PDA

View Full Version : Контактни лещи



p0shbaby
04-24-2010, 08:53
Здравейте! От доста време имам мерак за сини контактни лещи, но не мога да си представя да си '' бъркам'' в окото .. Може би ще ми се изсмеете, но ми е интересно боли ли ? И прибизителната цена на цветните лещи ? Също така искам да попитам дали може от тях да се получи някаква алергия, защото така съм чувала ?

ledenakrasota
04-24-2010, 09:04
Алергия-не,но може да си ги възпалиш,ако не си миеш ръцете преди слагане.


Болка няма.Но ще ти трябва известно време докато свикнеш да си ги завираш.


Цветните са скъпи.Освен това не ти предлагам да си слагаш лещи и то цветни,ако имаш здрави очи. :)

whitebunny
04-24-2010, 09:11
не си копувай ще си развалиш очите

justunique
04-24-2010, 11:09
...

lisi4ety
04-24-2010, 11:32
Ами аз само за цените мога да ти помогна.. в Джой пишеше за някакви лещи по 40-50 лева.
Иначе една приятелка има сиви. Не боли, до колкото знам. Но са неудобни. Особено докато свикнеш. На нея в началото и се изместваха при мигане само..

Stellsy
04-24-2010, 11:52
Отначало ще ти бъде трудно. Ако нямаш проблем със зрението не намирам никакъв смисъл да си купуваш контактни лещи. Аз съм късогледа и имам и лещи, и очила.

Miraaa
04-24-2010, 13:21
В началото е доста трудно и ти се зачервяват очите

Enigma77
04-24-2010, 15:10
Нося лещи от известно време, но с диоптър. Ако нямаш проблем с очите, не ти препоръчвам да си взимаш. Ако все пак си решила, трябва да се грижиш адски много за тях.Задължително трябва първо да минеш през офтамолог. Отначало ще имаш проблеми със слагането, но в оптиката ще ти обяснят и зависи в коя, дори могат да ти ги сложат. Очите почти всеки път ще сълзят, което ест. е нормална реакция(все пак си бъркаш в окото). Ако не си миеш ръцете при слагане и махане, ще стане инфекция.Има си "правила" за гримове и мн. други... но всичко си е въпрос на навик :)