PDA

View Full Version : Не е точно проблем..



cookie_master
04-25-2010, 19:27
На някой може да му се стори един доста тъп проблем,но на мен просто ми е гадно..
Преди няколко седмици се прибрах в петък вечерта в 9 (тази година ставам на 15) и майка ми и баща ми ме казаха,че не съм можела да се шлая е така по улиците и ми забраниха да излизам събота и неделя.Хубаво де,изтърпях го,но ме дразни това,че една моя приятелка(да я наречем И.) се прибира в 10 часа и майка й нищо не й казва.И не е само тя.Имам поне още 3-4 приятелки,които в колкото й да се приберат нищо не им казват!И аз си седя вкъщи и ги слушам как по скайп ми разказват къде са ходили,в колко са се прибрали ;/
Да знам,че това не е проблем просто исках да споделя,е така
и ако случайно някой може да ми даде съвет
мерси,че прочетохте тая простотия

Sisito941
04-25-2010, 19:34
И аз съм така..Излизам и ми казват:"В 19:00 да си вкъщи.."Като дойде време да се прибирам приятелките ми ми казват:"Много е рано"..И моите приятели са до 21-22 часа...пускат ги ей така,а мен..? :o :o Дори и да съм пред блока 19 часа и вкъщи.. :x
Че те и лапенцаата стоят до 22 часа... :shock: :shock: :shock:

LoupGarrou
04-25-2010, 20:01
Еми, нормално е, ако родителите ви се притесняват или са по-консервативни. Гледайте от хубавата страна на нещата илизайте по-рано, съберете се с приятели в нечий дом с преспиване, за да не се тревожат вашите. Разбираемо е поведението им, все пак са родители.

А ако сте от голям град да не говорим ...

cookie_master
04-25-2010, 20:06
Еми, нормално е, ако родителите ви се притесняват или са по-консервативни. Гледайте от хубавата страна на нещата илизайте по-рано, съберете се с приятели в нечий дом с преспиване, за да не се тревожат вашите. Разбираемо е поведението им, все пак са родители.

А ако сте от голям град да не говорим ...От София съм :/
знам,че е опасно,но ми се иска поне вендъж е така да се прибера в 11,да си вляза вкъщи и само да ми се усмихнат..

dPa3HuTeJl
04-25-2010, 20:08
Аз съм от София и си ме пускат до 12:00 !! А събота и неделя съм закъснявал до 1,2 и само ми викат малко като се прибера..Иначе може да им кажеш че примерно ще спиш при някоя приятелка и тва е :)

MissHouse
04-25-2010, 20:11
ами аз не мога да се оплача на тази тема, живея само с мама и тя ми има доверие да ме пуска до по късно, защото съм доказала че съм отговорна и дрън дрън, постигнах всичко с мрънкане, ако искарам 6 по история ш ме пуснеш ли до по късно, ако каже не, се опитвам да я накарам да си чувства виновна с изрази като : всички ги пускат, зарди теб съм смотанячка смао аз си тръгвам толкова рано: са ме излагаш с тоя вечерен час, кво не искаш да имам приятели и многоо подобни после насълзявам учите и излизам на другия ден нося някоя хубава оценка и воала :D
иначе при мен деиства нз зависи и то родителите :)

mArMaLaDkA
04-25-2010, 20:12
То наистина си е стряскащо вечер да си по улиците. :) По-добре се събирайте в нечий дом.
Родителите на приятелките ти явно имат други разбирания и им имат по-голямо доверие.
И аз имам съученички, които стоят на купони до към 5 сутринта, но това е, защото те са тук, сами на квартира и е нормално без родителски контрол да стоят, доколкото им скимне. И аз примерно съм се прибирала към 1-2 вечерта, но нашите са знаели с кого съм и къде съм. Честно казано, дали ще си до 22 или до 2, няма особена разлика. Ако си с правилната компания - никога няма да стига времето.
Пък и си има някакъв чар да си си вкъщи вечер. Винаги можеш да си намериш някакво занимание. :)

cookie_master
04-25-2010, 20:12
Аз съм от София и си ме пускат до 12:00 !! А събота и неделя съм закъснявал до 1,2 и само ми викат малко като се прибера..Иначе може да им кажеш че примерно ще спиш при някоя приятелка и тва е :)то ще спя 1-2 пъти,ама всяка събота ще стане малко прекалено 8-)
(някой има ли идея за някаква тактика :D )

mArMaLaDkA
04-25-2010, 20:18
Добре, обясни ми за чий ... ще им прилагаш "тактики"?
Както ще правиш навън посред нощите?
22-23 за лятото си е идеален вечерен час.

cookie_master
04-25-2010, 20:26
Добре, обясни ми за чий ... ще им прилагаш "тактики"?
Както ще правиш навън посред нощите?
22-23 за лятото си е идеален вечерен час.тва с тактиката го казах на базик
просто искам да не ми викат и да не ме "наказват" защото съм се прибрала в 9 :/

L0ST
04-25-2010, 20:32
Аз не излизам кой знае колко (смис уикенд и петък излизам де).. Попринцип си се прибирам към 10, но наще никога не са ми равили проблеми кога се връщам, понякога само ми казват "Обади се ако ще закъснееш да не се притесняваме" и всичко супер.

KpucmuHa
04-25-2010, 20:50
тъй тъй ама после приятелките ти ще плащат глоба като ги хванат :lol:

DinViesel
04-25-2010, 21:00
Радвайте се че имате отговорни и трезво-мислещи родители :]

mimsssssss
04-25-2010, 22:28
Нещо ми е интересно. Значи закъсняваш с час - два. Прибираш се, ваще ти мрънкат. Другият ден пак правиш така. Наказват те да си седиш у вас цяла седмица. И какво ако добл;ижиш вратата да излезнеш ще вземат да те дърпат ли? Или с белезници си вързана за някой стол? Или те бият?
Ами интересно ми е всичко това, защото щом родителите ви не ви чуват, не ги слушайте и вие.
Винаги съм имала перфектни отншения с майка ми. Знаела е къде ходя, с кого съм, изпращат ме... Баща ми ми казваше да се прибирам по светло около 19-20:00. Имахме много караници, но накрая просто прекратихме всякакви контакти, изнесох се. Мама е слънце, което е едно на хиляда (че и повече).
Не казвам , че съвета ми е перфектен, но спри д си робот или войник, както искаш го разбирай. Дай глас да те чуят или си прави квото знаеш. Щом си на 15 имаш вечерен час до 22:00 така че и с полиция не могат да те приберат. Само си носи личната карта с теб :)

Abigoria
04-25-2010, 22:50
Нещо ми е интересно. Значи закъсняваш с час - два. Прибираш се, ваще ти мрънкат. Другият ден пак правиш така. Наказват те да си седиш у вас цяла седмица. И какво ако добл;ижиш вратата да излезнеш ще вземат да те дърпат ли? Или с белезници си вързана за някой стол? Или те бият?
Ами интересно ми е всичко това, защото щом родителите ви не ви чуват, не ги слушайте и вие.
Винаги съм имала перфектни отншения с майка ми. Знаела е къде ходя, с кого съм, изпращат ме... Баща ми ми казваше да се прибирам по светло около 19-20:00. Имахме много караници, но накрая просто прекратихме всякакви контакти, изнесох се. Мама е слънце, което е едно на хиляда (че и повече).
Не казвам , че съвета ми е перфектен, но спри д си робот или войник, както искаш го разбирай. Дай глас да те чуят или си прави квото знаеш. Щом си на 15 имаш вечерен час до 22:00 така че и с полиция не могат да те приберат. Само си носи личната карта с теб :)

Тва беше най- малоумното мнение досега в тая тема... (нищо лично)

Щом родителите ти са решили, че трябва да си си вкъщи в определен час, значи ти трябва да си у вас тогава! Не си мисли, че ще ги 'научиш' да те пускат до посред нощ, като не ги слушаш! За Бога, на 15 си!

Всичко се постига с постоянство. Единственото, което ще постинеш като си правиш каквото си искаш, е абсолютна загуба на доверие към теб от страна на родителите ти. Ще те наказват, ще крещят, ти пак ще си правиш к'вото си знаеш, и накрая ще ти излезе през носа. А доверие се печели по- трудно, отколкото се губи, trust me, минала съм по тоя път. Прави си хубавичко сметката- искаш ли да си в постоянна война с вашите, или би било по- добре да се разбирате?

Всъщност... Кво ли се занимавам да пиша... прецаквайте си отношенията :)

Поздрави!

mimsssssss
04-25-2010, 22:58
Нещо ми е интересно. Значи закъсняваш с час - два. Прибираш се, ваще ти мрънкат. Другият ден пак правиш така. Наказват те да си седиш у вас цяла седмица. И какво ако добл;ижиш вратата да излезнеш ще вземат да те дърпат ли? Или с белезници си вързана за някой стол? Или те бият?
Ами интересно ми е всичко това, защото щом родителите ви не ви чуват, не ги слушайте и вие.
Винаги съм имала перфектни отншения с майка ми. Знаела е къде ходя, с кого съм, изпращат ме... Баща ми ми казваше да се прибирам по светло около 19-20:00. Имахме много караници, но накрая просто прекратихме всякакви контакти, изнесох се. Мама е слънце, което е едно на хиляда (че и повече).
Не казвам , че съвета ми е перфектен, но спри д си робот или войник, както искаш го разбирай. Дай глас да те чуят или си прави квото знаеш. Щом си на 15 имаш вечерен час до 22:00 така че и с полиция не могат да те приберат. Само си носи личната карта с теб :)

Тва беше най- малоумното мнение досега в тая тема... (нищо лично)

Щом родителите ти са решили, че трябва да си си вкъщи в определен час, значи ти трябва да си у вас тогава! Не си мисли, че ще ги 'научиш' да те пускат до посред нощ, като не ги слушаш! За Бога, на 15 си!

Всичко се постига с постоянство. Единственото, което ще постинеш като си правиш каквото си искаш, е абсолютна загуба на доверие към теб от страна на родителите ти. Ще те наказват, ще крещят, ти пак ще си правиш к'вото си знаеш, и накрая ще ти излезе през носа. А доверие се печели по- трудно, отколкото се губи, trust me, минала съм по тоя път. Прави си хубавичко сметката- искаш ли да си в постоянна война с вашите, или би било по- добре да се разбирате?

Всъщност... Кво ли се занимавам да пиша... прецаквайте си отношенията :)

Поздрави!

Не смятам да споря с теб и щом мислиш, че мнението ми е малоумно, ти уважам изказването, защото всеки има право на такова. Не знам през какво си минала, но помисли реално. Някои родители казват да не излизаш навън след 19:00 (като авторката), други забраняват правенето на секс преди брака (много случай такива), трети пък оженват дъщеирте си на едва ли не енвръстна възраст (13-14 годишни), ами извинявай ама скоро ще им викат айде маме скачай от моста и детето хоп скача. Не всичко което лети се яде, знаеш я приказката. Затова всеки има глава на раменете си. Не мисля че всеки родител има правото да избира какво да прави детето му, още повече че момичето от темата иска да излезне пред блока до 21:00, а те и това не и дават. Имала съм приятелки с какви ли не кошмарни родители. Едно момиче го мъкнеха на литургии всяка неделя, а тя самата дори не вярваше в Господ, просто защото не мисли че христианите са добре развили религията си. Вярваше, че има Бог, но не и този, които родителите и посочват. Направо кошмарни хора има, без значение дали са родители или не.

Monstre
04-25-2010, 23:09
Напълно съм съгласна с Abigoria.

В конкретния случай, според мен би било по-добре, ако авторката на темата се примири. Ако това ще я успокои и аз си имам вечерен час, нищо, че туй лято ще съм на 17. За лятото 23 часа си е напълно удачно, през зимата пък къде ще се скиташ след 21:00? :?

Да, преди и аз недоволствах, сърдех се и правех скандали, с цел удължаване на вечерния час. Не само, че не стана на моето, но и си спечелих няколко наказания :) И не, родителите ми не са някакви свръх-строги, напротив, адски печени и либерални хора са, но просто понякога е по-добре да се довериш на възрастен, който е преживял повече от теб. Родители са ти все пак - чувстват се отговорни и браво на тях, вече не са много здравомислещите бащи и майки.
И после се чудим защо поколението върви на зле...

mimsssssss
04-25-2010, 23:14
И после се чудим защо поколението върви на зле...
^ Ще ме извиниш, дано нямаш нищо против, че ти копирам последното изречение.
Точно затова някой деца вървят на зле. Цял живот държани на въже и недай си боже след 7-8 клас да иде да учи другаде. Точно е на 14 години и запова едно ходене, само защото не са го пускали детето до 21:00, еми ще върви на зле. Та то не знае парка къде се намира, щото не го пускат по далеч от блока и магазина му в квартала...
Колкото повече се държи едно дете и се "контролира" толкова повече се оформя като характер и при това бойно настроен против всичко и всеки и става една...

Monstre
04-25-2010, 23:27
Всяко семейство си е строго индивидуален случай.

Не твърдя, че трябва да си връзват децата на каишка и да не им позволяват да водят социални контакти, напротив. Просто е смешно 14-15 годишни деца да обикалят по улиците. Окей, до 9 е донякъде нормално (не говорим за лятото -.-"). Ама ми е интересно как нормално мислещ родител ще си пусне седмокласникът да метлосва по паркове след 8? Хайде направо да го запознаем с всички идиотщини, с които би могъл да се сблъска. :?
Родителите са родители, за да възпитават някакви навици у поколението си; те са тези, които да поставят ограниченията на децата си и става въпрос за напълно нормални граници. Е, има и изключения, но те винаги са повлияни от някакви други фактори. И голяма работа, ако въпросното хлапе не излезе след 8. Чудо голямо.
Мисълта ми е, че до определена възраст децата трябва да се възпитават с някои ограничения. Принципно се смята, че с възрастта съзряват и вече може да им се има доверие и затова им се позволява повече волност (която води до повече отговорност). До 7 клас са единици тези, които могат да я възприемат.

Elenichkaa
04-26-2010, 03:40
^++ ;)

Chacho
04-26-2010, 05:25
Моето детство премина в наказания, главно заради неспазване на вечерния ми час. С ръка на сърцето мога да призная, че от тези наказания изобщо не съм се получил. За сметка на това се отразяват на приятелството ти и ти изиграват лоша шега за в бъдеще. Едно на ръка, че може да станеш асоциален, второ - след като получиш свободата те избива на свободия и си като отвързан. Всяка вечер купон, всяка сутрин махмурлук, всичко за единия хуй.

А авторката като й премахнат вечерният час чак като стане студентка хубаво ще се изучи. Така ще се изучи, че ще си затрие студентските права още първия семестър и покрай тях и девствеността докато е в нетрезво състояние. Да не говорим, че като я възпитават да е момиченцето на мама и тати ще се озори да изгради здрав характер.

И още нещо. Точно това, че е на 15, е причина да излиза до по-късно. Вие ли ще й върнете безгрижните години, през които не е могла да се забавлява? Не ми казвайте, че може да се забавлява достатъчно и до 9, защото това е много далече от истината. На тази възраст купона става вечер.

Хайде, като не е работа да се излиза на 15 след 9 часа, да пишат тук всички тези, които са нямали вечерен час тогава и не ги е сполетяло злощастие. Имам предчувствие че ще сме достатъчно много.

Alex4o0o
04-26-2010, 08:48
Ами,преди и на мен не ми даваха да излиза така.Накрая просто не издържах.То бяха разговори,караници какво ли не.Хващах си чантата и си излизах когато си исках.Имапе наказания,викове-нищо не помогна.Както казаха по горе-не могат да затворат вратата с катинари.Всяка вечер,още докато бях на 14,се прибирах към 23:00,накрая свикнаха.Имаше и сърдене-майка ми не ми говореше 2 седмиции се правеше че ме няма изобщо в къщата.После явно е разбрала.Една вечер дойде при мен и ми каза,че много съжалява че не ме е пускала,аз съм човек,на който може да се доверява и т.н.Така че мога да ти кажа,че с приказки не става работата.Или действаш,или се примирявай.

mimsssssss
04-26-2010, 11:40
Моето детство премина в наказания, главно заради неспазване на вечерния ми час. С ръка на сърцето мога да призная, че от тези наказания изобщо не съм се получил. За сметка на това се отразяват на приятелството ти и ти изиграват лоша шега за в бъдеще. Едно на ръка, че може да станеш асоциален, второ - след като получиш свободата те избива на свободия и си като отвързан. Всяка вечер купон, всяка сутрин махмурлук, всичко за единия "мъжки полов орган".

А авторката като й премахнат вечерният час чак като стане студентка хубаво ще се изучи. Така ще се изучи, че ще си затрие студентските права още първия семестър и покрай тях и девствеността докато е в нетрезво състояние. Да не говорим, че като я възпитават да е момиченцето на мама и тати ще се озори да изгради здрав характер.

И още нещо. Точно това, че е на 15, е причина да излиза до по-късно. Вие ли ще й върнете безгрижните години, през които не е могла да се забавлява? Не ми казвайте, че може да се забавлява достатъчно и до 9, защото това е много далече от истината. На тази възраст купона става вечер.

Хайде, като не е работа да се излиза на 15 след 9 часа, да пишат тук всички тези, които са нямали вечерен час тогава и не ги е сполетяло злощастие. Имам предчувствие че ще сме достатъчно много.


Ами,преди и на мен не ми даваха да излиза така.Накрая просто не издържах.То бяха разговори,караници какво ли не.Хващах си чантата и си излизах когато си исках.Имапе наказания,викове-нищо не помогна.Както казаха по горе-не могат да затворат вратата с катинари.Всяка вечер,още докато бях на 14,се прибирах към 23:00,накрая свикнаха.Имаше и сърдене-майка ми не ми говореше 2 седмиции се правеше че ме няма изобщо в къщата.После явно е разбрала.Една вечер дойде при мен и ми каза,че много съжалява че не ме е пускала,аз съм човек,на който може да се доверява и т.н.Така че мога да ти кажа,че с приказки не става работата.Или действаш,или се примирявай.

Точно за това говорех в горните си мнения и се радвам, че има хора със същото мнение. А докато другите се правят на добрички, ще го избиват цял живот на комплекси. Затова от 15 до 20 се жиее, после учиш и след това работиш. Има си време за всичко. На по 15-16 е нормално вече момичето приятел да си има, едва ли не и полов живот да води, защото не виждам нищо лошо на 15 като си 9 клас, а те не я пускат навън...

kris4ety14
04-26-2010, 15:04
Откакто се помня, не са ме карали в определено време да се прибирам вечер 8) . Просто хората от старата ми компания(разцепи се, понеже някои не се връщат вече в градчето за лятото) ги караха да се прибират в 9 :shock: и заради тях не съм стояла до късно.

Понякога(1 до 2 пъти в месеца) ходя на гости на най-добрата ми приятелка(тя пък се намира в трети град) и правим купон до някое си време. Това лято пък, понеже се сближих с бивша съученичка, май ще излизам с нейната компания и до по-късно най-сетне (надявам се, както казват надеждата умира последна). Това до колко ви пускат вечер зависи от много неща - имат ли ви доверие; хората, с които излизаш; квартала, в който живеете и т.н. На мен определено ми имат доверие, понеже уча в друг град и не са имали проблеми, защото обикновено не седя вън по тъмно. О, да, слушала съм истории за някои, които като се видят с повече свобода без родителите си, го удрят на живот :? , но аз не съм от тях.

elito0o0o0
04-26-2010, 15:34
Моите родители са същите и напълно ги разбирам ,защото не знам дали знаеш,но в днешно време дори да си на 18 пак могат да ти се случат доста неща ,за това слушай родителите си и не ги лъжи ,защото 1 път загубиш ли доверието им 2 път не се връща.. а ако се върне ще е съвсем друго. Аз съм на 14 и лично смятам,че когато съм на долната улица с приятели мога да постоя до 21:30 22 най-късно,но преди това казвам на майка си къде съм. Опитай да се поставиш на тяхно място. Аз доста съм мислела за това ,когато стана като тях да имам деца.. дали ще се притеснявам?! охо! и още как.. Майка ми ми разправя,че в 4 часа сутринта ,когато отива на работа вижда как 13 14 годишни пръдли се клатят по центъра и се правят на велики с бутилката.. Аз мисля,че това е напълно жалко! :) Гледай малко новини и ще разбереш що се притесняват така .. ;)

elito0o0o0
04-26-2010, 15:40
mimsssssss не се хаби скъпа моя :) Когато и ти имаш деца като те докарат до някое друго притеснениице ще си на друго мнение. :) Аз лично не ходя по дискотеки,кафенца нам к`фо си .. да се правя на важна кифла и да се прибирам в 1 2 часа през нощта пияна до козирката .... Просто си замълчи по тази тема ,защото като гледам не си много здраво мислеща :) Айде със здраве!

Biskfitka
04-26-2010, 16:29
Аз съм горе долу съгласна с mimsssssss.При положение,че в 9 е почти светло да я наказват....Поговори с тях да ти имат повече доверие...
И аз мисля,че трябва да започне да им се противопоставя.Повечето родители са такива,каквито ги ''свикнеш'' да са.Ако цял живот ги питаш за нещо,после все ще се налагат... ;)

mimsssssss
04-26-2010, 16:55
mimsssssss не се хаби скъпа моя :) Когато и ти имаш деца като те докарат до някое друго притеснениице ще си на друго мнение. :) Аз лично не ходя по дискотеки,кафенца нам к`фо си .. да се правя на важна кифла и да се прибирам в 1 2 часа през нощта пияна до козирката .... Просто си замълчи по тази тема ,защото като гледам не си много здраво мислеща :) Айде със здраве!
ами само ще обясня, без да споря:
от 14 годишна живея сама по стечения на обстоятелствата. Винаги когато излизах се обаждах на майка си по телефона, като се прибирах също. Нито пия, нито пуша. Дискотеки - в момента рядко, защото уча за изпити. Доста здравомислеща съм. И аз вече НЕ ходя по кафенца, гостита, заведения като цяло, просто защото времето ми мина. Някъде около 3 години (15-17) си ходих където исках, имах всестранни интереси - книги, спорт, музика... живях добре, винаг стм взимала стипендия, била съм сред първите в класа (не най - добрата, но по малко от 5,80 съм нямала, просто математика и физика не ми вървяха). Здраво стъпила съм на земята, имам сериозна връзка, и се радвам че съм имала родителка (как звучи само, говоря за майка си), която ми е имала пълно доверие, с което не съм злоупотребила. Никога не бих я излъгала примерно на гости съм, а аз да съм в кварталната кръчма. Но ако тя ми казваше на 15 години да се прибирам в 19:00 (какво авторката), ами изобщо няма да я слушам, от едното влязло, от другото излязло. А деца дай боже да имам, доверие ще съградим още в ранна възраст, така че да не пише теми на 12 бременна ли съм, нито пък на 16 съм и мама не ми дава до 18:00 да стоя в парка...
надявам се разбра смисъл, има средно положение, премирението е за пстотоватите, които нямат собствено мислене

elito0o0o0
04-26-2010, 17:24
^^ Пак ще ти кажа! Гледай новините и ще разбереш що се притесняват родителите. И аз да съм и аз ще се притеснявам. В днешно време е друго положението не е това,което е било при теб... Това са годинки напред :]] Знам как стои положението,защото половината ми приятели се прибират по нощите и пият и пушат и к`во ли не.. Все им казвам,че не е редно ,ама като няма свестни родители,които да ги възпитат.. така ще е :)

acework
07-13-2010, 11:45
Аз имам същия проблем с вечерния час.На 15 съм.Наскоро 2 дена подред се прибирам 11:00,11:20 и си имам много сериозни проблеми с майка ми, а имайте предвид, това че миналото лято съм бил до 1,2 часа навън...Просто тази година с оценките сгафих малко и ето до 10 часа да си си вкъщи.Я си посмислете малко.
Събирате се 10-15 човека и ще играете на нещо супер готино.И се разделяте, вече е 8:30,9:00.Почвате да се потите от несигурност "Сега дали ще се прибера навреме, какво ще кажа на приятелите си" :shock: .А гледате как и пишлемета 97,98 година стоят и нищо им няма.Става 10 без 15 или ще измислите някакво тъпо оправдание, или ще сте свършили с играта.Ако не сте почва мисленето и не можете да се отпуснете изцяло.Просто някой родители живеят в 20 век, колкото и банално да звучи.Майка ми постоянно ми повтаря "Аз също съм имала вечерен час като малка, даже и до по-ранно", а аз и викам "Е аз да не съм ти, пък и времената са различни" и почват караници много.Накрая настъпва нейното, защото няма начин да се говори с нея.

ecstazy
07-13-2010, 12:12
с 2 ръце подкрепям Ели. Баси мен и да ме пускаха изобщо да не се прибирам, цяла нощ да си ходя из София където си поискам, ще ме е бъзе. Винаги ме е било бъзе вечер. Знам к'ви откачалки има, особено в моя квартал. Толкова е пусто и гадно, че ме побиват тръпки като закъснея и се прибера в 9:30 по тъмно. Момиче на 15 се разхожда някъде по нощите, кой родител не би се притеснил. Какво ти довере, бе тва не мога да го разбера. Доверието никога няма да ти даде гаранция, че на някой психопат няма да му хрумне да изнасили детето ти или да го пребие или ограби или де да знам още какво. Стига с това доверие.. ;х

danibebi
07-13-2010, 12:37
Мен си ме пускат до колкото искам,стига да не е тъмно вече.По принцип се прибирам към 22.00 ии нищо не ми казват.Ама донякъде не ги разбирам тея родители.Как може,детето ти да е на 15 или 16 ии да го пускаш до 19.00 :shock: В 21.00 пак не е тъмно :? не винаги родителите са прави.Зависи от много неща.

elito0o0o0
07-13-2010, 12:48
Хм, аз по принцип сама си определям вечерния час. Предпочитам ако съм някъде по центъра най-късно 9 часа да съм си у нас... Ако съм на долната улица да кажем до 22:30 - 23:00, защото си е доста опасно. Дори момчетата ме изпращат понякога.
Btw един път като се прибирах от едно заведение в 22:30 (наскоро стана) и видях пред магазина до нас един пияница... Хвана ме шубето доста. o.O Предпочитам да си се прибирам най-късно 22 часа...
А когато примерно съм казала, че ще се прибера в 20 часа на майка ми и се налага да закъснея, обаждам й се да й кажа къде съм и че ще позакъснея, съответно тя остава спокойна. :)
Иначе като бях малко лапенце и седях до 22 часа на долната улица майка ми доста се ядосваше и ме предупреждаваше да се прибирам по-рано, иначе ще има наказания. Оттогава имам навик да се прибирам по-рано... o.O

Ape
07-13-2010, 12:53
И аз бях така... Горових им всяка събота как ще внимавам ама не не даваха :-x . Трябваше да го запозная с компанията и чак тогава ме пуснаха и аз съм на 15 от София и вече към 10-11 :)

Pwnmaster
07-13-2010, 12:53
И аз си определям вечерният час, защото моите родители имат вяра в мене. Рядко съм се прибирал по-късно от това, което съм казал. Всичко опира до собствен контрол.

elito0o0o0
07-13-2010, 12:55
И аз си определям вечерният час, защото моите родители имат вяра в мене. Рядко съм се прибирал по-късно от това, което съм казал. Всичко опира до собствен контролСъщото e и при мен. Имат ми доверие и не ги предавам. :) Винаги съм точна и много, много рядко се случва да закъснявам.. :) ^^

stelSs21
07-13-2010, 21:44
Ами мен също много ме е яд, че нашите ме прибират в 22:30 и то не за друго, ами защото аз съм на 14, а брат ми на 9 и него го прибират само половин час по-рано в 22ч. и баща ми ми вика "Ти да не си мислиш, че той като стане на твоите години ще го пускам до по-късно.Аз на него му давам, защото го знам, че е тука пред входа и си играе пък тебе от къде да те знам ко прайш и аз съм бил на твоите години не забравай и т.н.,, И всъщност не ме яд, че се прибирам в 22:30, ами че брат ми се прибира в 22ч. пък е 5 год. по-малък.

elc
07-14-2010, 22:24
И аз си определям вечерният час, защото моите родители имат вяра в мене. Рядко съм се прибирал по-късно от това, което съм казал. Всичко опира до собствен контролСъщото e и при мен. Имат ми доверие и не ги предавам. :) Винаги съм точна и много, много рядко се случва да закъснявам.. :) ^^
+1

Моите родители са хипер пекани :) Просто .. принципно може да ме питат кога ще се прибера и т.н. но ми имат доверие .. а и има защо .. спазвам си часа , който съм казала , а ако има нещо те ми звънят и аз им казваммм .. просто съм им заслужила доверието ,защото съм си отговорна
:) :) :P Имало е случей когато са ми казали прибирай се .. но все пак ми иматт доверие :) :) :grin:

yoyoo
07-14-2010, 23:28
на 15 съм.. след 2 месеца правя 16 и миналото лято часа ми беше 10 .. и тогава нямах проблеми.. ама тая година.. дори преди да почне лятото 10 не ми харесваше като час.. помолих майка ми ... тя не ми даде до повече.. и аз почнах да правя на пук.. и като няколко вечери подред се прибрах към 12 тя се отказа.. нито с викане постигаше нещо нито с нищо..и сега просто трябва да и кажа час и тя ме чака тогава.. и трябва да е до 12 де.. но иначе не мисля че начина по който го постигнах е правилния .. но друго не ми оставаше.. и сега само трябва да кажа час.. и тя не се притеснява толкова защото го спазвам .. но ти пробвай да говориш с нея.. 83742838234 пъти по-добре е от караниците

LLori
07-14-2010, 23:42
Имаше мнения , които прочетох и доста ме учудиха .. Как човек на 15 години ще се прибира в 21.00 лятото ? Лично аз излизам към 19-20.00 .. топло е и няма какво да се прави навън по рано .. и да разбира се гледам до към 11 да съм се прибрала и то не защото наще казват така , а защото просто така съм решила.. и да излизам със нормални хора .. винаги някой приятел ме изпраща колкото и да не им се разхожда , защото знаят , че съм момиче и малко или много се притесняват.. :) колкото до авторката.. най - добре ще е просто вашите да знаят с кого излизаш.. сигурна съм , че ако е така ще те пускат до по късно :)

crazybebe
07-16-2010, 07:11
Ами и аз съм на 15.Принципно вечерният ми час е 22:00 , но ако поискам мога да седя и до малко по-късно.Нямам претенции,часът си ми харесва и си го спазвам,даже понякога се прибирам и по-рано от 22:00 . А към авторката--->опитай се да поговориш с нея и хем да я накараш да се почувства виновна,хем че много искаш това и да й го покажеш. Успех ! :)