PDA

View Full Version : мило = идиотче



CherryS
04-28-2010, 06:44
Ама вЕрно ли, че вече вместо мило, слънце и други подобни се използват: ' идиот, лайно, гъз, простак ' за МИЛИ думички.
Доста често ми се случва докато сърфирам из нетта да попадам на такива " лафчета " / " мили думи "
Ъъъ това нормално ли е :-o Защото аз ако кажа дори само от обич на дадения човек : " ей лайно много те обичам " Ще ми тегли една майна :razz: Та ваз да попитам? Така ли се обръщате към гаджето си и защо подяволите това са новите " мили " думички. :(

Nakadah
04-28-2010, 06:46
Ама вЕрно ли, че вече вместо мило, слънце и други подобни се използват: ' идиот, лайно, "задни части", простак ' за МИЛИ думички.
Доста често ми се случва докато сърфирам из нетта да попадам на такива " лафчета " / " мили думи "
Ъъъ това нормално ли е :-o Защото аз ако кажа дори само от обич на дадения човек : " ей лайно много те обичам " Ще ми тегли една майна :razz: Та ваз да попитам? Така ли се обръщате към гаджето си и защо подяволите това са новите " мили " думички. :(

Успех! :lol:

DarknessAngel
04-28-2010, 06:46
Мисля,че се получава нещо такова,но е и с приятелствата, не само с връзките. Иначе към приятеля си не се обръщам така ... 8-)

x3eme
04-28-2010, 06:46
милите думи принципно са много лигави и досадни
това 'мило' пък води класацията
За да обичаш някого не е нужно да му подмяташ мазни думи,фрази и прочие,за да му/и покажеш.

Priceless
04-28-2010, 06:47
Тц .. аз на моя винаги съм му повтаряла, че е лайно. 8-)

Nakadah
04-28-2010, 06:49
Тц .. аз на моя винаги съм му повтаряла, че е лайно. 8-)

Той и за това те накара да станеш рано, а той не стана 8)

XTREMEFREERIDE
04-28-2010, 06:56
вЕрно така стана.
според мен е супер тъпо.
как по дяволите казвате на човека, който обичате - лайно ?! :shock:

x3eme
04-28-2010, 06:57
след като има обич,истината да се премълчава ли?

XTREMEFREERIDE
04-28-2010, 06:58
след като има обич,истината да се премълчава ли?
хехе ;D добре казано!
и все пак..

x3eme
04-28-2010, 07:01
аз не съм забелязал такова отношение между хората
може би е въпрос и на ЕГН
не съм чувал хора на 18 и плюс да се обръщат така един към друг

Priceless
04-28-2010, 07:02
Тц .. аз на моя винаги съм му повтаряла, че е лайно. 8-)

Той и за това те накара да станеш рано, а той не стана 8)

Не бе .. не той. Един приятел. 8-)

hahavteen
04-28-2010, 07:03
И аз не го разбирам. Имам познати момичета които се обръщат към приятелките си с "курво", "пачавро" и разни други обидни думи а към гаджетата си с "животно", "лайно","идиот" и т.н.т. Такова отношение на мен ми е непонятно. Ако казваш на гаджето си нещо мило като "коте" например то е защото обича да се гушка, има мека коса, зелени очи или имаш някаква друга асоциация с котка като го/я погледнеш. Ако обаче му викаш "лайно" къде е смисъла? Искаш да му кажеш че мирише лошо? Че е грозен? Нещо не схващам... :-o

lubomirky
04-28-2010, 07:06
И аз не го разбирам. Имам познати момичета които се обръщат към приятелките си с "к***во", "пачавро" и разни други обидни думи а към гаджетата си с "животно", "лайно","идиот" и т.н.т. Такова отношение на мен ми е непонятно. Ако казваш на гаджето си нещо мило като "коте" например то е защото обича да се гушка, има мека коса, зелени очи или имаш някаква друга асоциация с котка като го/я погледнеш. Ако обаче му викаш "лайно" къде е смисъла? Искаш да му кажеш че мирише лошо? Че е грозен? Нещо не схващам... :-o

така е, но я си представи колко са модерни като изцепят нещо такова пред цялата компания. нещо толкова просташко в днешни дни е достойно за уважение от повечето хора, за съжаление.

Nakadah
04-28-2010, 07:08
И аз не го разбирам. Имам познати момичета които се обръщат към приятелките си с "к***во", "пачавро" и разни други обидни думи а към гаджетата си с "животно", "лайно","идиот" и т.н.т. Такова отношение на мен ми е непонятно. Ако казваш на гаджето си нещо мило като "коте" например то е защото обича да се гушка, има мека коса, зелени очи или имаш някаква друга асоциация с котка като го/я погледнеш. Ако обаче му викаш "лайно" къде е смисъла? Искаш да му кажеш че мирише лошо? Че е грозен? Нещо не схващам... :-o

така е, но я си представи колко са модерни като изцепят нещо такова пред цялата компания. нещо толкова просташко в днешни дни е достойно за уважение от повечето хора, за съжаление.

И на какво ниво е този който го уважава?

->Priceless щом казваш...

Priceless
04-28-2010, 07:16
Дааа .. моя дори не би си направил труда да ми се обади, за да се видим. Точно за това е лайно.

MaLkaTa_LaDy
04-28-2010, 07:24
Ами аз с най-близките си приятели от лигавня понякога се обръщам към тях така. Друг път си говорим ИРОНИЧНО на маняк, лек, лице, нацепен, муцка, муци, дудо и т.н. Общо взето докато не си вземем нужната доза смях на ден, се говорят пълни глупости, всичко лудо, което могат да измислят тези мозъчета. Иначе въобще не ми харесва към гаджето си да се обръщам с мило, злато, слънце и бла бла... Много са ми лигави. Предпочитам на малко име.

lubomirky
04-28-2010, 07:36
И аз не го разбирам. Имам познати момичета които се обръщат към приятелките си с "к***во", "пачавро" и разни други обидни думи а към гаджетата си с "животно", "лайно","идиот" и т.н.т. Такова отношение на мен ми е непонятно. Ако казваш на гаджето си нещо мило като "коте" например то е защото обича да се гушка, има мека коса, зелени очи или имаш някаква друга асоциация с котка като го/я погледнеш. Ако обаче му викаш "лайно" къде е смисъла? Искаш да му кажеш че мирише лошо? Че е грозен? Нещо не схващам... :-o

така е, но я си представи колко са модерни като изцепят нещо такова пред цялата компания. нещо толкова просташко в днешни дни е достойно за уважение от повечето хора, за съжаление.

И на какво ниво е този който го уважава?

->Priceless щом казваш...

според теб на какво ниво е?

Nakadah
04-28-2010, 07:40
И аз не го разбирам. Имам познати момичета които се обръщат към приятелките си с "к***во", "пачавро" и разни други обидни думи а към гаджетата си с "животно", "лайно","идиот" и т.н.т. Такова отношение на мен ми е непонятно. Ако казваш на гаджето си нещо мило като "коте" например то е защото обича да се гушка, има мека коса, зелени очи или имаш някаква друга асоциация с котка като го/я погледнеш. Ако обаче му викаш "лайно" къде е смисъла? Искаш да му кажеш че мирише лошо? Че е грозен? Нещо не схващам... :-o

така е, но я си представи колко са модерни като изцепят нещо такова пред цялата компания. нещо толкова просташко в днешни дни е достойно за уважение от повечето хора, за съжаление.

И на какво ниво е този който го уважава?

->Priceless щом казваш...

според теб на какво ниво е?

Ниско? Много Ниско? На ниво бъдещ клошар/чистач?

lubomirky
04-28-2010, 07:43
И аз не го разбирам. Имам познати момичета които се обръщат към приятелките си с "к***во", "пачавро" и разни други обидни думи а към гаджетата си с "животно", "лайно","идиот" и т.н.т. Такова отношение на мен ми е непонятно. Ако казваш на гаджето си нещо мило като "коте" например то е защото обича да се гушка, има мека коса, зелени очи или имаш някаква друга асоциация с котка като го/я погледнеш. Ако обаче му викаш "лайно" къде е смисъла? Искаш да му кажеш че мирише лошо? Че е грозен? Нещо не схващам... :-o

така е, но я си представи колко са модерни като изцепят нещо такова пред цялата компания. нещо толкова просташко в днешни дни е достойно за уважение от повечето хора, за съжаление.

И на какво ниво е този който го уважава?

->Priceless щом казваш...

според теб на какво ниво е?

Ниско? Много Ниско? На ниво бъдещ клошар/чистач?

в тая категория някъде, да.

SilverRain
04-28-2010, 07:47
милите думи принципно са МНОГО лигави и досадни
това 'мило' пък води класацията
За да обичаш някого не е нужно да му подмяташ мазни думи,фрази и прочие,за да му/и покажеш.

hahavteen
04-28-2010, 10:21
Аз не съм останала с впечатлението че интелигентните и възпитани хора се обръщат към близките си с обидни думи... :-o Това че само интелигентен човек може да е забавен простак е вярно до някъде но не виждам нищо смешно и забавно в това да бъда наречена от най-добрата си приятелка "курва" или да нарека човека който обичам "идиот". Може ли някой да ми обясни какъв е смисъла и какви чувства се изразяват по този начин? Наистина не го разбирам но би ми било интересно да разбера. :-o Ако искам да се лигавя то тогава казвам на приятелката си "муци" или "зайо" и се смеем защото е кифленско и не е в наш стил но защо ми е да я обиждам? С годеника ми понякога почваме да си викаме "зайче", "мишленце(нце)" и разни подобни лигави обръщения ей така на майтап защото познаваме други двойки които ги използват. Не е нужно да се обиждаме за да ни е смешно...

y0urhottie
04-28-2010, 10:31
на шега съм го казвала,но не мога да кажа,че е обръщение за скъп човек :lol:

Sham
04-28-2010, 10:34
ако с някого се държа мило, може да е сигурен, че ми е твърде далечен и се пазя настрана:Д
близките ми са зле и идиоте доста често, да са живи и здрави:Д

Marky
04-28-2010, 10:51
аз не съм забелязал такова отношение между хората
може би е въпрос и на ЕГН
не съм чувал хора на 18 и плюс да се обръщат така един към друг как бе.. не си ли чувал да си викат "копеле". На мен ми е толкова навик да поздравявам сутрин в даскало с "педал" :D

hahavteen
04-28-2010, 10:55
Слънчице,

ти и твоят прословут годеник не мисля, че сте най-удачния пример, защото аз все още помня онази темичка и как си му обсебила и командориш живота му.


Това какво общо има с темата и с какво чак толкова те издразних че все още го помниш? :-o

Иначе благодаря за обяснението :) Аз наистина питах от интерес и не помня да съм се заяла или нещо такова. Просто ми е трудно да разбера чара на "обидните" думи (все пак наистина всеки си решава кое е обидно и кое не). Значи идеята е да е нещо различно и нетипично така ли? Нещо което само правилните хора ще разберат? :-o

Marky
04-28-2010, 10:56
Слънчице,

ти и твоят прословут годеник не мисля, че сте най-удачния пример, защото аз все още помня онази темичка и как си му обсебила и командориш живота му.

При близките хора една обидна дума няма негативно влияние и в случай, че се обърна към някой мой приятел с "к'уре" или "олигофрен", то той знае, че не влагам някакви нечисти помисли. Както казах - единствено близки хора ще приемат подобно обръщение, защото ще знаят, че не влагаш обида в него.

Другите неща са прекалено превзети и скучни... за сиви хорица. А да "куре" супер много го ползвам също

hahavteen
04-28-2010, 11:39
1. Има общо, защото си вадя извод що за двойка сте и бих се изненадал, ако ми беше казала, че той се обръща с някакво нестандартно обръщение към теб.

2. Идеята не е толкова нетипично, а точно се афишира близост. Дума, която не би казал на обикновен човек, освен ако не искаш да го обидиш. Да, има и такива, които биха разбрали само "правилните" хора, но масата от вулгарни обръщения са си точно да покажеш, че с някой човек имате такава връзка, че дори и обидните обръщения помежду ви са един майтап. :)

1. Всяка двойка си има "специални" обръщения.
2. Благодаря за обяснението. :)

razores
04-28-2010, 11:47
Бе които искат така да си викат ма за мен тва е мн тъпо

YoUcANNOtiMaGiNe
04-28-2010, 12:08
Ахааа и тва ли е модерно вече ?! :? Изрази от тоя тип не са ми по вкуса , дори и когато искам да обидя някого . За мене хора , които ги употребяват по какъвто и да било повод са нискокултурни и не желая да имам нищо общо с такива . Избягвам ги и все едно не съществуват . Нз как един човек , имащ се за интелигентен поне на средното ниво , може да се забавлява с такова нещо . Простащини от този род не трябва дори и на шега да се казват . Ако е непознат , няма да ми направи впечатление , но не разбирам така ли доказвате обичта към близките си , чрез обиди , тва ли е начинът ? :o #-o Що за сбъркани индивиди сте вие ?

karmelinna
04-28-2010, 12:29
:D :D :D :D да кажеш на гаджето си "лайно" :?

YoUcANNOtiMaGiNe
04-28-2010, 12:52
:o #-o Що за сбъркани индивиди сте вие ?

УЖАСЯВАЩИ УЖАСНИЦИ! :shock:
Няма място за ирония тука ...

burningtear
04-28-2010, 12:55
И за мене е супер неприемливо да наричаш половинката или някой приятел с няква обидна дума. Ок, нека не е "мило", "сладкишче" и т.н. Поне името на галено, ама пък "Лайно мое, защо се бавиш?" :shock: :?

MyAll
04-28-2010, 15:45
Чесно казано по-добре да ми каже " Лайно, обичам те ! " (по ще му повярвам, че е така) отколкото с некви лигави думички " мило, златно, прекрасно дрън дрън omg :lol: " Нали знете: Не вярвай на тоя дето цял ден седи и ти говори колко са ти хубави очите.. ;)

YouMakeMeSmile
04-28-2010, 16:07
ъх..?!
и аз на моя му викам идиотче, ама само ако се лигавиме. иначе си ми е слънчице и мишле, а към нещо по- твърдо от идиотче не прибягвам, смисъл сладко е, ама не му викам постоянно така, щото не е идиот, той си е мойто човече 8-) :oops:

givemereasontolive
04-28-2010, 18:18
вЕрно така стана.
според мен е супер тъпо.
как по дяволите казвате на човека, който обичате - лайно ?! :shock:

DqVoLsKoJeLaNiE
04-28-2010, 18:21
Ами, май така излиза... и азз на моя си му повтарям, че е идиотче, ама мойто идиотче 8-) :lol: Но други думи не съм му казвала, той си знае, че е на майтап и, че си го обичам

CherryS
04-28-2010, 20:36
И за мене е супер неприемливо да наричаш половинката или някой приятел с няква обидна дума. Ок, нека не е "мило", "сладкишче" и т.н. Поне името на галено, ама пък "Лайно мое, защо се бавиш?" :shock: :? :razz:

Nakadah
04-28-2010, 21:39
Ниско? Много Ниско? На ниво бъдещ клошар/чистач?

Само интелигентен човек може да бъде забавен простак, както и само интелигентен човек би разбрал сарказма. Другите се възмущават обикновено... :)

Друго си е с половинката ти да сте на вечеря в тяхните и по някое време ти да кажеш: Ей курво, подай ми месото. И понеже техните са много интелигентни ще почнат да те увжават повече....

Колко пъти си правил нещо подобно?

Nakadah
04-28-2010, 21:45
Страхотен пример, да взема и да извадя нож и да заколя някой, а?


Ти въобще мислиш ли преди да пишеш?

най-добрата защита е атакавата...

bibonka
04-29-2010, 01:01
Мисля,че за 4 години съм заслужила да му викам "ГовнЬо", а той на мен "ЛаЙнЬо". И да обичаме се , просто си изразяваме любовта по 2 начина : 1. Лайнич,Говнич . лайновозич и т.н. 2. в леглото :)

Убиите ме с камъни :О

П.С. на 23 съм , той на 20 ;о :D

bibonka
04-29-2010, 01:02
Мисля,че за 4 години съм заслужила да му викам "ГовнЬо", а той на мен "ЛаЙнЬо". И да обичаме се , просто си изразяваме любовта по 2 начина : 1. Лайнич,Говнич . лайновозич и т.н. 2. в леглото :)

Убиите ме с камъни :О

П.С. на 23 съм , той на 20 ;о :D

CherryS
04-29-2010, 07:23
Кхм.
На мен сърце не ми дава да му кажа : " Ей гъз, как ти мина деня "
не знам от мене ли е какво е, нещо аз ли съм сбъркана :-o , че не му говоря на гъз, и лайно, не означава, че му говоря на 'мило', 'слънце' и етц.. Говоря му по ИМЕ 8-) пък и само към приятели се обръщам с ' олигофрен, идот, тъпак ' и етц 8-)

CherryS
04-29-2010, 08:48
Еми, не мога за всяко нещо да му се лигавя и да му викам : ' милУ, слънце ' и т.н даже ми става смешно 8-) а пък не мога да му викам : ' ей лайно ' защото е невъзпитано, да се обръщаш така към някой когото обичаш. :)

CherryS
04-29-2010, 08:55
Амиии не.
В смисъл .. не съм свиканала да употребявам такива мили думички. Не знам от мене ли е, нещо бъгнала ли съм се.. :-o

mimsssssss
04-29-2010, 09:03
милите думи принципно са много лигави и досадни
това 'мило' пък води класацията
За да обичаш някого не е нужно да му подмяташ мазни думи,фрази и прочие,за да му/и покажеш.
+1
ей изрод, е много по - добре от писенце 8)

CherryS
04-29-2010, 09:30
ами лайно и гъз ли да му казвам? Или ' Ей смотан, обичам те ' Или ' ей дришльо как мина деня ти ? ' не говорим само за тези думички а и с други от същия род. :)

пп: чезвам за даскало хД

silky92
04-29-2010, 09:37
Не мога да си представя да му казвам някви такива простотии. Това си е и до уважение към човека до теб.Говорим си на миличко и така нататък ,но защото някакси от вътре не ми идва да му казвам по друг начин при положение ,че е толкова мил ,а и се обичаме.

hahavteen
04-29-2010, 09:46
И обръщенията се изчерпват само с мили думички? :-o

Мислех че има друга тема за това какви обръщения използваме към любимите си хора. :-o Трябва ли да ги пишем и тук? Мислех че тук само дискутираме дали сме за или против обидните думи като обръщения... :-o Всички знаем че не се изчерпва всичко само с мили думички и обиди.


П.С.: Не се заяждам просто не виждам смисъл да настояваш да казваме ние какви обръщения използваме след като не е за това темата.

Така ли се обръщате към гаджето си и защо подяволите това са новите " мили " думички. :(

hahavteen
04-29-2010, 10:22
Хмммммм, а може би въпроса ми е продиктуван от конкретни мнения, които дават само двете най-крайни възможности и нищо между тях... :-o
Все пак аз не виждам нищо лошо в това да кажете на гаджето си нещо от сорта на "ей, г'ъз/провал/урод, как ти мина деня?", но не бих препоръчал "ей, спермо гранясала, как мина деня ти?", а пък "Гошо/Георгиев, как мина деня ти?" е прекалено сухо и дори обидно. Затова ми е любопитно, доколко задръстени са събеседниците ми и каква е дълбочината на възприемане на дадени понятия. Кое е обидно, кое е шеговито, кой е задръстен...

Не, че се заяждам, ама пак ще попитам - Мислите ли преди да пишете? :-o Или го правите по навик, ей така да има нещо? :-o

Всички знаем че не съществуват само тези 2 крайности така че не разбирам защо трябва да го подчертаваш.
Ако викаш на гаджето си "Гошо" при положение че се казва Николай или "зайо" но защото е inside joke тогава лигаво и скучно ли е?
За някои хора "ей, г'ъз/провал/урод, как ти мина деня?" е също толкова гадно колкото и "ей, спермо гранясала, как мина деня ти?" и не е нужно да е тъп и задръстен. Просто възприема нещата по друг начин и е израснал в различна среда. Ако толкова те интересуват обръщенията които използват задръстените ти събеседници имаше тема скоро където може да прочетеш. Казва се "Мили думички" или нещо от сорта. Не е нужно да се заяждаш и да обиждаш всеки който не е на твоето мнение или просто не ти е симпатичен. Ти и твоята приятелка не сте сладникави и никой не ви съди за това. Защо да трябва всички които СА сладникави (според теб) да са тъпи и задръстени и да ги обиждаш? :-o

YoUcANNOtiMaGiNe
04-29-2010, 13:30
Все пак аз не виждам нищо лошо в това да кажете на гаджето си нещо от сорта на "ей, г'ъз/провал/урод, как ти мина деня?", а пък "Гошо/Георгиев, как мина деня ти?" е прекалено сухо и дори обидно. Затова ми е любопитно, доколко задръстени са събеседниците ми и каква е дълбочината на възприемане на дадени понятия .
Интересна логика , да се обиждаш като ти кажат по име ? Никъде не е казано , че трябва да слагате и фамилия . А за тва как наричаш приятелката си , ти може и да не виждаш нищо лошо , ама от къде знаеш , че на нея и харесва да я наричаш така ? Обаче има всякакви хора , тъй че на някои може да им харесва , знам ли . 8-) Преди да предложиш на някоя трябва да я попиташ дали и харесва да я наричаш така , че например на мене ако си ми приятел и ме наречеш по този начин , след тва няма да знаеш къде се намираш . На тебе и на други може да ви се вижда страхотно , но съм сигурна , че има и такива , на които би им станало неприятно ако ги нарекат така . Но тва , че не му харесва на някого да използва такива епитети и да бъде наричан с тях , не значи в никакъв случай , че е задръстен или каквото и друго обръщение да е . Не слагайте етикети на хората без да ги познавате \:D/ :smt011

moon_flower
04-29-2010, 13:32
Тц .. аз на моя винаги съм му повтаряла, че е лайно. 8-)
И аз :D

YoUcANNOtiMaGiNe
04-29-2010, 13:57
Именно тва имах предвид , че всеки си избира според категорията . Имаш си свои принципи , избираш според тях . Няма нищо лошо . Затова и всеки човек е различен . Примерно аз не съм съгласна с тва , което каза , но няма да споря , защото всеки има право на мнение и не може да се опитваме да променяме нагласата на останалите . :-P

ReachlessGirl
04-29-2010, 15:37
Ами аз не смятам, че това е начина да се обръщам към момчето, което обичам .. :? Не че ще се обиди де .. нооо както са казали хората не прави това, което не искаш да ти правят!! .. :?

didi0804
04-29-2010, 19:37
Аз му казвам пате...много непринудено,просто ми идва отвътре

Jessie
04-29-2010, 21:48
Никога не съм се обръшала така към гадже.. Само към приятел /просто приятел/, но чак с такива изрази - лайно и т.н. :? По-скоро .. простак и по-такива .. невиннички. :oops: :-D

Shely
04-30-2010, 08:11
милите думи принципно са много лигави и досадни
това 'мило' пък води класацията
За да обичаш някого не е нужно да му подмяташ мазни думи,фрази и прочие,за да му/и покажеш.
А ... те това е 8-)