PDA

View Full Version : Относно ваксините



Abigoria
04-21-2010, 19:06
Напоследък се наслушах на много простотии във връзка със задължителните имунизации на децата. Гръмнаха медиите, че били вредни и едва ли не целяли да вредят на децата.
Искам да разбера вашето мнение относно задължителните ваксини през първите години от живота на един човек. Вярвате ли на твърденията, че отключвали аутизъм, причинявали парализа и пр.? И запознати ли сте с метода на действие на една ваксина? Вие имате ли всички задължителни имунизации и бихте ли имунизирали своето дете?

А, да добавя, че задължителните ваксини са срещу Хепатит Б, Туберкулоза, Полиомиелит, ДифТетКок ваксината също е задължителна (Дифтерия, Тетанус, Коклюш), БЦЖ ваксина, Морбили- Паротит- Рубеола... (Ако съм изпуснала някоя, съжалявам :) )

И да дефинирам 'задължителна' : Няма наложени наказания, че детето не е подложено на имунизация. (Може би нещо с детски градини имаше, но не го смятам за наказание. Глоба или нещо по- звучи като наказание, нали? :) ) Води се задължително , но всъщност е силно препоръчително..

ImmortalSportFreak
04-21-2010, 19:44
Аз съм ЗА! задължителните имунизации на децата.В първите години на живота си едно дете трябва да бъде с укрепнала имунна система за да може да се защитава от редица опасни и смъртоносни заболявания.Аз имам почти всички задължителни имунизации-останаха няколко(на 17-годишна възраст мисля.. не съм сигурна;личният ми лекар ще ми се обади).Но до сега(на 16 съм) са ми направени всички задължителни имунизации.И да-разбира се аз бих имунизирала своето дете.

Greennight
04-21-2010, 21:13
Имам 1 против тетенус,1 против едра шарка и то тва са ми ги правили като малък! От близо 6 години не съм дал да ми направят ваксина.Тва кой знае кви глупости има кво мислите...Абе както са се оправяли преди 100 години и сега така ше се оправям ПРОТИВ!

L0ST
04-22-2010, 03:59
Разбира се, че за. Имам познати изпатили сиот липса на ваксини. Скоро имах познат, който си изпати от липсата на ваксина срещу туберкулоза, така че..

darkPaladin
04-22-2010, 04:06
Имам 1 против тетенус,1 против едра шарка и то тва са ми ги правили като малък! От близо 6 години не съм дал да ми направят ваксина.Тва кой знае кви глупости има кво мислите...Абе както са се оправяли преди 100 години и сега така ше се оправям ПРОТИВ!

Преди 100г 90% са умирали,приятно оправяне!

redbul2
04-22-2010, 15:47
Представи си, че те ухапе бясно куче и не давай да ти сложат противобясна ваксина. И гледай какво става сетне. А след заушка например момчетата може да нямат деца след време.

kalpazanka
04-23-2010, 06:28
Бих ваксинирала детето си.
За пневмокок и чепеве-тата бих си помислила сериозно, но поне задължителните бих направила.

darkPaladin
04-23-2010, 07:22
Бих ваксинирала детето си.
За пневмокок и чепеве-тата бих си помислила сериозно, но поне задължителните бих направила.

Казва се инжектирах не бих,се едно да кажеш биха ми желязо у врата и се оправих...
Иначе е добре да ги има,защото примерно ако се обода на нещо ръждиво,не бих искал да ходя по 50 пъти за ваксина против тетанус.

kalpazanka
04-23-2010, 08:44
Бих ваксинирала детето си.
За пневмокок и чепеве-тата бих си помислила сериозно, но поне задължителните бих направила.

Казва се инжектирах не бих,се едно да кажеш биха ми желязо у врата и се оправих...
Иначе е добре да ги има,защото примерно ако се обода на нещо ръждиво,не бих искал да ходя по 50 пъти за ваксина против тетанус.
Сине майчин, ако ще си правим взаимно забележки, нека започнем с твоя правопис.
Поеми си дъх, прочети още веднъж горния ми пост /ако не ти е достатъчно, пробвай пак/, постарай се да го осмислиш и вникнеш в идеята защо точно по този начин съм построила изречението си.
Казвам бих ваксинирала- направи справка в учебника по български език и виж как му казват на това. Гарантирам, че още доста полезни неща би прочел там. ;)

darkPaladin
04-23-2010, 13:39
Бих ваксинирала детето си.
За пневмокок и чепеве-тата бих си помислила сериозно, но поне задължителните бих направила.

Казва се инжектирах не бих,се едно да кажеш биха ми желязо у врата и се оправих...
Иначе е добре да ги има,защото примерно ако се обода на нещо ръждиво,не бих искал да ходя по 50 пъти за ваксина против тетанус.
Сине майчин, ако ще си правим взаимно забележки, нека започнем с твоя правопис.
Поеми си дъх, прочети още веднъж горния ми пост /ако не ти е достатъчно, пробвай пак/, постарай се да го осмислиш и вникнеш в идеята защо ,точно по този начин съм построила изречението си!?
Казвам бих ваксинирала- направи справка в учебника по български език и виж как му казват на това! Гарантирам, че още доста полезни неща би прочел там. ;)

Сори,бях сънен за 2 часа сън съм леко разсеян,права си!
Но за правописа ти правиш пунктуационни грешки.Присмял се хърбел на щърбел...
Можеше просто да кажеш,че съм го прочел грешно,а не да започваме да се млатим за правописа.Не мислиш ли?
Спора ни приключи,приятен ден!
пп
Прочети малко за заповедната форма и знака ''удивителен''!