PDA

View Full Version : Как да се измъкна от това...???



uSmivKaLovE
04-26-2010, 09:05
Просто не става. Чувствам се задушена от цялата драма. Не сме заедно от доста време, но ги има и моментите на слабост, когато единият се връща назад. Всичко започва отначало. 1-2-3 дни щастие и хоп... той решава, че ще се държи като пълен идиот. Сякаш вече съм нищо за него. Веднъж е мил, а после пълен грубянин. Понякога се чудя дали ми остана малко достойнство, за да се имъкна от този кръг, но имайки предвид, че се връщам, значи нямам такова! :( Много жалко, че го казвам, но ми се иска да върна времето назад, да бъде 2008 год и да не го бях срещала! :( Донесе ми много щастие, но и много болка. Преди бях съвсем различен човек, а той ме срина психически. Борех се, отстоявах себе си, имах хора, на които да разчитам, а днес съм напълно сама, чакайки смирено той да се появи отново. :( Бива ли да съм толкова наивна? Преди не бях! Сега ли станах такава? Да повярвам, че той е най-доброто...? Да ме обижда и унижава.. ? И аз да продължавам да държа на него, сякаш нищо не е станало? Писна ми да давам последен шанс на човек, който не веднъж ми доказа и показа какъв е в действителност и че първоначално се е прструвал на такъв, какъвто не е! Просто напоследък излизам съвсем сама и се разхождам, за да осмисля какво не ми е наред, че изобщо мисля за него?! Къде сбърках аз... че се забърках с него? Само че отговор не откривам, а единствено се чувствам самотна и празна, сякаш всеки ден е един и същ и никой не ме забелязва. Все едно не същетсувам, просто живея. :( Омръзна ми да понасям поредната обида и унижение сякаш съм си ги заслужила. Грешка. Може би съм единственият човек, който дава нещо за него. Но грешката си е моя, не негова. Какво ми има, че без него се задушавам и съм в постоянен страх? Напълно наясно съм, че без него би трябвало да ми е по-добре! Само че не става. Не мога или не искам?! Просто съм в някакъв кръг, който започва от едно място и свършва на същото. Няма край, а на него сякаш вече му доставя удоволствие да ме гледа така. Какво да правя? :-o Искам си старото Аз! Хуб авото и щастливо аз! Безгрижното ми Аз! Което не пропускаше ден да излезе с приятели, да се забавлява и да бъде себе си. :( Опитвам се, но винаги се връщам назад, макар там вече да не ме чака никой. :(

valdesbg
04-26-2010, 09:14
Ми.. доколкото разбирам си оставила старото ти Аз за да изградиш новото такова, което пък е вързано изцяло с негоо. А сега не можеш да се сетиш къде си оставила старото Аз.

другото което е, не искаш да оставиш сегашното Аз, защото смяташ че ако го направиш - няма да остане нищо от теб. И пак се връщаме в порочния гръг.

Грешка. Ако го оставиш - ще остане огромно пространство, което да подредиш както на теб ти харесва. Доколкото разбирам - страх те е да поемеш контрол над живота ти, защото досега той го е правил вместо теб(образно казано). Или по скоро те е насочвал какво и как да правиш.

И по тоя начин си загубила увереността че можеш да се справяш и сама.

Горе долу.. това е накратко обяснено.

Jultenikavo
04-26-2010, 12:06
Както каза ти си виновна, не той ... Докато може и му позволяваш да си играе с теб ще става така ... Някой хора просто са такива и приемат другите като даденост и особено в твоята ситуация ... Явно много го обичаш,но може би той не го оценява :? :? Опитай се да си спомниш какво си правила преди него,как си се забавлявала , обади се на стар приятел/ка и излез с него/нея да се поразведриш малко.А ако дойде този "момент на слабост" от негова страна,в който той ти се обажда и вероятно те увещава,че е напълно променен просто го отрежи ... Мисля,че тогава ще почувстваш и едно чувство на триумф :) :) Наистина , на думи е лесно , всичко си зависи от теб :) Успех !

DqVoLsKoJeLaNiE
04-26-2010, 12:24
Не си познавала момчето като си тръгнала с него, просто си видяла и не чак толкова розовата част от живота.Говори с него и му кажи какво ти е ...и тай като това все пак е мъж и не иска да възприеме истината-да си ходи.

Sladurcho
04-26-2010, 14:13
Според мен се откажи от него... колкото и да го обичаш и всичко останало.. няма смисъл да си с такъв човек който те кара да се чустваш така... Останала си сама защото си предпочела него пред всички останали и затова се е получило така... и аз бях в нещо като твоето положение ама успях да се осъзная на време и започнах да гледам и това какво аз искам и какво на мен ми се прави а не само какво трябва и не трябва да правя според приятелката ми :) не ми беше мн лесно от начало ама резултата си струваше

stupid0boy
04-26-2010, 15:24
Според мен се откажи от него... колкото и да го обичаш и всичко останало.. няма смисъл да си с такъв човек който те кара да се чустваш така... Останала си сама защото си предпочела него пред всички останали и затова се е получило така... и аз бях в нещо като твоето положение ама успях да се осъзная на време и започнах да гледам и това какво аз искам и какво на мен ми се прави а не само какво трябва и не трябва да правя според приятелката ми :) не ми беше мн лесно от начало ама резултата си струваше
: )

justonegirlwithonehope
04-26-2010, 16:46
Ми.. доколкото разбирам си оставила старото ти Аз за да изградиш новото такова, което пък е вързано изцяло с негоо. А сега не можеш да се сетиш къде си оставила старото Аз.

другото което е, не искаш да оставиш сегашното Аз, защото смяташ че ако го направиш - няма да остане нищо от теб. И пак се връщаме в порочния гръг.

Грешка. Ако го оставиш - ще остане огромно пространство, което да подредиш както на теб ти харесва. Доколкото разбирам - страх те е да поемеш контрол над живота ти, защото досега той го е правил вместо теб(образно казано). Или по скоро те е насочвал какво и как да правиш.

И по тоя начин си загубила увереността че можеш да се справяш и сама.

Горе долу.. това е накратко обяснено.

Съгласна.

jujijuji
04-26-2010, 16:57
мацка аз съм в същото положение само 4е при мен е оше по зле защото съм в този кръг от около 4 години а не 2.моя съвет е да намериш 1 заместинк на него.но наистина да може да го замества добре.за да може когато него го няма да те утешава някои.ина4е спасение няма лубовта свършва когато тя реши а не ти.

BoBa4eWeR
04-26-2010, 17:55
несъм го чел цялото но от това което прочетох разбрах че на момчето не му пука за тебе и те използва за забава... и аз съм правил нещо подобно.. може да ти прозвучи гадно ама ти си на 2 ро място :(

soul1199
04-26-2010, 19:56
еми спри да се връщаш назад,забрави,какво е станало и помисли напред,върви напред и не се обръщай,намери си нови приятели или просто поднови старите,бори се за ново на4ало