PDA

View Full Version : Само 144 000 души ще отидат в Рая?



gandalfepi4
04-24-2010, 09:18
Абе християни, атеизма настрана, защо в библията се казва че раят ще стане убежище само на 144 000 души? Та това е ужасяващо, само сега на Земята живеят около 7 000 000 000 души; 50 000 пъти повече от капацитета описан от бог (дори не споменавам хората живели някога на планетата защото НАИСТИНА ще се окаже, че 99.99999999999% от хората ще се пържат завинаги)

Та в какво вярвате бе хора, какво става тука?

Оказва се че това място е голямо колко 2-3 пъти територията на България дори горната цифра да е грешна (или метафорична, символистична и тн.) то не остават много много хора които да се набутат на тази малка територия, какво е вашето обяснение теисти?


Ето ми източника с цитати и тн. http://www.nobeliefs.com/heaven.htm

Kaley
04-24-2010, 10:23
144 000 евреи..

gandalfepi4
04-24-2010, 10:34
^ специално па евреите отричат исус и следователно отиват в ада тъй че не виждам защо говориш така.

и все пак дори да има евреи (живели преди исус или нещо такова) в рая то това не обяснява факта че става въпрос за район голям колкото днешна франция или нещо такова, къде ще ги набуташ поне половината от живите християни? ами поне половината от мъртвите или тези които ще дойдат след нас? те требе да стоят един върху друг като в китайско метро според мене, какво става?

ако изчисленията ми са вярни то на всяка стена от този куб трябва да има около 20ина хиляди души (ако се дават поне 10 метра лично пространство на глава) общо 80 000 по стените (ако има локална гравитация обвързана с въпросните стени) но това означава 100 000 души с малко блъскане (дори не и въпросните 144 000). никъде не се казва че праведните ще се носят във въздуха без да мърдат много много за да може да се наблъскат в този куб тъй че нещо не излизат сметките. дори няма място за 1 000 000 000 (половината днешни християни)

Kaley
04-24-2010, 10:46
нещо ти загубих мисълта.. пък за евреите, да някои отричат Исус ама не сички..

53downfall
04-24-2010, 11:24
Ало папата не се напъвай да мислиш.
Като не искаш да вярваш естествено че ще си го изопачиш както искаш.Но помисли малко ако това всичко стане мислиш ли че проблема ще е къде да се наблъскаме?

gandalfepi4
04-24-2010, 11:39
Ало папата не се напъвай да мислиш.
Като не искаш да вярваш естествено че ще си го изопачиш както искаш.Но помисли малко ако това всичко стане мислиш ли че проблема ще е къде да се наблъскаме?

миии да. определено ще е проблем при това ОГРОМЕН стига библията да не лъже

пък и нищо не изопачавам. изчислих даже че в рая може да се натъпчат 47 квинтилиона души... ако ги наблъскаш в килийки от един квадратен метър в тоя райски куб, което за мен си е точно ад ама карай да върви да не говорим и че не съвпада с описания в библията рай (нормален средновековен град което води до заключението че горното ми мнение е доста акуратна репрезентация за начина по който ще е населено тов място). плюс това просто ми е любопитно точно вярващите какво мислят мнението на другите трябва да е пределно ясно (глупост)

освен това честно казано харесва ми да мисля.

filmimilmi
04-24-2010, 11:51
Кога вярващите ще започнат да мислят? Бог е милостив към всички, но пък праща своя син само в една част на света. След смъртта му всеки, който не се покае отива в Ада. Но Исус не е обиколил целия свят (въпреки свръхчовешките си качества), няма никакви данни да е бил по времето си в Австралия, Америка, Япония... и милони, милиарди души направо са били загубени безвъзвратно защото даже не са имали шанс да разберат за какво става въпрос... Но задай този отговор на вярващи и те ще почнат отново като латерна да повтарят, че вече всеки има шанс да се спаси и прочее...

SolusChristus
04-24-2010, 13:14
filmimilmi, а пък може би Бог е милостив към когото Бог е милостив? (Exodus 33:19, Изход 33:19)

ZipFail
04-24-2010, 13:40
Квото и да говорим 144 000: 10-15 000 000(че и повече) не е милостиво съотношение...
А бдв какво става като се напълни тая бройка, къде отиват останалите ?

gandalfepi4
04-24-2010, 13:42
ааа това го знам! тука и бог казва че има антропоморфнен лик и мойсей му вижда гъзъ нали?

А Господ му каза: Аз ще сторя да мине пред тебе всичката Моя благост, и ще проглася пред тебе Името Иехова; и ще покажа милост към когото ще покажа, и ще пожаля когото ще пожаля. 20 Рече още: Не можеш видя лицето Ми; защото човек не може да Го види и да остане жив. 21 Рече още Господ: Ето място при Мене; ти ще застанеш на канарата; 22 и когато минава славата Ми, ще те поставя в една пукнатина на канарата, и ще те прикрия с ръката Си догде премина; 23 после ще дигна ръката Си, и ще Ме видиш изотдире; но Лицето Ми няма да се види.

gandalfepi4
04-24-2010, 13:43
Квото и да говорим 144 000: 10-15 000 000(че и повече) не е милостиво съотношение...
А бдв какво става като се напълни тая бройка, къде отиват останалите ?

познай. ето малък пищов - АД

filmimilmi
04-24-2010, 13:45
filmimilmi, а пък може би Бог е милостив към когото Бог е милостив? (Exodus 33:19, Изход 33:19)

Тази сентенция тип "каквото такова" сама по себе си няма никакво значение освен, че отново втълпява, че божията воля е закон и доктрината не подлежи на въпроси. Бог не може да е милостив или немилостив защото по принцип не може да си несправедлив към своята собственост. Ако решиш да унищожиш собственото си произведение, нима може да си несправедлив към това, с което по право можеш да разполагаш както си искаш. И в този ред на мисли в Библията многократно се споменава, че пред Бог, човек няма право на претенции. Каквото ти е писано, такова ще е. Не ти ли е писано да си разбрал за чудесата на Исус, значи не ти е писано и да отидеш в Рая. :) Това е буквално. Няма уловка, няма изключения. Защо Исус не се е явил в Америка? Това и на множеството въпроси, които произтичат от този въпрос никога няма да им бъде намерен отговор. Естествено мормоните дават свое обяснение за нещата, но нали уж са лъжеучение та да не ги подхващаме и тях... 8-)
Преди ми беше любопитно да обсъждам с вярващи, но просто е безрезултатно. Вярващите в конкретна релия не искат да залагат на друга или друго обяснение на нещата от богобоязливост, страх да не загубят онова, което им е обещано. Напълно ги разбирам. Тъпото е, че повечето мислят, че ако се съгласят с нещо друго извън вижданията в доктрината, която изповядват ще бъдат покварени и веднъж пуснат ли съвсем леко "истината", която са хванали, няма да успеят да я задържат за дълго и ще омаловажат Смисъла, за който са живели до този момент. :)

Kaley
04-28-2010, 10:56
Ало папата не се напъвай да мислиш.
Като не искаш да вярваш естествено че ще си го изопачиш както искаш.Но помисли малко ако това всичко стане мислиш ли че проблема ще е къде да се наблъскаме?

съгласна съм с 2 изречение.. пак казвам - 144 000 евреи, не общо толкова..

gandalfepi4
04-28-2010, 15:09
моля ти се прочети всичките мнения не са толкова много че да не си направиш труда да ги прегледаш преди да пуснеш тъп коментар :oops: заради него такъв фейспалм си набих че паднах от стола и още ме боли гъзо, съжали ме, моля те

казах че по мои прости (може даже грешни) изчисления излиза че ако ги лепиш по стените ще стигнеш до един билион. ама това не стига даже и за половината ДНЕШНИ християни :o

Kaley
04-28-2010, 16:06
axaxa. Ти за мястото ли са притесняваш :lol: не бери грижи, горе със сигурност е доста просторно, пък и няма как да не е.. Бог е доооста голям щом се казва че живеем в утробата Му.. и щом небето му е престол а земята подножие.. пък и в крайна сметка Той си е изчислил всичко, със сигурност знае точния брой на хората, които ще отидат в Рая.. днешните християни вярно че се пишат нам си колко милиона ли, милиарда ли не знам точно, ама не всички са наистина такива.. то секи може да каже че е такъв ама пак да си пуши, пие и тн.. Бог е велик, просто не би трябвало да се съмняваш в способностите Му..

gandalfepi4
04-28-2010, 16:24
ааа аз не се съмнявам... библията пише разни леко странни неща за некво място което не би следвало да побере кой знае колко много души. така е казал самият ти бог не аз. не бери грижа, аз само чета :wink:

Kaley
04-28-2010, 16:26
е зависи как ще го изтълкуваш, от каква гледна точка ще разсъждаваш..

gandalfepi4
04-28-2010, 17:02
ако изчисленията ми са вярни то на всяка стена от този куб трябва да има около 20ина хиляди души (ако се дават поне 10 метра лично пространство на глава) общо 80 000 по стените (ако има локална гравитация обвързана с въпросните стени) но това означава 100 000 души с малко блъскане (дори не и въпросните 144 000). никъде не се казва че праведните ще се носят във въздуха без да мърдат много много за да може да се наблъскат в този куб тъй че нещо не излизат сметките. дори няма място за 1 000 000 000 (половината днешни християни)


е зависи как ще го изтълкуваш, от каква гледна точка ще разсъждаваш..

к'ва гледна точка бе дърво такова, библията пише еди-колко си на еди-колко си аршина К'ВО ИМА ДА МУ СЕ ТЪЛКУВА?

хора като тебе наистина ме карат да плача, сериозен съм

загубих вяра в човечеството заради тебе :cry:

Kaley
04-28-2010, 20:40
хаха. ок ай покажи де го пише.

gandalfepi4
04-29-2010, 08:18
в линка с който започвам шибаната тема може би?

ZipFail
04-30-2010, 09:30
Kaley, понякога е наистина по-добре да си мълчиш и да чакаш хората да забравят, щото на тая тема няма кво да кажеш, че да излезеш прав :)

gandalfepi4
05-03-2010, 13:39
калеуто не беше ли женско бе?

Kaley
05-03-2010, 16:24
женско съм и се чете кейли 8-)

silvana95
05-03-2010, 18:30
много сме малки още за да обсъждаме толкова господ :)

gandalfepi4
05-04-2010, 10:06
и що? ако утре те бутне автобуса хич нема да си достатъчно малка за да не отидеш завинаги в ада(безкрайна е милостта христова) нали?

SolusChristus
05-04-2010, 16:00
Но ти в Рая няма да си във физическото си тяло...

Моля те, прочети края на Откровение (18 и натам).

SolusChristus
05-04-2010, 16:36
Значи Раят е една маршрутка :D

lolwut?

gandalfepi4
05-06-2010, 07:14
lolwut 119 up, 392 down
buy lolwut mugs, tshirts and magnetsThe pinnacle of internet stupidity. You know you're in the wrong chatroom or on the wrong forum when someone says lolwut. You can turn and run away, but you probably can't outrun the idiocy.
lolwut?

OH SNAP WE'RE GONNA DIE!
lolwut wut lulwut lulz pear
by notGreg Jul 16, 2008 share this


само да знаеш какво мислят 'ората за лолуът-а дето толко го любиш 8-)

а иначе точно това което си го каза човеко - у рая нема место за кой знае колко хора и това директно означава че по-голямата част от перфектните, обичани, божии творения/деца ще бъдат изпратени от баща си да горят в нечовешки мъки завинаги (и това е ако апокалипсисът настъпи утре... ако настъпи след 100, 200 да не говорим 1 000 години около 70=80% от хората отиват в ада... страшен план нали :D )

SolusChristus
05-06-2010, 13:10
Гандалфе, Бог може да ни изпрати 100% в Ада и все пак да е справедлив, обичлив и състрадателен.

Kaley
05-06-2010, 13:14
ми да, ако сме си го заслужили.. btw в ада няма, няма и да има деца..

SolusChristus
05-06-2010, 14:52
ми да, ако сме си го заслужили.. btw в ада няма, няма и да има деца.. :lol: :lol: :lol:

Това къде го прочете?

filmimilmi
05-06-2010, 17:20
ми да, ако сме си го заслужили.. btw в ада няма, няма и да има деца.. :lol: :lol: :lol:

Това къде го прочете?

Това се проповядва в евангелските църкви, а Kaley ходи в такава. Според тях до 19 годишна възраст човек е дете. (макар и да спорят за общата граница). Но грубо казано се приема, че едва след 19 си възрастен и следователно напълно отговорен за грешките си. Този модел е пренесен от запад, от където всъщност дойдоха и тези църкви през последните 20 години. Съвсем сериозно ти говоря. Най-простичък пример ще ти дам с филма "Децата на царевицата" по романа на Стивън Кинг (може и да не го четеш). Там всички жители на едно малко градче са убивани малко преди да изпълнят своите 19 г., тоест преди да станат възрастни, за да не отидат в Ада. 8-) Абе филмът е интересен, гледай го ако не друго... :)

gandalfepi4
05-07-2010, 06:06
Бог може да ни изпрати 100% в Ада и все пак да е справедлив, обичлив и състрадателен.

пич са ш'ти обясня нещо:

човек прави лошотия = човек отива в затвора за да се поправи(уж) и за назидание

човек прави зло = човек се убива или затваря за живот щото явно е опасен за другите

това е според закона. къде е ок, къде куца но работи. а сега библията:

бог прави човек
бог прави човек така че да греши
бог прави човек така че да греши в неговите очи и в очите на другите хора
бог прави човек така че да греши като оставя друитe хоpа да го наказват за грешкит които са "земни" а той за грешките които са грешки в неговите очи
грешките които са грешки в очите на бог се наказват с невероятно мъ4ение което ще последва след като си умрял и съживен насила за да бъдеш измъчван безкрайно за крайно престъпление...

това няма смисъл - ада не поправя хора, смъртта е предостатъчна ако всички други ще си живуркат щастливо след това.

аз не мога да изпратя дори и "сивия човек" или хитлер на мъ4ение за дори и една година, камо ли хиляда камо ли еон, камо ли ера, камо ли завинаги, това ме прави доста по-морален и добър от дрисливото ти богче.

кажи ми къде е смисъла от ада и защо само смъртта да не е достатъчно наказание?

ей т'ва искам да знам. в силите на боглето ти е да убие човек перманентно ако е бил с черна душа и да остави добричките да се кефят заслужено, защо му е да съживява някой и да го пържи вовеки докато семейството му е на горния етаж и трябва да е щастливо?

каква е тази садистична тирания бе човече? каква част от теб е способна да нарече това ужасяващо, най-зло и (колкото и да е странно) дребнаво деяние състрадатeлно? наистина ли си такова чудовище без капка човещинка? ако някой заслужава да се пържи така то спред мене е тоя който е способен да оправдае деянието, а не онзи който е намерил библията за глупост поненеже е способен да мисли за две стотинки...

а напълно отделен въпрос е защо аджиба някой би създал дете знаейки предварително че ще реши да го измъчва завинаги, не ми излизай със свободната воля ТОЧНО така стои въпроса:

"Начи създавам те човек "пуф" ще се казваш Пешо, ще направиш т'ва и онова и аз ще реша че това ме обижда(мен и НИКОЙ друг) и че е причина да не те оставя дори на смъртта а ще те пържа докато... абе просто да кажем че ще пусна котлона върху който ще седиш и ще забравя за тебе. НЕ ЗАБРАВЯЙ, обичам те :) "

брaтче да ти пикам върху бога

gandalfepi4
05-07-2010, 12:31
^ така ли, а евтаназията? виж има ДОСТА по-лоши неща от убийството - потърси за "сивия човек" из нета и ще видиш че това което може един човек да причини на друг изобщо не може да се мери със смърта(дори и мъчителна такава). аз бих и добавил че да дариш някого с безкрайно съществуване което да запълниш с невероятни мъчение е доооста по-лошо и от 1 000 000 0000 000000 00000000 0000000000000 убийства 'ко ще и да е направил за да си го заслужи. няма, няма и да има дори и един човек който да е достоен за такова наказание дори и да дръпне шалтера на цялата вселена(въпреки че аз лично бих му спукал ташаците от шутове ама както и да е)

gandalfepi4
05-07-2010, 15:42
оу... 8-)

SolusChristus
05-09-2010, 02:20
ми да, ако сме си го заслужили.. btw в ада няма, няма и да има деца.. :lol: :lol: :lol:

Това къде го прочете?

Това се проповядва в евангелските църкви, а Kaley ходи в такава. Според тях до 19 годишна възраст човек е дете. (макар и да спорят за общата граница). Но грубо казано се приема, че едва след 19 си възрастен и следователно напълно отговорен за грешките си. Този модел е пренесен от запад, от където всъщност дойдоха и тези църкви през последните 20 години. Съвсем сериозно ти говоря. Най-простичък пример ще ти дам с филма "Децата на царевицата" по романа на Стивън Кинг (може и да не го четеш). Там всички жители на едно малко градче са убивани малко преди да изпълнят своите 19 г., тоест преди да станат възрастни, за да не отидат в Ада. 8-) Абе филмът е интересен, гледай го ако не друго... :)

Знам за какво става въпрос, с "евангелисти" си имам работа всеки ден. :)


Бог може да ни изпрати 100% в Ада и все пак да е справедлив, обичлив и състрадателен.

пич са ш'ти обясня нещо:


човек прави лошотия = човек отива в затвора за да се поправи(уж) и за назидание

Грешка, човек отива в затвора за наказание.


бог прави човек така че да греши

Грешиш. Бог прави човек свободен. Човекът, използвайки тази си свобода, съгрешава.


бог прави човек така че да греши в неговите очи и в очите на другите хора

След като Адам съгрешава, Бог е имал пълното право да спре съществуването му и пак да е праведен.


бог прави човек така че да греши като оставя друитe хоpа да го наказват за грешкит които са "земни" а той за грешките които са грешки в неговите очи
грешките които са грешки в очите на бог се наказват с невероятно мъ4ение което ще последва след като си умрял и съживен насила за да бъдеш измъчван безкрайно за крайно престъпление...

Пак си в грешка.

Ти си създаден от разрушим материал. Какво става с този материал, когато бъде изложен на висока температура? Точно така, руши се.

Когато нервите ти бъдат разрушени, усещаш ли нещо? Не вярвам.

Когато мозъкът ти бъде изложен на висока температура, той може ли да функционира? И аз така си помсилих.

Когато бъдеш хвърлен в Огненото езеро, ти умираш, "втората смърт", след Страшния съд.


аз не мога да изпратя дори и "сивия човек" или хитлер на мъ4ение за дори и една година, камо ли хиляда камо ли еон, камо ли ера, камо ли завинаги, това ме прави доста по-морален и добър от дрисливото ти богче.

Хахахах, пфпфпфпфп


кажи ми къде е смисъла от ада и защо само смъртта да не е достатъчно наказание?

Виж по-горе.



а напълно отделен въпрос е защо аджиба някой би създал дете знаейки предварително че ще реши да го измъчва завинаги, не ми излизай със свободната воля ТОЧНО така стои въпроса:

"Начи създавам те човек "пуф" ще се казваш Пешо, ще направиш т'ва и онова и аз ще реша че това ме обижда(мен и НИКОЙ друг) и че е причина да не те оставя дори на смъртта а ще те пържа докато... абе просто да кажем че ще пусна котлона върху който ще седиш и ще забравя за тебе. НЕ ЗАБРАВЯЙ, обичам те :) "

Нека те поправя.


Начи създавам те човек, пуф, ще се казваш Пешо (Адам). Ще те направя свободен и управник на моето творение - Земята. Ти ще си по-висш от всичките ми ангели и аз ще те прославя пред тях. Искам, обаче, да покажеш твоята лоялност пред мен като изпълняваш заповедта ми да не ядеш от дървото на знанието за доброто и злото. (Метафора, която сега не ми се обяснява) Ако го направиш, обаче, няма да имаш право на нищо, което съм ти дал и със сигурност ще умреш.

Когато Адам го направи, той прокълна себе си. Вече сама му природа е грях. Когато Адам се размножи, неговите деца са родени със същата природа като него, именно грешници. Техните деца, също. Още от първия момент, в който имаш съзнателна мисъл, ти не мислиш как можеш да помогнеш на другия, а как можеш да облагодетелстваш себе си. Това ти е природата, преди майка ти и баща ти да те възпитат.

В момента ти дишаш въздуха, който Бог е направил, пиеш водата, която Той е направил, ядеш храната, която Той е направил.

Поради този наш грях, който е започнал с Адам и ще свърши с последния човек, наказан за греха си, Бог не ни е длъжен с нищо и може да ни затрие всички до един без никакви последици.

Друго, не всеки, който се нарича вярващ е наистина такъв, особено Римокатолиците в средните векове. Всеки, който прекрачва Божията воля, написана в Светото писание за свое облагодетелстване е автоматично дисквалифициран от званието "вярващ".




брaтче да ти пикам върху бога

Братче, ако "бога" ми наистина беше такъв, да си пикам върху бога.
:lol:

Davitrov:

Има убийство, има и убийство. (kill/murder на английски)

Както акцентирах по-горе, никой човек не заслужава да живее, така че Бог може да изпълни присъдата Си когато сметне за добре и с каквито и да е мерки.

Съжалявам, че нямате правилна идея за Бог.

gandalfepi4
05-09-2010, 08:21
Олеле...


Бог може да ни изпрати 100% в Ада и все пак да е справедлив, обичлив и състрадателен.

пич са ш'ти обясня нещо:


човек прави лошотия = човек отива в затвора за да се поправи(уж) и за назидание

Грешка, човек отива в затвора за наказание.

Какво? Ти садист ли си? Наказанието за което говориш е от миналото, главно по религиозни причини-рязане на крайници, измъчване, унижаване и тн. Сега в модерните времена това се прави с цел реабилитация, поучаване, продуктивност и подобни. Ако ти си прав защо не линчуваме крадците, защо не ги измъчваме, защо не ги унижаваме? Това го е правила най-вече църквата.



бог прави човек така че да греши

Грешиш. Бог прави човек свободен. Човекът, използвайки тази си свобода, съгрешава.

Оооххх, виж човек е направен така че да се усмихва(слепите деца се усмихват, дивите деца се усмихват), направен е така че умрелите неща да го отвращават, направен е така че болестите да го отвращават, направен е така че да се страхува от тъмното НО не е направен така че да изпитва страх или отвращение от „греховете” това по каква причина е? Ако толкова много требе да сме свободни защо има други милиард пъти по-маловажни неща които не правим понеже не ни е в природата? И освен това-свобода??? Ако това е свободата да бъда измъчван завинаги знаеш ли къде бих казал на яхвето да си я завре? Не я искам, никой не я иска, закона в обществото е едно природата е напълно друго... а в човешката природа е закодирана уникалната възможност да отидеш в ада, за да бъдем по-точни само требе да видим че 70% от хората не вярват в твоя бог понеже не им е в природата и следователно са ТОТАЛНО преебани.

бог прави човек така че да греши в неговите очи и в очите на другите хора

След като Адам съгрешава, Бог е имал пълното право да спре съществуването му и пак да е праведен.

Малееее! Ей, садисте, ако детето ти сгафи нещоти имаш ли право да спреш съществуването му? Ако направиш робот, който е НАПРАВЕН така че да не е ефективен, но Е направен така че да не иска да бъде изключван какво ти е правото да го спираш? Твоя е вината че си го направил калпав, не на бедното ти творенийце.


бог прави човек така че да греши като оставя друитe хоpа да го наказват за грешкит които са "земни" а той за грешките които са грешки в неговите очи
грешките които са грешки в очите на бог се наказват с невероятно мъ4ение което ще последва след като си умрял и съживен насила за да бъдеш измъчван безкрайно за крайно престъпление...

Пак си в грешка.

Ти си създаден от разрушим материал. Какво става с този материал, когато бъде изложен на висока температура? Точно така, руши се.

Когато нервите ти бъдат разрушени, усещаш ли нещо? Не вярвам.

Когато мозъкът ти бъде изложен на висока температура, той може ли да функционира? И аз така си помсилих.

Когато бъдеш хвърлен в Огненото езеро, ти умираш, "втората смърт", след Страшния съд.

Това па к’во общо има с горното?

аз не мога да изпратя дори и "сивия човек" или хитлер на мъ4ение за дори и една година, камо ли хиляда камо ли еон, камо ли ера, камо ли завинаги, това ме прави доста по-морален и добър от дрисливото ти богче.

Хахахах, пфпфпфпфп

К’во трябва да илюстрира това хихикане? Че не знаеш какво да отговориш може би?

кажи ми къде е смисъла от ада и защо само смъртта да не е достатъчно наказание?

Виж по-горе.

И к’во да гледам? Искаш да гледаш хора как страдат МНОГО повече отколкото са заслужили или им е във възможностите да заслужат ако трябва да сме изчерпателни, това се вижда.


а напълно отделен въпрос е защо аджиба някой би създал дете знаейки предварително че ще реши да го измъчва завинаги, не ми излизай със свободната воля ТОЧНО така стои въпроса:

"Начи създавам те човек "пуф" ще се казваш Пешо, ще направиш т'ва и онова и аз ще реша че това ме обижда(мен и НИКОЙ друг) и че е причина да не те оставя дори на смъртта а ще те пържа докато... абе просто да кажем че ще пусна котлона върху който ще седиш и ще забравя за тебе. НЕ ЗАБРАВЯЙ, обичам те :) "

Нека те поправя.


Начи създавам те човек, пуф, ще се казваш Пешо (Адам). Ще те направя свободен и управник на моето творение - Земята. Ти ще си по-висш от всичките ми ангели и аз ще те прославя пред тях. Искам, обаче, да покажеш твоята лоялност пред мен като изпълняваш заповедта ми да не ядеш от дървото на знанието за доброто и злото. (Метафора, която сега не ми се обяснява) Ако го направиш, обаче, няма да имаш право на нищо, което съм ти дал и със сигурност ще умреш.

Когато Адам го направи, той прокълна себе си. Вече сама му природа е грях. Когато Адам се размножи, неговите деца са родени със същата природа като него, именно грешници. Техните деца, също. Още от първия момент, в който имаш съзнателна мисъл, ти не мислиш как можеш да помогнеш на другия, а как можеш да облагодетелстваш себе си. Това ти е природата, преди майка ти и баща ти да те възпитат.

В момента ти дишаш въздуха, който Бог е направил, пиеш водата, която Той е направил, ядеш храната, която Той е направил.

Поради този наш грях, който е започнал с Адам и ще свърши с последния човек, наказан за греха си, Бог не ни е длъжен с нищо и може да ни затрие всички до един без никакви последици.

Друго, не всеки, който се нарича вярващ е наистина такъв, особено Римокатолиците в средните векове. Всеки, който прекрачва Божията воля, написана в Светото писание за свое облагодетелстване е автоматично дисквалифициран от званието "вярващ".

Пак не схващаш нали? Пак примера с робота може да ни свърши перфектна работа-ако ти направиш нещо защо би ти трябвало да го тестваш? Аз ще тествам нещо в което не съм сигурен, но ако съм ебати про-то... или „бог” така да се каже, бих бил наясно с възможностите на творението си. Защо, ЗАЩО бих желал да създавам робот който е програмиран да прави глупости и после да му цепя басма? Бог ЗНАЕ че Адам не е съвършен но ВЪПРЕКИ ТОВА решава да го остави да осере нещата за себе си и за милиарди други неродени хора. Това е най-голямата глупост която може да бъде направена, а делегирането на ебати правата на някой, който ЗНАЕШ че не ги заслужава е просто...




брaтче да ти пикам върху бога
Братче, ако "бога" ми наистина беше такъв, да си пикам върху бога.
:lol:

Davitrov:

Има убийство, има и убийство. (kill/murder на английски)

Както акцентирах по-горе, никой човек не заслужава да живее, така че Бог може да изпълни присъдата Си когато сметне за добре и с каквито и да е мерки.

Хммм, бе нали уж боглето ти може да щракне с пръсти и да направи така че да ЗАСЛУЖАТ да живеят? Искам да кажа „всевишен” е, би следвало АКО ИСКА да го направи нали?

Съжалявам, че нямате правилна идея за Бог.
Ти па откъде знаеш че твоята идея е правилна а? От книга която е 90% „метафорична” ли?

SolusChristus
05-09-2010, 12:53
Хммм, бе нали уж боглето ти може да щракне с пръсти и да направи така че да ЗАСЛУЖАТ да живеят? Искам да кажа „всевишен” е, би следвало АКО ИСКА да го направи нали?


Точно така!

Всичко се оповава на това дали Бог иска.

gandalfepi4
05-09-2010, 14:08
Точно така!

Всичко се оповава на това дали Бог иска.

...а той не иска, следователно има нещо в цялата идея милиарди нищи и невинни хорица да са създадени само и единствено за да бъдат измъчвани перманентно което му се харесва...

което го прави достоен само за едно нещо: *пишшшшш*

приятно ми е че поне виждаш към какъв отвратителен садист изпитваш страхопочитание, аз за него си отварям само ципа на гащите но никога душата-виждаш ли, аз смятам че добротата е свещенна :?

SolusChristus
05-09-2010, 14:26
Tой не ни създава с магическа пръчка. Ние сами се размножаваме.

filmimilmi
05-09-2010, 14:34
Tой не ни създава с магическа пръчка. Ние сами се размножаваме.
:-o
http://www.biblegateway.com/passage/?search=%D0%91%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5+1&version=BULG

29 И Бог рече: Вижте, давам ви всяка семеносна трева, която е по лицето на цялата земя и всяко дърво, което има в себе си плод на семеносно дърво; те ще ви бъдат за храна.
И пак се връщаме на въпроса защо са му милиарди невинни жертви, които просто се е случило да са се родили в "погрешната" клутура, там където Библията не се чете и евентуално никога няма да разберат за неговите закони? Просто ще си изгорят в ада значи. Най-невинните също го отнасят.

gandalfepi4
05-09-2010, 15:05
Tой не ни създава с магическа пръчка. Ние сами се размножаваме.

...със пишките и цунамитата от полови хормони които сами сме си сложили!

Прав си солус, не е отговорен този който те изпраща в ада понеже мама и тати са били сътворени от него боклуци, а ти понеже си се РОДИЛ гадно, размножаващо се човече. ъххх, секс... кой може да прави нещо толкова гнусно и противоестествено? само остава и някой да каже че и самия бог го е начукал на някоя женка в косматата шунда(нека да я наречем марийка за удобство) и съвсем ще я втасаме :x

SolusChristus
05-09-2010, 20:02
Няма невинни жертви.

gandalfepi4
05-09-2010, 21:07
http://commonsenseatheism.com/wp-content/uploads/2009/01/defects.png

THANK YOU JESUS!

виждаш ли вината по злите им диаболични личица? сърцата им трябва да са черни като малц...

SolusChristus
05-09-2010, 21:24
Такива са.

gandalfepi4
05-10-2010, 07:03
защо бе момченце? защото някакъв супер далечен родител изпапъл ябълка ли?

ми тогава да видим как стоят нещата с възможността това да е истина:

двама човека НЕ МОГАТ да направят някакво нормално дори 3то поколение камо ли такова което да издържи до когато и да беше тъпия потоп

това е увеличено хилядократно ако ева е генетично близка до адам-например акоо, ох, ами НАПРИМЕР ако е създадена от НЕГОВ генетичен материал понеже създателят ѝ го е мързяло да вземе пръст

ерго

НЯМА такъв прародител, няма такъв грях, а дори и да има това не означава че може да се предаде на много хора живеещи в наши дни, да не говорим пък и че при 7 шибани билиона дебили на тая планета все ще с намеря 5-6 000 които ДА НЕ изядът тъпата ябълка на негово място

gandalfepi4
05-10-2010, 10:17
yes YES!!! точно навреме :grin: :grin: :grin:

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2969011

къде са ти митовете oт бронзовата ера сега бе пич!

http://www.eva.mpg.de/neandertal/press/presskit-neandertal/pdf/PR_MPI_Neandertal_EN.pdf

толкова много fail :razz:

май тука е мястото и за малко библейски уроци по генетика:

Тогава Яков взе зелени пръчки от топола, от леска и от явор, и изряза по тях бели ивици, така щото да се вижда бялото по пръчките.

38Тия пръчки, по които беше изрязал белите ивици, тури пред стадата в коритата, в поилата, дето дохождаха стадата да пият; и, като зачеваха, когато дохождаха да пият,

39то стадата зачеваха пред пръчките; и стадата раждаха нашарени с линии, капчести и пъстри.

и това ли е поредната метафора? :lol: :lol: :lol: :lol:

myNameIsImmortal
05-10-2010, 12:59
не се тревожи за мястото си в рая пич ;)
Ако няма свободни места, можеш да поседиш на Господния полов орган :lol:

А сега малко сериозно.. мислиш ли, че всички жители за земята са за рая?
Нека хипотетично разгледаме идеята за която говориш:
- 144 000 места, 50 000 повече хора..
Всеки от тези хора има поне по едно нещо, поне по едно, което го лишава от шанса Господ да го приюти в тъй желания от всички Рай?!
Така че спокойно, ще има място за теб, стига да не си накъв грешник, който да се надява, не Рая, а Ада да е пълен и по погрешка да отидеш в Рая..

gandalfepi4
05-10-2010, 13:19
т'ва горното към мен ли беше отправено?

Kaley
05-10-2010, 18:17
не се тревожи за мястото си в рая пич ;)
Ако няма свободни места, можеш да поседиш на Господния полов орган :lol:

А сега малко сериозно.. мислиш ли, че всички жители за земята са за рая?
Нека хипотетично разгледаме идеята за която говориш:
- 144 000 места, 50 000 повече хора..
Всеки от тези хора има поне по едно нещо, поне по едно, което го лишава от шанса Господ да го приюти в тъй желания от всички Рай?!
Така че спокойно, ще има място за теб, стига да не си накъв грешник, който да се надява, не Рая, а Ада да е пълен и по погрешка да отидеш в Рая..

май не си прочел вс мнения..

PoPPy
05-12-2010, 01:36
Не можеше ли някой да каже на тоя Гандалф, че е дебил? Просто и кратко.

gandalfepi4
05-12-2010, 07:23
така ли poop-и "ти си дебил"

beyonce2121
11-04-2010, 07:07
Аааа.. Вие от къде сте толкова сигурни, че има Рай или нещо подобно?? До колкото знам на горе има само космос.. . :?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-04-2010, 12:00
Рай и Ад няма.Но дори и да имаше щеше да има място за всички пътници пътуващи на там.

Nam3less3
11-04-2010, 12:25
Откровението на Йоан не се чете буквално, и малко хора могат да кажат какво означават тия числа в него.

gandalfepi4
11-04-2010, 12:53
Откровението на Йоан не се чете буквално, и малко хора могат да кажат какво означават тия числа в него.

откъде знаеш?

http://www.gotquestions.org/Bible-literal.html

http://www.answersingenesis.org/home/area/feedback/2006/0113.asp

2 Коринтяни 4:2 (Bulgarian Bible)
2но се отрекохме от тайни и срамотни дела, и не постъпваме лукаво, нито изопачаваме Божието слово, но, като изявяваме истината, препоръчваме себе си на съвестта на всеки човек пред Бога.



Притчи 8:8-9 (Bulgarian Bible)
8Всичките думи на устата ми са справедливи, Няма в тях нищо лъжливо или опако.

9Те всички са ясни за разумния човек, И прави за тия, които намират знание.

Nam3less3
11-04-2010, 12:55
Откровението на Йоан не се чете буквално, и малко хора могат да кажат какво означават тия числа в него.

откъде знаеш?

Цитатите извадени от контекста нищо не означават. Пък ако щеш и цялата библия да цитираш, вярното си остава вярно, и го знам :D

gandalfepi4
11-04-2010, 13:41
Откровението на Йоан не се чете буквално, и малко хора могат да кажат какво означават тия числа в него.

откъде знаеш?

Цитатите извадени от контекста нищо не означават. Пък ако щеш и цялата библия да цитираш, вярното си остава вярно, и го знам :D

ааа не, не! не си ме разбрал вярно. аз нямам мнение по въпроса - цитатите са (както виждаш) от христяни на които директно им го е казал бог. с тях се чепкай

Nam3less3
11-04-2010, 13:44
Откровението на Йоан не се чете буквално, и малко хора могат да кажат какво означават тия числа в него.

откъде знаеш?

Цитатите извадени от контекста нищо не означават. Пък ако щеш и цялата библия да цитираш, вярното си остава вярно, и го знам :D

ааа не, не! не си ме разбрал вярно. аз нямам мнение по въпроса - цитатите са (както виждаш) от христяни на които директно им го е казал бог. с тях се чепкайЩе се оправя с тях. :D

gandalfepi4
11-04-2010, 13:51
Ще се оправя с тях. :D

http://www.noutopia.com/Resources/crusade_christian_forces.jpg

fortvilelse
11-15-2010, 16:30
ОооооОООоОО.. боли ме.. аз държа да отида в Ада.

anonymous546178
11-15-2010, 16:44
тъпи парчета сте всичките :D :D :D , това е от темите, които трябва да се запазят в архив

WaterLilly
11-15-2010, 17:58
Тая тема ми изрази цялото мнение за християнството и Бог (по-специално на gandalfepi4 мненията, едно към едно са ми с мисленето).

Как да кажа, защитата на християните ви е доста слаба в темата.

gandalfepi4
11-15-2010, 18:22
^ аре стига с тея неща бе уотър лили!

какво толкова не можеш да разбереш а?

пич го носят в рая, той казва колко е голям рая, ако само ходят по земята (както пише и че става) в него се побират няколко десетки-хиляди души и така пише и в библията че ще стане.

какви кусури му намираш а? не виждаш ли че е умела метафора? не е ли ЯВНО?

замисли се - ако ти беше бог и беше вдъхновила библията нямаше ли да напишеш тази част, за да могът хората да знаят великият и философски замисъл, който по някакво невероятно невъобразимо стечение на обстоятелствата си прилича на напълно нормална, буквална част от библията която както толкова много други те кара да съжаляваш че имаш толкова малко лице за фейспалма който ти иде да си набиеш?

имаш глава, мисли с нея! ЯВНО Е какво всъщност пише и то не е това което се рабира след първия, втория и третия път. по тази причина няма и теолог който да адресира този напълно явен и ясен текст, а се правят че не го има като казват че раят никъде не се казва колко е голям.

моля те момиче, покръсти се, дай си 15% от годишната заплата на църквата, дай си детето да го изнасиловат поповете и си отвори очите.

ZipFail
11-15-2010, 19:40
gadndalfepi4, снощи те сънувах 8-)

gandalfepi4
11-15-2010, 20:02
gadndalfepi4, снощи те сънувах 8-)

http://media.cnbc.com/i/CNBC/Sections/News_And_Analysis/__Story_Inserts/graphics/__ANIMALS/dramatic_lemur.jpg

Nam3less3
11-15-2010, 20:05
gadndalfepi4, снощи те сънувах 8-)Сигурно ти е правил инсепшън да ти науми идеята да станеш атеист :D Знаех си, той е демон, Атеистът, Антихристът, Антимохамедът, Антибудата :D

gandalfepi4
11-15-2010, 20:18
gadndalfepi4, снощи те сънувах 8-)Сигурно ти е правил инсепшън да ти науми идеята да станеш атеист :D Знаех си, той е демон, Атеистът, Антихристът, Антимохамедът, Антибудата :D

http://images1.memegenerator.net/Inception/ImageMacro/3669861/your-a-atheist-i-tellz-u-nameless-haz-u-exposed-gandalf-hez-lying.jpg

Nam3less3
11-15-2010, 21:06
ААА добре добре =D> :lol: :lol: :lol:

npp
12-05-2010, 17:08
Ами ако започнем с въпроси като: какво е виновно едно бебе та да бъде зарязано в джунглата на произвола на съдбата?, и така, в сравнение с Бог не са ли повечето човеци едни бебета?, тогава защо му е на Бог да ги остави да страдат и погиват?, нима Бог е неправеден/грешник?, но след като дори повечето от лошите и злите хора никога не допускат да се случи нещо лошо с собствените им деца, колко повече праведният Бог не ще допусне вечни страдания поне за повечето от онези, които е сътворил и е допуснал да се размножават?, иначе ако не ги спаси няма ли Той да се окаже най-големият неправеден/грешник в вселената? Може би все пак голямата опасност е за онези хора, които учат останалите на светотатство и беззаконие.

bishkotka
12-08-2010, 17:02
не виждам защо Гандалф да е дебил ?! аз мисля по същия начин като него, а не съм дебил :D ..
аз съм Атеистка ... не вярвам в Рая => не вярвам и в Ада, така че един ден , когато умра ..единственото място на което ще отида е на 2 метра под земята.
за мен религията се е използвала като "оръжие", с помощта на което се контролират и манипулират групи от хора .. днес това е политиката .. след време сигурно извънземните ще допринасят за тази манипулация ( то май вече се очертават такива идеи :-D ) ... както и да е...
но коментарите на Солус.. абее направо ме отвратиха .. как може едно детенце .. малко бебенце още при самото си раждане да е обречено, ако не е достатъчно добро за изискванията на Бог то .. просто да съществува и да изпитва най - големите , най - болезнените страдания ?!?!?! не мога да си обясня как може човек да вярва в такова нещо ?! => в деня в които се раждат твоите деца ти ги обричаш... ама кво ти пука .. нали такава е " Божията воля " .. :x .. нали уж бог прощава всичко .. стига да се разкаеш ?! :?

някои беше казал, че на планетата има 7 млрд души , а в рая само 144 000 места .. е да ама не всички вярват в бог = > останалите няма да ходят никъде :D а и според мене ако се отнася това за християните .. едва ли има повече от 144 000 безгрешни вярващи .. нооо както и да .. няма смисъл да си блъскам акъла , защото няма просто от какво да се притесняваме ;) :P

но все пак не съм ли права.. как ще отидеш на място в което не вярваш, че съществува .. според мен рая и ада съществуват само за вярващите !!! :D

npp
12-12-2010, 16:54
А според тебе, невярващите не са ли и те хора, които се нуждаят от Спасение?, нима ако имаш деца, от които някои са вярващи, а други невярващи, ще се погрижиш само за вярващите, а невярващите ще ги оставиш да погиват само защото са невярващи?, и ако толкова много от хората, и то от невярващите, които имат невярващи деца, винаги обичат до последно децата си, и се грижат за тях до край, то колко повече самият Бог Родител(Отец) не ще пропусне да се погрижи за всички, иначе в противен случай няма ли да се окаже че Той е по-неправеден от човеците.

Nam3less3
12-12-2010, 19:26
не виждам защо Гандалф да е дебил ?! аз мисля по същия начин като него, а не съм дебил :D ..
аз съм Атеистка ... не вярвам в Рая => не вярвам и в Ада, така че един ден , когато умра ..единственото място на което ще отида е на 2 метра под земята.
за мен религията се е използвала като "оръжие", с помощта на което се контролират и манипулират групи от хора .. днес това е политиката .. след време сигурно извънземните ще допринасят за тази манипулация ( то май вече се очертават такива идеи :-D ) ... както и да е...
но коментарите на Солус.. абее направо ме отвратиха .. как може едно детенце .. малко бебенце още при самото си раждане да е обречено, ако не е достатъчно добро за изискванията на Бог то .. просто да съществува и да изпитва най - големите , най - болезнените страдания ?!?!?! не мога да си обясня как може човек да вярва в такова нещо ?! => в деня в които се раждат твоите деца ти ги обричаш... ама кво ти пука .. нали такава е " Божията воля " .. :x .. нали уж бог прощава всичко .. стига да се разкаеш ?! :?

някои беше казал, че на планетата има 7 млрд души , а в рая само 144 000 места .. е да ама не всички вярват в бог = > останалите няма да ходят никъде :D а и според мене ако се отнася това за християните .. едва ли има повече от 144 000 безгрешни вярващи .. нооо както и да .. няма смисъл да си блъскам акъла , защото няма просто от какво да се притесняваме ;) :P

но все пак не съм ли права.. как ще отидеш на място в което не вярваш, че съществува .. според мен рая и ада съществуват само за вярващите !!! :DТова какво мислиш или в какво вярваш не променя нещата, или има живот след смъртта или няма, и като умреш "ще разбереш" истината, независимо от желанието ти :D Или предпочиташ да отидеш 2 метра под земята вместо да продължиш съществуването си след смъртта? Това не разбирам, сякаш на хората повече им харесва да нямат душа която да е безсмъртна, и предпочитат да изчезнат със смъртта си.
Целта на религията е духовно усъвършенстване, това че някой измамници я използват за власт и манипулация си е техен проблем, както и проблем на хората, които им се връзват. То и ножа е създаден да реже хляба, ама някой могат да го използват и за убийство.
Никой не се ражда невинен, и малките деца, и бебетата носят карма от предишни инкарнации. Неведоми са пътищата божии. Примерно някой деца в предишните си животи може да са били убийци и престъпници, и като имат тежко детство това може да е наказание за греховете им.
В рая има безкрайно много места, за всички, достигнали пътя към Бог и духовното съвършенство. Всяка секунда в която не вярваш в Бог и в нищо духовно и не се стремиш към него е загуба на време. Но не става само със знание, то трябва да се прилага на практика.

npp
12-12-2010, 20:23
Пич, просто няма карма, това е едно много шантаво лъжепророчество на цяла последователност от индийски и др. лъжепророци - например, като едно от примерните доказателста, ето едно от мненията на самият Исус Христос относно това: "И когато заминаваше, видя един сляпороден човек. И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп? Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела. Ние трябва да вършим делата на Този, Който Ме е пратил, докле е ден; иде нощ, когато никой не може да работи. Когато съм в света, светлина съм на света. Като рече това, плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му; и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал."(Йоан 9: 1-7). Просто не само че не съществува никаква карма от минали прераждания, както и самият Исус обяснява в по-горният цитат, но като цяло всичко онова за кармата е абсолютна лъжа, тъй като грехът, относно който се говори в Библията, не е някаква божия злопаметност, но единствено т.нар. там "беззаконие", което съответните човеци извършители все още не са престанали да извършват(вършат). Исус идва да спасява хората, и в сравнение с лъжепророците, никога и никъде Той не е съдил, който и да било от хората, но както и от написаното в евангелията всеки може да се увери, Той идва само за да Спасява хората, но не и да ги товари с някакви си божия злопаметност и божие възмездие, тъй като "Бог е Любов", а не отмъстителност, тъй като и самата отмъстителност не е любов, но просто вид злобливост и безпощадност, присъщи на разни злодеи.

Auriss
12-19-2010, 03:21
Целта на религията е духовно усъвършенстване, това че някой измамници я използват за власт и манипулация си е техен проблем, както и проблем на хората, които им се връзват. То и ножа е създаден да реже хляба, ама някой могат да го използват и за убийство.

Кой те излъга така ? Духовно усъвършенстван не е ли онзи ,който умее да бъде съпричастен и обичащ "ближния" ,така да се каже ? И не е ли духовно усъвършенстван онзи ,който прелива от мъдрост и знания ? Или онзи ,който умее обективно да прецени границата между моралното и неморалното ?

Е ,ако приемем горното за вярно - питам аз - кой те излъга ,че религията е пътят към духовно усъвършенстване ? И питам ,тъй като от коментарите на вас ,"откачалките" (съжалявам ако някой фен на Господ се обижда - просто това е моята представа за вас и не обвързвам никого с нея :) ) ,оставам с впечатлението ,че точно съпричастността и просветеността са нещо чуждо за религията. И очевидно това ,че в сборника с приказки се говори както за любов към ближния ,така и за масови геноциди ,не прави впечатление никому от вас.

И какво е това нахалство - да кажеш за едно осакатено по рождение дете със затрити всякакви изгледи за нормален ,или изобщо ,някакъв ,живот ,че "го заслужава" ? Това ли е Християнският мироглед ? Това ли е вашият обичащ бог ? Моят съвет е да си извадите главите от зад**ците и да започнете да оправдавате действията си и случващото се около вас не с някакъв "божествен план".

И на странния въпрос на някой от потребителите ,писали преди мен - дали ни се иска да има Рай/Ад или не няма абсолютно никакво значение. Да ти обясня ли - "Абе хора ,не ви ли се иска Дядо Коледа да съществуваше ?" (с уточнението ,че Дядо Коледа няма да ме прати в ада во веки веков задето съм си набил едня ч*екия под душа).


Никой не се ражда невинен, и малките деца, и бебетата носят карма от предишни инкарнации. Неведоми са пътищата божии. Примерно някой деца в предишните си животи може да са били убийци и престъпници, и като имат тежко детство това може да е наказание за греховете им.

Може и аз да не съм внимавал много в часовете по литература ,макар това да ми беше профил ,но все пак да попитам - някъде случаааайно в Библията да се споменава нещо за прераждане ? Или са ти се поумешали религиозните простотии в главичката ? И ако приемем хипотезата ,че християните не се "прераждаме" ,каква е причината за нещастията ,сполетяващи хиляди и хиляди ДЕЦА всяка година ? Пък и ,аджеба , подобни вярвания не са ли се считали за ерес , ъ ?

PS: Не знаех ,че когато хората са създавали ножовете са имали намерение точно хляб да режат с тях :-o . Вярно ,че различни книги четем с тебе ,ама ...

"Гледайте, братя, да не ви увлече някой с философия и с празна измама според човешкото предание, според стихиите световни, а не според Христа" . Дано разбереш иронията :)

npp
12-19-2010, 12:38
...И какво е това нахалство - да кажеш за едно осакатено по рождение дете със затрити всякакви изгледи за нормален ,или изобщо ,някакъв ,живот ,че "го заслужава" ? Това ли е Християнският мироглед ?...

За християнският мироглед не зная, но смяташ ли че ако на едно осакатено по рождение дете му бъде отнет живота и след това душата му не получи повече живот, нито на земята, нито на небето, че това ще бъде най-добрият вариант за него? Особенно след като Исус Христос е представил пълно изцеление и пълен "ремонт" за сакатите още тук на земята - "А Иоан като чу в тъмницата за делата на Христа, прати от учениците си да Му кажат: Ти ли си оня, Който има да дойде, или друг да очакваме? Исус в отговор им рече: Идете, съобщете на Иоана това, което чувате и виждате: Слепи проглеждат, куци прохождат, прокажени се очистват и глухи прочуват; мъртви биват възкресявани, и на сиромасите се проповядва благовестието. И блажен оня, който не се съблазнява в Мене."(Матей 11: 2-6), "И като замина оттам, Исус дойде при галилейското езеро; и качи се на бърдото и седеше там. И дойдоха при Него големи множества, които имаха със себе си куци, слепи, неми, недъгави и много други, и сложиха ги пред нозете Му; и Той ги изцели; така щото народът се чудеше, като гледаше неми да говорят, недъгави оздравели, куци да ходят, и слепи да гледат. И прославиха Израилевия Бог."(Матей 15:29-31), "И когато заминаваше, видя един сляпороден човек. И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп? Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела. Ние трябва да вършим делата на Този, Който Ме е пратил, докле е ден; иде нощ, когато никой не може да работи. Когато съм в света, светлина съм на света. Като рече това, плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му; и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал."(Йоан 9: 1-7), "Знаем, че Бог не слуша грешници; но ако някой е благочестив и върши Божията воля, него слуша. А пък от века не се е чуло да е отворил някой очи на сляпороден човек."(Йоан 9: 31-32).

gandalfepi4
12-19-2010, 14:50
^ супер! значи ако съм добър иисус ще се изхрачи в бебето ми?

http://www.rense.com/1.imagesD/dbaby4.jpg

защото не е ли написано че деформираните хора са отблъскващи и противни на бога?

НЕ Е ЛИ?!

npp
12-19-2010, 15:08
Ако си болен, не е ли по-важно да бъдеш излекуван, отколкото да откажеш лечение само заради нещо, от което се гнусиш, и което не е ни най-малко болезнено? Плюс това, дори и да става въпрос за слюнка от слюнчените жлези на Исус, имай в предивд че 100% Святите същества са напълно чисти, те никога не излъчват неприятни миризми, нито пък могат да бъдет нечистоплътни, защото непрестанно са Потопени в Св. Дух, Който ги държи винаги чисти, и външно и вътрешно, но дори даже телесните им сокове имат мирис и вкус на най-благоуханни и вкусни "плодове" и "цветя", освен че имат Божествени Свойства - ето защо Исус казва: "очисти първо вътрешността на чашата и блюдото, за да бъде и външността им чиста."(Матей 23: 26). Те никога не са източник на болести или мърсотия, в Тях просто такива неща няма.

kadishona
12-19-2010, 16:58
Няколко факта:
1. Църквата е извращение!
2. Църквата е единствената институция запазила се близо 2000 години!
3. Христянството е сбор от праведни учения, от които човек може да попива само добро и да се учи на такова!

Nam3less3
12-19-2010, 21:57
Може и аз да не съм внимавал много в часовете по литература ,макар това да ми беше профил ,но все пак да попитам - някъде случаааайно в Библията да се споменава нещо за прераждане ?Има догадки за него, но нарочно не е споменато явно, защото то не е в същността на християнския духовен живот.

Auriss
12-20-2010, 01:19
За християнският мироглед не зная, но смяташ ли че ако на едно осакатено по рождение дете му бъде отнет живота и след това душата му не получи повече живот, нито на земята, нито на небето, че това ще бъде най-добрият вариант за него?


Има догадки за него, но нарочно не е споменато явно, защото то не е в същността на християнския духовен живот.

Смятам ,че е просто поредното от статистиката и че такива неща ,колкото и да не ни се иска на нас ,хората, се случват. И е естествено. Но нека уточня - естествено за природата. И освен да изпитам малко съжаление и да съм готов да помогна поне с нещичко ако има начин ,няма какво повече да направя.
А вашето умопомрачение ,отдаващо нещастието на едно новородено на някакви "предишни инкарнации" е обидно ,гнусно и безпочвено. И ето къде вие ,теистите , правите огромна грешка - нищо на този свят не се случва по волята на някакво небесно същество . Всичко опира до отделната личност и ако вие сте решили да пропилявате живота си ,следвайки ограниченията на някаква книжка - няма да ви преча. Само се замислете ако пък аз съм прав и няма Бог и ставате на торба червеи като умрете - заслужавал ли си е живота ви ;) .

Valerio
12-20-2010, 01:38
За християнският мироглед не зная, но смяташ ли че ако на едно осакатено по рождение дете му бъде отнет живота и след това душата му не получи повече живот, нито на земята, нито на небето, че това ще бъде най-добрият вариант за него?


Има догадки за него, но нарочно не е споменато явно, защото то не е в същността на християнския духовен живот.

Смятам ,че е просто поредното от статистиката и че такива неща ,колкото и да не ни се иска на нас ,хората, се случват. И е естествено. Но нека уточня - естествено за природата. И освен да изпитам малко съжаление и да съм готов да помогна поне с нещичко ако има начин ,няма какво повече да направя.
А вашето умопомрачение ,отдаващо нещастието на едно новородено на някакви "предишни инкарнации" е обидно ,гнусно и безпочвено. И ето къде вие ,теистите , правите огромна грешка - нищо на този свят не се случва по волята на някакво небесно същество . Всичко опира до отделната личност и ако вие сте решили да пропилявате живота си ,следвайки ограниченията на някаква книжка - няма да ви преча. Само се замислете ако пък аз съм прав и няма Бог и ставате на торба червеи като умрете - заслужавал ли си е живота ви ;) .




До някъде съм съгласен с теб. Всичко, което се случва на даден човек е следствие от неговите решения и неговите действия. Няма предначертана съдба, която искаме или не трябва да следваме. Бог създал човека по свой образ и подобие, човекът е висшия обитател на планетата Земя и всеки един решава сам за себе си каква ще е съдбата му. Но Аурисс това не означава, че Бог не съществува. Може да не е някой дядка с дълга брада, но Бог съществува. Не само във християнстово се говори за него. Дали е нашия Бог, дали е Чи в Китай, Ки в Япония или Прана в Индия, това е все жизнена енергия, висша енергия. Това е любовта и светлината. Тази енергия е навсякъде около нас и преди така наречените пророци, а сега и много хора по света, са можели и могат да боравят с тази енергия и да я използват като лечение. :) :) :) Това вече е и научно доказно, следователно тази енергия съществува.
Поне във "Волтрон" така казват :razz: :grin: :razz: :grin: :razz: :grin:

Auriss
12-20-2010, 02:03
Виждам ,че си интелигентен човек и не си се впуснал в разни простотии. Ще ти го кажа направо ,тъй като ме кефиш - да ,наясно съм ,че често се случват необясними неща ,наясно съм с куп научни мистерии и тн. Не ме разбирай погрешно - критикувам самата християнска доктрина - това не е добро и правилно. Християнството е самоизтезаване цял живот с цел накрая на бъдеш приет на някакво си място. И това самоизтезаване се е налагало на цялото семейство по времето на патриархалния свят. Е това не е ли егоистично ,най-малкото. Да държиш децата си гладни , защото в Бибилията пише ,че трябва да се яде колкото да се живее ? (или може би причината да са гладни е ,че християнинът не трябва да се стреми към богатство и няма с какво да им купи храна)

Колкото до моята вяра ,че има нещо повече - ами ,да ,склонен съм да вярвам ,че може и да има нещо ,някъде. Но склонен и дотам. Няма да тръгна да убеждавам някого просто защото ми се иска животът ми да не е лишен от смисъл по презункция. Но пък от друга гледна точка нещата стоят така (накратко) - земята е била кълбо газ ,после топка лава ,после са се появили океаните и сушата ,след това първите организми. А много по-късно и хората. Кога и къде точно се е пръкнала тази енергия ,за която говорим - ........!!


Тази енергия е навсякъде около нас и преди така наречените пророци, а сега и много хора по света, са можели и могат да боравят с тази енергия и да я използват като лечение

Ъхъ ,ясно. Тъй като темата ми е любопитна ,винаги когато ми се отдаде възможност се възползвам от услугите на разни там врачки и тн. И ще ти кажа едно - почти винаги познават!!! Но това е не защото са надарени с някакви нечовешки способности ,а защото са добри психолози. Както аз мога като те видя и за 10сек и 2-3 изречения от твоя страна да преценя дали си интелигентен/богат/самоуверен и горе-долу с какво се занимаваш на базата на това ,така могат и те. ;)
И истината е ,че все още търся някой/я ,който да ме учуди досатъчно за да се заровя по-дълбоко в тези теми. Но уви ..... ;)

PS:Един американски илюзионист предлагаше някаква награда от 100 000$ на човека ,който пред него направи истинска магия. И това е от доста време ,ама .... май още никой не я е взел. Защо ли!?

Nam3less3
12-20-2010, 02:20
Смятам ,че е просто поредното от статистиката и че такива неща ,колкото и да не ни се иска на нас ,хората, се случват. И е естествено. Но нека уточня - естествено за природата. И освен да изпитам малко съжаление и да съм готов да помогна поне с нещичко ако има начин ,няма какво повече да направя.
А вашето умопомрачение ,отдаващо нещастието на едно новородено на някакви "предишни инкарнации" е обидно ,гнусно и безпочвено. И ето къде вие ,теистите , правите огромна грешка - нищо на този свят не се случва по волята на някакво небесно същество . Всичко опира до отделната личност и ако вие сте решили да пропилявате живота си ,следвайки ограниченията на някаква книжка - няма да ви преча. Само се замислете ако пък аз съм прав и няма Бог и ставате на торба червеи като умрете - заслужавал ли си е живота ви ;) .Там е работата, аз знам, че не си прав, и знам, че има Бог. Ако можеше да се поставиш на мое място, щеше да видиш колко грешни са ти мненията, но просто не разполагаш с вярата и познанията за това. А и сам не го желаеш. Този, който е атеист, никога не може да разбере библията и нещата, написани в нея. Така че няма смисъл да я коментираме. Говорим на различни езици. И мислиш ли си, че ако това не беше вярно, щях да го твърдя толкова усилено?

Auriss
12-20-2010, 02:25
И мислиш ли си, че ако това не беше вярно, щях да го твърдя толкова усилено?

Същият въпрос ти задавам. Както и да е ,трябва да се оправям да излизам ,така че приятен ден ти пожелавам. И да ,темата я изчерпахме и съм доволен от резултата :D

Nam3less3
12-20-2010, 02:29
И мислиш ли си, че ако това не беше вярно, щях да го твърдя толкова усилено?

Същият въпрос ти задавам. Както и да е ,трябва да се оправям да излизам ,така че приятен ден ти пожелавам. И да ,темата я изчерпахме и съм доволен от резултата :DТам е въпроса, че ти няма как да знаеш кое е вярно и кое не(примерно Бог съществува до доказване на противното, което не може да стане). Аз вече не само вярвам, но и знам, че съществува, но и да ти разкажа, няма да ми повярваш(защото си атеист :D ). И не бъди доволен от резултата, защото още нищо не е приключило :D

Valerio
12-20-2010, 02:30
За християнстово не мога да говоря, защото не съм компетентен и ще бъде излишно. Аз съм толкова християнин, колкото съм и мохамеданин. Просто съм роден в среда на източно православни както предполагам и ти. Не ходя в църква, не се моля на Господ за да си взема изпит или да не ме зареже гаджето. За самата доктрина не мога да говоря затова не се и заемам.

Аз вярвам в друго, не защото съм е лишен от смисъл, а защото съм бил свидетел и знам как действа и какво представлява тази енергия. Тази енергия от никаде не се е пръкнала, тя си е била там точно както и газта, точно както и Вселената преди да се разшири, обръщайки се към теорията за големия взрив. Енергията просто я има. Както Хаоса просто го има в гръцката митология.
А що се отнася до тези гадателки, те са пълен фарс :D Вярно има така наречените екстрасенси, които работят с енергия, но те работят със своята жизнена енергия. Мога да те накарам да повярваш, не да ти правя разни фокуси. Тези бози, истинска магия, не в това се състои идеята. Магии никой не може да направи, въпреки че има документиран един индиец, сега му забравих името, но като се сетя ще ти го кажа, който може да материализира неща. Coool :grin: :grin: :grin:

Nam3less3
12-20-2010, 02:33
За християнстово не мога да говоря, защото не съм компетентен и ще бъде излишно. Аз съм толкова християнин, колкото съм и мохамеданин. Просто съм роден в среда на източно православни както предполагам и ти. Не ходя в църква, не се моля на Господ за да си взема изпит или да не ме зареже гаджето. За самата доктрина не мога да говоря затова не се и заемам.

Аз вярвам в друго, не защото съм е лишен от смисъл, а защото съм бил свидетел и знам как действа и какво представлява тази енергия. Тази енергия от никаде не се е пръкнала, тя си е била там точно както и газта, точно както и Вселената преди да се разшири, обръщайки се към теорията за големия взрив. Енергията просто я има. Както Хаоса просто го има в гръцката митология.
А що се отнася до тези гадателки, те са пълен фарс :D Вярно има така наречените екстрасенси, които работят с енергия, но те работят със своята жизнена енергия. Мога да те накарам да повярваш, не да ти правя разни фокуси. Тези бози, истинска магия, не в това се състои идеята. Магии никой не може да направи, въпреки че има документиран един индиец, сега му забравих името, но като се сетя ще ти го кажа, който може да материализира неща. Coool :grin: :grin: :grin:Кои книги от духовната литература четеш?

Valerio
12-20-2010, 02:37
Сатья Сай Баба се казваше пича :D

В момента чета Крион, само че много книги, малко време, тия университети ми звеха здравето :D

gandalfepi4
12-20-2010, 10:00
неймлес сериозно започваш да ме дразниш с това.

говорихме вече с тебе за прераждането и библията:

пише че човек умира, после биде съживявян от бог на армагедон и после или си стои на земята или отива в рая и след хиляда години светът буквално свършва и всички души са разпределени като тези които вечно ще бъдат горени и измъчвани ще гледат тези от рая които ще бъдат блаженни въпреки това че ще могат да виждат хората които се пържат под тях, че и да си говорят ако искат (аз специално бих избрал ада щото с муч1ението рано или късно се свиква но раят се ичерпва с това че без прекусване, нон-стоп, 24/7 трябва да се кланяш и да повтяряш "свят" в духовно чикибойство спрямо бог който явно има проблеми със самочуствието си) както и да е, отплеснах се много

ти след това ми каза (със щастлива емотиконка че никъде не пише колко пъти умира човек преди да бъде съживен от бог)

аз ти отговорих с пасаж който точно, ясно и недвусмислено кава "веднъж", което в комбинация с нормалната логика на държанието на хората описани в библията и това че като стоиш в гроба можеш да бъдеш съживен във всеки един момент от някой магически християнин (не, не говоря за иисус. има предостатъчно събития в библията които говорят точно за това, във всеки един момент ти ако си труп си, цитирам, "заспал" и можеш да бъдш съживен от християнин, ойто и да е )

това е леко трудно за изпълнение ако дъшата ти е в друго тяло на мислиш ли?


+ това изобщо не е нужно да ми слушаш приказките а просто напиши в гугъл "what does the bible say about reincanation" и да се свършва щото не може и самото написано, и вярващите, и невярващите да са в консенсус и само ти да си най-умен.

просто си тъп и не искаш да приемеш фактите които споделят 99.9999% от хората запознати с материала.

или се обоснови или спри сам да се еретизираш

(отделно че тази идея до колкото знам е напълно непозната докато не е взаимствана от източните религии като хиндуизма например)

gandalfepi4
12-20-2010, 10:04
Тази енергия е навсякъде около нас и преди така наречените пророци, а сега и много хора по света, са можели и могат да боравят с тази енергия и да я използват като лечение. :) :) :) Това вече е и научно доказно, следователно тази енергия съществува.


Много обичам научно доказани неща, защото тогава спираме да се замеряме с твърдения и думи, а започваме да прилагаме солидни аргументи - доказателства и факти.

Та, слушам - кой го е доказал, как и т.н.?


Естествено, има и вариант да си от онези хора, които си мислят, че като напишат, че нещо е научно доказано или пък "учените са доказали" и т.н., то автоматично ще се превърне в истина. Но нали не си такъв човек? Нали?

никой. говори глупости. ако имаше такова откритие то щеше моментално да революционира повечето аспекти на медицината и медиите щяха да бумтят нон стоп.

просто някои хора си мислят че като кажат че нещо което са прочели във вестник шок другите ги вземат насериозно

ZipFail
12-20-2010, 16:41
В Китай има цели болници и центрове, които лекуват само и единствено чрез физически, медитативни и дихателни упражнения. Имена и местоположение не мога да ти кажа сега, понеже книгите ми не са тук, но гугъл най-вероятно ще ти помогне. Става въпрос за цигун клиниките, в които хората официално се лекуват чрез 'енергия'. И резултатите са доста силни. 50% напълно оздравели пациенти, а при 95% се наблюдава подобрение. Става въпрос за рак, парализа, паркинсон и разни такива..

А и здравната индустрия е една от най-влиятелните и корумпираните в света, къде им е далаверата хората да се лекуват без хапчета, като могат да се лекуват със хапчета и да плащат тонове пари ? Пък болниците/университетите/колежите са спонсорирани точно от тях. Така че повечето лекари няма как да разберат за това нещо, пък и дори да разберат, ще го пренебрегнат. Темата е доста широка и спорна, така че ти препоръчвам да гледаш "Food Matters", там доказателства и изследвания има колкото искаш

gandalfepi4
12-20-2010, 16:44
хммммммммм.... инТЪрезсТиНГ

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-20-2010, 18:23
В Китай има цели болници и центрове, които лекуват само и единствено чрез физически, медитативни и дихателни упражнения. Имена и местоположение не мога да ти кажа сега, понеже книгите ми не са тук, но гугъл най-вероятно ще ти помогне. Става въпрос за цигун клиниките, в които хората официално се лекуват чрез 'енергия'. И резултатите са доста силни. 50% напълно оздравели пациенти, а при 95% се наблюдава подобрение. Става въпрос за рак, парализа, паркинсон и разни такива..

А и здравната индустрия е една от най-влиятелните и корумпираните в света, къде им е далаверата хората да се лекуват без хапчета, като могат да се лекуват със хапчета и да плащат тонове пари ? Пък болниците/университетите/колежите са спонсорирани точно от тях. Така че повечето лекари няма как да разберат за това нещо, пък и дори да разберат, ще го пренебрегнат. Темата е доста широка и спорна, така че ти препоръчвам да гледаш "Food Matters", там доказателства и изследвания има колкото искаш

Най-накрая...Да кажеш нещо в което има истина.Доживях...

Auriss
12-21-2010, 00:44
Обмислям проект за здравна реформа - така и така парите не стигат ,трябват малко свежи идеи.

И така ,идеята ми е следната:

1) Наемат се специалисти/ки баячи/ки (май така му се викаше :D) във всяка поликлиника според професионалната им ориентация - ще има баячки "уши-нос-гърло" ,общопрактикуващи такива ,баячки нефролози ,онколози ,гастроентеролози и прочие. Най-квалитетни и търсени обаче ще са баячките стоматолози и гинеколози :lol: . Че кой няма да иска да му попее някой на гъза и да се отърве от хемороидите :lol:

2) Стъпка номер две е да се инвестира в обучението на възможно най-добре подготвени кадри ,който да се заемат с най-трудните и заплетени случаи в българската медицина. Обучението ще се състои в изучаването на сакрални манти ,непознати на обществото и задълбочаването в познанията относно окултното ! Чрез призоваване на демони и елементали ще се лекуват най-тежките болести ,познати на човечеството.

3) Трета стъпка - построяването на специализирани клиники по
физически, медитативни и дихателни упражнения ,където 1/2 от онкоболните да бъдат излекувани. Разбира се , благодарение на "енергиите" ,канализирани в "цигун" (действително една доста интересна дума ) клиниките!

Какъв е извода : Пийте Ред Бул и ходете на Йога че да не хванете СПИН.

PS: Все още ми е трудно да си представя парализиран човек да проходи ,защото някой му е ..... абе за това ли говорим :
http://www.youtube.com/watch?v=UpVrp5YXXFs&playnext=1&list=PL3789488D9074245B&index=3

Любимец ми е дебелакът на 20-та секунда. Стрийт Файтър вс Х-Мен фтв!

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-21-2010, 09:49
От СПИН няма отръвка.Той не се предава само по полов и кръвен път а и по доста други.Презерватива не предпазва.Има микропори с размер 5 микрона а големината на вируса е 0.1 микрон.Вирусът не можел да живее извън тялото.-Лъжа. Върху суха чиния издържа до седем дни.Дезинфекционен разтвор унищожавал вируса.-Лъжа. Дори 70% спиртов разтвор не може да го убие до 20 минути.СПИН не се предавал чрез целувка-Лъжа. Сп. "Пипъл Магазин" съобщи за 10-годишно момиче, заразено от вируса, на което никога не е преливано кръв, не е било болно, родителите и брат й са с отрицателни проби и не е била изнасилвана.Не се предавал от насекоми-Лъжа. Комарите са едни от разпространителитеПлувнит е басейни били обезопасени с хлоров разтвор. Хлорът обаче не унищожава вируса в каквато и да е концентрация. Защо толкова много лъжи?- За да не бъдат обвинявани, че след като създадоха убиеца, не са в състояние да се справят с него. Стремят се всячески да поддържат населението спокойно, докато умира. Според Сам Бисер СПИН-ът е болест в 99% политическа и 1% медицинска. Според д-р Лорен Дей- в 100% смъртоносна.

Хора в парализа и каквото и да било здравно състояние могат да се оправят.Не чрез лекарства.

gandalfepi4
12-21-2010, 10:15
^ got proof? or milk?

Auriss
12-21-2010, 10:29
Много интересно! :D Как от целия ми пост реши да се хванеш точно за думичката СПИН :D ??


От СПИН няма отръвка.


Хора в парализа и каквото и да било здравно състояние могат да се оправят.Не чрез лекарства.

?????????????????????? Пак питам - лекувате ли хемороиди и трипер ?

ZipFail
12-21-2010, 15:37
Auriss, имаш ли опит в това което плюеш толкова или си говориш квото си чул от телевизиите ?

Понеже аз познавам хора които никога през живота си не са боледували(90 години), а хапче или антибиотик не са и пипали..

Цигун и другите практики са полезни за лекуване, но са най-полезни за превенция не тези болести, поинтереусвай се и опитай, преди да говориш ;)

mlakniwe2
12-21-2010, 15:47
Не ме ибе, безсмъртен съм 8)

Nam3less3
12-21-2010, 16:38
неймлес сериозно започваш да ме дразниш с това.

говорихме вече с тебе за прераждането и библията:

пише че човек умира, после биде съживявян от бог на армагедон и после или си стои на земята или отива в рая и след хиляда години светът буквално свършва и всички души са разпределени като тези които вечно ще бъдат горени и измъчвани ще гледат тези от рая които ще бъдат блаженни въпреки това че ще могат да виждат хората които се пържат под тях, че и да си говорят ако искат (аз специално бих избрал ада щото с муч1ението рано или късно се свиква но раят се ичерпва с това че без прекусване, нон-стоп, 24/7 трябва да се кланяш и да повтяряш "свят" в духовно чикибойство спрямо бог който явно има проблеми със самочуствието си) както и да е, отплеснах се много

ти след това ми каза (със щастлива емотиконка че никъде не пише колко пъти умира човек преди да бъде съживен от бог)

аз ти отговорих с пасаж който точно, ясно и недвусмислено кава "веднъж", което в комбинация с нормалната логика на държанието на хората описани в библията и това че като стоиш в гроба можеш да бъдеш съживен във всеки един момент от някой магически християнин (не, не говоря за иисус. има предостатъчно събития в библията които говорят точно за това, във всеки един момент ти ако си труп си, цитирам, "заспал" и можеш да бъдш съживен от християнин, ойто и да е )

това е леко трудно за изпълнение ако дъшата ти е в друго тяло на мислиш ли?


+ това изобщо не е нужно да ми слушаш приказките а просто напиши в гугъл "what does the bible say about reincanation" и да се свършва щото не може и самото написано, и вярващите, и невярващите да са в консенсус и само ти да си най-умен.

просто си тъп и не искаш да приемеш фактите които споделят 99.9999% от хората запознати с материала.

или се обоснови или спри сам да се еретизираш

(отделно че тази идея до колкото знам е напълно непозната докато не е взаимствана от източните религии като хиндуизма например)Христос директно не говори за прераждането, нито казва че го има, нито че го няма. Т.е. философията на християнството акцентира само върху този живот и те кара да се бориш във всеки един момент, заради това въпросът за прераждането не е обсъждан в библията, нито е важен за християнството. Но зависи от гледната точка. Да, има цитати, които отричат прераждането, но примерно може да се има предвид, че няма да се родиш отново със същото ниво на съзнание и със същата мисия. Всякак може да се извъртят нещата и да се стигне до равносилни по сила изводи, че хем има, хем няма прераждане, или пък че не е споменато просто или е игнорирано като тема.

Auriss
12-21-2010, 16:42
Пич ,искаш ли да ти сканирам здравния си картон ? 2-3 настинки съм прекарал и дотам. Няколко пъти съм излаган на заразни заболявания в детската градина и у-ще. И к'во - като и аз не съм боледувал досега ,пък не медитирам върху космическите енергии и не рисувам въображаеми пентраграми с оная си работа във въздуха , какво означава ?

Казваш нямам опит - окей. Ексклузивно предложение само към теб - дай ми линкче към някоя такава простотия - обещавам да я изчета и ОПИТАМ ама ако не стане :-x :-x и светия хуй не ми проговори ?


Пак питам - лекувате ли хемороиди и трипер ?

игун и другите практики са полезни за лекуване, но са най-полезни за превенция не тези болести, поинтереусвай се и опитай, преди да говориш
:lol: :lol: :lol: :-P

ZipFail
12-21-2010, 17:21
Не намирам смисъл да споря с човек, който и представа си няма за това, което говори...намери учител, отиди на тренировките, информирай се малко и ако наистина няма ефект, тогава говори ок ?


И 3 настинки не е като да не си боледувал...пък е нормално преди 30 да ти е здрав организма, друго ще говориш като(ако..) станеш на 93, пиеш по 1 килограм хапчета на ден и не можеш да пикаеш сам ;)


ПП: Треньора ми е на преклонна възраст и тича разтоянието от София до Варна, пък ти най-вероятно се задъхваш докато се качиш до 4тия етаж..

Auriss
12-21-2010, 17:29
Тц ,не позна. Като малък спортувах здраво ,сега се задоволявам с фитнес и цигари :D . Ама виж ,до 5тия поне стигам без да се задъхам :D

Треньорът ти да ме вземе на конче т'ва лято като му се дотича ,става ли ? :D

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-21-2010, 20:31
Хемороиди и трипер се лекува.Било то сам, било то чрез медицинска намеса.Трипера също.
Аурисс щом каза че пушиш се отписвам...

Destroyer89
12-23-2010, 10:46
Не мога да повярвам, че в 21 век има хора, които наистина вярват в Армагедон, прераждане, Рай и Ад и всякакви библейски глупости.
Също това за лечението- наистина има някакви енергиини полета около хората и необразованите са решили, че това са някакви мистики и подобни, а всъщност това са електромагнитното поле и биополето около човека. Какво мислете, че се отделя от човек като умре ?- душата му ?! :D Това са точно тези полета, които представляват енергия, а надявам се знаете, че никоя енергия не се губи, тя просто се преобразува в друга.
И моля ви се, спрете с тези библии . По- голяма простотия от тях няма. Там пише, че земята каквато я познаваме днес е била създадена за 7 дена, ебаси, а всички знаем(поне се надявам),че това е процес извършван в продължение на милиарди години.Също и теорията за създаването на човека ...как може въобще да го вярвате !?! Като четиво е интересно, но нищо повече( и да чел съм библията)
Друг е въпросът, че е възможно по някакъв начин да се въздейства на тези био и електромагнитни полета, но тук не знам как точно, така че ще се въздържа от коментар.
Не знам дали е по темата или не, но мисля, че ще е важно да се знае, че голяма част от болестите произлизат от мозъка. Не мога да го определя точно, но за да разясня какво имам предвид ще дам този пример: Ако човек си натяква, че е болен с голямо усърдие, той наистина ще се разболее(това е доказано). Общо взето човешкият мозък е способен на невероятни неща, но ние използваме, едва 10 процента от капацитета му.
пп. За малко повече светлина по това препоръчвам да се гледа Inception. Всичко вътре е доказано на теория, че е възможно.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 11:08
Капацитета на мозъка които ползваме не е 10%, а по-малко,но както и да е...
Някои от нещата които си казал са много вярни, но не всички.
Това за самовнушението е адски вярно...Ти решавак как е полижението и можеш да контролираш почти изцяло тялото...Ако изявите желание ще ви кажа един интересен пример за това.
Това за биоритмите е точно.Дори и Земята има биоритми!!!
Само за душата грешиш.Душата не умира с тялото и помни какво е ставало в миналите тленни животи.И не се получава прераждане, а просто продължение и наслояване на, един вид, опит.
Също трява да се спомене и за аурата...Смятам, че знаете за какво става на въпрос.

Nam3less3
12-23-2010, 13:53
И моля ви се, спрете с тези библии . По- голяма простотия от тях няма. Там пише, че земята каквато я познаваме днес е била създадена за 7 дена, ебаси, а всички знаем(поне се надявам),че това е процес извършван в продължение на милиарди години.Също и теорията за създаването на човека ...как може въобще да го вярвате !?! Като четиво е интересно, но нищо повече( и да чел съм библията)
Нищо не си чел, нито си разбрал. Жалко, че хората и след 2000 години още масово си нямат и идея от библията.

gandalfepi4
12-23-2010, 13:56
^ нали? особено като се замислиш че повечето хора които всъщност прочитат библията стават атеисти.

WaterLilly
12-23-2010, 15:06
Нищо не си чел, нито си разбрал. Жалко, че хората и след 2000 години още масово си нямат и идея от библията.
Понеже чудесно са я разбирали на времето. :lol:

gandalfepi4
12-23-2010, 15:20
джизъс фъкинг крайст неймлес! библията не е компилирана до 5-ти век (или там някъде), какви 2 000 години са те патили? то тогава хората не са били и чували за новия завет даже, а "стария завет" са били просто митове, които не са били организирани...

палмфейс

Nam3less3
12-23-2010, 15:24
джизъс фъкинг крайст неймлес! библията не е компилирана до 5-ти век (или там някъде), какви 2 000 години са те патили? то тогава хората не са били и чували за новия завет даже, а "стария завет" са били просто митове, които не са били организирани...

палмфейсОбразно казано, символично :D

gandalfepi4
12-23-2010, 15:32
мале че съм тъп!

чак сега се усетих - абе християните, вие всъщност знаете ли как се пръква първата библия бе?

Nam3less3
12-23-2010, 15:48
мале че съм тъп!

чак сега се усетих - абе християните, вие всъщност знаете ли как се пръква първата библия бе?Мисля, че да. Но не обръщам внимание на този въпрос.

Auriss
12-23-2010, 18:18
Спокс Гандьо ,не си ти тъпия в случая :D :-D

Nam3less3
12-23-2010, 18:35
Спокс Гандьо ,не си ти тъпия в случая :D :-DЗначи си ти? :D
признат грях - половин грях :lol:

gandalfepi4
12-23-2010, 18:53
мисля че за тебе говореше - толкова била смотана църквата, толкова била нехристиянска и после пък говориш колко е съвършена книгата която е творение на въпросната институция.

наистина е добра идея да видиш как е компилирана библията пич, не случайно питах какво знаете по въпроса.


а иначе...

ЕЙ, auriss! и двамата сме атеисти виждам, аре да се испраскаме майна, да се размножиме малко

Nam3less3
12-23-2010, 18:57
мисля че за тебе говореше - толкова била смотана църквата, толкова била нехристиянска и после пък говориш колко е съвършена книгата която е творение на въпросната институция.

наистина е добра идея да видиш как е компилирана библията пич, не случайно питах какво знаете по въпроса.


а иначе...

ЕЙ, auriss! и двамата сме атеисти виждам, аре да се испраскаме майна, да се размножиме малкоНяма значение как е компилирана, ако се разрови човек разбира божественото и начало.
А вашето размножаване ще е още един удар върху духовността на света.

Destroyer89
12-23-2010, 18:57
Къде ме забряваш мене ?? Не, че имам желание да се праскам с тебе, дори и да си евентуално привлекателна личност, но все пак...

Nam3less3
12-23-2010, 18:59
Къде ме забряваш мене ?? Не, че имам желание да се праскам с тебе, дори и да си евентуално привлекателна личност, но все пак...Явно не си баш атеист като тях. :D

gandalfepi4
12-23-2010, 19:05
ако се разрови човек разбира божественото и начало.


в кое по-точно виждаш божествено начало?

и-

destroyer89 сори брат, аре ще се размножа и с тебе, не съм предубеден, скачай да са къцаме у атеистични страсти

Nam3less3
12-23-2010, 19:15
ако се разрови човек разбира божественото и начало.


в кое по-точно виждаш божествено начало?

и-

destroyer89 сори брат, аре ще се размножа и с тебе, не съм предубеден, скачай да са къцаме у атеистични страстиВ съвършенството на христовите думи.

gandalfepi4
12-23-2010, 19:20
примерно?

аз знам някои хубави неща наистина, но нищо което да е чак божествено.

дай екзампъл

Nam3less3
12-23-2010, 19:22
примерно?

аз знам някои хубави неща наистина, но нищо което да е чак божествено.

дай екзампълАми не трябва пример, а цялостно разбиране на християнството и вяра в Бог, и ще разбереш.

gandalfepi4
12-23-2010, 19:57
ми разбирам това което чета

чета това което пише

пише за мегаломаниак, който иска да направи НАЙ-злото деяние на едни 90% от хората и да обрече другите на вечност в целуване на божествения му задник

(забравих да добавя - и който смята че е доста добра идея да бъдеш убит с камуни ако си проститутка или (още по-зле) ядеш миди)

Nam3less3
12-23-2010, 20:00
ми разбирам това което чета

чета това което пише

пише за мегаломаниак, който иска да направи НАЙ-злото деяние на едни 90% от хората и да обрече другите на вечност в целуване на божествения му задник

(забравих да добавя - и който смята че е доста добра идея да бъдеш убит с камуни ако си проститутка или (още по-зле) ядеш миди)Не трябва да се чете буквално.

gandalfepi4
12-23-2010, 20:08
брей, дочаках да признаеш че наистина това пише буквално

и защо да не се чете буквално?

защото описва ТОЧНО това, което не искаш да описва?

ако не го чета буквално може да означава милион други неща, да не говорим че това което ми е направило такова впечатление не са една-две мистични метафори, а консистентни, стабилни и логични описания на въпросния индивид които присъстват в много, много голяма част от книгата

+ това и майн компф да чета не-буквално мога да изкарам розовите зайчета и пеперудки нали? НАЛИ?!

Nam3less3
12-23-2010, 20:32
брей, дочаках да признаеш че наистина това пише буквално

и защо да не се чете буквално?

защото описва ТОЧНО това, което не искаш да описва?

ако не го чета буквално може да означава милион други неща, да не говорим че това което ми е направило такова впечатление не са една-две мистични метафори, а консистентни, стабилни и логични описания на въпросния индивид които присъстват в много, много голяма част от книгата

+ това и майн компф да чета не-буквално мога да изкарам розовите зайчета и пеперудки нали? НАЛИ?!Трябва да разполагаш с вярата. :idea:

gandalfepi4
12-23-2010, 20:52
абе ти да не си трол?

(вече знам че мога да те ругая колкото искам и ти не трябва да се обиждаш тъй че ще абюзна привилегията)

щото честно казано рядко съм виждал толкова тъп човек.

сериозно

Nam3less3
12-23-2010, 20:55
абе ти да не си трол?

(вече знам че мога да те ругая колкото искам и ти не трябва да се обиждаш тъй че ще абюзна привилегията)

щото честно казано рядко съм виждал толкова тъп човек.

сериозноАко имаш вяра, Святия Дух ще ти покаже как да тълкуваш библията. Тъпо или умно, това е едно от нещата. И аз не знам вече как да ти тълкувам библията, квото и да напиша, все капризничиш :D

gandalfepi4
12-23-2010, 21:02
мда, много съм гаден - каквото и да напишеш все знам пасаж който го отхвърля :?

Nam3less3
12-23-2010, 21:10
мда, много съм гаден - каквото и да напишеш все знам пасаж който го отхвърля :?Нарочно ги търсиш, за да сринеш християнството и да манипулираш вярващите. Но както виждаш, никой не се е отказал.

gandalfepi4
12-23-2010, 21:18
"търся" аз не търся, аз НАМИРАМ

и не съм ги сложил аз там честно казано

библията ти работи против теб, аз само показвам това което ти явно не искаш да се вижда

Nam3less3
12-23-2010, 21:30
"търся" аз не търся, аз НАМИРАМ

и не съм ги сложил аз там честно казано

библията ти работи против теб, аз само показвам това което ти явно не искаш да се виждаНе виждаш правилно библията.

Destroyer89
12-23-2010, 21:34
Човекът казва това, което е написано в нея. За какво ще го преиначаваш по начина по който на тебе ти харесва :-o

Nam3less3
12-23-2010, 21:37
Човекът казва това, което е написано в нея. За какво ще го преиначаваш по начина по който на тебе ти харесва :-oТо може да е написано, но важното е как ще се тълкува.

Destroyer89
12-23-2010, 21:45
Все едно да четеш за глупостите на Сталин и Хитлер, където пише колко хора са измрели заради глупостта и алчността им и да го тълкуваш, че видиш ли и 2мата са били големи умове и са направили много за страните си, че и света.
пп.Хитлер преди да почне войните, наистина е направил много за Германия, жалко само, че я е съсипал след това.

Auriss
12-23-2010, 21:46
Неймлес просто вече ми е любимец. Ей, модератор ,хайде да ме абонираш за постовете му ,МОЛЯ ТЕ !

Eто ,да имаш да си тълкуваш :D :

:twisted: :?: :?: :?: .................................... :twisted: :idea: :idea: :idea:


:twisted: => :evil: => :smt098 :smt057

:twisted: = > :smt038 :smt046

Някой път като ми е скучно може цял комикс да ти направя ,ко ще каеш ? :D

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 21:52
Все едно да четеш за глупостите на Сталин и Хитлер, където пише колко хора са измрели заради глупостта и алчността им и да го тълкуваш, че видиш ли и 2мата са били големи умове и са направили много за страните си, че и света.
пп.Хитлер преди да почне войните, наистина е направил много за Германия, жалко само, че я е съсипал след това.

Хитлер е бил с много добра идея...Евалата му правя...Макар той е бил пионка...Просто се е подчинявал.

Destroyer89
12-23-2010, 21:54
Доста може да се говори за Хитлер, но не и в този раздел. Ако се отдели време да се погледнат действията му от всички гледни точки, можем да говорим с дни.

Nam3less3
12-23-2010, 21:55
Неймлес просто вече ми е любимец. Ей, модератор ,хайде да ме абонираш за постовете му ,МОЛЯ ТЕ !

Eто ,да имаш да си тълкуваш :D :

:twisted: :?: :?: :?: .................................... :twisted: :idea: :idea: :idea:


:twisted: => :evil: => :smt098 :smt057

:twisted: = > :smt038 :smt046

Някой път като ми е скучно може цял комикс да ти направя ,ко ще каеш ? :DАз мисля да събера хилядата мнения, които съм писал в този форум, и да ги въведа в един пдф файл, който да служи като източник на информация и пътеводител по пътя на духовността(е, не всичко дето съм писал е вярно, но колкото повече мнения, толкова повече мнения).
Иначе символите, които си описал, мога да ги разтълкувам в 3 слоя:
1. недоумение за християнството
2. сатанизиране на християнството
3. подиграване с християнството

:lol:

Auriss
12-23-2010, 22:03
A аз мисля ,че твоя "пътеводител към духовността" ще попадне в същия жанр, в който е и един доста известен приключенски филм с доста сходно заглавие :D :D

А относно комикса ми - недей така ,моля те. Знаеш ли колко време отделих да намеря точните емотиконки!
Искам анализ по точки 1 и 2. За 3 е ясно :D

Nam3less3
12-23-2010, 22:05
A аз мисля ,че твоя "пътеводител към духовността" ще попадне в същия жанр, в който е и един доста известен приключенски филм с доста сходно заглавие :D :D

А относно комикса ми - недей така ,моля те. Знаеш ли колко време отделих да намеря точните емотиконки!
Искам анализ по точки 1 и 2. За 3 е ясно :DВ "Пътеводител на галактическия стопаджия" освен хумора, има и много символизъм, даже и прераждането е разглеждано, така че може да се ползва като извор за духовно инфо.

Destroyer89
12-23-2010, 22:15
И в некромантията възраждането е доста силно застъпено, айде да използваме нея като духовен водач, а ?

Nam3less3
12-23-2010, 22:17
И в некромантията възраждането е доста силно застъпено, айде да използваме нея като духовен водач, а ?Водач чак не, но като информатор може, друг е въпросът колко е вярна информацията.

npp
12-27-2010, 21:36
То едва ли не в Раят разбираш ли има само 144 000 места, сякаш е някакъв стадион само с 144 000 седалки!? А къде се продават билетчетата за да се наредиме на опашка преди да са ни предредили?!

mech0
12-27-2010, 21:54
Все едно да четеш за глупостите на Сталин и Хитлер, където пише колко хора са измрели заради глупостта и алчността им и да го тълкуваш, че видиш ли и 2мата са били големи умове и са направили много за страните си, че и света.
пп.Хитлер преди да почне войните, наистина е направил много за Германия, жалко само, че я е съсипал след това.

Хитлер е бил с много добра идея...Евалата му правя...Макар той е бил пионка...Просто се е подчинявал.
И на кой се е подчинявал Хитлер, че нямам такива спомени от часовете по история?

ZipFail
12-27-2010, 22:41
Че как, не знаеш ли че и той е подчинен на рептилоидите...

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-27-2010, 23:32
Все едно да четеш за глупостите на Сталин и Хитлер, където пише колко хора са измрели заради глупостта и алчността им и да го тълкуваш, че видиш ли и 2мата са били големи умове и са направили много за страните си, че и света.
пп.Хитлер преди да почне войните, наистина е направил много за Германия, жалко само, че я е съсипал след това.

Хитлер е бил с много добра идея...Евалата му правя...Макар той е бил пионка...Просто се е подчинявал.
И на кой се е подчинявал Хитлер, че нямам такива спомени от часовете по история?

Еми то и не се учи в даскало...

п.п. Зипфаил не си интересен.

JylAdIznAsilvaCh
12-27-2010, 23:41
И на кой се е подчинявал Хитлер, че нямам такива спомени от часовете по история?

А в часовете по биология, дали е имало поднесени пасажи от "Кама Сутра"?

gandalfepi4
12-28-2010, 06:39
аре кажете бе майни! кой го е контролирал хитлера

mech0
12-28-2010, 08:21
И аз искам много да знам, защото историята ми е много интересна и доста неща съм гледал и чел относно ВСВ, пък не си спомням Хитлер да е робувал на някой, освен че веднъж в 168 часа(или някой друг вестник) пишеше, че бил намерен документ, в който Хитлер се продал на дявола през 1932 или 1933 г.(не помня точно) и това обяснявало внезапното му изкачване във властта. И щях да забравя най - важното - подписите били АВТЕНТИЧНИ. :razz:

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 11:57
Хитлер е бил от Ротшилдови.
Мисля, че това е достатъчно.
А и каква е била целта на Втората световна война?Ако знаехте нямаше да задавате тъпи въпроси.

ZipFail
12-28-2010, 12:53
Хитлер е бил от Ротшилдови на куково лято :)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 13:01
Хитлер е бил от Ротшилдови на куково лято :)

Знаеш ли за какво става на въпрос?

mech0
12-28-2010, 14:36
Хитлер е бил от Ротшилдови на куково лято :)

Знаеш ли за какво става на въпрос?
Ами давай обясни на непросветените. Също така ми кажи каква е била целта на ВСВ, защото сигурно дълбоко греша в моите представи за какво се е водила.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 16:30
Хитлер е бил от Ротшилдови на куково лято :)

Знаеш ли за какво става на въпрос?
Ами давай обясни на непросветените. Също така ми кажи каква е била целта на ВСВ, защото сигурно дълбоко греша в моите представи за какво се е водила.

Я кажи какво знаеш, па аз ще ти кажа дали си близо(ако не се лигавиш, и иронизираш, както правиш до сега).

ZipFail
12-28-2010, 18:29
Ти пак ще излезеш с алтернативен поглед над историята и смисъла на човечеството..
Добре, че знаеш с точност какво е станало преди 70 години, когато дори баба ти не е била родена, а историците, живяли тогава са заблудени овчици...но това защото си го прочел в интернет, а там всичко е истина !

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 18:47
Ти пак ще излезеш с алтернативен поглед над историята и смисъла на човечеството..
Добре, че знаеш с точност какво е станало преди 70 години, когато дори баба ти не е била родена, а историците, живяли тогава са заблудени овчици...но това защото си го прочел в интернет, а там всичко е истина !

Казах, че в крайна сметка ще кажа за какво става на въпрос...Но просто искам да видя какво знаете...
И да знаеш има и други източници освен нетя.

gandalfepi4
12-28-2010, 19:09
или имаш някакви доказателства първо за конспирациите свързани с рода или няма и второ, или имаш доказателства че адолф е принадлежал на рода или нямаш

mech0
12-28-2010, 21:20
HRaBr0TyYKeBaPcHe, ето какво знам по конкретните въпроси за причини за възникване на ВСВ и това кой е Адолф Хитлер:
- след края на ПСВ се подписват крайно несправедливи мирни договори, които предначертават пътят към ВСВ
- безнаказуемостта на ОН относно въвеждането на задължителна военна повинност, денонсиране на Локарнския пакт и ремилитизиране на Рейнската област от германците, нахлуването в Манджурия от страна на японците, както и превземането на Етиопия от италианците карат Германия, Япония и Италия да се чувстват силни и безнаказани и да превърнат агресивните си външни политики в световна война
- Адолф Хитлер е запасен ефрейтор (герой от ПСВ), когато основава нацистката партия
- благодарение на финансовата криза и настроенията в обществото партията му идва на власт през 1932г., а през 1934г. вече се обявява за пожизнен фюрер

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 22:24
Питам какво знаеш за причините по които възниква ВСВ?

mech0
12-28-2010, 23:08
Както вече ще се повторя причината е в "мирните" договори от ПСВ. След тях просто е било въпрос на време да започне нова война за възвръщане на територии, население и преразпределение на колонии.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 23:11
Всъщност целта и на ПСВ и на ВСВ е една и съща.

mech0
12-28-2010, 23:20
Ами може да се каже, в началото на 20 век Англия има над 30 млн. квадратни км. Стремейки се към преразпределение на колониите Германия влиза във военен конфликт с нея известен като ПСВ(1914-1918).

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 23:30
Основната идея не е тази, за войните.

mech0
12-28-2010, 23:39
Ама естествено, че не е тази. Аз пък тъпакът се вързах на незнанието на милионите били се и загинали по бойните полета, на хилядите учени и стотиците документални филми за ПСВ. Давай просветителю, разбий тази конспиративна теория, поддържана 80 години..

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 23:50
Ама естествено, че не е тази. Аз пък тъпакът се вързах, на незнанието на милионите били се и загинали по бойните полета, на хилядите учени и стотиците документални филми за ПСВ. Давай просветителю, разбий тази конспиративна теория, поддържана 80 години..

Ти си будала, брато...Разбира се отчасти нещата общоказани на масата са кажи-речи вярни...Но те са в последствие...и са повърхността.
Целта е за изпробване на оръжия от всякакъв типаж.Било то химически, физически, за контрол и манипулация...Много са пробвани за контрол над съзнанието...А бомбите над Хирушима и Нагасаки са също част от пробата...А Хитлер е изпращал хора да търсят реликви да ги ползва като оръжие(като кивота да речем).А и е взел Никола Тесла да рабори за него.А незнам дали знаеш за Тесла какво НАИСТИНА е открил...Това е един от най-великите хора някога.Мога да те светна за някои негови отктия за които дори не си подозирал(най-вероятно).

mech0
12-28-2010, 23:58
ЛЕлеелелелеле, ама ти наистина май си вярваш, тествали оръжия. И какво искаш да ме убедиш, че държавите са си играли кой има по - хубави оръжия ли? И за какво са ги тествали в такава мащабна война вместо само на полигони? :shock: Я са кажи нещо и за Тесла да се посмея, че сигурно и там съм кръгла "0".

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-29-2010, 00:09
ЛЕлеелелелеле, ама ти наистина май си вярваш, тествали оръжия. И какво искаш да ме убедиш, че държавите са си играли кой има по - хубави оръжия ли? И за какво са ги тествали в такава мащабна война вместо само на полигони? :shock: Я са кажи нещо и за Тесла да се посмея, че сигурно и там съм кръгла "0".

Човек ти си много зле...
Да речем, че едната държва е пробвала, а другите не са знаели и затова да са били забаламосани.
А за Тесла не искам да говоря щом ще се подигравате.Това е един великолепен ум и вие не заслужавате дори да изричате името му.Защото и на косъм от косата не можете да му стъпите.

mech0
12-29-2010, 00:17
Е как да не се подигравам? Това, което говориш е лишено от всякаква логика, дай поне някакви доказателства. Обикновено нещо се пробва и чак тогава се прилага в определената за това действие ситуация. Ако войната е била пробата, какво са очаквали да стане след нея, за какво е била тази проба? А за Тесла по - добре не се изказвай, че ще вземеш и неговото име да опетниш.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-29-2010, 00:28
Е как да не се подигравам? Това, което говориш е лишено от всякаква логика, дай поне някакви доказателства. Обикновено нещо се пробва и чак тогава се прилага в определената за това действие ситуация. Ако войната е била пробата, какво са очаквали да стане след нея, за какво е била тази проба? А за Тесла по - добре не се изказвай, че ще вземеш и неговото име да опетниш.

За каква логика става на въпрос бе момко?
Бомбите в Хирушима и Нагасаки не ти ли стигат?
Колко "оръжия" за контрол над съзнанието са използвани.
Какво ми гълчиш, че ще опетня името на Тесла бе?Аз съм човек който почти го богопочита...Навярно не знаеш дори 1/10 от нещата които е открил и сътворил.Някои не могат да се казват току-така пред масата.

mech0
12-29-2010, 00:37
Ами точно, каква логика като тя липсва :D Ти даже не ми отговаряш на въпросите, а аз поне това правя. За бомбите можеш да питаш модератора AMK, той с радост ще те светне как тези неща спасили живота на стотици хиляди американски войници при бъдеща инвазия в Япония. За оръжия за контрол над съзнанието не мога да говоря, защото не съм компетентен. За Никола Тесла не ми се прави на важен с това, че някои дори пред масите не можело да се казва, защо да не си е говорил с Бог или пък той е създал материалната точка, за която те попитах в друга тема? Хайде, чакам аргументирани отговори.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-29-2010, 00:43
Ами точно, каква логика като тя липсва :D Ти даже не ми отговаряш на въпросите, а аз поне това правя. За бомбите можеш да питаш модератора AMK, той с радост ще те светне как тези неща спасили живота на стотици хиляди американски войници при бъдеща инвазия в Япония. За оръжия за контрол над съзнанието не мога да говоря, защото не съм компетентен. За Никола Тесла не ми се прави на важен с това, че някои дори пред масите не можело да се казва, защо да не си е говорил с Бог или пък той е създал материалната точка, за която те попитах в друга тема? Хайде, чакам аргументирани отговори.

Не си задал въпроси.А и какво да питам АМК за бомбите?Аз ти казах, че те не са ли достатъчни като физично оръжие.Не съм питал.
А и някои неща не могат да се казват на масите от такива като мен, защото мога да загазя.

Nam3less3
12-29-2010, 00:43
Всъщност целта и на ПСВ и на ВСВ е една и съща.И каква според теб е била целта им?

mech0
12-29-2010, 00:58
Добре пазателю на тайни. Пак да попитам, ама искам и доказателства (статии в Интернет, филми, книги или дори в кой номер трамвай го чу това) за причините според теб за ПСВ и ВСВ. За бомбите какво да ти кажа, те хората за това са ги създали, за да ги използват, намерили са подходящ случай и са го направили. И какво си помисли като написа това за Никола Тесла и масите, че те подслушват от ЦРУ, нали?

Nam3less3
12-29-2010, 01:09
Целта на всяка война е власт, това го знае всеки, прочел световната история. Специално ПСВ е била по време на национализъм и силен империализъм, и е била за разпределение на властта в света, просто в чашата се е наливало и накрая е преляла. А ВСВ е просто реванш за ПСВ, като повод е бил недоволството от мирните договори, Хитлер е използвал и за мотив расистката теория.
А за атомните бомби в Япония - пуснали са ги, за да ги тестват и за да прекратят бързо войната.

ZipFail
12-29-2010, 12:37
Кебапчо, вземи се скрий най-после че ставаш смешен..

Дори косвени доказателства нямаш за великите си теории, а обясняваш кое как било, все едно си бил там..

12-29-2010, 23:59
Да целта на всичко навсякъде е власт.
За бомбите в Хирушима и Нагасаки е повърхността...Е не съвсем де...Една от целите на тези бомби е да се унищожи една японска фамилия на илюминантите...Която е правела проблеми.
По-важни оръжия са били тези за контрол и манипулация над съзнанието.За което има няколко начина...Това се е използвало,използва се и ще се използва в бъдеще.А хората понеже са неуки и не си правят труда да се замислят поне, да търсят...Ама не е виновен тоя дето яде зелника...И аз да бях и аз щях да лапам...
А на тебе може да ти се струва смешно за "ЦРУ" но нещата са сериозни.Не говоря конкретно за Тесла.

п.п.ЗипФеил ти като си нямаш хал хабер за какво става на въпрос що се обаждаш?

п.п.2 Да не се чудите аз сам ХрабрияКебап,просто не мога да влеза с този никк.

UNITED2
12-30-2010, 02:21
Изчетох цялата тема и в момента съм ейтака " :shock: "
Мнения,мнения,мнения за мненията и като цяло добре развита тема но много объркано ми се получи!
Аз ще ви кажа моето мнение,аз вярвам,че има РАЙ и АД но не вярвам,че местата за рая са определени по брой :booooomb: Наистина,колко хора до момента са живели,колко живеят,а колко ще живеят до настъпването на съдния ден,нима вече не са се събрали достойните за рая ? То ако преди когато не всичко е било разврат като сега ако няма достойни хора за рая то сега е почти невъзможно :D Все нещо не ми се връзва,взема да повярвам на нещо и нещеш ли се оказва,че това не е вярно..
Например,Бог ни създава и предопределя съдбата ни-
т'ва лапе ще направи еди какво си,ще се ебе еди с кой си,ще извърши еди какъв си грях и накрая ще го сложа в тигана да се попържи!
Абе имам чувството,че ние сме нек'ви играчки :lol:
Да приемем,че не е така... Бог създава човека,той се ражда и започва да живее както си го води главата,60% от живота му е грях,останалото е добро и са к'во прайм ? :booooomb:
.................................................. .....
Приемаме,че след като толото спре да функционира и настъпи така наречената смърт,отиваме 2 метра под земята и си гнием спокойно!
Има ли смисъл от това ? Защо човек би съществувал ако наистина е така ? Склонен съм да вярвам поне,че има прераждане, има някакъв смисъл в това!
Приемаме,че след като умрем се прераждаме.
Сега следва да пострадаме,щото в предишния си живот сме били гадове така ли ? :razz:
Като цяло всички тук сте компетентни и умеете ра разсъждавате,но на мен не ми стига много акъл и неща като по горе написаните не мога да ги схвана... Дано темата продължи да се развива,интересно е !
Колкото до Хитлер,ще цитирам даскала си по история "Запомнете ученици,ТОВА Е НАЙ,ПОВТАРЯМ,НААААЙ ОТРИЦАТЕЛНАТА ЛИЧНОСТ КОЯТО Е СЪЩЕСТВУВАЛА НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ ДО МОМЕНТА"
Aйде наздраве http://img38.imageshack.us/img38/4747/5mldvpjpg.gif
And remember 2012 coming soon ! :grin:

12-30-2010, 12:06
Изчетох цялата тема и в момента съм ейтака " :shock: "
Мнения,мнения,мнения за мненията и като цяло добре развита тема но много объркано ми се получи!
Аз ще ви кажа моето мнение,аз вярвам,че има РАЙ и АД но не вярвам,че местата за рая са определени по брой :booooomb: Наистина,колко хора до момента са живели,колко живеят,а колко ще живеят до настъпването на съдния ден,нима вече не са се събрали достойните за рая ? То ако преди когато не всичко е било разврат като сега ако няма достойни хора за рая то сега е почти невъзможно :D Все нещо не ми се връзва,взема да повярвам на нещо и нещеш ли се оказва,че това не е вярно..
Например,Бог ни създава и предопределя съдбата ни-
т'ва лапе ще направи еди какво си,ще се е** еди с кой си,ще извърши еди какъв си грях и накрая ще го сложа в тигана да се попържи!
Абе имам чувството,че ние сме нек'ви играчки :lol:
Да приемем,че не е така... Бог създава човека,той се ражда и започва да живее както си го води главата,60% от живота му е грях,останалото е добро и са к'во прайм ? :booooomb:
.................................................. .....
Приемаме,че след като толото спре да функционира и настъпи така наречената смърт,отиваме 2 метра под земята и си гнием спокойно!
Има ли смисъл от това ? Защо човек би съществувал ако наистина е така ? Склонен съм да вярвам поне,че има прераждане, има някакъв смисъл в това!
Приемаме,че след като умрем се прераждаме.
Сега следва да пострадаме,щото в предишния си живот сме били гадове така ли ? :razz:
Като цяло всички тук сте компетентни и умеете ра разсъждавате,но на мен не ми стига много акъл и неща като по горе написаните не мога да ги схвана... Дано темата продължи да се развива,интересно е !
Колкото до Хитлер,ще цитирам даскала си по история "Запомнете ученици,ТОВА Е НАЙ,ПОВТАРЯМ,НААААЙ ОТРИЦАТЕЛНАТА ЛИЧНОСТ КОЯТО Е СЪЩЕСТВУВАЛА НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ ДО МОМЕНТА"
Aйде наздраве http://img38.imageshack.us/img38/4747/5mldvpjpg.gif
And remember 2012 coming soon ! :grin:

Да, ние сме просто пионки в играта.Ама отчасти ние сме си виновни...
А колкото до Рая и дали има достойни в днешно време(да предположим че има Рай)...Няма достойни за него...Всеки е един минус за планетата Земя.
А това дето даскала ти го е казал, явно си няма на представа за какво става на въпрос.На мен да ми цъфне такъФ даскал...Тей ще го напюя(ее оразно казано)...Използвал е свастиката...Това е един от най-старите и свещенни(не в библията, а като цяло) символи някога.Преди боискаутите са се стремели да заслужат свастиката, това е нещото което е било най-вишо.Всички добродетели могат да се олицетворят със свастиката.Да сега ще попитате - ама свастиката не произхожда ли от кръста....НЕ!Обратното може да се каже...Но свастиката от кръста...Не!Сега ще изникне въпроса - ама толкова народ е измрял под предводителството на свастиката, как така тя е най-най?Ами първо целта на Хитлер е била брилянтна(макат е бил...Айде да не го наричам пионка,защото той е управлявал баш пионките, ама айде топ ще го наречем.И просто му е било казвано какво да прави).Искал е да прочисти нацията...Какво по-добро, макар е бил евреин, ги е трепал...Какво освен - ЕВАЛА!Защото сега да ви кажа точно евреите ще унищожат славяните, дори има план от 1988г. за премахването на българите.И всичко е по разписание...Както са искали, така става...Та за Хитлер...Искал е чиста нация- само ариици.Еми все едно сега някой в България да застане на власт и да каже - Доло мангалите, само на сапун, искам една чиста нация - само българи...Еееее той отрицателна личност ли е ???
А и под предводителството на кръста е измрял къде къде повече народ отколкото под предводителството на свастиката...Дори цели цивилизациии...Ето например ацтеките от испанците...Те са имали кръст на дрехите си...И са я затрили само заради злато...Еееее какво е това...Една от най-великите цивилизации ей така просто заради злато...И то заради кръста(отчасти)...Колко жени са загинали защото са били осъждани от църквата(демек от кръста) за вещици и изгаряни живи.А колко протестанти и езичници...И то само заради кръста...
Аз бих казал, че бих бил горд в нашета държава да застане такъв като Хитлер...

Nam3less3
12-30-2010, 13:06
"Някой ден" всички ще са в рая така, както е било в "началото". Били сме в рая и ще се завърнем там като полу-богове, но всеки показващ не смирение а гордост, ще стане "паднал ангел".

12-30-2010, 13:12
"Някой ден" всички ще са в рая така, както е било в "началото". Били сме в рая и ще се завърнем там като полу-богове, но всеки показващ не смирение а гордост, ще стане "паднал ангел".

За Свещенния Луцифер ли намекваш нещо...?

Nam3less3
12-30-2010, 14:14
"Някой ден" всички ще са в рая така, както е било в "началото". Били сме в рая и ще се завърнем там като полу-богове, но всеки показващ не смирение а гордост, ще стане "паднал ангел".

За Свещенния Луцифер ли намекваш нещо...?Защо да е свещен? Направил е най-гнусната постъпка, възможна изобщо.

gandalfepi4
12-30-2010, 14:26
най-гнусната постъпка възможна изобщо е да направиш същество, което дори и да иска не може да спре да съществува, знаейки че си му отредил да бъде измъчвано по най-зверски начин цяла вечност без никаква друга причина освен собственото ти желание за това.

npp
12-30-2010, 14:29
Какво става с 14-хилядо-местният кабинков лифт?, няма повече места а?, опашки, чакане? :)

12-30-2010, 17:18
"Някой ден" всички ще са в рая така, както е било в "началото". Били сме в рая и ще се завърнем там като полу-богове, но всеки показващ не смирение а гордост, ще стане "паднал ангел".

За Свещенния Луцифер ли намекваш нещо...?Защо да е свещен? Направил е най-гнусната постъпка, възможна изобщо.

Най-гнусната постъпка е направил Бог, този арогантен тип...Заповядъл е на ангелите да се поклонят пред хората(демек пред самия него), което си е чисто робство...И Луцифер, този пичага, просто не искал да се подмазва и да става роб...А нали според християнството робство не трябва да има?Аааа сигурно сега ще ми изсмучите някаква бледо мнение за това което го оправдава...Но това е непростимо...Самия Бог да създава робство....Не, не, не ако бях вярващ щях да се обеся...Не мога да го преодолея...

ZipFail
12-30-2010, 22:40
Че ти нали не вярваш в такива неща ?

12-30-2010, 22:50
Че ти нали не вярваш в такива неща ?

Аз казвам попринцип...В контекста на "Произведението".Иначе да, няма такива неща.Същото бих казал и за Левиатан.Бог е искал да останем подобени в Едемската градина и Левито(този пичага) ни е освободил.(може да се лъжа за някоя подробност).Но това е друга тема.

ZipFail
12-31-2010, 11:48
Според библията Бог е всеможещ, всезнаещ и всеразбиращ => някъв си негов подчинен едва ли разбира повече от него че да си прави каквото иска (Луцифер)

gandalfepi4
12-31-2010, 12:03
това не е причина да го fuckнеш като бос.

по тази логика ако детето ти ти каже че не иска да прави нещо което ти му казваш ти си в правото си да го заключиш в мазето и да го измъчваш докато не умре... вместо просто да седнеш и да му обясниш с любов (optional) че си прав защото тъкатъкатъка и после то да те гледа с очи пълни с респект от твоята awesomness

ZipFail
12-31-2010, 12:13
Според почти всички религии прекалената гордост е едно от най-лошите качества, пък християнството приема смиреността като едно от най-важните...така че предполагам е бил в правото си...

Абе кво обсъждам, дори не съм чел библията :D

gandalfepi4
12-31-2010, 12:32
всъщност фактологията ти е ок.

само дето логиката ми куца - ако си прав нищо не пречи да си налагаш своите интереси върху някой който просто е безкрайно по-...всичко! от тебе.

представи си - дрискаш си най-мирно в кенефа, преглеждаш последния брой на космополитан и си избираш маскара която да отива на блузата ти и изведнъж виждаш някаква муха винарка да си перка.

морално е да я хванеш с буркан и да я изкараш през прозореца (така биха направили будисти, джейнисти май и хиндуисти и тн.).

обаче ако си яхве трябва да я хванеш и да я пъхнеш в микровълновата и с праведен гняв да гледаш как мозъка на мухата се пръска като пуканка защото е посмяла да е толкова тъпа че да не разбира че ти пречи.



така поне ми изглежда на мене - настрана въпроса че ако толкова му е трън в задника луцифер и толкова му е противаен на ценностната система вместо да го измъчва завинаги може да щракне с пръсти и да го лиши от съществуване или (ако се чуства милостив) да му докара амнезия или божествено вдъхновение.

problem solved и всичко е наред, кому е нужно да се стига до такива ексцесии и да си хабиш нервите с мухи винарки?

12-31-2010, 13:45
Според библията Бог е всеможещ, всезнаещ и всеразбиращ => някъв си негов подчинен едва ли разбира повече от него че да си прави каквото иска (Луцифер)

Това, че е Бог не значи, че е безгрешен(е значи де, но според неговите разбирания, които не са верни в повечето случаи).А и Луцифер си е бил в правото!Защо ще трябва да има робство?О то там където подобно нещо не трябва да се чува?Бог е двуличен, арогантен, противен, мазен, подмолен, нагъл, подъл и тн.Това, че е бог трябва ли да му прощаваме?
В контекста на темата....Иначе такива неща няма.

WhiteBird
12-31-2010, 13:52
Споко,докато дойде време да мрем САЩ ще са построили нов Рай някъде,с такса 1000долара за 78745 класа 8-) Ще трябва да ходим нагоре с мутри които да ни носят куфарчетата с парите в брой,и аха да влеземе и терористи ще го бонбандират и ша мрат душите ни в огньове :razz: Язък за парите :razz:

12-31-2010, 14:54
Споко,докато дойде време да мрем САЩ ще са построили нов Рай някъде,с такса 1000долара за 78745 класа 8-) Ще трябва да ходим нагоре с мутри които да ни носят куфарчетата с парите в брой,и аха да влеземе и терористи ще го бонбандират и ша мрат душите ни в огньове :razz: Язък за парите :razz:

Много Diema си гледал. 8-)

Nam3less3
01-02-2011, 14:26
Според библията Бог е всеможещ, всезнаещ и всеразбиращ => някъв си негов подчинен едва ли разбира повече от него че да си прави каквото иска (Луцифер)

Това, че е Бог не значи, че е безгрешен(е значи де, но според неговите разбирания, които не са верни в повечето случаи).А и Луцифер си е бил в правото!Защо ще трябва да има робство?О то там където подобно нещо не трябва да се чува?Бог е двуличен, арогантен, противен, мазен, подмолен, нагъл, подъл и тн.Това, че е бог трябва ли да му прощаваме?
В контекста на темата....Иначе такива неща няма.Някъв си човек обижда Бог и твърди, че е грешил(и разбиранията му били грешни) :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

01-02-2011, 19:28
Според библията Бог е всеможещ, всезнаещ и всеразбиращ => някъв си негов подчинен едва ли разбира повече от него че да си прави каквото иска (Луцифер)

Това, че е Бог не значи, че е безгрешен(е значи де, но според неговите разбирания, които не са верни в повечето случаи).А и Луцифер си е бил в правото!Защо ще трябва да има робство?О то там където подобно нещо не трябва да се чува?Бог е двуличен, арогантен, противен, мазен, подмолен, нагъл, подъл и тн.Това, че е бог трябва ли да му прощаваме?
В контекста на темата....Иначе такива неща няма.Някъв си човек обижда Бог и твърди, че е грешил(и разбиранията му били грешни) :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Ем нали аз съм по побраз и подобие на Оня?Защо някаф си човек?

Nam3less3
01-03-2011, 12:29
Според библията Бог е всеможещ, всезнаещ и всеразбиращ => някъв си негов подчинен едва ли разбира повече от него че да си прави каквото иска (Луцифер)

Това, че е Бог не значи, че е безгрешен(е значи де, но според неговите разбирания, които не са верни в повечето случаи).А и Луцифер си е бил в правото!Защо ще трябва да има робство?О то там където подобно нещо не трябва да се чува?Бог е двуличен, арогантен, противен, мазен, подмолен, нагъл, подъл и тн.Това, че е бог трябва ли да му прощаваме?
В контекста на темата....Иначе такива неща няма.Някъв си човек обижда Бог и твърди, че е грешил(и разбиранията му били грешни) :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Ем нали аз съм по побраз и подобие на Оня?Защо някаф си човек?Само че си паднал до много ниско духовно ниво, щом даже отричаш Бог.

01-03-2011, 13:53
Според библията Бог е всеможещ, всезнаещ и всеразбиращ => някъв си негов подчинен едва ли разбира повече от него че да си прави каквото иска (Луцифер)

Това, че е Бог не значи, че е безгрешен(е значи де, но според неговите разбирания, които не са верни в повечето случаи).А и Луцифер си е бил в правото!Защо ще трябва да има робство?О то там където подобно нещо не трябва да се чува?Бог е двуличен, арогантен, противен, мазен, подмолен, нагъл, подъл и тн.Това, че е бог трябва ли да му прощаваме?
В контекста на темата....Иначе такива неща няма.Някъв си човек обижда Бог и твърди, че е грешил(и разбиранията му били грешни) :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


Ем нали аз съм по побраз и подобие на Оня?Защо някаф си човек?Само че си паднал до много ниско духовно ниво, щом даже отричаш Бог.

Духовното ниво няма общо с Бог...

luda4et0o
01-04-2011, 21:06
Такова нещо не пише колкото знам в Корана.Пише че всеки мюслюманин ще отиде в рая а другите ако не се присъезинят към исляма ще отидат в ада.Няма окончателен брой хора които ще влизат в рая

Nam3less3
01-05-2011, 06:23
Такова нещо не пише колкото знам в Корана.Пише че всеки мюслюманин ще отиде в рая а другите ако не се присъезинят към исляма ще отидат в ада.Няма окончателен брой хора които ще влизат в раяЗначи и най-греховните мюсюлмани ще идат в рая, само защото се признават за мюсюлмани?

UNITED2
01-05-2011, 06:38
Такова нещо не пише колкото знам в Корана.Пише че всеки мюслюманин ще отиде в рая а другите ако не се присъезинят към исляма ще отидат в ада.Няма окончателен брой хора които ще влизат в раяЗначи и най-греховните мюсюлмани ще идат в рая, само защото се признават за мюсюлмани?
Не го слушай това е пълна простотия .. няма логика просто :shock:

01-05-2011, 07:05
Значи това вярващите сте като маймуни които се борят на кой е самолета сред облаците...

gandalfepi4
01-05-2011, 10:59
Значи това вярващите сте като маймуни които се борят на кой е самолета сред облаците...

epicness

01-05-2011, 15:26
Значи това вярващите сте като маймуни които се борят на кой е самолета сред облаците...

epicness

Ебаваш ли се?

Pa3yMeH
01-13-2011, 13:01
Човек, няма нито ад и рай. Като умреш, не отиваш никъде. Иначе рая вече е повече от пълен...

Nam3less3
01-13-2011, 13:03
Човек, няма нито ад и рай. Като умреш, не отиваш никъде. Иначе рая вече е повече от пълен...Ти умирал ли си, че да знаеш? Явно си, щом говориш от личен опит.

01-13-2011, 17:18
Човек, няма нито ад и рай. Като умреш, не отиваш никъде. Иначе рая вече е повече от пълен...Ти умирал ли си, че да знаеш? Явно си, щом говориш от личен опит.

Еми душата е била "свидетел" на смъртта на миналото му тяло...Освен ако не е органичен портал например...

Nam3less3
01-13-2011, 18:05
Човек, няма нито ад и рай. Като умреш, не отиваш никъде. Иначе рая вече е повече от пълен...Ти умирал ли си, че да знаеш? Явно си, щом говориш от личен опит.

Еми душата е била "свидетел" на смъртта на миналото му тяло...Освен ако не е органичен портал например...А какъв мислиш че си бил ти в миналия си живот? Нека позная - кебапче :lol:

01-13-2011, 18:13
Човек, няма нито ад и рай. Като умреш, не отиваш никъде. Иначе рая вече е повече от пълен...Ти умирал ли си, че да знаеш? Явно си, щом говориш от личен опит.

Еми душата е била "свидетел" на смъртта на миналото му тяло...Освен ако не е органичен портал например...А какъв мислиш че си бил ти в миналия си живот? Нека позная - кебапче :lol:

Точно човек....как позна...ти си Баба Ванга`с сън...
Еми не е ясно имам ли душа...не всеки има...

01-13-2011, 18:13
Човек, няма нито ад и рай. Като умреш, не отиваш никъде. Иначе рая вече е повече от пълен...Ти умирал ли си, че да знаеш? Явно си, щом говориш от личен опит.

Еми душата е била "свидетел" на смъртта на миналото му тяло...Освен ако не е органичен портал например...А какъв мислиш че си бил ти в миналия си живот? Нека позная - кебапче :lol:

Точно човек....как позна...ти си Баба Ванга`с сън...
Еми не е ясно...може да съм органичен портал...

bazingaaaa
01-21-2011, 21:29
Всички в чистилището...

01-21-2011, 22:22
Всички в чистилището...

Не е така...

Auriss
01-22-2011, 06:07
Колко сме словоохотливи....
А как е ,бре ?

ПП: Supernatural е голяма боза .... едва издържах да догледам 4ти сезон The bold and the beautiful

01-23-2011, 13:28
Колко сме словоохотливи....
А как е ,бре ?

ПП: Supernatural е голяма боза .... едва издържах да догледам 4ти сезон The bold and the beautiful

Този въпрос за мен ли се отнасяше...?

bazingaaaa
01-23-2011, 16:50
Колко сме словоохотливи....
А как е ,бре ?

ПП: Supernatural е голяма боза .... едва издържах да догледам 4ти сезон The bold and the beautiful


То след 4ти сезон става интересно :lol:.Иначе тва че не разбираш от сериали не е мой проблем.

http://prikachi.com/images/537/2894537N.jpg

SUPERNATURAL ROCKS

01-23-2011, 18:11
Колко сме словоохотливи....
А как е ,бре ?

ПП: Supernatural е голяма боза .... едва издържах да догледам 4ти сезон The bold and the beautiful


То след 4ти сезон става интересно :lol:.Иначе тва че не разбираш от сериали не е мой проблем.

http://prikachi.com/images/537/2894537N.jpg

SUPERNATURAL ROCKS

Честно казано само като чуя името и ми дъха на пенест сапун...ала латиноамерикански серяли, като Дързост и простота, ала турски бълвочи там Бакър, Седеф и тем подобни...

bazingaaaa
01-23-2011, 18:54
Всъщност става въпрос за двама братя които ловуват и убиват разни същества.

01-23-2011, 19:17
Всъщност става въпрос за двама братя които ловуват и убиват разни същества.

Простотия...Филм гордост за унищожението на природата..."умно"...

bazingaaaa
01-24-2011, 14:33
Всъщност става въпрос за двама братя които ловуват и убиват разни същества.

Простотия...Филм гордост за унищожението на природата..."умно"...

ММ даам прайш екзорсизъм на демон - Направо унищожаваш природата... :(

01-24-2011, 14:37
Всъщност става въпрос за двама братя които ловуват и убиват разни същества.

Простотия...Филм гордост за унищожението на природата..."умно"...

ММ даам прайш екзорсизъм на демон - Направо унищожаваш природата... :(

ммммм....какво??? Нещо не схванах...

bazingaaaa
01-24-2011, 14:47
Кое не схвана :-o ?

ZipFail
01-24-2011, 15:04
НЯМАТЕ ЛИ СИ СКАЙП, РЕТАРДИ ???



ПП: Също така има раздел "Музика и ТВ", що не се насочите натам ? :)

01-24-2011, 15:05
Кое не схвана :-o ?

Горния ти пост...разясни...

bazingaaaa
01-24-2011, 16:41
Ми дадох ти пример за т'ва което правят.

01-24-2011, 18:26
Ми дадох ти пример за т'ва което правят.

Еми да правиш филм за избиването на природата...тази благодарение на която живеем...и да се гордееш с това...глупаво...

SemperArdens
02-02-2011, 23:54
аа ино място за мен от ся ка'ам. до прозореца.