PDA

View Full Version : Който живее във Варна



Auby
04-27-2010, 23:31
Здравейте, искам да попитам жителите на Варна дали са запознати с гимназий, в които се учи френски (усилено :D ) Искам да кажа, френска гимназия или чуждоезикова с такава паралелка.. Дори не съм живяла в града. Във Франция съм от 8 месеца, но изглежда другата година пак ще си уча във България, та не ми се иска да забравя френския като се прибера в Б-я затова имам планове да си продължа да го уча. Ако някой е знае какви гимназий има, как се влиза там (за 10 клас), какви изпити има... някаква информация. Благодаря предварително. :)

JCoutureJunkie
04-28-2010, 06:58
Ами две са местата,4-та и 5-та езикова.В четвърта съм чувала,че доста по-добре се преподава,защото все пак си е френска езикова.Независимо,че повечето хора не влизат с главозамайващо висок резултат,не мисля,че би било честно обаче ти да се появиш там,след като не си държала изпити по български и математика след 7ми клас.Сигурно може като частен ученик да се вредиш или някакви преравнителни да държиш.Това трябва да се провери на място.

CrAzYanDlaZy
04-28-2010, 07:32
Ами две са местата,4-та и 5-та езикова.В четвърта съм чувала,че доста по-добре се преподава,защото все пак си е френска езикова.Независимо,че повечето хора не влизат с главозамайващо висок резултат,не мисля,че би било честно обаче ти да се появиш там,след като не си държала изпити по български и математика след 7ми клас.Сигурно може като частен ученик да се вредиш или някакви преравнителни да държиш.Това трябва да се провери на място.

дам така е 4та е най- добра с френски, в 5та пак има, ама си е доста по-зле, там е най- добре с немски. Така че и аз ти препоръчвам 4та, но със сигурност ще трябва да държиш приравнителни изпити.

ameli
04-28-2010, 10:12
и в 3та има :D казват, че добре преподават, но не е езикова 8-)

другите ти казаха за 4 и 5 :)

stelit0
04-28-2010, 12:09
е тя 5-та е с испански.Пък и те са в една сграда.В първа се учи немски не в 5-та.А и аз съм на мнение че е най добре 4-та

ameli
04-28-2010, 12:17
е тя 5-та е с испански.Пък и те са в една сграда.В първа се учи немски не в 5-та.А и аз съм на мнение че е най добре 4-та

първо разбери къде какво се учи и тогава се обаждай ;)

1ва
-АЕ
-НЕ
-от догодина се очаква и ИЕ

4та
-ИЕ
-ФЕ

5та
-АЕ
-НЕ
-ФЕ

пък и АЕ се учи навсякъде, няма какво да спориш

someonerandom
04-28-2010, 15:32
Това за испанския от догодина в 1ва не го знаех,то има един СИП и заради него госпожата идва чак от 4та веднъж седмично,така че не ми е ясно кой ще го води този испански.
Според мен 4та е най-добрият вариант за френски,само че не мога да ти кажа как се влиза в 10 клас.Сигурно ще държиш приравнителен изпит по език,за да се уверят,че покриваш нивото на тамошните 10класници.

nIkEnCeTy_bE
04-28-2010, 15:58
Е определено 4та ще е гимназията. За влизането, трябва да се пита на място, и по рано, защото ако трябва да държиш изпити си има срокове.

Auby
04-28-2010, 16:39
Не се притеснявам за изпит по френски, но ако има по други предмети достичка ще се уплаша, защото дори тук тази година учех само френски и съм много изостанала с другите предмети. Ще си бъда в България Юни месец, надявам се не е много късно.

nIkEnCeTy_bE
04-28-2010, 16:45
Еми подаването на документи миналата година беше Юни месец.

CrAzYanDlaZy
04-28-2010, 17:16
е тя 5-та е с испански.Пък и те са в една сграда.В първа се учи немски не в 5-та.А и аз съм на мнение че е най добре 4-та

Глупости в 5та няма испански, а има НЕМСКИ !! Ба*и като не си компетентна за кво пишеш ве :x

JCoutureJunkie
04-28-2010, 18:24
е тя 5-та е с испански.Пък и те са в една сграда.В първа се учи немски не в 5-та.А и аз съм на мнение че е най добре 4-та

Глупости в 5та няма испански, а има НЕМСКИ !! Ба*и като не си компетентна за кво пишеш ве :x
Да ве,аз съм от 5-та и като и чета поста на stelit0 чак се стрестнах дали нещо аз не знам къде уча :lol: :razz:
Хора,бту,що така не се понасяме много много 1-ва и 5-та?

MaGuSs
04-28-2010, 19:01
Aaaaaaaaaaaa. МГ къде го забравихте :lol: :lol: :lol: Направо ще те скъсат с фенския .... но за 10 клас нз....

meganet
04-28-2010, 19:22
4-та е Френската във Почивка :)

LoveLetter
04-29-2010, 12:46
4-та е най-добрият избор. (със сигурност ще намразиш френския :D) Но е ясно, че изпитът няма да е само по ФЕ ами и по БЕЛ и математика ,предполагам. :)

ameli
04-29-2010, 16:33
Тъкмо разбрах, че в 1ва ще има и японскииииииии :grin:

N0_feAR
04-29-2010, 20:47
казаха ти, 4та и 5та са решението :) една приятелка с подобен на твоя случай така влезе в гимназия 9-10 клас ли беше само че с руски и единственото, което трябваше да направи е приравнителен изпит по езика. Само, че тя учеше през цялото време в България и не съм сигурна дали в твоя случай ще ти изискват и изпит по български.

CrAzYanDlaZy
04-30-2010, 07:59
е тя 5-та е с испански.Пък и те са в една сграда.В първа се учи немски не в 5-та.А и аз съм на мнение че е най добре 4-та

Глупости в 5та няма испански, а има НЕМСКИ !! Ба*и като не си компетентна за кво пишеш ве :x
Да ве,аз съм от 5-та и като и чета поста на stelit0 чак се стрестнах дали нещо аз не знам къде уча :lol: :razz:
Хора,бту,що така не се понасяме много много 1-ва и 5-та?

Е и аз уча в 5та. :D Като беше олимпиадата по немски втори кръг тея от първа като ги видях лошо ми стана. Адски са надути!!




Тъкмо разбрах, че в 1ва ще има и японскииииииии :grin:

то и в руското щеше да има :D :D

ameli
04-30-2010, 11:25
в 1ва е по-вероятно 8-) пък и щом не съм разбрала за Руското, едва ли 8-)

Reniii
04-30-2010, 12:48
и в облеклото се изучава усилено френски,но не чак толкова колкото в другите споменати училища по горе ^^^ :)

Bimmer
04-30-2010, 14:29
в тохата не учеха ли немски? 8-)

Mariyana
05-06-2010, 19:01
е тя 5-та е с испански.Пък и те са в една сграда.В първа се учи немски не в 5-та.А и аз съм на мнение че е най добре 4-та
Малее.. щях да умра като го прочетох това :razz:
Ако си от Варна трябва да си много ограничен за да кажеш такова нещо :?
Аз тая година кандидатствам и направо ми уби всякаква представа за гимназиите ве :D
А, иначе, по темата.. 4та ! :) Аз там мисля да кандидатствам,но с испански :)
Бях се замислила сериозно за френския, но майка ми не го иска защото не бил толкова приложим.. Първоначално си мислех да ходя в 5та с френски, но тя ми каза //ако ще е френски-в 4та, но по-добре недей въобще да учиш френски..// :?

Paramour
05-08-2010, 10:34
4-та :)

mimssss
05-08-2010, 15:24
4та,5та,"Александър Пушкин" - руското :)

DJEB
07-07-2010, 16:32
За да влезеш в 4 или 5 ше трябва да се явиш на някакъв изпит по езика,предполагам.
Аз съм от пета и твърдя,че преподавателите по френски са много добри(има само една,която не е на особена почит,но едва ли ше се задържи още).На 4 й се носи голяма слава,и аз ги признавам и си имам и респект към тамошните,но съм си за моето даскало 8-) и не отстъва изобщо по езикова подготовка и прочие :)
Успех! :)