PDA

View Full Version : Помощ с теглото :S



b0nb0n40
04-24-2010, 19:04
Здравейте хорица от форума. Нов съм тук. Регистрирах се защото никъде другаде не можах да намеря отгорвор на моя проблем. Проблема е следния:
Почни на 14 години съм ръста ми е 178см и съм 85-90 килограма:shock: . Слабо активен съм и водя застоял начин на живот. Как да сваля поне 15-20 килограма от теглото ми?!
Също така не спортувам много, обичам да си хапвам сладки неща и да ям принцеси, хамбургери и т.н всяко голямо междучасие в училище.
Помогнете, но не ми предлагайте хапчета (химия) :x

maksimal
04-24-2010, 19:08
Ти чуваш ли се бе?? :lol: Я почни да излизаш малко ... За твоята възраст това е прекалено много! Започни някакъв спорт!

b0nb0n40
04-24-2010, 19:12
еее... Точно за това говоря всички реагират така. :(
Ако някой може да предложи някъква диета или нещо друго?! 8-[

maksimal
04-24-2010, 19:19
диета 3 хранения на ден(+ 1 междиннен - по желание ) повече плодове и зеленчуци... по малко (даже хич) газирани напитки, тестени изделия, шоколадови изделия и etc. И започни нещо да спортуваш (бягане,баскет,футбол и кфот се сетиш ;) ) ...

foreverr
04-24-2010, 19:24
диета 3 хранения на ден(+ 1 междиннен - по желание ) повече плодове и зеленчуци... по малко (даже хич) газирани напитки, тестени изделия, шоколадови изделия и etc. И започни нещо да спортуваш (бягане,баскет,футбол и кфот се сетиш ;) ) ...

дам и аз съм на това мнение.Също за храните да ти дооточня по подробно:
не яж сладко, мазно, пърбжено, газирани, хамбургери и всякъкви тестени изделия, вафли, шоколади, чипсове, снаксове и тем подобни вредни храни.Наблягай на мессото, рибата, яйцата, сиренето, изварата, млякото, зеленчуците и плодовете.За закуска яж например кисело мляко объркано с овесени трици или овесени ядки, но с мюсли не дей, защото мюслито е бъкано с захар и с калории.Също като идеш на кафе, не дей да пиеш фрапета, които са бъкани с захар, или със сметана.Пий кафе с мялко, чайове, вода.Имай на предвид , че дори и соковете са бъкани с захар.Успех.

b0nb0n40
04-24-2010, 19:24
ewww.. man
Ходих на 2 тренировки по баскет.. и от тях свалих почти 3 килограма.
Ако го съчетая със здравословно хранене дали ще се получи нещо?! 8-)
П.С. - Не ям месо, пиле, риба и etc

maksimal
04-24-2010, 19:29
ест..

но иска постояннство :-o :-D

b0nb0n40
04-24-2010, 19:30
Не ям месо, пиле, риба и т.н.! Обичам да ям много сирене и кашкавал, ама не от боклуците на пазара, а тези кото са домашни или от истинско мляко

L0ST
04-24-2010, 20:53
Не ям месо, пиле, риба и т.н.! Обичам да ям много сирене и кашкавал, ама не от боклуците на пазара, а тези кото са домашни или от истинско мляко


Ако знаеш колко е полезно да не ядеш месо и риба на 14 години :lol: :lol: :lol: :lol: .

Иначе: ОМГ! Намали яденето, започни да излизаш и да спортуваш. Аз съм на 16 и съм 57-58 кг (нз точно колко съм сега), прави си сметка.

ImmortalSportFreak
04-24-2010, 20:57
..защо досега не си взел мерки ? много ще ти е трудно да ги свалиш тия излишни кг. ..
започни да спортуваш активно с постепенно увеличаване на интензивността на натоварване и не се отказвай от движенията и спорта
яж само когато си гладен и избягвай боклуците..

maksimal
04-25-2010, 06:26
Не ям месо, пиле, риба и т.н.! Обичам да ям много сирене и кашкавал, ама не от боклуците на пазара, а тези кото са домашни или от истинско мляко


кат не ядеш.. почвай.. всеки знае че тези са едни от най полезните храни! ама ти... Сиренето и кашкавала са добри.. но малко ги намали... научи се да ядеш месо :grin:

SmilezZz
04-25-2010, 09:11
Така:
1.Започни да спортуваш нещо:баскетбол,волейбол,фу бол,може и на тенис и т.н. + ходи на фитнес
2."Трагично" намали сладкото,тестеното,пържено то,газираното и т.н.
ЯЖ повече плодове и зеленчуци..Риба,яйца,сирене и т.н.
Накратко:Започни да се храниш здравословно
3.Може да отидеш и на диетолог..

maksimal
04-25-2010, 09:25
Така:
1.Започни да спортуваш нещо:баскетбол,волейбол,фу бол,може и на тенис и т.н. + ходи на фитнес
2."Трагично" намали сладкото,тестеното,пържено то,газираното и т.н.
ЯЖ повече плодове и зеленчуци..Риба,яйца,сирене и т.н.
Накратко:Започни да се храниш здравословно
3.Може да отидеш и на диетолог..

+1 ;)

b0nb0n40
04-25-2010, 09:50
Мале колко лесно изглежда отстрани ама в действителност :shock:
Седмицата дето идва ще побвам малко здравословно хранене да видя какво ще стане! И благодаря за съветите

maksimal
04-25-2010, 09:55
Ти ако си мислиш, че ще стане за 1 седмица.. се лъжеш.. Трябва минимум месец :o

b0nb0n40
04-25-2010, 10:35
l0l!!>! ewww.. тогава за цяло лято ще смъкна само 15-20кила така ли да го разбирам ?!

maksimal
04-25-2010, 10:40
Много повече ;)

b3b3t0y
04-25-2010, 10:56
Пф.. Луди сте!!
Започни да тренираш.. и тъй като не само тряа да отслабнеш ами и да се раздвижиш се запиши на плуване!! Лекари,диетолози,треньори по цял свят препоръчват плуването поне 2 пъти в седмицата за най-бързо и дълготрайно сваляне на килограми.. Никой не иска от теб да си Майкъл Фелпс,а само да си редовен .. Прочетох че някой е ходил на 2 тренки по баскет и свалил 3кг.. Може и така да е ,ама ако не си редовен ше ги качиш пак!
Ако не искаш да се занимаваш с никакъф спорт просто иди на стадиона и с всеки ден убеличавай броя на обиколкоте които правиш
Ако ме послушаш с се оправиш даже без да се налага да не ядеш сладко,мазно,пържено и т.н. :)

SWASTIKA
04-25-2010, 11:03
Давам ти диета и ти гарантирам 5 килограма за месец, дори и повече.

Хранене:

За да отслабнеш, трябва да знаеш, че човешкия организъм има цикли, а те са:

4:00 до 12:00 е цикъла на чистене на организма.

от 12:00 до 20:00 е цикъла на хранене.

и от 20:00 до 4:00 е храносмилателния цикъл.

от 4:00 до 12:00 трябва да се яде МИНИМАЛНО!


Винаги яж под режим през тази диета, определи си някакви часове, които те устройват, примерно: 10:00 закуска, 13:00 Обяд, 16:00 следобедна закуска, 20:00 вечеря...

Трябва да ти кажа, че диетата е много строга, но и много ефикасна.

Задължително ИЗЧАКВАЙ да минат 2-3 часа между две хранения, не се храни през час примерно. Сутрин ще ядеш плодове, на обяд също, за следобедна закуска ПАК, а за вечеря можеш да хапваш нискомаслено кисело мляко с мюсли.


Сутрин в 10:00 започваш деня с изяждането на два средно големи портокала.

За обяд ще трябва да изядеш 3 нормални ябълки, следобедната ти закуска ще бъде лека, която ще включва изяждането на две средно големи круши.

Вечерта е малко по - сложна, но все пак тя е от голямо значение...

Всяка вечер ще изяждаш по една кофичка НИСКОМАСЛЕНО кисело мляко, което МОЖЕШ (не е задължително) да ядеш със мюсли, за да не изглежда толкова постно, а и, за да те засища.

Купуваш си нискомаслено кисело мляко, купуваш си мюсли и си хапваш всяка вечер, мюслито за една вечер НЕ трябва да надвишава 150-200 гр на ядене.

Ако ти се преяде МНОГО и не можеш да търпиш, изпържи си 2-3 яйца С МИНИМАЛНО количество олио, след това ги изяж БЕЗ НИКАКЪВ хляб!

През тази диета ти е ЗАБРАНЕНО да ядеш хляб, СЛАДКО (с изключение на натуралния шоколад) и ВСИЧКО ОСТАНАЛО, което не се включва в диетата! Ако изядеш и НАЙ - МАЛКОТО нещо, което е извън диетата и нещата, които съм ти споменал, всичко отива по дяволите. Ще ядеш само и единствено това, което е споменато в диетата, всичко останало ти е забранено!

Всеки ден ще трябва да изминаваш по минимум 3 км, за да действа диетата, излизай, разхождай се и не се застоявай пред компютъра.







Тази диета е много строга, но ти гарантирам отслабване И ВСЕ ПАК, ако чувстваш, че ти става ЛОШО от глад, можеш да хапваш портокали през всяко едно време, когато ти става лошо от глад (което не е задължително да ти стане, просто мерки за сигурност). Стане ли ти МНОГО гладно, вземи си едно портокалче извън диетата и си го изяж, не е проблем.


После ще ми благодариш колко много си отслабнал, ГАРАНТИРАМ ТИ успешно отслабване с тази диета НА 100%!!!

Иска се постоянство, може да се наложи да го правиш и няколко месеца, но гаранцията ти е 100%!


УСПЕХ!

Sisi7u
04-25-2010, 18:54
Здравейте хорица от форума. Нов съм тук. Регистрирах се защото никъде другаде не можах да намеря отгорвор на моя проблем. Проблема е следния:
Почни на 14 години съм ръста ми е 178см и съм 85-90 килограма:shock: . Слабо активен съм и водя застоял начин на живот. Как да сваля поне 15-20 килограма от теглото ми?!
Също така не спортувам много, обичам да си хапвам сладки неща и да ям принцеси, хамбургери и т.н всяко голямо междучасие в училище.
Помогнете, но не ми предлагайте хапчета (химия) :x
хорица .. бегай до огледалото огледай се добре и после ела да ни викаш хорица ...
и ти тъп ли си или да 8-) ?!
хем си признаваш, че ядеш като ... хем не спортуваш .. и хем най-нахално ни питаш за съвет ...
то ако ставаше само с диетии ..
и диетите cа нездравословни ..
вземи спортувай и намали храната ;]] :) :) :)

MaGuSs
04-25-2010, 19:07
ами аз кат съм 101 кила 184 см висок к'во да кажа...

Спрях храната ,играя баскет бол и ще почвам фитнес :lol: Имам най-много мазнинка по гъзъ ^^ и по бедрата :o

mitaka93
04-26-2010, 13:16
Също така не спортувам много, обичам да си хапвам сладки неща и да ям принцеси, хамбургери и т.н всяко голямо междучасие в училище.



Не ям месо, пиле, риба и т.н.! Обичам да ям много сирене и кашкавал, ама не от боклуците на пазара, а тези кото са домашни или от истинско мляко


Много ми е интересно как се надебелява с принцеси с кашкавал и хамбургери с сирене и кашкавал... Според мене с тях се поддържа тегло, а не да се надбавя...
Иначе по темата - гледай колкото се може повече да се движиш, не е задължително да бягаш, може и да ходиш но поне по 5 км на ден, а за бягане по около 2-3 км. Ходи да играеш нещо, не е задължително да тренираш, просто за удоволствие ходи... :) УСПЕХ!!! :)

Ares
04-26-2010, 20:08
Ако не ти се занимава със строги диети,просто намали храната значително,особено сладкото.Без самоконтрол не става!Освен това,задължително поне 5км тичане дневно.За месец трябва да свалиш поне 10кг.Но не отлагай,а действай,че нещата ще отидат към по-зле.Един приятел е малко под 170см. и е 100-105кг.-ако не искаш да станеш чак като него,преодолей мързела си :) .
Ключовите думи са самоконтрол,желание и постоянство.Успех !!!

justonegirlwithonehope
04-27-2010, 13:09
Защо не пробваш лимонената диета.Напиши в нета "лимонена диета" и я погледни.Просто си пииваш вода с изтискан лимон преди храна и сутрин, а през другото време си хапваш каквото искаш и по колкото поискаш.Една приятелка с тази диета, а си ядеше нормално свали 13 кг за 2 седмици и кг. не се възтановиха.Това беше преди година и все още си поддържа кг. които свали, а и видимия ефект беше доста добър. :)

rrrawrrr
04-28-2010, 13:03
Здравейте хорица от форума. Нов съм тук. Регистрирах се защото никъде другаде не можах да намеря отгорвор на моя проблем. Проблема е следния:
Почни на 14 години съм ръста ми е 178см и съм 85-90 килограма:shock: . Слабо активен съм и водя застоял начин на живот. Как да сваля поне 15-20 килограма от теглото ми?!
Също така не спортувам много, обичам да си хапвам сладки неща и да ям принцеси, хамбургери и т.н всяко голямо междучасие в училище.
Помогнете, но не ми предлагайте хапчета (химия) :x

Избягвай това което съм удебелила.. Не е полезно да правиш диети на тази възраст, поради факта че сега растеш :)