PDA

View Full Version : дължат ми пари, какво да се прави



kypo
04-27-2010, 18:43
понеже много ме кефи точно този форум, реших да си споделя тук

работих известно време за една "фирма", много некоректна. стана така, че почнаха много да бавят парите, и накрая изобщо отказаха да плащат.
дължат ми не малка сума - някъде около 800 лева от недокрай изплатени заплати :x

от дума не рабират, ама от бой сигурно разбират, но аз съм цивилизован човек и мисля да действам по каналния ред - инспекция по труда (имам си договор с точни дати за плащане)
НАП (има колеги без договори, не плащат осигуровки, укриват данъци с пари на ръка и хвърчащи разписки, които си пазя. тъй като баща ми е бивш данъчен ще им е*ат майката с извинение, защото още познава тоя-оня)
ако не ми платят, завеждам дело и в 99% от случаите работодателя бива осъждан да заплати всичко плюс разноските по делото, плюс хонорара на адвоката. ако не платят и тогава - съдия изпълнител, който да вземе парите (съдията-изпълнител е на държавни разноски, така че нищо не плащам) ако имат налични, ако няма - описва каквото има в офиса и го продават на търг и си получавам парите. няма къде да бягат тия пе*али ши*ани 8-)

а за още по-гадно отмъщение ще им направя такъв хубав интернет сайт с антиреклама и ще се свържа с конкурентите им, че след около 20 000 лева глоби плюс моите пари ще фалират, щото им проверих данъчните декларации за миналите години в търговския регистър
може да се проточи 1 година, но ще ги докарам до просешка тояга, защото не са голяма фирма, а някаква малка фирмичка и си мислят, че никой няма да се занимава сериозно и до край, ама не знаят колко съм злопаметен стане ли дума за парите ми.
направо след 15 дена ги почвам и ги вкарвам в бюрото по труда като безработни :lol: деба и мошениците, не се научиха как се прави бизнес, обаче добре че хващам момент в който Дянков и Младенов (социалния министър) са толкова озверели за пари, защото в държавата няма, че ще ги одрусат по всички параграфи!

правете така с тия работодатели, мама им мръсна!

dan40123
04-27-2010, 18:50
само така, капка по капка вир става, че ся положонието в тая посока е да си е(бе мама(та

plmn
04-27-2010, 18:53
търси си правата;)

WILD__BOY
04-27-2010, 20:03
голи приказки не вярвам.
нищо няма да им сториш според мен

strangler
04-27-2010, 20:11
Свързването с конкурентите, издаването на фирмени тайни и подронването на авторитета (със сайта) е престъпление на интектуалната собственост и спокойно и те могат да си те осъдят.

Избери си единия вариант.

playhard1
04-27-2010, 20:11
голи приказки не вярвам.
нищо няма да им сториш според мен

+1

Направи го, тогаз се хвали

kypo
04-27-2010, 20:42
Свързването с конкурентите, издаването на фирмени тайни и подронването на авторитета (със сайта) е престъпление на интектуалната собственост и спокойно и те могат да си те осъдят.

Избери си единия вариант.
ами аз съм го измислил, името на фирмата се римува много готино с друга дума която ще ползвам за логото и тн. изобщо не могат нищо да ми направят 8-)
а че 800 лева няма да им простя е повече от ясно, след месец ще покажа резултата със сайта поне, щото отговора от ГИТ е до 30 дена

strangler
04-27-2010, 20:50
Тогава какво обясняваш технологията на процеса с обещетението, разноските по делото, съдя изпълнител, Търговски регистър,Дянков и други щуротии, направи го по мизерния начин, като ти е толкова зор.

kypo
04-27-2010, 21:00
просто проучих стъпките, които би трябвало да се следват. може да е полезно за някой друг също

иначе какво разбираш под мизерния начин? не съм от тия дето ще ги бие, въпреки че за 100 кинта двама цигани направо ще ги изкормят :lol: ама няма да си получа парите

spopi
05-02-2010, 09:12
не го прочетох цялото но като видях за колко пари става на въпрос.Отиди и си търси правата :) Това са доста пари в тая криза :lol:

amk933
05-02-2010, 09:27
Успех ти пожелавам, ама не се набирай толкова, защото, когато всичко опре до съда, не е ясно какво ще стане. Освен това не се знае колко години ще се проточи делото и кой съдия или прокурор познават.

Ти си знаеш, но аз, ако бях на твое място, щях да ги заплаша с това, което каза тук, казано по-малко по-дързък и груб начин. Но да чакам 10 години заради "болни" подсъдими и малоумна съдебна система - няма да стане просто. Освен това я си представи, че делото наистина се проточи страшно дълго и му изтече давността...готов ли си да изгориш с още пари за адвокати и т.н.?

Щом имаш желание, действай. Не ме разбирай погрешно - просто в България съдебната система я знаеш. Действай с НАП и данъчните по-добре... :)

term0t0
05-02-2010, 11:54
господари на ефира?

skuck
05-02-2010, 13:31
Да, добре си го измислил, тва трябва да работи в една нормална държава. Но както каза amk933 не знаеш те кой съдия и кой адвокат ще подкупят. Внимавай със тоя сайт....

Тва ми напомня за един случай, където един познат на братовчет ми влезна в една дупка с колата и си изкриви джантата. Беше супер набрал, така както теб и съди общината. Всичко мина ОК, осъди ги и му изплатиха 2000 лева. Ама след тва те го съдиха, че е разширил дупката като е влезнал с колата вътре и трябваше да изплати 3000 лева на общината. Прави си сметка.

cherinka
05-02-2010, 13:48
^ :shock: хаха

и на мама един работодадел и дължеше 450лв. (една заплата), ама така и не си ги получи,тя милата не знаеше кво да прави...

kypo
05-02-2010, 14:21
аа забравих да напиша развитието.
всъщност само ги заплаших по телефона и казах че за толкова малко пари ще си имат големи проблеми защото баща ми е бивш данъчен и затворих.
на другия ден ме привикаха да ми дадат парите по спешност, докато на бившите ми колеги не ги дадоха. (за две седмици някъде им ги опростих, щото пак започнаха да се измъкват с тая криза и ми стана ясно че ще ги гоня още доста време и да си хабя нервите, затова си взех 85% да кажем от парите и майната им.)
извода е да се издървите за да видят че си знаете правата и ще ги топнете. за няколко стотин лева можеха да си навлекат доста глоби. теглих им една майна и забравих за тях вече.
ще им се размине със сайта, само дето си загубих един ден да го правя и се получи доста добра гавра...

nosunshine
05-02-2010, 23:09
:shock: Пич, тва е за "Господари на ефира"

Точи ги до дупка бе..ДО ДУПКАА :grin: