PDA

View Full Version : Руски, немски или френски?



adelina1996
04-27-2010, 13:53
Здравейте. Аз съм 7 клас, от Русе съм и искам да кандидатствам за АГ "Гео Милев". Има 3 възможни втори чужди езика, които мога да изучавам там - руски, немски и френски. Аз засега съм се ориентирала към немския, но искам да чуя мнението и на други хора - кой език е по-добър, кой по би ми помогнал в бъдеще и т.н.. Не е задължително езика да е лесен - предпочитам да се поозоря, но да знам втория си език добре. Ще съм ви благодарна, ако оставите мнение, а и вярвам, че темата може да помогне и на други чудещи се седмокласници (не конкретно за тази гимназия, разбира се) :-D .

sladurka122
04-27-2010, 13:59
100 % Руски. Не само защото прилича на нашия, а и защото ми харесва най - много :grin: :grin: :grin: .

Inkognoto
04-27-2010, 14:03
Аз бих ти препоръчала Френски! Уча немски от една година и вече съжелявам за това, че съм влязла в немски клас! Сестра ми учеше Френски и със сигурност мога да кажа, че Френския звучи много по-хубава отколкото Немския. 8-) А колкото до Руския не мисля,че ще ти е от голяма полза смисъл няма лошо да знаеш всякакви езици, но другите два са много по разпространени! :)

SmilezZz
04-27-2010, 14:23
Ми аз бих предпочела френския..
Първо - защото според мен е по-лесен и достъпен..Също така и забавен за изучаване
Второ - Мисля,че е по-разпространен от немския

(( Даже 5-то желание ще пиша АГ - френски 8-) ))

Руския
Много по-лесен е от двата езика..Защото много прилича на българския..Но не е толкова разпространен

KpucmuHa
04-27-2010, 14:29
гласувах за френски, въпреки че лично аз не го харесвам и не го разбирам, но поне звучи МНОГО по - добре от немския и май е по - лесен, руския не е от най - лесните, оставете това, че е близък до българския...но пък ако искаш да ти е забавно през часовете - запиши руски, има много смешни думи :D

nIkEnCeTy_bE
04-27-2010, 16:02
Еми бих избрала немския, по простата причина, че го учих една година, но само думи, думи, думи и нищо по сериозно. Изобщо не ми харесва и затова като кандидаствах не го писах за никоя езикова.

pamii
04-27-2010, 16:33
Немски, трудничък е, но пък ще ти е много полезен за напред !
=)

elito0o0o0
04-27-2010, 16:47
Значи... :
Аз избирам Руски понеже в старото даскало съм учила Руски и сега ще ми е по-лесно ако си го продължа.И бих казала ,че Руския ще ти е полезен! Гарантирам го. Все повече хора започват да говорят Руски ии... мисля ,че е един наистина разумен избор :)
Немския почва да се говори вече доста.. полезен ,но и труден.. добър избор ако наистина търсиш език ,който ще ти се занимава да го учиш сериозно и имаш някакви планове за напред свързани с този език.
Френски - не го харесвам пък и не са толкова хората,които го говорят и учат... много рядко срещам хора ,които знаят езика или го учат... Труден е ии.. не знам...

dark40
04-27-2010, 17:10
ако искаш да учиш сериозно - немски
ако искаш да просперираш - френски
ако искаш просто да минеш ей така по лесничко - руски

mim4ety_sara
04-27-2010, 17:14
Немски, трудничък е, но пък ще ти е много полезен за напред !
=)

TheRestorer
04-27-2010, 19:28
Определено немският е най-лесният от трите езици - пък и може да ти свърши много добра работа в Австрия, Германия - все прекарсни страни.Лексиката в немския е повече от проста, граматиката е по-ялова.2 ръце за немски.А това, как звучи един език - ебати ограничените коментари.Ти език за звучене ли учиш или просто за да го владееш и да се реализираш.Не приемай коментари "звучи гадно".

PlamitOo
04-27-2010, 19:37
Az bih izbrala nemski. :)

ecstazy
04-27-2010, 19:54
Руският напоследък е много полезен, а и много хора го практикуват във все повече и повече страни. За френския не знам, но немския за мен е СУПЕР МЕГА сложен език.. Аз догодина си почвам руския иии такам. Както си решииш :)

LoveRetroMusic
04-27-2010, 20:03
Френски. :)

plmn
04-27-2010, 20:07
Френски определено.

mrtn
04-27-2010, 20:14
Немски, няма да ти посочвам други езици, щото не съм ги учил. Немския си е труден език, каквото и да си говорим, но ще е е един голям плюс да го знаеш.. :)

nicolepcd
04-27-2010, 20:15
Абееее, кой ви е казал, че руския е лесен??? :lol: Аз го разбирам перфектно, не съм го учила и съм полагала усилия да науча падежи и т.н., но е адски трудно, даже мога да кажа, че почти всеки един руснак прави грешки при писане, по простата причина, че е труден както за четене, така и за писане. За разбиране може и да е лесен, но до тук! Френският не съм го учила, но са ми казвали, че е труден език. Немски все повече и повече се говори, а руския, че няма да е полезен... ъъ, чувате ли се :razz: :razz: Никой не го говорел... оуу, нее, въобще :razz: :razz: Освен около 250 милионаа, неее, кво е тва, от никой не се приказва :razz: :lol: Освен, че е най-използваният славянски език, кво... ебааа :razz: Знаеш ли руски, разбираш и беларуски, разбираш и украински, полски. Русия ще стане най-великата държава на Света, тя има най-много ресурси, както енергийни, така и водни, горски и т.н. За немския - отново хубав избор. Аз уча немски, не е лош, но имай предвид, че е говорим от около 125 милиона души. Вече много си зависи от самата теб, можеш да поразучиш за държавите, в които се говорят трите езика и да прецениш къде, какво ти харесва. Важно е и да знаеш какви са хората в тия страни, все пак може някой ден да ги посетиш)))

pussucetka
04-27-2010, 20:39
Френски определено \:D/ . . Няма да съжалявашш . . Аз уча втора година френският и е много приятен :) . . Има и трудности, но всички езици са така . . А пък и френският език е доста разпространен . . Мен лично немският не ми харесва :? . . А пък руският изобщо . . И него уча като втори език и ми е супер тъп, къде по приятни еезици има от него :P

spopi
04-29-2010, 14:06
Немки аз съм в немска паралелка труден е ако си от този тип хора който не налягат на ученето не е за теб. от личен опит го знам. :D Руския са ми казвали че е като българския. :) Френския е по-лесен от личен опит го знам. :)

TheThinker
04-29-2010, 16:02
Каквото и да си говорим, всичко зависи от нагласата. На мене руският си ми харесва и не е толкова труден като понаучиш малко. С падежите се свиква, има едни глаголи дето правят малко проблеми, ама, ако имаш известен усет и с тях ще се оправиш.Освен това, началото ще ти бъде много по-лесно, защото като по-нагоре казаха всички, :-D той е много близък с българския.
Немски в момента уча(както и руския де) ии не ми се нрави много ама нямам избор, тоя живот е конкуренция :D , Естествено, на немски е много по-трудно да се чете и да се пише, заради различното езиково семейство, има нетипични за нас букви и звукове и е нещо съвсем ново. Словореда,в сравнение с нашия, бих го определил като "скапан", а думите,сложните де, са им по 4 метра.Ама пък има малка прилика с английски. За френския само съм чувал, че се пише много странно-с по 16 букви за 1 звук :-D ама не ми се струва лош като звучене, а пък и може да решиш нещо в Брюксел да заработиш :D и може да ти потрябва.
Дотука с фермана! Тове е лично мнение и в известна степен пристрастно, но все пак може да ти помогне. :wink:

AutomatiC
04-29-2010, 16:20
никой,макар че сега уча немски,а преди време учих руски

UnForgettableDream
04-29-2010, 16:25
Здравейте. Аз съм 7 клас, от Русе съм и искам да кандидатствам за АГ "Гео Милев". Има 3 възможни втори чужди езика, които мога да изучавам там - руски, немски и френски. Аз засега съм се ориентирала към немския, но искам да чуя мнението и на други хора - кой език е по-добър, кой по би ми помогнал в бъдеще и т.н.. Не е задължително езика да е лесен - предпочитам да се поозоря, но да знам втория си език добре. Ще съм ви благодарна, ако оставите мнение, а и вярвам, че темата може да помогне и на други чудещи се седмокласници (не конкретно за тази гимназия, разбира се) :-D .

Е, какво избра? И аз ще кандидатствам в АГ, само че съм сигурна - избрах френски. Надявам се и двете ще ни приемат (може и в един клас да сме). Късмет с кандидатстването :-) :)

adelina1996
04-29-2010, 17:00
Здравейте. Аз съм 7 клас, от Русе съм и искам да кандидатствам за АГ "Гео Милев". Има 3 възможни втори чужди езика, които мога да изучавам там - руски, немски и френски. Аз засега съм се ориентирала към немския, но искам да чуя мнението и на други хора - кой език е по-добър, кой по би ми помогнал в бъдеще и т.н.. Не е задължително езика да е лесен - предпочитам да се поозоря, но да знам втория си език добре. Ще съм ви благодарна, ако оставите мнение, а и вярвам, че темата може да помогне и на други чудещи се седмокласници (не конкретно за тази гимназия, разбира се) :-D .

Е, какво избра? И аз ще кандидатствам в АГ, само че съм сигурна - избрах френски. Надявам се и двете ще ни приемат (може и в един клас да сме). Късмет с кандидатстването :-) :)

Ами предполагам, че немски ще кандидатствам. Не знам все още де, вероятно още няколко пъти ще си променя мнението. От една страна, в чужбина е по-лесно да си намериш работа с немски. От друга - френският ми харесва повече, пък и определено също има френскоговорящи. Не знам. Ще изчакам да видя още мнения, пък ще видим. Само съм сигурна, че ще кандидатствам в АГ, а...дано да ме приемат! :) Късмет и на теб с кандидатстването! Ще ти пиша на ЛС, когато минат тези изпити, ако искаш може да се запознаем по скайп. :-) Само че сега нямам никакво време (е, не че уча през цялото време, разбира се, но се старая :oops: ) :) :)
P.S. Благодаря на всички, изказали мнението си! :-) Ще се радвам на още мнения, освен това мисля, че тази тема би могла да бъде полезна и на други кандидатстващи. :)

Unendlich
04-29-2010, 17:07
Който и език да избереш, ако го учиш както трябва - винаги ще намериш къде да го използваш. :)


Френският - първи официален език в ЕС. Ще ти бъде много полезен.
Немски - макар и да не е официален език в ЕС от него ще имаш голяма полза.
Руски - вече започва много и той да се търси, няма да сгрешиш и с него.


Не се хващай от мнения - аз уча този, учи и ти този. С този има бъдеще, с този не. С който и език да се захванеш, ще ти е предимство. Аз уча немски и съм доволна от него, но все пак изборът си е твой. :)

yyoonnii
04-29-2010, 17:32
френски - защото аз го уча и наистина е много добър и хубав език. разпространява се удобен и практикуващ.

SmilezZz
05-09-2010, 16:26
adelina1996
Аз бих избрала френския..Защото ми се струва по-лесен и забавен за изучаване..
Също така мисля,че е по-разпространен от немския..Но все пак ти си решаваш

Luscious_Heart
05-09-2010, 16:41
Три страхотни езика. Как да избере човек между тях! :) Като се замислим, и френският, и немският са много приложими. Знам, че френският е труден, учила съм и руски, и немски; така че немският ще ти е по-лесен по мое мнение.
Не гледайте, че руският дели една азбука с българския - граматиката и лексиката са на светлинни години разлика.

Аз гласувам немски, макар че планирам да уча останалите два сериозно. Който и да е, ще ти е от полза, но за Европа - или френски , или немски.

Lolliesndollies
05-09-2010, 16:47
Немски!
За мен немския си е мелодичен език, но разбира се има значение и кой ти го говори. Имам огромно желание да уча немски, дано някой съм учител не ми смачка ентусиазма. :D Пък и има други предпоставки, които ме карат да го харесвам като музиката и списанията :D

Luscious_Heart
05-09-2010, 16:52
Немски!
За мен немския си е мелодичен език, но разбира се има значение и кой ти го говори. Имам огромно желание да уча немски, дано някой съм учител не ми смачка ентусиазма. :D Пък и има други предпоставки, които ме карат да го харесвам като музиката и спосанията :D

Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt! :D :grin:

r1a1d1o1s1t
05-09-2010, 17:34
Аз бях избрала руския,че е по-лесен и сега съжалявам
иначе съм за френския,много хубав език,грациозен.... :)

mimssss
05-09-2010, 17:38
немски .. труден е,но като учиш и ще го научиш .. аз го уча от 1клас [сега съм 7ми клас] и не ми е толкова труден честно казано .. а и ще ти послужи доста :wink:

anonymous546178
05-09-2010, 18:53
100% руски.... то си трябва
Глупаво е да се казва, че този език не се използва ... много подценяват Русия и страните около нея днес ..

CantBeTamed
06-10-2010, 20:16
немски

fenche22
06-11-2010, 08:15
Избирай Немски :wink:
Труден език е, но ще ти служи много добре.В днешно време да говориш езика на германците си е едно голямо предимство :)
За френския-бе добре, говори се но на мен лично изобщо не ми харесва как звучи, като ги гледам французите как говорят направо ми гърми главата, егати произношенията :?
Руския-също е голямо предимство но с тези падежи, щом ще ти е втори език трудно ще го научиш ..
Та.. Немски ! 8)

stefeto0o
06-11-2010, 11:20
Френскиии :grin: Много ми харесва тоя език , енда от най-добрите ми приятелки учи френски и е страхотен ... :-)