PDA

View Full Version : Windows 7 - проблем



LadyDy
04-23-2010, 06:53
Здравейте!

От 3 месеца вече съм със Уиндоус 7 (двуядрен процесор, 2гб РАМ), нямаше никакви проблеми. Беше просто супер. Направих и на майка ми User, за да не влиза в моя (всеки да си има пространство, все пак, иначе е тъпо..), тя какво правила - не знам, теглила някакви глупости и снощи включвам компютъра, предлага ми SAFE MODE, едва зарежда, със скайпа едва смогва!, антивирусната ми е Аваст - беше си инсталирана от самото начало - не намери вируси като я пуснах.

Имам C-Cleaner - него го деинсталирах, още няколко програмки махнах - изчистих на майка ми простотиите и някои мои неща. Сега пускам компа и...... същата работа, само че много по-малко забива. Изчаках го 5 мин. и всичко се оправи...

Възможно ли е да е някой вирус, или нечитава програма, която бъга системата или........?

Страх ме е да опитвам с BackUp....

Petrow
04-23-2010, 07:04
Систем рестор... ако не стане и това преинсталл

LadyDy
04-23-2010, 07:12
Е, точно преинстал не искам да има, ти това кажи... :-o

koko95
04-23-2010, 09:33
като ти предлага сайф моде ти даваш уиндолс старт нормалли и готово.Ако не знаеш как става докато ти е черен екрана помпиш ф8(цъкаш без да спираш и от там даваш уиндолс старт нормалли и готово

koko95
04-23-2010, 09:35
виж дали имаш свободно място в с и в д трябва горе-долу да имаш в с най-малко 3 гб за да не лагва,а в д най-малко 10

L0ST
04-23-2010, 13:17
Ами може да пробваш, когато те пита за Safe mode да натиснеш Last known good configuration... Има шанс и да се орпави. Ако не стане с това - систем рестор..

LadyDy
04-23-2010, 18:02
По 300ГБ свободни имам и в Ц и в Д...... Не знам какво стана просто.. :(

LadyDy
04-23-2010, 18:07
Разбира се, че натиснах да си тръгне нормално, но......забива, това е, забива..... на моменти просто.... :(

LadyDy
04-23-2010, 18:30
Никакви грешки не открива с тази програма, която изтеглих сега. Всичко си е ОК. Не мога да разбера. Сякаш не достига РАМ - така прави... засича, сякаш съм с 256мб .... даже на някои програми изписва - not respond... :(

LadyDy
04-23-2010, 20:33
Винаги са ми били странни хората, които въобще не се мъчат да разберат какво има, а направо - 'по-добре преинстал', по-добре това, онова. Ами проблема не е кой знае колко голям. Не е да кажем да не ми се появява нищо - което е по-лошо в случая. Защо преинстал?

Разбрах, че е още в гаранция компа, мога да го занеса и най-много 20-тина лв да ми вземат, ако има вирус.

L0ST
04-23-2010, 21:17
Ами преинстал - по-лесно е. Аз нямам време и мерак да се занимавам да си чистя скапания win от вируси, ако мога да си го преинсталирам за по-малко от 30 мин.. Този период го минах когаот бях на 12, имах мерака, вече го нямам. Та така, преинсталацията си е много проста, аз не виждам какво може да се бърка в нея, но да не навлизам в допълнителни подробности.

Petrow
04-23-2010, 21:23
Винаги са ми били странни хората, които въобще не се мъчат да разберат какво има, а направо - 'по-добре преинстал', по-добре това, онова. Ами проблема не е кой знае колко голям. Не е да кажем да не ми се появява нищо - което е по-лошо в случая. Защо преинстал?

Разбрах, че е още в гаранция компа, мога да го занеса и най-много 20-тина лв да ми вземат, ако има вирус.

А аз пък не мога да разбера какво ти пречи да го преинсталираш вместо да си биеш главата дни наред и да питаш тук и там от какво може да е... :)

doomkillerr
04-23-2010, 21:46
Винаги са ми били странни хората, които въобще не се мъчат да разберат какво има, а направо - 'по-добре преинстал', по-добре това, онова. Ами проблема не е кой знае колко голям. Не е да кажем да не ми се появява нищо - което е по-лошо в случая. Защо преинстал?

Разбрах, че е още в гаранция компа, мога да го занеса и най-много 20-тина лв да ми вземат, ако има вирус.

Добре - тогава пробвай със "System Restore"! С него ще минеш доста по-безболезнено (така да се каже)... :)

Отвори си "Start" менюто и в лентата за търсене напиши "Restore System" - ще ти излязат там 5-6 неща, като ти избери "Restore system files and setting from a restore point" и следвай процедурата... Избери си най-подходящата точка за възстановяване и дано да се оправят нещата! :wink:

П.С. - Може проблема в действителност да е от конфликт между програма или приложение със системата или както каза "BabyDesi" регистрите са се бъгнали - това е ако не си се грижила за Win-a и си инсталирала и дейнсталирала много програми, игри и т.н. 8)

LadyDy
04-24-2010, 08:11
Ок, благодаря на всички! :)