PDA

View Full Version : Тема за ... приятелство (споделено с търсене на коментар)



justunique
04-24-2010, 11:23
...

elizabethg
04-24-2010, 13:47
Здравей!Темата ти е много смислена и много важна...Аз много пъти съм си задавала въпроса,дали наистина има истинско приятелство...Това,което си написал е много вярно...за съжаление :( Днешната младеж е такава.Всеки гледа външния вид,материалното и всякаква изгода,която може да извлече...Къде останаха чувствата,истинското приятелство и искреността?!?Всичко е фалш и лицемерие...То е навсякъде около нас!Интересите на повечето младежи са чисто материални...Както казваш ти,всеки иска да е в компанията на някой известен в училище,за да бъде забелязан...Това е много тъжно,защото почти всеки 2-ри е такъв!Навсякъде около нас са тези "кифли"(с извинение),които се интерсуват единствено от косата и грима си и си правят безсмислени и лицемерни комплименти от рода:"Днес косата ти е супер мила"...Много малко свесни хора останаха и истинското приятелство се среща много рядко...Не е важно да имаш много приятели!Важното е да е само един,но да знаеш,че е истински!!!Аз имам една,единствена приятелка и не съжалявам!Нашето приятелство е безкористно и истинско!Пожелавам на всеки един човек,който ще прочете това да има само ЕДИН приятел,но да знае,че винаги ще може да разчита на него :)

filmimilmi
04-24-2010, 15:01
Просто си пораснал и ти е време да общуваш с други освен фешън средите. Сам разбираш колко е повърхностно да оценяваш по външния вид, но ти самият попадаш в стереотипа на фешъните (ако това от аватара си ти). Истиснки приятели има, вярно е, че не се срещат лесно, но не отхвърляй възможността, че просто си сбъркал своята среда. Там където цената на едно приятелство се изразява в това, да имаш найкове и пуми, за да "не излагаш" компанията, би трябвало само по себе си да ти говори достатъчно за ценностната система на индивидите в самата група и това, което уж ти се води приятелски кръг. Бъди по-космополитен (общувай с повече хора от всякакви видове култури), с времето ще си паснеш с различни хора, чиито интереси не са само външния вид, превъзмогни суетата и почни да съдиш за една книга не само по кориците й.
Истински приятели определено има!

Dekkuy
04-24-2010, 20:40
Хубава тема ! :)

Преди бях така .. смисъл лятото обикалях с едно момиче защото беше `известна`, но ся най - добрата ми приятелка ( от 1 клас сме най - добри ;dd ) е момиче с `комплекси` както каза justunique ! Не че аз не съм такава де, но имам по - голямо самучувствие от нея ! Прави сте .. колкото момичета сам видяла от мойто даскало, повечето варвят след `известните` деца ! :?

rebeccaa
04-27-2010, 18:23
Първо едно голямо ЕВАЛА ЗА ТЕМАТА, радвам се, че си пуснал такава тема, защото смятам, че това е определено важно .. в момента съм във същото положение "приятелките ми", който с преди споделяхме всичко и деляхме странят от мен, игнорират ме и не е лесно, но живота е радост и тъга.. нямам приятели, но дано намеря някой истински, и същото го пожелавам на всеки един от вас, който все още не е намерил такъв.И отново БРАВО за темата :) !

Pa3yMeH
04-28-2010, 06:44
Браво за темата :) Аз лично имам 3 истински приятели от моя клас. Дори единия не е истински като се замисля :( Но на мен не ми пука особено :) И един ми стига. Истинските приятели наистина са много малко, но винаги можеш да разчиташ на тях :)

Crash9LFC
04-28-2010, 13:30
Гадно е когато откриеш, че си мислил някого за добър приятел, а той ти се смее в лцието, когато му споделиш нещо. От момента в който разбрах, че такива хора не са приятели не мога да нарека всеки приятел, дори не искам. Както каза една позната: "Няма (най-добри) приятели, има само общи интереси..." Жалкото е, че когато искаш да споделиш с някой и имяаш нужда да го нарпавиш, няма с кой... Браво за темата!

marcy
04-28-2010, 17:58
даа доста хубава тема!!наистина БРАВО!По принцип е така..ноо честно казано при нас не е чак така..защото например едно хубаво момиче скупосано,издокарано иска да се събира с по-грозна от него за да изпъква повече..и това не съм го забелязала за 1 път..Завис,завис навсякъде..Просто всеки иска да е НАЙ НАЙ и т.н..Наистина доста малко са останали верните приятели..може би на пръсти се броят..и много искат да излизат с някой за да може известния да ги запознава с много хора ..и те да познават..не..просто е уникално глупаво всичко това..НО аз много се радвам,защото имам най-добра приятелка от 1 година и нещо..но сме много добри всичко си споделяме и никога не ме е предавала.. :)

rebeccaa
04-28-2010, 18:39
казали са : Боже пази ме от приятели, аз от врагове сам ще се пазя !

filmimilmi
04-28-2010, 18:52
@marcy, пише се зависТ! Казвам ти го не, за да издребнявам, а защото в един пост два пъти си го написала, което подчертава, че си научила думата погрешно. :-o :?

marcy
04-28-2010, 20:54
да..забелязах хах моя грешка аз още първоначално,но беше прекалено късно да го редактирам :)

malcho0
05-02-2010, 12:20
Много хубава тема :)

Такаа наистина в днешно време много трудно можеш да намериш приятели с истинското значение на думата.Всеки те търси когато има нужда от теб,а после забравя услугите,които си направил за него.Всеки гледа да движи с по-известните за да може и той да бъде харесан от обществото.Да не говорим за завистта и злобата между хората и двуличието,как някой ти е много добър приятел,а в същото време говори зад гърба ти.И наистина хората много гледат вънщния вид,но какво им дава право да съдят някой,че е грозен илии по-пълен.Напълно се съгласявам с автора на темата :) Попринцип има истинско приятелство,но дефакто много трудно се среща такъв.Пожелавам на всеки,който все още не е открил истинския си приятел,това да стане по-скоро :-P

dimi93
05-02-2010, 12:40
След много приятелства и караници разбрах няколко неща, които реших да споделя с вас. Става въпрос за някаква несправедливост към хората, които се опитват да намерят човек за приятел.
Разбрах, че голяма част от хората около мен си намират и търсят приятели по външния вид. Вече приятелство почти не съществува, или поне под нормалната форма. Вече е модерно да вървиш по улицата с някой, не който ти е приятел, а който е известен и харесван, за да може и ти да придобиеш част от неговата 'известност' ..
Вече е модерно да клюкарстваш и да лицемерничиш, вместо да споделиш проблем или да дадеш съвет.
Вече е модерно да говориш лошо за човека до теб, само защото търсиш внимание и взимаш дума в компанията, а когато си сам с него се преструваш какъв приятел ти е всъщност.

Относно хората с комплекси, че са слаби, грозни, дебели и поради тази причина нямат приятели .. това не може да се оправдае .. хората гледат много външния вид и сега тук ще кажете че лъжа .. хайде признайте си .. искате да се запознаете с хората които са ви симпатични, а не тези които са ви антипатични. Имате и приятели, които не харесвате по външен вид, но все пак са ви добри приятели. Това е така, защото след години наред приятелство, външния вид губи всякакъв смисъл.

Вече все повече хора губят значението на тази дума, а самочувствието им се вдига до крайни точки. Хората с които излизаш за лафче не винаги са приятели. По скоро се наричат познати.
Вече започвам да се чудя дали истинските приятели на човек не се броят на пръсти.

Може би има много мнения, които да сочат коментари подобни на моите, но и ще има и хора които в момента си мислят ''колко ли е комплексиран автора на темата''

Оставям мнението на вас ... има ли истинско приятелство .. колко човека са ви помагали в беда .. на кой може да споделите без да отиде и издаде на врага ви .. кой пази тайни и дава съвети в нужда .. има ли човек който ви изслушва макар и да не му се занимава с вашите проблеми .. има ли хора, които винаги се съгласяват с мнението ви, макар и това да не им харесва....

Приемам всякакви коментари, критики, послания .. пишете каквото мислите .. ?!? :)


Да! Имам 2ма приятеля за които 100% съм сигурен, че са ми приятели! Иначе почти нямам познати! Тези 2мата са ми помагали вигнаги в беда. Никога не са ме предавали и не са издавали тайните ми. Моите врагове са и техни... както и обратното. Винаги ме изслушват дори и да не им се занимава с мен! И винаги си отстъпваме, ако имаме разногласия в мнението си! ДА! Аз мога да кажа, че имам истински приятели! НЕ ми пука как изглеждат! Те са ми приятели! Пука ми хората какво мислят за мен!? Не живея заради скапаните хора 8) аз съм си аз и сам определям кой ми е приятел и кой не! Не деля хората по никакъв начин!

Paramour
05-02-2010, 17:56
Както казаха преди мен "Браво за темата"
Истински приятели има, но трудно се намират. Броят се на пръсти, да, защото всеки гледа на него да му е добре. Истинските приятели са тези, които когато видят, че не си добре, въпреки своето положение или каквото и било, ти помагат, а не те изоставят при първото препядствие...
Относно това колко човека са ми помагали в беда... една приятелка, най-добрата ми приятелка (мога да го кажа, защото винаги е била до мен), ми е помагала в беда, и то много пъти... последния път когато "затънах" и едно момче, което тогава не познавах толкова добре ми помогна, като ми показа как да бъда по-силна и как да продължа напред...
на кой мога да споделя за да не отиде да издаде на врага ми? Какво имап предвид под "враг"... мога да споделя на най-близките си приятели
ами тайните... пази ги най-добрата ми приятелка, а съвети... пак тя
амм човекът, който винаги ме е изслушвал, въпреки че си е имал много повече грижи от мен, пак е тя!!
Хора, които се съгласяват... зависи за какво. Ако си ядосан на някого (авера или аверката например) и го нареждаш пред някой твой приятел, той ще се съгласи, за да те утеши... а ако не ти е толкова близък и не споделя твоите интереси, значи просто се мазни ...

danityyy5
05-17-2010, 13:52
Страхотна тема!Браво!
За съжаление мисля,че всички сте прави и всеки гледа да е с някого за своя изгода,а не да помага на другия.На мен в последно време много често взе да ми се случва да бъда предавана ии почнах да се научавам,че не можеш да се довериш на всеки и че всеки гледа да има полза от теб,когато вече не му трябваш започва да клюкарства зад гърба ти. В момента имам 2 най-добри приятелки и мисля,че ми стигат. Пожелавам ви на всички да откриете хората,с които можете да споделяте и да обсъждате неща,за които после ще сте сигурни,че няма да ги чувате отвсякъде. :wink:

cherry97
05-25-2010, 14:34
Темата е много хубава! Аз мисля , че съществува истинско приятелство , но един човек трябва сам да го открие...Истинските приятели ти се доказват с времето , с трудностите.Те винаги ще ти помогнат в изпитанията,но само ако са ти истински приятели и то това се показва с времето.За да имаш приятели и ти самия/самата трябва да дадеш нещо от себе си :)

rebeccaa
05-26-2010, 17:11
Приятел е този, който ще излезне с теб вупреки, че не му се излиза.Аз вярвам в приятелството, въпреки, че на скоро загубих наи - добрата си приятелка, която ме познава повече от всеки и на всичкото отгоре сме от един клас.Както и да е приятелите идват с времето надявам се всеки един от нас, който няма истински приятел да си намери.Не е важно да имаш много.. дори да е само един, но да е истински.

sunshine01
06-04-2010, 22:06
тая тема наистина е много хубава и доста ме развълнува..
напоследък осъзнах колко малко приятели имам и колко много хора са ме използвали и се опитват да ме използват! :( много са жалки.. но какво да се прави, в днешно време е така за съжеление.и да това за външния вид е вярно,че вече всеки гледа само това и ми е много гадно като видя в училище колко гадно се държат с по-пълните ученици или тези, които носят очила или не са в крак с модата.. ;хх днешните тинейджъри са меко казано ужасни и мисля че трябва да има повече теми като тази, защото има полза според мен! :]