PDA

View Full Version : Закъснение на цикъл



gia_sena_mono
04-22-2010, 12:50
Здравейте, съфорумци!
Имам проблем, свързан с цикъла, и бих желала да получа малко информация.
По принцип ми идва през 21 до най-много 28 дни, като най-често е в диапазона 22 - 27 дни. Един единствен път ми се е идвало след 30 дни. Малко объркано се получи, но надявам се да ме разберете. Сега ми е 31 ден още не ми идва. Направих си 3 теста и трите бяха отрицателни. Смятам да ида на гинеколог, но реших да изчакам до края на седмицата и да видя дали ще ми дойде.
И въпросът ми е какви изследвания се правят в този случай и какъв е прегледа.
Ще се радвам да получа отговор.

kotenceto_f90
04-22-2010, 12:56
може да е от смяна на климата сезона

gia_sena_mono
04-22-2010, 13:38
Да,но ддруг път не ми се е случвало.
Напълно изключвам възможността да съм бременна, т.к. тестовете бяха отрицателни.
Много съм притеснена.

ameli
04-22-2010, 15:51
от стрес и напрежение също може да ти закъснее
от смяната на сезоните (99% е от това ;) )
нередовен цикъл
рязко отслабване

но спокойно, мисля че е заради пролетта ;)

gia_sena_mono
04-22-2010, 16:45
Друг път се била в огромно напрежние и съм се ядосвала и пак ми е идвало,когато трябва. При смяната на сезоните - отново не съм имала такъв случай. Цикълът ми е редовен - е не цепи секундата, но е в рамките на нормалното.
Виж за отслабването - в последната седмица се опитах да направя нещо като диета. Не съм се ограничавала много, много. А бе май не се получи като диета, а просто или ядях по-малко или все няккави бисквити,кисели млека и от време на време някоя манджичка. По проблема с яденето - пак мога д аго изключа,защото не съм от няй-ящните. Имала съм периоди, в които ям много малко.
Общо взето, доста от възможните причини, от наблюдения бърху себе си, изключвам. Не знам. Може всяка една от изброените причини да ми е повлияла.

kalpazanka
04-23-2010, 06:26
По принцип би трябвало да ти направи цитонамазка, но нищо чудно да се оправдае, че направлението не я покрива, че ти е рано и разни такива пясъци в очите. Може и микробиология да ти пусне, рН, полови хормони- но не им е практика и обикновено не дават талон към ЗК, така че половите хормони могат да ти излязат солени.

gia_sena_mono
04-23-2010, 16:26
Да,като знам колко пари отидоха по изследвания,когато ходих за бялото течение. А за тези хормонални изследвания кръв ли ти вземат?
От два дни забелязвам, че ми излизат много гадни пъпки по лицето. Болят ме, големи са. :( Много болят. Направо не издържам!
Не знам как ще издържа до понеделник.
Страхувам се да не съм бременна, но и трите теста бяха отрицателни. Ами ако е някаква киста. :(

Biskfitka
04-23-2010, 21:09
Съмнявам се да си бременна..Пъпки по принцип излизат,когато трябва да ти дойде.Може да е от смяната на климата,нещо да си притеснена,ако си болна...

gia_sena_mono
04-23-2010, 21:32
Знам за пъпките,но отдавна не съм имала такива пъпки - толкова болезнени. По принцип имам проблемна кожа. От известно време насам се пооправи и мога да кажа,че сигурно от няколко месеца не съм имала такива пъпки. Е,излизат ми, но са по малки и не болят.

kalpazanka
04-24-2010, 05:29
Да,като знам колко пари отидоха по изследвания,когато ходих за бялото течение. А за тези хормонални изследвания кръв ли ти вземат?
Да, кръв.
Спомена пъпки- на колко години си? Имам впечатления, че си около 20. Обилни менструации имала ли си? Нежелано окосмяване? Да си пила скоро Ескапел/Оргаметрил/Примолут?

n3ri7ka
04-24-2010, 11:43
Виж за отслабването - в последната седмица се опитах да направя нещо като диета. Не съм се ограничавала много, много. А бе май не се получи като диета, а просто или ядях по-малко или все няккави бисквити,кисели млека и от време на време някоя манджичка.
може и от това да е.аз есента 40 дни не ядох месо (исках да ставам вегетарианка) и 3 месеца не ми идваше и ми казаха,че е от това

gia_sena_mono
04-24-2010, 14:32
Да,като знам колко пари отидоха по изследвания,когато ходих за бялото течение. А за тези хормонални изследвания кръв ли ти вземат?
Да, кръв.
Спомена пъпки- на колко години си? Имам впечатления, че си около 20. Обилни менструации имала ли си? Нежелано окосмяване? Да си пила скоро Ескапел/Оргаметрил/Примолут?
Да,на 20 съм.
Обилна менструация - не мисля.По-скоро нормална,според мен.
Нежелано окосмяване - всеки има. Имам,но не е то толкова фрапиращо,а и съм чувала,че при брюнетките е така.Нормално е,според мен.
Последните не съм ги пила.Само Ескапел съм пила,но беше през януари 2009г.

kalpazanka
04-24-2010, 15:15
Ръст и килограми?

gia_sena_mono
04-24-2010, 20:30
Ръст около 1.65m, а килограми 49-50. Теглото ми не е под нормата.
Вече и аз не знам кое ми е наред и кое не.
Можеш ли да ми кажеш колко горе-долу струва това хормонално изследване?

gia_sena_mono
04-24-2010, 21:25
Разтърсих се из нет-а за цени и първото,което видях беше от сорта на 72 лв или 39лв. Не знам за какви точно хормони,но нечовешки цени!

maksimal
04-25-2010, 06:28
от стрес и напрежение също може да ти закъснее
от смяната на сезоните (99% е от това ;) )
нередовен цикъл
рязко отслабване

но спокойно, мисля че е заради пролетта ;)

;-)

n3ri7ka
04-25-2010, 10:19
Разтърсих се из нет-а за цени и първото,което видях беше от сорта на 72 лв или 39лв. Не знам за какви точно хормони,но нечовешки цени!

аз като ходих есента бях с направление и бяха безплатно,само 2лв потребиелска такса

gia_sena_mono
04-25-2010, 13:34
Направленито,което взимаш от личния е,за да посетиш специалиста. А доколкото знам направлението,с което изследванията са безплатни също се взема от него. Т.е. вземам направление за специалиста, той ми назначава изследвания,после отивам при пак личния да ми даде това напр. и хайде пак.

MissHouse
04-26-2010, 07:27
на много мои приятелки им спря за цялата лятно горе долу, ама после се върна :D

gia_sena_mono
04-26-2010, 17:01
Нямах голям късмет днес.Докторката е закрила единият си кабинет,който работи в понеделник. Утре ще ида до другия. Много се притеснявам.Ами ако е нещо сериозно или ако тестовете грешат :(
И като знам колко се проточва докато се открие причината за състоянието на човека и после лечението :-s :-k 8-[

gia_sena_mono
04-27-2010, 21:42
Ако темата е все още актуална... Днес ходих на лекар. За съжаление ми откри гъбички :-s :smt064 Дори и не съм подозиала за подобен проблем. Изписа ми и Дуфастон за цикъла. Каза,че би трябвало да ми дойде оъ него,а ако ли не - да й се обадя. Дай Боже всичко да е наред!
Благодаря за мненията ви.

Biskfitka
04-28-2010, 16:37
Ако темата е все още актуална... Днес ходих на лекар. За съжаление ми откри гъбички :-s :smt064 Дори и не съм подозиала за подобен проблем. Изписа ми и Дуфастон за цикъла. Каза,че би трябвало да ми дойде оъ него,а ако ли не - да й се обадя. Дай Боже всичко да е наред!
Благодаря за мненията ви.Ще се оправиш,спокойно :) Радвай се,че не е бременност поне... :)

gia_sena_mono
04-29-2010, 14:13
Рано е да се радвам,защото след като изпия хапчетата трябва да ми дойде,а ако не - тогава не знам какво следва.

kalpazanka
04-30-2010, 16:30
Направленито,което взимаш от личния е,за да посетиш специалиста. А доколкото знам направлението,с което изследванията са безплатни също се взема от него. Т.е. вземам направление за специалиста, той ми назначава изследвания,после отивам при пак личния да ми даде това напр. и хайде пак.
В грешка си. Направление за изследване на полови хормони се взема от АГ, а те не ги дават лесно. Приготви се да се изръсиш.

gia_sena_mono
04-30-2010, 21:48
Аз имах в предвид каквито и да било изследвания. Но както и да е, дано не разбирам такива неща.

Gr0zDan0v
05-01-2010, 11:32
Направленито,което взимаш от личния е,за да посетиш специалиста. А доколкото знам направлението,с което изследванията са безплатни също се взема от него. Т.е. вземам направление за специалиста, той ми назначава изследвания,после отивам при пак личния да ми даде това напр. и хайде пак.
В грешка си. Направление за изследване на полови хормони се взема от АГ, а те не ги дават лесно. Приготви се да се изръсиш. :booooomb: КЕШ мацка....