PDA

View Full Version : От Windows 7 на Windows Xp



mp32
04-24-2010, 09:58
Искам да си сложа уиндоус хр, но не става изписва ми 4е не намира драйвари на харда.Как да се оправя с тоя проглем? Ако някои може да ми помогне нека пише. Благодаря предварително. :-o :-o :-o

Valento
04-24-2010, 11:14
Искам да си сложа уиндоус хр, но не става изписва ми 4е не намира драйвари на харда.Как да се оправя с тоя проглем? Ако някои може да ми помогне нека пише. Благодаря предварително. :-o :-o :-o

Ако си с лаптоп,и си го взел с операционна система Windows 7,за да му сложих ХР необходими са ти драйвери които можеш да ги свалиш от сайта производител на лаптопа..!

Samoten89
04-24-2010, 11:29
Искам да си сложа уиндоус хр, но не става изписва ми 4е не намира драйвари на харда.Как да се оправя с тоя проглем? Ако някои може да ми помогне нека пише. Благодаря предварително. :-o :-o :-o

Ако си с лаптоп,и си го взел с операционна система Windows 7,за да му сложих ХР необходими са ти драйвери които можеш да ги свалиш от сайта производител на лаптопа..!Освен това има два варианта, но и двата ще те затруднят. Да си запишеш драйверите ако са до 1.4 мб на дискета и външно USB флопи да си вземеш и по-време на инсталацията да ги заредиш или да ги импортираш(вкараш) в инсталационен диск на ХП.

doomkillerr
04-24-2010, 12:38
...или да ги импортираш(вкараш) в инсталационен диск на ХП.

Има готови дистрибуции на ХР с вградени SATA драйвери! 8)

mp32
04-25-2010, 07:30
Всъщност не съм с лаптоп и незнам от каде да си сваля тези драйвари.Кажете от каде или ми дайте линк.

Samoten89
04-25-2010, 08:21
Проблема тогава не опира до харддиска ами до контролера на дънната ти платка. При лаптопите иска други драйвери, но сега явно ти иска драйверите за дънната ти платка. Трябва да кажеш модела на дъното.
http://www.cpuid.com/download/cpuz/cpuz_154_setup.exe
Тази програма изтегли и на Motherboard изписва модела. Но това няма пак да ти помогне защото все още въжат останалите два варианта. Изтегли си просто нова дистрибуция от 2010-та с вградени драйвъри на ХП трябва да стане! Това мисля ще стане
http://zamunda.net/details.php?id=213561&hit=1
Ама от 7-цата данни ще запазваш ли как?