PDA

View Full Version : Ами ако ми дойде в училище?!



targowi6te
04-21-2010, 17:22
Какво да правя, ако ме свари неподготвена в училище?Моля ви се, споделете мнението си.

nIkEnCeTy_bE
04-21-2010, 17:35
Еми виж сега, попринцип се усеща, когато ти текне. Смисъл поне аз го усещам, става ми топло и т.н. Второ поне при мен първия път не ми текна веднага оообилно червено, че чак да се нацапам. Според мен няма да ти текне веднага и няма да се изцапаш. Винаги трябва да си носиш превръзка, всичко се случва, и това е доказателство. Ако не носиш, молиш някоя от твоите съученички, ако те имат цикъл, ако случайно си носят да ти дадат. Ако не отиваш до близката аптека или супермаркет за пакет. Ако видиш, че си изцапана, просто си тръгваш, като гледаш да сложиш нещо на дупето си, за да не се вижда, все пак ще ти е некомфортно предполагам, но мисля че няма да ти текне веднага силно. Междудругото на колко си?

targowi6te
04-21-2010, 17:57
На 12 съм. От 8 момичета в класа ми, 5 имат цикъл.Само аз и приятелките ми нямаме. :? Иначе си имам превръзка и чифт гащи в чантата за всеки случай.

nIkEnCeTy_bE
04-21-2010, 18:02
Е баш чифт гащи не мисля, че е нужно. Но щом искаш ги носи, само гледай някой да не ги види, щото ще ти стане неудобно, ако ти се подиграват предполагам, но все пак нормално е.

ameli
04-21-2010, 18:35
Първия път няма да ти текне като изведро :D няколко капчици.. няма да се омажеш цялата, спокойно. Носи си ежедневна превръзка и ходи всяко междучасие да гледаш дали сичко е наред 8-) и не бързай ;)

Abigoria
04-21-2010, 18:47
Първия път няма да ти текне като изведро :D няколко капчици.. няма да се омажеш цялата, спокойно. Носи си ежедневна превръзка и ходи всяко междучасие да гледаш дали сичко е наред 8-) и не бързай ;)

То още не й е дошло... Ще има да се разхожда с ежедневни сума ти време..

Към авторката: Имаш ли течение?

ameli
04-21-2010, 18:50
Първия път няма да ти текне като изведро :D няколко капчици.. няма да се омажеш цялата, спокойно. Носи си ежедневна превръзка и ходи всяко междучасие да гледаш дали сичко е наред 8-) и не бързай ;)

То още не й е дошло... Ще има да се разхожда с ежедневни сума ти време..

Към авторката: Имаш ли течение?

Еми... да не отиде направо на бельото 8-)

Сетих се, че като ти дойде може да е заедно с дискомфорт в областа на корема, че и по-надолу. Не е болка за умиране, но когато му дойде времето ще усетш, спокойно ;)

Biskfitka
04-21-2010, 19:57
Аз не усетих и изобщо не си бях помислила за такова нещо,когато ми дойде,така че тва не е никаква гаранция 8-) Но спокойно няма да ти тече много,поне 1вите няколко часа.Аз бях с прашки като ми дойде следобяд и до вечерта си стоях с тях без превръзка (бях при баба ми,а тя е много емоционална и не исках да и кажа ;д ) и нищо не стана,споко 8-)

SmilezZz
04-22-2010, 10:05
Еми при мен първият ми път беше точно на рождения ми ден..И изобщо не се бях седила за това и си стоях цял ден така,без да усетя..Вечерта видях,че всъщност ми е дошло..Но не се бях оцапала..
Така,че спокойно..

Но все пак може да си носиш превръзките си винаги с тебе..Все пак ще ти е малко некомфортно..

П.С - Имаш ли бяло течение ?

IbiZaA
04-22-2010, 11:04
Какво да правя, ако ме свари неподготвена в училище?Моля ви се, споделете мнението си.

E.. ти си на 12....не тряя да позволяваш да те свари неподготвена.Повтарям се с другите,но Все пак тва е възраст,в която е напълно нормално да ти дойде,такаче винаги си носи превръзка (то после не че няма да ти стане навик де...) и като ти дойде слагаш превръзката и тва е... излизаш от кенефаа и си продължаваш със заниманията,то не е чак толкова страшно :) :) :)

foreverr
04-22-2010, 11:13
Еми виж сега, попринцип се усеща, когато ти текне. Смисъл поне аз го усещам, става ми топло и т.н. Второ поне при мен първия път не ми текна веднага оообилно червено, че чак да се нацапам. Според мен няма да ти текне веднага и няма да се изцапаш. Винаги трябва да си носиш превръзка, всичко се случва, и това е доказателство. Ако не носиш, молиш някоя от твоите съученички, ако те имат цикъл, ако случайно си носят да ти дадат. Ако не отиваш до близката аптека или супермаркет за пакет. Ако видиш, че си изцапана, просто си тръгваш, като гледаш да сложиш нещо на дупето си, за да не се вижда, все пак ще ти е некомфортно предполагам, но мисля че няма да ти текне веднага силно. Междудругото на колко си?+1 На мен в даскало ми е идвало и съм се цапала един път и си бях сложла горнището на дупето и си отидах до нас и се оправих :)

n3ri7ka
04-24-2010, 12:19
на мен 2-3 дни преди да ми дойде,като ходех да пикая и имах червено-кафяви капчици и ми станаха пъпки,и почнах да си слагам ежедневни превръзки и така след 2-3 дни почна по-обилно да ми тече.не се притеснявай все ще се появи някакъв признак,по който ще познаеш :)

Forest_girl
04-24-2010, 15:25
най-добре се консултирай със майка си
Така е, майка ти би могла да ти даде най-добрите съвети..

WaterLilly
04-24-2010, 16:02
Аз изпит по математика издържах като ми дойде за пръв път, тъй че едва ли ще е видимо изцапването. А и с бял панталон бях.
Ако като стане случайно се изцапаш и се вижда по дънките, тръгвай си, а после ще кажеш, че ти е станало лошо.
Въпреки че може да не ти дойде още доста време и да е напразно, ако носиш ежедневни превръзки, ще ти е най-спокойно. ;-)

Hayashi
04-24-2010, 18:23
Аз и досега като ме заболи корема и съм навън се панирам. Въпреки че винаги си нося превръзки.
Иначе само на мен ли като ми дойде за пръв път текна като из ведро? Добре, че си бях у нас, че ако бях навън не знам какъв срам щеше да е. Не искам да те плаша, но всичко се случва. Но както казаха обикновено няма как да се не усетиш. Макар, че не е хубаво да ставаш и параноична като мен и след всяка една болка в корема да тичаш в тоалетната. xD

sa6eto
04-25-2010, 10:17
men li4no kato 6te6e da mi idva za purvi put edna sedmica predvaritelno me bole6e korema stra6no mnogo 4e daje i po lekari me vodixa... i kato mi doide kapnaxa samo 2-3 kapki .. taka 4e si mislq 4e da si nosi6 ga6ti v 4antata e malko prekaleno , no ti si znae6 :)

brokeninside13
04-25-2010, 10:37
Първия път като ми дойде си бях у нас *слава богу* и изведнъж се почувствах супер странно и като отидох в банята и гледам... :shock: Първоначално се панирах, но след 10 секунди се осъзнах...
Таааам най-добре носи ежедневни превръзки... То ако непрекъснато мислиш за това и всяко междучасие ходиш до кенефа да гледаш дали ти е дошло.... Може след 2-3 години да ти дойде и през цялото това време ще мислиш все за това?!

Sisi7u
04-25-2010, 19:06
men li4no kato 6te6e da mi idva za purvi put edna sedmica predvaritelno me bole6e korema stra6no mnogo 4e daje i po lekari me vodixa... i kato mi doide kapnaxa samo 2-3 kapki .. taka 4e si mislq 4e da si nosi6 ga6ti v 4antata e malko prekaleno , no ti si znae6 :)
+ и мен ме болеше само , че цял ден и беше един месец преди това ... 8-)