PDA

View Full Version : БИСКВИТИ ХОГАРЕНАС



honeyxhoneydrops
04-27-2010, 17:00
От днес съм на диета и искам да ви попитам колко калорий се съдържат в едни такива бисквити,защото на опаковката не пише. 8-) 8-)

POLLINA
04-27-2010, 17:01
не са важни калорийте..

Harum_Scarum
04-27-2010, 17:09
не са важни калорийте..
+ 1 000 000

Aniiiii
04-27-2010, 17:36
Яж сутрин по една две бисквитки, не пакета ;д
Ако ще и 1000 калории да има, нищо няма да ти стане от толкова ;)

Sissy90
04-27-2010, 17:40
Пише на опаковката, 424 на 100 гр. Калориите имат значение, защото всичко е проста математика - ако поемаш повече, отколкото изразховаи, качваш. Ако приемаш по-малко - отслабваш.

Luscious_Heart
04-27-2010, 17:41
Много ли са ситни буквичките на етикета? :D

Аз днес си купих едно такова пакетче на училище... и ме заситиха, почерпих класа, а после направо ги зарязах на прозореца. :lol:
Направи ми впечатление, че нямат транс мазнини, а наситените такива са сравнително малко. Но като прочетох за ненаситените оо стана ми приятно на душата. :lol: :razz: Ама то в наше време кое ли пакетирано нещо НЯМА хидрогенирани масла, де да знам :D Един път и аз да ям бисквити

Infinity
04-27-2010, 17:41
Една порция / З бисквитки / е 80ксал , което е сравнително малко ,
а и все пак бисквитите са доста засищаши.
Въглехидратите и мазнините също не са много , така че не виждам проблем да хапваш , но до 10 на ден МАКС , обаче.

PinkFloydSound
04-27-2010, 18:02
Пише на опаковката, 424 на 100 гр. Калориите имат значение, защото всичко е проста математика - ако поемаш повече, отколкото изразховаи, качваш. Ако приемаш по-малко - отслабваш.
Ами сложната биология къде я забрави? Калориите нямат значение, съотношението въглехидрати-мазнини-белтъци има значение. Както и самото съдържание на храната. :-o И до какво се разграждат веществата в организма. ;)
Едно НЕЗДРАВОСЛОВНО нещо може да е малко калории, но определено от него се пълнее повече, отколкото се пълнее от нещо полезно, но с повече калории.
А бисквитите Хогаренас са поредният боклук.

Sissy90
04-27-2010, 18:41
Сложната биолохимия я слагам в това КОЛКО изразходваш, например:
-при разграждането на белтъчини се изразходва повече, отколкото при разхраждането на въглехидрати
-ако ядеш прекалено малко, тялото ти започва да свива енергийния си разход, например поддъра малко по-ниска температура в някои части на тялото
-ако не приемаш достатъчно въглехидрати, тялото ти е необходимо да си ги синтезира от мазнините, което също е енергоемко
и т. н. Но ВИНАГИ има значение колко ПРИЕМАШ и колко ИЗРАЗХОДВАШ.