PDA

View Full Version : Има ли смисъл от притеснение



Dark0
04-27-2010, 21:09
Значи на приятелката ми и закъснява вече с около 17-18 дни ... на първата седмица от закъснението и купих да си направи тест, който беше отрицателен, а сега след още 12-13 дни още не и е дошъл ...
Има ли смисъл да се притеснявам или най-добре да взема още 1 тест ?

П.С. не сме от "дечицата" на по 13-14-15 дето пускат такива подобни теми, но си се притеснявам, че закъснява толкова време, защото за 9 месеца от както сме заедно това се случва за първи път :)

Amateurrr
04-27-2010, 21:13
Ами да. Може да вземаш още един тест, но повод за притеснения - няма. Имам познати, на които цикъла им е прескачал с месец. По принцип не е хубаво, но не е никаква гаранция за бременност.
И както вече споменах, вземете още един тест, за да сте по-спокойни и двамата. Ако пък Ви избие параноя, предполагам знаете къде са поликлиниките във Вашия град :)

ПП: Сега се сетих, че и смяната на сезоните може да влияе доста на цялата работа. Даже съм почти сигурен, че е това. ;)

MochaOnMyLips
04-27-2010, 21:13
Направете си още един тест. Никак не е малко това закъснение! Освен това и тестовете не са съвсем 100% сигурни... Разбира се, възможно е и да има друга причина да не й идва - например настинка, промяна в климата, стрес и други подобни. И все пак 17 дена са много, по-добре направете още един тест. Ако е отрицателен може би е хубаво приятелката ти да отиде на лекар.
Стискам палци всичко да е наред! И ползвайте предпазни средства, ей!

t0d1t0
04-27-2010, 22:40
нормално е,ако иска може да се консултира с лекар.

t0d1t0
04-27-2010, 22:40
Направете си още един тест. Никак не е малко това закъснение! Освен това и тестовете не са съвсем 100% сигурни... Разбира се, възможно е и да има друга причина да не й идва - например настинка, промяна в климата, стрес и други подобни. И все пак 17 дена са много, по-добре направете още един тест. Ако е отрицателен може би е хубаво приятелката ти да отиде на лекар.
Стискам палци всичко да е наред! И ползвайте предпазни средства, ей!

А защо да не е от климата,лекарства и прочие? Да изчакат малко,едва ли 2 теста са били грешни при условие,че се правят след закъснението на менструацията.

MochaOnMyLips
04-28-2010, 08:02
Аз останах с впечатлението, че само един тест е бил отрицателен, не два...
Иначе разбира се, че е възможно да е заради климата или някакъв друг външен фактор. Още един тест с нищо не пречи, тъкмо ще се успокоят, ако е отрицателен.
И все пак закъснението е доста, особено ако по принцип цикълът й е редовен.

y0urhottie
04-28-2010, 10:26
не е бременна и десет теста да и вземеш няма да е! има понякога такива нарушения в цикъла. не винаги може да е редовен може да се дължи на притеснение,климата или нещо друго така,че спокойно!

elito0o0o0
04-28-2010, 10:40
П.С. не сме от "дечицата" на по 13-14-15 дето пускат такива подобни теми

Ми на колко сте? на 16.. УаУУ! Рекорд! :)

Dark0
04-28-2010, 22:52
Ха-Ха-Ха .. много си забавна, нямам думи ;)
Ако има някакво значение относто годините - аз на 20 тя на 18 ;)

elito0o0o0
04-29-2010, 10:55
Ха-Ха-Ха .. много си забавна, нямам думи ;)
Ако има някакво значение относто годините - аз на 20 тя на 18 ;)Да ! Аз пък съм на 108!!! :)... Ти за гинеколог чувал ли си?! :? Тц тц..

Slynchiicee
04-29-2010, 11:50
Ха-Ха-Ха .. много си забавна, нямам думи ;)
Ако има някакво значение относто годините - аз на 20 тя на 18 ;)Да ! Аз пък съм на 108!!! :)... Ти за гинеколог чувал ли си?! :? Тц тц..

+ :-x

Gr0zDan0v
04-29-2010, 15:19
нормално е,ако иска може да се консултира с лекар.
няма смисъл от лекари...

SmilezZz
04-29-2010, 15:45
Мисля,че няма място за притеснение..Но да направи още един тест за бременност..Но както казах - място за притеснения НЯМА..
Цикъла й може да закъснява по безброй много причини (промяна на климата,ако е пила някакви хапчета,ако е била болна и така нататък)

Dark0
04-29-2010, 17:27
Ха-Ха-Ха .. много си забавна, нямам думи ;)
Ако има някакво значение относто годините - аз на 20 тя на 18 ;)Да ! Аз пък съм на 108!!! :)... Ти за гинеколог чувал ли си?! :? Тц тц..

Ами форумите не са ли точно за това - дискутиране на разни въпроси ?

elito0o0o0
04-29-2010, 18:33
Ха-Ха-Ха .. много си забавна, нямам думи ;)
Ако има някакво значение относто годините - аз на 20 тя на 18 ;)Да ! Аз пък съм на 108!!! :)... Ти за гинеколог чувал ли си?! :? Тц тц..

Ами форумите не са ли точно за това - дискутиране на разни въпроси ?Тцтц... плийс шъТ ъП! .. :? Има си спеиалисти по тези въпроси .. Това е сериозен `въпрос` и е нужно да се иде на гинеколог,а не да се пуска поредната тъпа тема със заглавие - `Бременна ли съм` - .. Боже мой... Форумите не са гинеколози ;)

Dark0
04-29-2010, 20:54
Сигурно съм се сетил за гинеколог..
просто търсих алтернативно решение да попитам на някой друг дали му се е случвало, но няма значение.. темата може да се локва ;)

WILD__BOY
04-30-2010, 07:08
винаги има смисъл от притеснение :@ :@:@ СПРЕТЕ ДА ДАВАТЕ ТАКИВА МАЛОУМНИ ЗАГЛАВНИЯ НА ТЕМИТЕ СИ БЕ

Gr0zDan0v
04-30-2010, 15:11
винаги има смисъл от притеснение :@ :@:@ СПРЕТЕ ДА ДАВАТЕ ТАКИВА МАЛОУМНИ ЗАГЛАВНИЯ НА ТЕМИТЕ СИ БЕнямаше смисъл от тъпия ти пост по-добре мълчи

t0d1t0
04-30-2010, 15:21
нормално е,ако иска може да се консултира с лекар.
няма смисъл от лекари...
то и не виждам смисъл постоянно да питат по форуми вместо да се консултират с лекар,но все пак.

elito0o0o0
04-30-2010, 15:58
винаги има смисъл от притеснение :@ :@:@ СПРЕТЕ ДА ДАВАТЕ ТАКИВА МАЛОУМНИ ЗАГЛАВНИЯ НА ТЕМИТЕ СИ БЕнямаше смисъл от тъпия ти пост по-добре мълчимхммм :)

Slynchiicee
05-01-2010, 12:10
[quote="Gr0zDan0v"][quote=WILD__BOY]винаги има смисъл от притеснение :@ :@:@ СПРЕТЕ ДА ДАВАТЕ ТАКИВА МАЛОУМНИ ЗАГЛАВНИЯ НА ТЕМИТЕ СИ БЕ


Измисли му по-хубава бе ;)

Sisi7u
05-01-2010, 14:45
Ами да. Може да вземаш още един тест, но повод за притеснения - няма. Имам познати, на които цикъла им е прескачал с месец. По принцип не е хубаво, но не е никаква гаранция за бременност.
И както вече споменах, вземете още един тест, за да сте по-спокойни и двамата. Ако пък Ви избие параноя, предполагам знаете къде са поликлиниките във Вашия град :)

ПП: Сега се сетих, че и смяната на сезоните може да влияе доста на цялата работа. Даже съм почти сигурен, че е това. ;)
+++