PDA

View Full Version : Препоръчайте ми добър уиндолс7(за преинсталация)



koko95
04-25-2010, 15:55
Значи искам да питам 1-во дали уиндолс7 се инсталира като уиндолс хп.И коя е най-добрата версия за компютър с 3-4 гб рам.И дали и5 процесор се натоварва лесно?

L0ST
04-25-2010, 16:16
Мда...лесно се натоварва и5-то :lol: :lol: :lol: . На абс, че мога да го натоваря? Глупави въпроси задаваш, имах си аз една 7-ца да го натоварва.

Иначе аз карам с pre-activated версия от замундата (не ми се търси линк сега). Общо взето е няква OEM версия (или пък се казваше по друг начин, ддз), само че сама се активира. До сега на сума си му и компютри съм я сложил, от месеци работи без нито 1 проблем (освен нормалните си работи)...

Инсталацията е стандартна, не мисля че има къде да се сбърка.

doomkillerr
04-25-2010, 16:41
Значи искам да питам 1-во дали уиндолс7 се инсталира като уиндолс хп.И коя е най-добрата версия за компютър с 3-4 гб рам.И дали и5 процесор се натоварва лесно?

Първо - Windows 7 се инсталира хем по-бързо, хем по лесно от ХР-то!
Второ - Най-добра версия е тази, която не е променяна или е променена малко - примерно са добавени всички нови ъпдейти, като задължително си изтегли "x64" битова версия! 8)

L0ST
04-25-2010, 16:57
Значи искам да питам 1-во дали уиндолс7 се инсталира като уиндолс хп.И коя е най-добрата версия за компютър с 3-4 гб рам.И дали и5 процесор се натоварва лесно?

Първо - Windows 7 се инсталира хем по-бързо, хем по лесно от ХР-то!
Второ - Най-добра версия е тази, която не е променяна или е променена малко - примерно са добавени всички нови ъпдейти, като задължително си изтегли "x64" битова версия! 8)


Тука е момента да ми обясниш има ли смисъл от 64 итова версия на уин. Попринцип съм чувал, че досега тези версии са нещо като "емулации" и голяма разлика няма. Тука познанията ми са много бегли, затова питам ;)

doomkillerr
04-25-2010, 17:43
Тука е момента да ми обясниш има ли смисъл от 64 итова версия на уин. Попринцип съм чувал, че досега тези версии са нещо като "емулации" и голяма разлика няма. Тука познанията ми са много бегли, затова питам ;)

Да има смисъл, ако компютъра ти е с повече от 3.5 GB инсталирана РАМ памет, тъй като 32-битовите операционни системи разпознават само толкова най-много! Другото нещо е че програми писани за 64-ри битова операционна система работят много по-добре - примерно Photoshop x64 и т.н. Може да са малко тези програми, но в бъдеще ще стават все повече!

П.С. - При 64-ри битовите операционни системи емулацията се отнаса за всички програми писани за 32-битови ОС, защото иначе няма как да вървят на тях! :)

L0ST
04-25-2010, 17:46
Тука е момента да ми обясниш има ли смисъл от 64 итова версия на уин. Попринцип съм чувал, че досега тези версии са нещо като "емулации" и голяма разлика няма. Тука познанията ми са много бегли, затова питам ;)

Да има смисъл, ако компютъра ти е с повече от 3.5 GB инсталирана РАМ памет, тъй като 32-битовите операционни системи разпознават само толкова най-много! Другото нещо е че програми писани за 64-ри битова операционна система работят много по-добре - примерно Photoshop x64 и т.н. Може да са малко тези програми, но в бъдеще ще стават все повече!

П.С. - При 64-ри битовите операционни системи емулацията се отнаса за всички програми писани за 32-битови ОС, защото иначе няма как да вървят на тях! :)

Да бе, да бе, съвсем бях изключил за рамта. Преди малко си мислех защо по дяволите съм със 64 битова, затва беше. Поптинцип и аз знам, че има приложения за 64 битови, но мисля че са много малко (вждал съм и solid works / cad za x64).