PDA

View Full Version : Питане за избор на монитор.



Samoten89
04-24-2010, 11:31
Здравейте. От години съм на CRT монитори с електроннолъчевата тръба (големите и старите и тежките сещате се) и смятам да сменя на LCD/Плазма, защото прекалено дълго време си тормозя очите заради скаперничеството ми. А здравето е по-важно. Та се чудех за очите кои са по-добри т.е. да ги измарят по-малко и да не им вредят колкото другите. Течен кристал (LCD) или плазма е по-добре. Плазмата е по-нова технология, но съм чел, че няма особена разлика между двата вида. В смисъл и двата вида имат трептения които дразнят и уморяват очите. Аз чета и ми е хоби, но ми се умарят и изсъхват очите и става болезнено. Смятам сериозно да се занимавам с Уикипедия и да правя/редактирам статии там. Така, че искам да знам след като разликата е към 50-100 лева ако си купувам 19 инчов примерно ще ми излезе 200 лв. за ЛСД някъде и 300 лв. за плазма миля кое ще ми препоръчате имайки предвид, че от 10 години поне си тормозя очите с CRT и проблемът ми е сериозен!

Jus7DreamBoy
04-24-2010, 11:35
Аз съм с LCD така ми бяха препоръчали и такъв си зех ..

Valento
04-24-2010, 11:37
Аз съм с LCD така ми бяха препоръчали и такъв си зех ..

LSD е много по-добър избор при покупка на монитор/телевизор/!

amk933
04-24-2010, 11:53
Аз съм с LCD така ми бяха препоръчали и такъв си зех ..

LSD е много по-добър избор при покупка на монитор/телевизор/!

LCD е по-добър до определени инчове...От 40-42 нататък плазмата е истината...

Така че предполагам няма да си купуваш 50 инчов монитор - за това LCD.

Samoten89
04-24-2010, 11:56
Със сигурност ще е ЛСД :). Плазми 19 инча няма. От 42 нагоре са. Разбрах, че под 0.28 мм точково разстояние на дисплея е добре да се купува. Остава да разбера от модели/марки дали има особена разлика, но ме съмнява. 19 инча мисля е достатъчно за 1280х1024 разделителна способност и по-висок рефреш рейт също е по-добре за очите.

Valento
04-24-2010, 12:12
Със сигурност ще е ЛСД :). Плазми 19 инча няма. От 42 нагоре са. Разбрах, че под 0.28 мм точково разстояние на дисплея е добре да се купува. Остава да разбера от модели/марки дали има особена разлика, но ме съмнява. 19 инча мисля е достатъчно за 1280х1024 разделителна способност и по-висок рефреш рейт също е по-добре за очите.

Samsung
LG