PDA

View Full Version : Кандидатстване в Европа след 7 клас



lachoruse
04-23-2010, 17:19
Аз съм певец от Русе,България и съм в 5 клас.Искам след 7-ми да кандидатствам в Европа(Англия,Дания,Франци ,Холандия,Германия...) с пеене,но ако е възможно таксите да не са високи,а след 12 клас да отида в университет в САЩ.Бихте ли ми препоръчали такива училища...И какви документи ще са ми нужни?...Зададох въпросите си към няколко агенции,но те не ми отговориха.Надявам се Вие да го направите.

С уважение,
Лъчезар Стефанов,Русе,България.

amk933
04-23-2010, 21:41
Видях ти ЛС-то преди малко, сега ти виждам и темата и реших да ти пиша тук, защото може да е от полза и на други.

В 5 клас ти е още много рано. Гласът ти тепърва ще мутира и ще се изменя, така че изчакай още малко и виж какво ще стане. Принципно, за да се храниш с нещо такова трябва да си уникален талент. Дори в Америка или Европа...За Европа не знам как стоят нещата. В Англия има едно училище - Hurtwood там се занимават доста с това. В Америка не се сещам за средно училище с пеене, но сигурно има. След 12 клас, ако наистина си талант от световна висота и класа има едно място - консерваторията Juilliard (Джулиард). Най-доброто училище за изкуства в света. Влиза се по-трудно от в Харвард. Но трябва да си уникално надарен за такова нещо.

И пак казвам - изчакай! Гласът ти тепърва ще се промени.

lachoruse
04-24-2010, 10:56
Значи,аз искам да се изхранвам с пеене.Благодаря за съвета.Ами в това училище Hurtwood висока ли е таксата и вземат ли се някакви стипендии?След кой клас се влиза и какви документи ще са ми нужни?

lachoruse
05-17-2010, 09:06
Някой ще отговори ли?

SmilezZz
05-17-2010, 09:17
Ти си само 5 клас..Най-добре изчакай още 1-2 години и тогава ще му мислим..

А и наистина трябва да си истински талант,за да се реализираш в чужбина

LittleFashionista
05-17-2010, 17:58
Може и в Кралската академия в Лондон да се пробваш.Но зависи тип музикант искаш да бъдеш.Ако искаш да пееш в някакви постановки или театъри,Кралската академия ще ти бъде голям тръмплин към кариерата.Обаче за да влезеш там ти не знам какъв човек трябва да си.

lachoruse
05-17-2010, 18:39
Ами не в постановки,а по-скоро на концерти, да създавам албуми...Да съм си индивидуален изпълнител.

lachoruse
05-18-2010, 15:33
Има ли други мнения и отговори?Знам че това е чак след 2 години ми предстои това кандидатстване,но искам да съм информиран от рано.Да ми предложите и други училища и моля Ви таксите да не са много високи.Също така да ми кажете какви документи ми трябват.Благодаря предварително.

goshka
05-18-2010, 16:44
А говорил ли си с родителите си за това ,обсъдете го, влезте в дядо Гугъл и търсете, съмнявам се някой тук да ти помогне особено.
Провери за някакви стипендий и програми от България, какво пеене практикуваш?
И отново... говори с родителите си!
Замисли се защо искаш да учиш в чужбина и дали си заслужава всички грижи и финанси? Сигурен ли си че след 5 години ще искаш точно това? Слез за малко от облаците и помисли за реалноста.


Предполагам имаш педагог , посъветвай се и може да го помилиш за някаква връзка с някого, който учи музика в чужбина, за да ти даде по конкретно и обективно мнение....

goshka
05-18-2010, 16:46
Сега попаднах на това, може да ти е полезно, но е в Америка :

http://musiced.about.com/od/musicschools/a/usaschools.htm

lachoruse
05-18-2010, 16:56
Сега ще отговоря на въпросите ти. :) Значи,аз няма да кандидатствам след 5,а след 2 години.Решението ми да се занимавам професионално с пеене съм го обмислял дълго.Освен това не мисля,че моят тип музика има развитие в България(RnB,pop)...Това е общо взето.Попринцип искам да отида от 7-12 клас в някое музикално училище в Европа,а след това да кандидатствам в консерваторията Джулиард в САЩ.С бившата ми група през март месец ни даваха по БТВ.Ако искате мога да Ви дам линк. :)

goshka
05-18-2010, 17:01
http://www.learn4good.com/boarding_schools.htm

Ето още едно.... в Европа, абе бъкано е с информация, седни и търси.

lachoruse
05-18-2010, 17:05
Мерси за информацията.Надявам се още хора да отговорят.Точно защото е бъкано с информация и не мога да я прочета всичката и да избера най-доброто според цена/качество...За документите досега никой не ми отговори.Може би най-компетентен е amk933,поне като гледах темите във форума с такова впечетление останах. :) :) :)

goshka
05-18-2010, 17:08
Я дай линк :grin:

Ами ти казваш R&B и Pop ок... пожелавам ти много успехи, но не знам може да греша, но тази теория няма ли да ти обърка творчеството...оф кви ги говоря :D :D :D ... абе ти си знаеш... , но за училища...дадох ти линкове, надявам се да ти помогнат... иии чакам с нетърпение да те вида по MTV :P





ПП: Леле кви яки иконки, що ги нема в скайп :? :? :?

lachoruse
05-18-2010, 17:10
Ето линк:http://www.btv.bg/videos/novini/video/1163426675-Dete_napisa_pesen_za_detsata_na_Haiti.html :)

lachoruse
05-19-2010, 18:38
Отговори?

Faltera
05-20-2010, 07:00
Хубаво.

lachoruse
05-20-2010, 11:39
Какво имаш впредвид?

lachoruse
05-22-2010, 09:21
Ехо.Сам ли ще си пиша тук? :D

lachoruse
05-23-2010, 12:01
Хайде хора,отговорете ми...Основния ми въпрос в момента е за таксите и т.н... :)

rockin
05-23-2010, 17:12
Виж сега, точно в този форум не мисля, че някой ще ти даде конкретна информация. Тук почти всички потребители се заяждат, правят се на велики и т.н. Попитай чичко Гугъл, накарай вашите да разпитат. Виж тука - ей това училище ми се струва интересно, макар че нямам никаква информация - http://www.gsmd.ac.uk/ виж и тук - http://www.artschools.com/cities/london-art-schools-colleges.html. Аз ако бях на теб обаче, щях да продължа да си уча нормално и после да му мисля. Или да кандидатствам в американския колеж в София. Освен това сега, предполагам, си мислиш, че когато станев 7ми клас ще си по-самостоятелен, по-пораснал. Повярвай ми - не е така. И аз така си мислех, но не бих кандидатствала дори в друг град (в Търново си харесах гимназия, но няма да кандидатствам там, защото ме е страх да живея сама, а няма с кого), камо ли в чужда държава. Но ти си решаваш. Желая ти много творчески успехи! :)
П.С. Знам те. Аз съм 7ми клас в МГ. :D Всеки ден те мяркам по коридорите. :D

lachoruse
05-23-2010, 17:32
:D