PDA

View Full Version : Въпросите на Тикъл



modelnagreha
04-27-2010, 03:39
Рибите ожадняват ли?

Ако днес температурата е 0 градуса, а утре ще е два пъти по-студено, колко градуса ще е утре?

Ако парите не растат по дърветата, защо банките имат клонове?

Ако откраднеш химикал от банка, ще бъде ли счетено това за банков обир?

Някой всъщност убивал ли е с един куршум два заека?

Защо кръглата пица пристига в квадратна кутия?

Ако секундното лепило действително залепва навсякъде, как така не се е залепило за самата тубичка?

Защо компютрите се изключват от “Start” бутона?

Защо, когато батериите на дистанционното на телевизора са се изтощили, натискаме копчетата по-силно?

Някой да има логичне обяснения на тези въпроси?

dan40123
04-27-2010, 09:02
Рибите ожадняват ли?

Ако днес температурата е 0 градуса, а утре ще е два пъти по-студено, колко градуса ще е утре?

Ако парите не растат по дърветата, защо банките имат клонове?

Ако откраднеш химикал от банка, ще бъде ли счетено това за банков обир?

Някой всъщност убивал ли е с един куршум два заека?

Защо кръглата пица пристига в квадратна кутия? пробвай да направиш кръгла кутия

Ако секундното лепило действително залепва навсякъде, как така не се е залепило за самата тубичка? вещества някви

Защо компютрите се изключват от “Start” бутона?

Защо, когато батериите на дистанционното на телевизора са се изтощили, натискаме копчетата по-силно?

Някой да има логичне обяснения на тези въпроси?
интересни са въпросите, гледал съм и предаването 8)

dan40123
04-28-2010, 09:13
аре бе, никой друг ли няма да се опита :)

Ewok
04-29-2010, 12:04
Аз се сещам за още един:
Щом тефлоновото покритие е незалепващо, как го залепят за тиганите?

LoupGarrou
04-29-2010, 15:31
Ако днес температурата е 0 градуса, а утре ще е два пъти по-студено, колко градуса ще е утре?

Зависи каква е била температурата в последните няколко дни, правейки статистика можем да установим закономерност и колко точно е два пъти по - студено.

Ако парите не растат по дърветата, защо банките имат клонове?

Сметнали са, че тази метонимия е подходяща и някак си се е наложило 8-)

Ако откраднеш химикал от банка, ще бъде ли счетено това за банков обир?

Не, ще бъде счетано за кражба, защото обирът е нещо мащабно и обикновено става въпрос за пари, особено когато е в словосъчетание с 'банков'

Някой всъщност убивал ли е с един куршум два заека?

Възможно е, знам ли. Такъв еквивалент на тази поговорка съм чувал само на български и руски. Повечето народи казват 'с един камък две птици' и 'с един замах две мухи/комари'. Може да си е някаква славянска мисъл

Защо кръглата пица пристига в квадратна кутия?

Защото е по-лесно да се носи квадратна кутия и да се прибере някъде и е по-стабилна, струва ми се. Освен това, когато я отвориш има място да измъкнеш пицата, тя не оплътнява плътно кутията и е много по-лесно да я извадиш или да ядеш така ; ) .

Ако секундното лепило действително залепва навсякъде, как така не се е залепило за самата тубичка?

Може би, защото е затворено, тоест не взаимодейства с въздуха, секундните липила са на спиртна основа, спиртът се изпарява доста бързо-> залепя доста бързо. С лепила на друга основа като водна основа, доколкото знам се чака доста ...

Защо компютрите се изключват от “Start” бутона?

Защото от 'start' бутона се стартират доста неща.

Защо, когато батериите на дистанционното на телевизора са се изтощили, натискаме копчетата по-силно?

Защото напражението не е достатъчно, за да реагира на нежни докосвания :D (глупости говоря)


Някой да има логичне обяснения на тези въпроси? 8-)

modelnagreha
04-30-2010, 03:27
Добра логика :D

ArrowsOfDeath
05-06-2010, 11:29
Ако имахме едно око, щяхме да мигаме или намигаме?

Това ми е любимото 8-)

anonymous546178
05-08-2010, 18:08
Ако днес температурата е 0 градуса, а утре ще е два пъти по-студено, колко градуса ще е утре?

Зависи каква е била температурата в последните няколко дни, правейки статистика можем да установим закономерност и колко точно е два пъти по - студено.
Ами не, 0 градуса по Целзии или по Фаренхайт, и в двата случая прехвърляме по Келвин и делим на две.






Ако секундното лепило действително залепва навсякъде, как така не се е залепило за самата тубичка?

Може би, защото е затворено, тоест не взаимодейства с въздуха, секундните липила са на спиртна основа, спиртът се изпарява доста бързо-> залепя доста бързо. С лепила на друга основа като водна основа, доколкото знам се чака доста ...
[b] Точно, при взаимодействие с въздух реагират най-различни компоненти в лепилото и то се втвърдява.
Защо компютрите се изключват от “Start” бутона?

Защото от 'start' бутона се стартират доста неща.
[b] И се изключва компютъра

AutomatiC
05-09-2010, 16:44
Ако имахме едно око, щяхме да мигаме или намигаме?

Това ми е любимото 8-)

с едно око и двете действия биха представлявали едно и също.

anonymous546178
05-09-2010, 18:31
^ Ами не точно... намигането е съпроводено и с мимики не само с мигането