PDA

View Full Version : ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ



huumptey
04-23-2010, 07:27
Привет, на 15 години съм (почти 16), висок съм 173 см. Тренирам плуване 3 пъти в седмицата и ходя на фитнес 3 пъти в седмицата. Пия гейнер и креатин, като гейнер пия всеки ден по 1 супена лъжица, а в тренировъчни дни по 3 с.л (1 преди и 2 след тренировки) . Също така съм започнал да взимам и креатин (всеки тренировъчен ден, но само във фитнес такъв) . Наскоро дочух, че хранителните добавки влияят на растежа (спират го), но това са само слухове.
Въпросът ми е следният:
-Ще окажат ли тези добавки ефект върху растежа ми и ако да,след колко време и т.н.
Моля да пишат хора само, които са компетентни по въпроса и наистина са навътре с тези неща. Благодаря ви предварително.

P.S Креатин взимам от 2 седмици, а гейнерът го приемам от 2 месеца вече.

Chacho
04-23-2010, 09:13
Няма да ти се отразят на растежа. Гейнерът и креатинът са естествени продукти (Гейнерите обикновено са въглехидратна+протеинова добавка, а креатинът е аминокиселина. Това са вещества, които всекидневно приемаме с храната). Ако имат някакво влияние върху растежа, то това е да го спомагат. Все пак като добавки, в такива количества няма да усетиш промяна в ръста си от тях. Растежа е преди всичко хормонално предизвикан.

Креатинът обаче при големи количества дава други странични ефекти и трябва да внимаваш как го приемаш. Ето ти статия за креатина:

http://www.bb-team.org/articles/871/#axzz0luYac9qI

hamilcar
04-23-2010, 19:59
Има много такива теми.