PDA

View Full Version : ne sym sig dali e cistit



princess0cvu
04-23-2010, 11:36
zdr az sam na 15g imam seriozen priqtel i sam polovo aktivna ot okolo5 ili 6 dena imam problem -bolki v krysta korema i pri urinirane mn e nepriqtno
hodih na lekar pri li4nata tq mi kazwa cistit e dade mi lekarstvo i we4e 2 dva dena sym na tova lekarstvo to e nqkuf antibiotik i nqma nikakva promqna vuprosa mi e moje li da e ot sexa ili poneje hodq na pluwane da sam hvanala ne6t ot baseina

kalpazanka
04-23-2010, 11:39
Тъй като проблемът ти е сериозен, няма да заключвам темата. Постарай се да я кирилизираш.
За колко дни ти е назначен АБ, какъв и в каква дозировка?
Постарай се до края на работния ден да отидеш отново при личната за евентуална промяна в терапията.
Взеха ли материал за урокултура?

L0ST
04-23-2010, 12:22
На мен ми инава през акъла бактерии в бъбреците - болки в бъбреците (кръста) и при уриниране... Ако е това - лекува се с антибиотик, но задължително се прави посявка (мисля, че така се казваше).

Но да не те подвеждам...

djuki
04-23-2010, 19:44
ами аз имах цистит преди година , но хич не съм пила антибиотик , а и болки в кръста нямах . Не знам не е зле ако не ти мине до ден два да отидеш пак при личната

aMnEsIa_
04-24-2010, 08:49
Напиши в Гугъл "цистит симптоми" и виж първия резултат. Според мен личната ти лекарка трябва да ти даде направление и да отидеш при специалист, а не тя да ти предписва лекарства без да си ти правени изследвания.

kalpazanka
04-24-2010, 10:04
Добре де, като направи антибиограма, поне 24 часа трябва да минат, за да излезе резултат. Като си представим, че се задават събота и неделя, вероятността да намери джипито и тепърва да се назначава терапия е безкрайно малка. До понеделник бактериите може да са стигнали до бъбреците /асцендентна инфекция/ и тогава вече нещата да са си далеч по-страшни.
Така че подкрепям емпиричната терапия.

Напиши в Гугъл "цистит симптоми" и виж първия резултат. Според мен личната ти лекарка трябва да ти даде направление и да отидеш при специалист, а не тя да ти предписва лекарства без да си ти правени изследвания.
Защо да ходи при специалист? Нима само специалистът пуска урокултура и антибиограма? Само специалистът ли назначава изследване на урина и седимент?! Не хвърляйте камъни в чужда градина, ако не познавате конкретните обстоятелства!