PDA

View Full Version : Гърло



ameli
04-23-2010, 16:53
Неска май ме наболява гърлото - най-вече като преглъщам. Не е червено, не съм консумирала студени храни и напитки. Веднага като усетих пих Упсарин (или нещо подобно :Д). Въпросът ми е: знаете ли някакви бабини рецепти за бързо излекуване, на лекар няма да отида, не се опитвайте да ме разубедите:Д. Чайове пия, но не помагат особено. Друго?

darkPaladin
04-23-2010, 17:37
Мед,като нагрявка на гърлото и топли храни и нашитки.

ImmortalSportFreak
04-23-2010, 17:49
Тва от горния пост + Стрепсилс - най-ефективно и сигурно. 8)

mey_si
04-23-2010, 18:55
Яж сладолед на мен винаги ми помага ... ;)

dydka
04-24-2010, 11:08
1 лъжица мед я разбърква6 с мъничко черен пипер и хлеба сода и изяждаш после недей да пиеш и ядеш поне 15 мин аз правя така научих се от майка ми ,защото тя на брат ми дава и приятелката ми и тя се научи заболи ли я гърлото

fluffka1
04-24-2010, 15:35
Bioparox!!! помага при всякакви случаи. Препоръчвам!!!

ameli
04-24-2010, 16:05
1 лъжица мед я разбърква6 с мъничко черен пипер и хлеба сода и изяждаш после недей да пиеш и ядеш поне 15 мин аз правя така научих се от майка ми ,защото тя на брат ми дава и приятелката ми и тя се научи заболи ли я гърлото

Ама това не е ли гадно :D Мерси на другите за отговорите :)

ImmortalSportFreak
04-24-2010, 20:55
.. мед с черен пипер о.О
кви са тия рецепти е.. :lol: :lol:
мен от тва би ме заболяло гърлото ако не ме боли.... 8-)

L0ST
04-24-2010, 21:02
И аз бях така петък.

Веднага аспирин с витамин с, витамин с отделно и някви мултивитамини. Вечерта парацетамол (не помня дали точно така се пишеше) + осцилококцинум, днеска още една доза осцилококцинум и съм си добре. Попринцип имам и биопарокс (локален антибиотик), който впръсквам когато имам проблеми. Опа, малко се отнесох с лекарствата :lol:

Иначе бабешки - чай, затопляне, некви отвари със сода (за дезинфекция)..там за гаргари или да си мажеш гърлото със сода.. Чувал съм и за някъв спирт, дето се мажел отвънка на гърлото, но аз не бих се намазал със спирт и да легна да спя

Abigoria
04-24-2010, 21:06
И аз бях така петък.

Веднага аспирин с витамин с, витамин с отделно и някви мултивитамини. Вечерта парацетамол (не помня дали точно така се пишеше) + осцилококцинум, днеска още една доза осцилококцинум и съм си добре. Попринцип имам и биопарокс (локален антибиотик), който впръсквам когато имам проблеми. Опа, малко се отнесох с лекарствата :lol:

Иначе бабешки - чай, затопляне, некви отвари със сода (за дезинфекция)..там за гаргари или да си мажеш гърлото със сода.. Чувал съм и за някъв спирт, дето се мажел отвънка на гърлото, но аз не бих се намазал със спирт и да легна да спя

Що се друсаш с толкова неща за едното гърло...

ПТ: Аз си правя гаргара с Йодасепт. Ама не е мн препоръчително за всеки... Яж лимони със захар/ мед- вкусно и полезно ^^ И чай от лайка :)

milev5
04-24-2010, 21:13
Tavipek!
1ч преди ядене 3 пъти на ден.Задължително хапване след хапчето.
Минимум седмица приемане независимо че не осещате вече болка.
Аз и още няколко познати го ползваме и сме много доволни.Действа още на първия час.
Никави газирани,студени,шоколадов и и каквито и да било други шоколадови изделия.Да не говорим за кафета и темп подобни.На топло с чайове и тавипека гаранция за 2 дена ще е 6.
Лекарството е изцяло на растителна основа.

L0ST
04-24-2010, 21:44
И аз бях така петък.

Веднага аспирин с витамин с, витамин с отделно и някви мултивитамини. Вечерта парацетамол (не помня дали точно така се пишеше) + осцилококцинум, днеска още една доза осцилококцинум и съм си добре. Попринцип имам и биопарокс (локален антибиотик), който впръсквам когато имам проблеми. Опа, малко се отнесох с лекарствата :lol:

Иначе бабешки - чай, затопляне, некви отвари със сода (за дезинфекция)..там за гаргари или да си мажеш гърлото със сода.. Чувал съм и за някъв спирт, дето се мажел отвънка на гърлото, но аз не бих се намазал със спирт и да легна да спя

Що се друсаш с толкова неща за едното гърло...

ПТ: Аз си правя гаргара с Йодасепт. Ама не е мн препоръчително за всеки... Яж лимони със захар/ мед- вкусно и полезно ^^ И чай от лайка :)

Шото попринцип лесно се разболявам и ми е писнало от антибиотици, пък и днеска става 1 година от както лежах в болницата от плеврит и трябва да се пазя да не повторя ;) Пък и осцило.. е хомеопатично, не влизя лошо, аспирин и парацетамол сички пият, така че не мисля, че има проблем.

maksimal
04-25-2010, 06:27
Тва от горния пост + Стрепсилс - най-ефективно и сигурно. 8)

;-)