PDA

View Full Version : Vous parlez francais



DjPiRgOs
04-24-2010, 13:43
Vous parlez fran

DjPiRgOs
04-24-2010, 13:48
Comment tu es tomb

Peanut
04-24-2010, 16:55
Уча френски ама не го разбирам много :D :D :D

Ahhhhh
04-24-2010, 17:34
Bonjour!

Mais mon francais est tres mauvais. така че не очаквайте да казвам много свързани неща ;D

liim0nka
04-24-2010, 18:05
Bonjour, ca va? :)

vikipf
04-24-2010, 18:50
Ca ne va pas bien parce que j'ai un jour tres long et je suis fatiguee. Et toi?

liim0nka
04-24-2010, 19:02
et moi aussi..j'ai mal a la tete..un peu.
mais le tour, c`etait interessant? :)

DjPiRgOs
04-25-2010, 11:11
Je suis fatigu

Biskfitka
04-25-2010, 11:36
Bonjour 8-)
Да не правя тема-да ви попитам-правя родословно дърво по френски и на клончетата или каквоото и да наирсувам на дървото ;д трябва да пиша например: scoeur (сестра..) и името .Пред думата сестра трябва ли да има предлог La? или само scoeur 8-) съжалявам,че не задавам в-са на френски,но не знам толкова много думи :D
И как се пише sCoeur или Soeur 8-)

LoupGarrou
04-25-2010, 12:03
^ Пише се "sœur" ; ) ! Не мисля, че трябва да слагаш какъвто и да било определителен член пред думата, напиши само 'sœur'

Lifash
04-25-2010, 12:15
Je ne suis pas sure,mais je pense que la question doit etre "Parlez-vous francais?" ;]

liim0nka
04-25-2010, 14:37
Bonjour 8-)
Да не правя тема-да ви попитам-правя родословно дърво по френски и на клончетата или каквоото и да наирсувам на дървото ;д трябва да пиша например: scoeur (сестра..) и името .Пред думата сестра трябва ли да има предлог La? или само scoeur 8-) съжалявам,че не задавам в-са на френски,но не знам толкова много думи :D
И как се пише sCoeur или Soeur 8-)
пише се soeur..попринцип е по-правилно да се напише la soeur, но на много места (списания,билборди,реклами) не слагат определителен член..най-добре ще е ако напишеш ma soeur (моята сестра) :)

liim0nka
04-25-2010, 14:40
Je ne suis pas sure,mais je pense que la question doit etre "Parlez-vous francais?" ;]
On peut dire : vous parlez francais? / Parlez-vous francais?/Est-ce que vous parlez francais?

LoupGarrou
04-25-2010, 17:00
Je ne suis pas sure,mais je pense que la question doit etre "Parlez-vous francais?" ;]

С'est une question d'intonation.C'est la facon la plus facile.Pour cette raison a l'ecole/lyce

DjPiRgOs
04-25-2010, 18:25
[quote=Lifash]Je ne suis pas sure,mais je pense que la question doit etre "Parlez-vous francais?" ;]

С'est une question d'intonation.C'est la facon la plus facile.Pour cette raison a l'ecole/lyce

Biskfitka
04-25-2010, 18:27
Bonjour 8-)
Да не правя тема-да ви попитам-правя родословно дърво по френски и на клончетата или каквоото и да наирсувам на дървото ;д трябва да пиша например: scoeur (сестра..) и името .Пред думата сестра трябва ли да има предлог La? или само scoeur 8-) съжалявам,че не задавам в-са на френски,но не знам толкова много думи :D
И как се пише sCoeur или Soeur 8-)
пише се soeur..попринцип е по-правилно да се напише la soeur, но на много места (списания,билборди,реклами) не слагат определителен член..най-добре ще е ако напишеш ma soeur (моята сестра) :)Мерси много.. :-)

pepsinka
04-25-2010, 18:40
Bonjour 8-)
Да не правя тема-да ви попитам-правя родословно дърво по френски и на клончетата или каквоото и да наирсувам на дървото ;д трябва да пиша например: scoeur (сестра..) и името .Пред думата сестра трябва ли да има предлог La? или само scoeur 8-) съжалявам,че не задавам в-са на френски,но не знам толкова много думи :D
И как се пише sCoeur или Soeur 8-)
пише се soeur..попринцип е по-правилно да се напише la soeur, но на много места (списания,билборди,реклами) не слагат определителен член..най-добре ще е ако напишеш ma soeur (моята сестра) :)Мерси много.. :-)

незнаех, че говориш френски ;d мислех, че когато съм те питала си го казвала метафорично :D :P

LoupGarrou
04-25-2010, 18:41
[quote=DjPiRgOs]
Aucune id

liim0nka
04-25-2010, 19:21
[quote=Lifash]Je ne suis pas sure,mais je pense que la question doit etre "Parlez-vous francais?" ;]

С'est une question d'intonation.C'est la facon la plus facile.Pour cette raison a l'ecole/lyce

LoupGarrou
04-25-2010, 19:57
Ох, имах впредвид, че в попринцип не се насърчава използването на въпроси с интонация в подготвителните класове, ако щете и нагоре защото се образуват най-лесно. Казах го, защото момчето/момичето няколко поста нагоре каза, че не е сигурно, но мисли, че въпросът се задава с ескъ. Затова може да човекът да си мисли, че е грешно, иначе си е напълно вярно. Предпочитани са въпросите с инверсия и "est-ce que".

:D Ох, докато се обясня, сори че е на БГ, ама то се видяло, че френският не ми се отдава и не ме разбира :lol: . И знам, че казах 'забранява', а не че не се насърчава, ама ...

DjPiRgOs
04-26-2010, 12:21
Le fran

KpucmuHa
04-26-2010, 12:38
вие луди ли сте бе, мразя го тоя език :lol:
http://www.vbox7.com/play:8da7dc43 поздрав 8-)

UnForgettableDream
04-26-2010, 16:05
Извинявам се за спама, но искам да ви питам, понеже виждам, че сте запознати с френския дали е хубав като език и радвате ли се, че сте започнали да го учите? Много съжалявам за глупавия въпрос, но ми предстои кандидатстване и не мога да се реша между френски и немски.. Всеки ден съм на различно мнение :? Таа вие кой от двата езика мислите е по-благозвучен и забавен? Извинявам се и че използвах темата, надявам се автора/ката да не се сърди.. :oops: :)

elito0o0o0
04-26-2010, 16:11
Лол... Не!!! :D ...

SilverRain
04-26-2010, 16:18
Извинявам се за спама, но искам да ви питам, понеже виждам, че сте запознати с френския дали е хубав като език и радвате ли се, че сте започнали да го учите? Много съжалявам за глупавия въпрос, но ми предстои кандидатстване и не мога да се реша между френски и немски.. Всеки ден съм на различно мнение :? Таа вие кой от двата езика мислите е по-благозвучен и забавен? Извинявам се и че използвах темата, надявам се автора/ката да не се сърди.. :oops: :)
гласувам за френскиии... с две ръце.. 8-) въобще не е труден, обаче особеното му е че разбираш повече кво ти говорят, отколкото ти да го говориш езика ... от три години го уча и мога да кажа че е мн по лесен от немския... :)

http://vbox7.com/play:9b3668e1 айде един поздрав от мене :-({|=

Biskfitka
04-26-2010, 16:28
Извинявам се за спама, но искам да ви питам, понеже виждам, че сте запознати с френския дали е хубав като език и радвате ли се, че сте започнали да го учите? Много съжалявам за глупавия въпрос, но ми предстои кандидатстване и не мога да се реша между френски и немски.. Всеки ден съм на различно мнение :? Таа вие кой от двата езика мислите е по-благозвучен и забавен? Извинявам се и че използвах темата, надявам се автора/ката да не се сърди.. :oops: :)Френския е по-благозвучен според мен 8-) Но произношението е трудно,една дума може да се пише със 8 букви и само 4 от тях да се произнасят :D Аз не искам да го уча,но трябваше да избера м/у френски и руски...
За немския всички казват,че също е труден.То си зависи от човека,прецени кой език ще ти е по-интересен и ще ти трябва..

Lifash
04-26-2010, 20:05
...една дума може да се пише със 8 букви и само 4 от тях да се произнасят :D ..
Beaucoup ->буку,много точен пример :Д
Иначе за всеки си е индивидуално кой език ще му е по-лесен..Френския е благозвучен,на мен не ми е особено лесен,но се справям някак :д

liim0nka
04-26-2010, 20:16
Извинявам се за спама, но искам да ви питам, понеже виждам, че сте запознати с френския дали е хубав като език и радвате ли се, че сте започнали да го учите? Много съжалявам за глупавия въпрос, но ми предстои кандидатстване и не мога да се реша между френски и немски.. Всеки ден съм на различно мнение :? Таа вие кой от двата езика мислите е по-благозвучен и забавен? Извинявам се и че използвах темата, надявам се автора/ката да не се сърди.. :oops: :)
За благозвучие-сравнение между двата езика дума не може да става.. френският е много по-благозвучен, "романтичен" както го наричат някои, и т.н...имам приятелка с немски..гледах някои нейни записки в тетрадката, тя ми обясняваше там за едни глаголи..за всеки глагол разлиен предлог....и в чудо се е видяла..
Френският не е лесен език, но не мисля че е труден, чак толкова колкото казват всички.Мисля че се използва даже повече, отколкото немски...и така нататък и така нататък..може да се пише много, но не мисля, че е нужно.. :)

DinViesel
04-26-2010, 20:58
аз мисля че френския може повече да ти послужи.. все пак столицата на европейския съюз е Брюксел и там дрънкат само и единствено на френски.. почти в цяла европа можеш да се оправиш с него.. и е по близък с др езици като италиянски и испански..

Moi , je ne parle francais tres bien , mais je l'apprends a ( с ударение :D ) l'ecole. Je vais au l'ecole de langues etrangeres au Pleven. C'est pour moi :)

UnForgettableDream
04-27-2010, 05:34
Благодаря много на всички за отговорите и се извинявам, че оспамихте темата, заради мен.. :-D

pussucetka
04-27-2010, 20:44
Извинявам се за спама, но искам да ви питам, понеже виждам, че сте запознати с френския дали е хубав като език и радвате ли се, че сте започнали да го учите? Много съжалявам за глупавия въпрос, но ми предстои кандидатстване и не мога да се реша между френски и немски.. Всеки ден съм на различно мнение :? Таа вие кой от двата езика мислите е по-благозвучен и забавен? Извинявам се и че използвах темата, надявам се автора/ката да не се сърди.. :oops: :)

Френският . . Няма да съжалявашш . . :)

Auby
04-27-2010, 23:23
[quote=LoupGarrou][quote=DjPiRgOs]
Aucune id

LoupGarrou
04-28-2010, 14:54
Oui, tu as raison ; ) ! C'est une faute stupide ...

liim0nka
04-28-2010, 18:39
[quote=Auby][quote=LoupGarrou][quote=DjPiRgOs]
Aucune id

KpacuMup
04-28-2010, 18:44
Как да напиша на френски - "тая тема не е за мене! " :lol:

liim0nka
04-28-2010, 18:53
Как да напиша на френски - "тая тема не е за мене! " :lol:
cette theme n`est pas pour moi.. :booooomb:

Auby
04-28-2010, 19:04
[quote=liim0nka][quote=Auby][quote=LoupGarrou][quote=DjPiRgOs]
Aucune id