PDA

View Full Version : Защо искам/не искам да остана в България?



van4eto14
04-27-2010, 11:44
По БЕЛ трябва да на изготвя доклад за младите хора.. Защо искат/не искат да останат в България? И реших вместо да се ровя цял ден из нета и да чета едни и същи клишета да попитам директно Вас ...

mitaka93
04-27-2010, 12:45
Защо искам да остана в България?

Защо ли? Защото БЪЛГАРИЯ е много за мен. Под "много" имам предвид отчество, родина, земя... За нашата родна страна преди стотици години са се борили нашите прадеди. Те са отстоявали честта на България. Те са се борили да запазят нашия език, нашата култура. Държава на почти 1330 години която през вековете си е запазила духа, нравите на българския народ. И когато някой ден отида в чужбина, знам че далеч от мен има една моя родна държава, макар и малка, която се е борила за да съм аз сега. И аз сега ще се боря за нея...

Попринцип това може да е като по-съкратен вариант. Не е много добро ама това наистина чувствам към България... :)

SilverRain
04-27-2010, 18:36
Образованието, което получаваме не е винаги добре квалифицирано и много от училищата не предразполагат към добро развитие на учениците :? От една страна за да иска един младеж да остане в своята страна / в случая България / освен образованието, което ще получи трябва да има нещо друго, което да го задържи в страната, защото са много хората които наистина могат добре да се реализират, но просто в България няма достатъчно работа и най-вече достатъчно добра, доходна и качествена работа, за това повечето студенти ходят и в чужбина. За това ако един човек има добро образование, но примерно няма парични средства за да продължи, според мен държавата трябва да подпомага, защото той ги има качествата и след време примерно може да работи за държавата, след като тя е инвестирала в него .. но след като това не става .. много от хората се насочват към работа извън граница :)


това ся някои от предпоставките, които карат хората да не остават в България .. според мен

iLovePussyJuice
04-27-2010, 21:43
Защо искам да остана в България?

Защо ли? Защото БЪЛГАРИЯ е много за мен. Под "много" имам предвид отчество, родина, земя... За нашата родна страна преди стотици години са се борили нашите прадеди. Те са отстоявали честта на България. Те са се борили да запазят нашия език, нашата култура. Държава на почти 1330 години която през вековете си е запазила духа, нравите на българския народ. И когато някой ден отида в чужбина, знам че далеч от мен има една моя родна държава, макар и малка, която се е борила за да съм аз сега. И аз сега ще се боря за нея...

Попринцип това може да е като по-съкратен вариант. Не е много добро ама това наистина чувствам към България... :)Нищо лично, ама доста слаба аргументация, убеден съм, че можеш много повече xD
пък и започване с реторичен въпрос е малко демоде 8-)


Аз пък съм на мнение, че с желание и труд човек може да се реализира навсякъде. (не го приемайте буквално последното де xD)

И звучите така, все едно сте готови с лека ръка да загърбите приятелите си и други важни неща (за всеки различни).
Аз лично не идеализирам парите...за мен има по-ценни неща

Митак, сериозно това ли е причината да си тук?
С цялото ми уважение към националните ни герои, към историята ни, към природата...но сериозно - това ли е причината да си тук?
Просто така прозвуча, иначе предполагам, че не е само това 8-)

Elenichkaa
04-28-2010, 03:51
Искам но няма да остана....В Бългрия успяват алчните,недоброонамеренит и корумпираните хора.За честните и добрите няма място,ако останат рано или късно стават озлобени и хленчещи,и намразват живота.Да България има прекрасна природа,да много хора са дали живота си за нея,да има славно минало!МИНАЛО!!!Днешните българи са различни,и ако някой каже че това е по целия свят..ок съгласявам се...но преди да разбера,че може някъде и по-добре да се живее,няма да си затворя очите и да казвам на черното -бяло,розово,жълто...ДА наричаме нещата с истинските им имена!И да псрем да се хвалим с миналото и да гледаме да живеем така че да могат и с нас да се похвалят някой ден,не да се СРАмуВАТ.
П.П>:Мога да напиша цял роман...макар че много искам да видя мнение,което си струва,след тва,и което да е ЗА БЪлгария и оставането в нея.!

Elenichkaa
04-28-2010, 03:55
Искам но няма да остана....В Бългрия успяват алчните,недоброонамеренит и корумпираните хора.За честните и добрите няма място,ако останат рано или късно стават озлобени и хленчещи,и намразват живота.Да България има прекрасна природа,да много хора са дали живота си за нея,да има славно минало!МИНАЛО!!!Днешните българи са различни,и ако някой каже че това е по целия свят..ок съгласявам се...но преди да разбера,че може някъде и по-добре да се живее,няма да си затворя очите и да казвам на черното -бяло,розово,жълто...ДА наричаме нещата с истинските им имена!И да псрем да се хвалим с миналото и да гледаме да живеем така че да могат и с нас да се похвалят някой ден,не да се СРАмуВАТ.
П.П>:Мога да напиша цял роман...макар че много искам да видя мнение,което си струва,след тва,и което да е ЗА БЪлгария и оставането в нея.!

Nakadah
04-28-2010, 06:04
НЕ:

-Главно хората който тичат да живеят в София, а в същото време я псуват. И не сам те, ами цяла България си псува столицата, 1-ния град който ни представлява пред Света, и ако не др поне всеки знае къде София е!
-За скапаните цигари дето ходят на дружинки и крадът на хората мазетата, гаражите, апартаментите, къщите, а после полицията си бърка в носа, или ги защитава.
-За скапаните хора дето само завиждат на др-те и са на принципа "ако аз го нямам и ти няма да го имаш"
-За скапаните хора дето се ловат на приказките на цървули като Борисов!
-За скапаните хора дето не искат да се трудат, а после се оплакват
-За скапаните учители дето са станали учители щото на др място няма да си намерят работа!
-За скапаната корупция, Корупция винаги ще има, но да не е на такова високо ниво, и толкова явно
-За Хората който не са от голям град и се срамуват от това!
-За Хората който карат Фермерите да се срамуват че са Фермери и да си оставят земята само и само за да не ги обиждат!
-За Циганите дето са имунизирани от закона!
-За скапаните идиоти на власт, не че има по-добър да ги замести
-За скапаните идиоти дето искат да са на власт само и само за да могат да крадът(доста от хората в БГ)
-И още и още

за Да ще ти го кажа др път...

Abigoria
04-28-2010, 06:22
Искам да остана тук, но не знам дали ще го направя. Основният ми аргумент защо мисля да си стоя в България е, че тук са хората, които обичам. По принцип много се привързвам към хората и ще ми е гадно да ги напусна. Аз съм контактен човек и лесно си общувам с всякакви личности, но не мисля, че би ми било комфортно в чужда страна с напълно непознати хора около мен...

Но България не педлага добри възможности за живот. Просто дори и да остана, ще мизерувам (поне в студентските години със сигурност, а може и след това).

Така че.. да, двоумя се :)

Slave4You
04-28-2010, 13:22
Сигурно ще отнеса мн кофти коментари за това, но..

Не мисля да оставам в България. Пътувала съм доста и мога да кажа, че почти всяка друга държава е по-уредена от България. Гледам всеки ден какво преживяват нашите и знам само, че не искам да минавам и аз през това. Всеки ден нерви и нерви и нерви, високо кръвно, успокоителни, а това са хора, които имат по 2 висши образования, скъсали са си задника от учене и работа за тази страна, а накрая получават само пренебрежение. Във всяка друга европейска държава човекът се оценява наистина според възможностите му, а не според.. да не казвам какви други качества:) И не става въпрос само за реализацията, ами самото образование също не може да се мери. Една позната отиде да учи.. една специалност:) в България и после отиде в Англия да работи и каза общо взето "Нямах си на идея колко сме изостанали от света, нещата, които ние учим, не се използват вече" И като цяло, както казах вече, тук всичко е адски неуредено.. сякаш е направено да им е по-трудно на хората, вместо да им улеснява живота.
И така.. това е общо взето. Съжалявам, но любовта към родината и всички стихотворения, които ни карат да учим наизуст, няма да ме накарат да остана тук:) Надявам се да се реализирам в чужбина и така да помогна и на родителите ми, а относно приятели и близки .. не знам аз никога не съм се привързвала до такава степен към някого или нещо, дали ще е човек, предмет, къща, че да не искам да го оставям. Даже предпочитам промените повече;)

L0ST
04-28-2010, 14:46
Ами вчера заминавам към центъра...вървя си по улиите и си мисля: "Боже каква хубава природа, а колко е грозно"(за моя град). Живея в малък град, близо до планината, от всякъде заобиколен с хубава природа, а в града... Пътищата разбити, на места се губят (е айде, засилих го малко), да не дава господ да паднеш в някоя копка, че не можеш изкара колата. Това за нашият град, а за големите нямам думи - толкова лоша организация, мръсотия, мизерия.

Пътувал съм много - АНглия, Франция, Италия, Гърция и т.н., но такова чудо никъде няма. За да заприлича България на нещо не се иска толкова много, но никой не иска да се заеме с това - само грабене, грабене и ова е (същото като по заводите). Лошото е, че скоро няма да има работа за хората с висше образование, а камо ли пък за хората, които нямат никакво. В моя град не е останала нито една от бившите държавни заводи (които са приватизирани де), останали са няколко малки завода, които нямат почти никакъв персонал --> няма почти никаква работа. Това не се случва само тук, разбира се. България беше в много изгодно положение и можеше да "подмине" кризата (да няма много последствия), но разбира се това не се случи. Та както казах, скоро няма да има работа, в момента много от хората са по борсата, о тя е само 1 година, а 1 година е малко. Хората ще търсят работа където и да е --> ще напуснат страната ни.

Стига съм говорил. Та по темата - Да не се заричам, но няма да напусна страната ни. Какво ще стане ако всички млади хора напуснат, на какво ще заприлича? Ще си търся работа някъде тука. Искам да завърша образование тука - СЪ (поне за сега) и живот и здраве да продължа да работя тука (е, ако е за някоя фирмичка от чужбина, ще съм ного доволен :D ).

Страната ни е много красива, жалко че така се пропилява красотата и.

Unendlich
04-28-2010, 17:31
ИСКАМ ДА ОСТАНА В БЪЛГАРИЯ, ЗАЩОТО:

- Това е моята родина, която безкрайно много обичам. Тук е моят дом, семейство, близки и приятели. Това не са само празни приказки.
- Начинът ми на живот тук ми харесва. Не искам да съм в друга страна, защото хората те приемат много по-трудно, защото си чужденец, много по-студено са за разлика от нас.
- Независимо от това, че в България човек трудно се издига, ако не е с връзки или мама и тате не го бутат, това не ми пречи. Всеки може да постигне това, стига да е достатъчно упорит и търпелив. Наистина трябва човек да положи много усилия, но така победата е най-сладка. :)
- Въпреки всичките дупки в държавата ни, вярвам че малко по малко всичко ще си идва на мястото.



ОБИЧАМ РОДИНАТА, МРАЗЯ ДЪРЖАВАТА. :)

van4eto14
05-02-2010, 10:15
А какво искате да се промени в държавата ни ,и как би могло да се осъществи ?