PDA

View Full Version : Как да преодолеем срламежливостта?



YourSupergirl
04-24-2010, 09:08
пред най-добрите си приятели грам не съм срамежлива. :D обаче като някой не ме познава толкова добре съм супер срамежлива.което е огромен минус :D .. и не съм свободна да бъда себе си заради тая тъпа срамежливост..
на 14 съм :D таа.дайте идеи как да го преодолея. :)

ledenakrasota
04-24-2010, 09:13
Преодолява се.Започни да търсиш повече контакти.Лепни си една хубава усмивка и действай.С повече практика ще се отпуснеш. :)

YourSupergirl
04-24-2010, 10:17
Преодолява се.Започни да търсиш повече контакти.Лепни си една хубава усмивка и действай.С повече практика ще се отпуснеш. :)
от личен опит ли знаеш? :)

Luscious_Heart
04-24-2010, 10:22
^ Ще добиеш увереност, повярвай ми.
Просто знай, че не си по-малко от хората срещу теб... И че можеш да говориш така ясно и уверено, както с приятелите си..

KumchoValcho
04-24-2010, 10:49
Оф като почнете така "Намери си повече контакти, действай и т.н."
Не мислите ли, че авторката го знае това?

burningtear
04-24-2010, 10:57
Аз също съм срамежлива ии явно като "защитна реакция" започвам да плямпам глупости, да се смея и със сигурност оставям доста кофти първи впечатления, което не е особено приятно. Усещам грешката си и внимавам, но някак си неусетно и несъзнателно го правя. :?

Tempest
04-24-2010, 11:02
oo.. помня преди ме беше срам да ида до магазина да си взема нещо... обаче всичко е до нагласа - казах си "кво ше се притеснявам, кво ше ме е срам, я майната му на всичко" и полека лека се промених и си станах както съм сега - само около хубаво момиче ми се завърта малко езика :D

няма точно определен начин да го преодолееш, трябва сама да си втълпиш, че не трябва да се срамуваш... приятели, познати, не чак толкова познати - действай уверено, говори, смей се... не трябва да ти пука какво впечатление правиш на хората... бъди себе си!

Force_bladeR
04-25-2010, 00:54
Прави се на "отворко" :)

CoNviCt
04-25-2010, 06:25
според мен,не се променяй 8)
срамежливките са най-сладки 8)

ledenakrasota
04-25-2010, 07:12
Преодолява се.Започни да търсиш повече контакти.Лепни си една хубава усмивка и действай.С повече практика ще се отпуснеш. :)
от личен опит ли знаеш? :)


да :)

Nakadah
04-25-2010, 07:29
пред най-добрите си приятели грам не съм срамежлива. :D обаче като някой не ме познава толкова добре съм супер срамежлива.което е огромен минус :D .. и не съм свободна да бъда себе си заради тая тъпа срамежливост..
на 14 съм :D таа.дайте идеи как да го преодолея. :)

алкохол 8)

HornedDemoN
04-25-2010, 16:17
Fake it! Иначе казано, преструвай се, че не ти пука от нищо. Преструвай се, че имаш самочувствието на Бог и постепенно то ще се изгради от твоите изживяванияи и вече няма да има защо да се преструваш. Това ми е помагало безброй много пъти, приложи го и ще видиш че действа.

Разбира се, има и други неща. Усмихвай се, вземай активно участие във всичко (като не забравяш собствените си интереси), изразявай си мнението по различни въпроси и хората ще започнат да те харесват, защото ще знаят, че си човек с характер, забавна и позитивна.

:P

vanesa0pld
04-25-2010, 20:20
пред най-добрите си приятели грам не съм срамежлива. :D обаче като някой не ме познава толкова добре съм супер срамежлива.което е огромен минус :D .. и не съм свободна да бъда себе си заради тая тъпа срамежливост..
на 14 съм :D таа.дайте идеи как да го преодолея. :)
и аз съм така....... :-D

y0urhottie
04-25-2010, 20:25
една водка ... ако не те хваща лесно може и две ^^

LoupGarrou
04-25-2010, 20:47
пред най-добрите си приятели грам не съм срамежлива. :D обаче като някой не ме познава толкова добре съм супер срамежлива.което е огромен минус :D .. и не съм свободна да бъда себе си заради тая тъпа срамежливост..
на 14 съм :D таа.дайте идеи как да го преодолея. :)

Ами, ако си в компания, в която те е срам и с теб има някой познат може да ползваш него като помощ. В смисъл да се включваш в това, което той казва и неусетно (може би) сама ще започнеш да коментираш и да взимаш дейно участие ; )

mArMaLaDkA
04-25-2010, 20:47
алкохол 8)

и наркотици. 8)

mrfahrenheit
04-25-2010, 21:51
Като пишеш по форумите обезателно ще станеш по-отворена.Естествено е ,че ще ти се отговори да търсиш повече контакти.Логично е ,като се замислиш.Комуникирай повече и с времето всичко ще се изглади.

И това да си срамежлив е свързано със сдържаност ,което и изключително добро качество ,повярвай ми!Не като моята компания ,дето като видят хубаво момиче например ,започват да крещят ,да ги чуеш чак в Румъния...

Reaper93
04-26-2010, 09:15
пред най-добрите си приятели грам не съм срамежлива. :D обаче като някой не ме познава толкова добре съм супер срамежлива.което е огромен минус :D .. и не съм свободна да бъда себе си заради тая тъпа срамежливост..
на 14 съм :D таа.дайте идеи как да го преодолея. :)

алкохол 8)

Мда, това върши работа 8)

Eclipsercho
04-26-2010, 10:29
алкохол 8)

и наркотици. 8)

И рокендрол :smt002


:lol:

crazybebe
04-28-2010, 20:33
Запомни !! Не трябва да се преструваш на каквато не си. Винаги бъди себе си . Все някой ден другите ще разберат че се преструваш и така само ще изгубиш приятели !! Аз например съм срамежлива но с времето се оправям от само себе си , но не съм се преструвала !!

iceangel
04-28-2010, 22:19
off i az imam toq problem :( sred nepoznati sam mn sdarjana 6toto sam mn doka4liva za mnenieto na horata i vinagi po4navam na plqmpam gluposti neusetno i se izlagam ostavqiki lo6o vpe4etlenie. imam 4uvstvoto 4e neusetno se pravq na ne6to koeto ne sam koeto e mn skapano. Sqka6 moga da sam istinska samo s hora za koito ne mi puka ili blizki frs

Edit: samo zabravih da se opravdaq 4e sam v 4ujbina na 4ujd komp i nemoga da polzvam kirilica 6te me izvinite 4e vi zatrudnqvam

UnForgettableDream
04-29-2010, 06:13
пред най-добрите си приятели грам не съм срамежлива. :D обаче като някой не ме познава толкова добре съм супер срамежлива.което е огромен минус :D .. и не съм свободна да бъда себе си заради тая тъпа срамежливост..
на 14 съм :D таа.дайте идеи как да го преодолея. :)

Охх, и аз съм така :-D Сега се мъча да се оправям, но не става нещо 8-) Отначало много ме е срам, но понякога само 5 минути ми стигат да се отпусна.. Стига да има кой да ме заприказва, де. Винаги ме е срам да заговоря някого първа, все си мисля, че ще си помислят "тая пък, какво досажда" или нещо гадно за мен. Но не се е случвало до сега някой така да си помисли.. Таа може би и поради причината, че ме е срам си нямам много приятели, а всъщност бих могла да бъда доста добър събеседник. :)

Просто трябва да спреш да се срамуваш и да действаш. :)

elito0o0o0
04-29-2010, 11:15
Ми... не мога да ти помогна,защото съм 100 пъти по-срамежлива от теб. :-D :oops:

YourSupergirl
05-01-2010, 06:43
пред най-добрите си приятели грам не съм срамежлива. :D обаче като някой не ме познава толкова добре съм супер срамежлива.което е огромен минус :D .. и не съм свободна да бъда себе си заради тая тъпа срамежливост..
на 14 съм :D таа.дайте идеи как да го преодолея. :)

алкохол 8)
да ,постоянно ли да съм пияна :D :D
иначе за другите съвети много благодаря щес е опитам . :]

YourSupergirl
05-30-2010, 08:02
други мнения? :)

WrySmile
05-30-2010, 08:25
Излез по бански по магазините из центъра. Ако се прибереш с нещата, които са в списъка за покупки, без да ги използваш(козметика, обувки, дрехи, някоя дрънкулка), то срамежливостта е излекувана :) .

SheIsAggressive
05-30-2010, 10:14
И аз кво..?

Neutral
05-30-2010, 18:58
И аз бях така обаче трябваше да спра с тоя срам,защото ми предстояха важни запознанства и не можех да си позволя да не обеля и дума и така нататък. Усмихвай се ,ако те заговорят не мълчи ,не мрънкай :D не се притеснявай това е най-важно 8)

gret4ety
05-30-2010, 19:21
Абе няма как да ти го обесна... Това е доста тъпо. то си зависи от тебе дали ще се червиш и срамиш. Замисли се и го преодолей!

sladk1KiFlA
05-30-2010, 20:36
и аз съм срамежлива :oops:



:D

remix1912
05-30-2010, 21:41
Казваш си
Кво ми пука,да не са всички по улиците нещо повече от мен.Все ще има хора които по определена х-ка ще са под моето ниво,други ще са на моето,пък над моето може да са малко или да няма.За какво да ме е срам от тях.
Когато се запознавам с нови хора и мен ме е срам,независимо дали са момчета или момичета,но да кажем ако имаме общи някакви интереси като мине малко време и се държа свободно с тях.Мисля си,че при всички е така,да се притесняват в началото от нови хора,ако не го показват,то просто го прикриват много умело.