PDA

View Full Version : Кожно заболяване



Take_That
04-26-2010, 14:44
Здравейте. От известно време на дясната ръка ми се пови нещо като екзема. Сърби ме, а ако го разчеша се зачервява. Ходих на лекар, единия ми каза, че е атопичен дерматит, другия, че е нещо алергично. Мазах се с доста неща, но нищо не помогна. Ето как изглежда въпросното кожно заболяване: http://prikachi.com/files/1538098A.jpg

Ако някой е имал такова нещо, какво беше и с какво се излекувахте?

Moonstalker
04-26-2010, 15:19
Амиии... може да те излъжа, но ми прилича на гъбички xD аз имах нещо подобно на ръката, заразено място.... ама беше преди 2 години не помня от к'во ми мина

Take_That
04-26-2010, 15:26
Амиии... може да те излъжа, но ми прилича на гъбички xD аз имах нещо подобно на ръката, заразено място.... ама беше преди 2 години не помня от к'во ми мина

А, спомняш ли от какво точно ти се получи? :) Иначе благодаря ти за информацията

L0ST
04-26-2010, 15:44
Не мог да ти кажа какво е точно, но според мен това не е алергия. Като гледам е на едно място. Наистина е възможно да са гъбички или няква кожна..ъм инфекция (нз как точно да е изразя) и това да се е образувало на заразеното място, но да не те обърквам повече. Попринцип ходи на такъв леакр дето се занимава с кожата (дерматолог май му се викаше) и той ще те опъти какво мазило да му слагаш.

Take_That
04-26-2010, 15:56
Не мог да ти кажа какво е точно, но според мен това не е алергия. Като гледам е на едно място. Наистина е възможно да са гъбички или няква кожна..ъм инфекция (нз как точно да е изразя) и това да се е образувало на заразеното място, но да не те обърквам повече. Попринцип ходи на такъв леакр дето се занимава с кожата (дерматолог май му се викаше) и той ще те опъти какво мазило да му слагаш.

Ходих, но единия ми каза, че е атопичен дерматит, а другия - нещо алергично. Не знам дали е възможно да се получи от депилатоар. Махах си космите на ръцете с него, но това не е за първи път, преди да ми излезе това нещо съм се правила около 2 години с депилатоар и не съм имала проблеми. Първоначално излиза пъпка, а след това хваща нещо като коричка (както е на снимката) .....

mimsssssss
04-26-2010, 17:58
Ще те питам два въпроса: раната перфектно кръгла ли е и брарал ли си скоро котки ?

Take_That
04-26-2010, 18:19
Ще те питам два въпроса: раната перфектно кръгла ли е и брарал ли си скоро котки ?


Да кръгла е. Не, не съм пипала котки. Но по принцип мисля, че имам алергия към кучета, котки и т.н. Когато бях малка имах атопичен дерматит и ми бяха забранили да милвам животни и да си имам.

mimsssssss
04-26-2010, 18:50
Ще те питам два въпроса: раната перфектно кръгла ли е и брарал ли си скоро котки ?


Да кръгла е. Не, не съм пипала котки. Но по принцип мисля, че имам алергия към кучета, котки и т.н. Когато бях малка имах атопичен дерматит и ми бяха забранили да милвам животни и да си имам.
Е, честито, същото е. Проявява се и някой път ако твои познати са ти донесли косми (полепнали по дрехите им примерно). По принцип мисля че не се лекува, на мен ми се махна за около месец. Може да се мажеш с алергозан, поне не вреди, не знам колко обаче ще ти помогне. Приемай втамини и в краен случай отиди пак на дерматолог :)

Take_That
04-26-2010, 19:08
Ще те питам два въпроса: раната перфектно кръгла ли е и брарал ли си скоро котки ?


Да кръгла е. Не, не съм пипала котки. Но по принцип мисля, че имам алергия към кучета, котки и т.н. Когато бях малка имах атопичен дерматит и ми бяха забранили да милвам животни и да си имам.
Е, честито, същото е. Проявява се и някой път ако твои познати са ти донесли косми (полепнали по дрехите им примерно). По принцип мисля че не се лекува, на мен ми се махна за около месец. Може да се мажеш с алергозан, поне не вреди, не знам колко обаче ще ти помогне. Приемай втамини и в краен случай отиди пак на дерматолог :)

Благодаря ти много :) А да попитам, имаше ли сърбеж при теб? Защото мем ме сърби. Ще отида пак на лекар.


Ако някой идруг има мнение моля. нека го изрази

mimsssssss
04-26-2010, 19:23
Като всяка алергия - нормално е. Когато те дразни много и не можеш да траеш го измии. Аз се миех с един сапун сейвгард. По добре не го барай, защото не знам дали се разнася алергията. Моето беше станал кръгче и вътре още 7 кръгчета перфектно кръгли, все едно са ме изгорили със запалка от кола :? ужас беше

Take_That
04-26-2010, 19:40
Като всяка алергия - нормално е. Когато те дразни много и не можеш да траеш го измии. Аз се миех с един сапун сейвгард. По добре не го барай, защото не знам дали се разнася алергията. Моето беше станал кръгче и вътре още 7 кръгчета перфектно кръгли, все едно са ме изгорили със запалка от кола :? ужас беше

Да и на мен ми се получава нещо подобно, все едно са ме изгорили със запалка или нещо такова. Като кратерче бе 8-) 8-) Благодаря ти много

mimsssssss
04-26-2010, 19:48
Моля :)

Lucho
04-27-2010, 09:25
Най-добре отиди на кожен лекар. Не опитвай да слагаш пудра, така само запечатваш без да лекуваш.