентирал да си купиш първо мотор, после книжка иначе по средата на курсовете умира ентусиазма от тяхната нечовешка скука.
бе я са опрей един скутер да харчи повече от пистарка със същите кубици :lol:

realantisocial
04-22-2010, 11:06
Тука като гледам какви разбирачи са се събрали направо лошо ми става..
Все едно.
Първо за до 50 кубиков мотор/скутер ти трябва категория "А", т.е. листовки, никакви курсове не ти трябват.
Второ в момента курсовете за мотори са спрени и не се издават книжки за мотори ( става дума за мотори над 49кубика /сложи го 50/ ) защото има проблеми със закона, пък и в момента няма нужните полигони.
Трето - след като си момиче е хубаво да се замислиш за последствията от падания ( тъй като колкото и да можеш да караш, все някога падаш, нищо че караш на практика миксер с колела ) и дали си струва да се изтържеш като гумичка на асфалта.
Априлиа е мега грозен при всички положения.
50 кубикови ямахи е като да ми хвалиш ренде на батерийки пред кухненски робот.
И тъй като скутери има МНОГО и то НАЙ-РАЗЛИЧНИ МАРКИ, разновидности, фейслифтове и пр. ти предлагам да се ориентираш именно към този тип двуколесно МПС. Поне на този етап.
По-горе някъв обясняваше нещо за 200 по цариградско ?!? 50 кубика ?!? 200км в ч. ??? :D :D :D

thegmin
04-22-2010, 17:30
Аз нямам думи с които да опиша възмущението ми от идиотщините които пишете. Първо трябва М категория за до 50 кубика и другия фактор е максималната конструктивна мощност на МПС-то да не надвишава 45 км/ч но това никой не го спазва и не се гледа като регистрираш в КАТ. А за другия изсъхнал мозък, кое според теб харчи повече - автоматик или ръчна скоростна кутия?

ПП relationsocial моли се на мама и тати да те пуснат пак в детската градина, че не дай си боже да попаднеш на някой работодател, чиято глава не е в задника му, че по начина по който усвояваш прочетеното няма да издържиж и 2 часа.

buba_strelec
04-22-2010, 18:53
Аз нямам думи с които да опиша възмущението ми от идиотщините които пишете. Първо трябва М категория за до 50 кубика и другия фактор е максималната конструктивна мощност на МПС-то да не надвишава 45 км/ч но това никой не го спазва и не се гледа като регистрираш в КАТ. А за другия изсъхнал мозък, кое според теб харчи повече - автоматик или ръчна скоростна кутия?

ПП relationsocial моли се на мама и тати да те пуснат пак в детската градина, че не дай си боже да попаднеш на някой работодател, чиято глава не е в задника му, че по начина по който усвояваш прочетеното няма да издържиж и 2 часа.

моя скутер да ти кажа харчи 3 ,5 на 100 градско ;) и не е китайски боклук, а до ся не съм видял пистарка да харчи по-малко

thegmin
04-23-2010, 03:37
Ами аз имам ендуро 50 куб. което харчи 3 на 100 а скутера ми харчи към 4,2 на 100. Защото средните обороти на ендурото са 6000 заради скоростите, а на скутера държи около 9000. В крайна сметка ендурото ускорява по-бързо ама на висока скорост примерно след 75 почва да издъхва пред високите обороти на скутера. Aprilia rs 50 е с около 2000 оборота пред мойто ендуро и разхода пак би бил по малък от скутера. Тука говорим че и трите мотора са с един и същ двигател Minareli AM6. То 90% от европейските 50 кубикови са с този двигател.

Rounder
04-23-2010, 10:26
Може да си вземеш мотор до 49 КУБИКА,над 49 искат друга категория (която спада за пистовите) .... гадно но това го приеха от една/две години на сам,но мен пак не ми пречи да си карам мотора (150 куб.) :-D

SunSmile
04-23-2010, 11:12
Няма ли колело за тебе?! 8-)

Ти изобщо не си запозната кво може да караш с М, та кво остава да го караш. И в закона е до 49 кубика с категория М!

* има значение какви са гумите за това, колко лесно може да се утрепеш на по - остър завой с несъобразената скорост.
И аз мисля, че май променят нещо и не издават М, но не съм 100% сигурна.

antiWHAT
04-23-2010, 12:55
аз лятото много се натроших с 1 мотор :shock:

Rounder
04-23-2010, 16:38
аз лятото много се натроших с 1 мотор :shock:

познато :grin: два пъти с 200 кубиков,ми така е,като се правиш на рейсър....ше минавам аз със 130 на задна.... :-D

kypo
04-23-2010, 20:36
къв е тоя 50 кубика бе, тва пърпоретката на байчото от селото е по-мощна бе :lol:
аз съм се качвал само веднъж на един 600 кубика и нема да повторя, оти че се насерем 8-)

rooney95
12-19-2010, 20:08
Няма ли колело за тебе?! 8-)

Ти изобщо не си запозната кво може да караш с М, та кво остава да го караш. И в закона е до 49 кубика с категория М!

* има значение какви са гумите за това, колко лесно може да се утрепеш на по - остър завой с несъобразената скорост.
И аз мисля, че май променят нещо и не издават М, но не съм 100% сигурна.

Няма да го сменят!!! Както си е сега, така ще бъде и другата година!!! :grin: :grin:

ArrowsOfDeath
12-19-2010, 21:07
Стара тема.